رئیس جمعیت هلال‌احمر بهبهان خبر داد:
استقرار 5 پست هلال‌احمر در طرح نوروزی بهبهان

خبرگزاری فارس: رئیس جمعیت هلال‌احمر بهبهان گفت: در طرح نوروزی بهبهان، پنج پست جمعیت هلال‌احمر در مبادی وروردی و جاده‌های این شهرستان مستقر می‌شوند.

خبرگزاری فارس: استقرار 5 پست هلال‌احمر در طرح نوروزی بهبهان

غلامرضا شهبازی‌مقدم امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در بهبهان اظهار کرد: طرح‌های نوروزی در هلال‌احمر در قالب دو برنامه امدادی و راهنمایی اجرا می‌شود.

 

وی افزود: در همین راستا پست‌های امدادی هلال‌احمر بهبهان از تاریخ 24 اسفندماه الی 14 فروردین‌ماه91 در مکان‌های در نظر گرفته‌شده مستقر می‌شوند.

شهبازی‌مقدم تصریح کرد: پست‌های راهنمایی مسافران نوروزی نیز از 25 اسفندماه الی 14 فروردین در مبادی ورودی شهر بهبهان مستقر شده و به مسافران نوروزی خدمت می‌کنند.

وی با بیان اینکه یک پست راهنمایی به پست‌های سال گذشته افزوده شده ‌است، گفت: در طرح نوروزی سال جاری بهبهان، سه پست راهنمایی در ورودی‌های شهر و دو پست امداد و نجات در جاده خیرآباد و 15کیلومتری محور بهبهان به زیدون مستقر می‌شوند.

رئیس جمعیت هلال‌احمر بهبهان از فعالیت 27 امدادگر و 33 جوان عضو این جمعیت در طرح نوروزی خبر داد و بیان کرد: هم‌چنین امسال یک خودروی نجات نیز از استان گرفته‌ایم که مجهز به ست‌های هیدرولیک و پنوماتیک است.

وی افزود: این پست‌ها برای رهایی دادن مجروحات تصادفاتی است که پس از حادثه در خودرو گرفتار شده و نمی‌توانند از وسیله‌نقلیه خارج شوند.

شهبازی‌مقدم تصریح کرد: در پست‌های راهنمای مسافران نوروزی 15 هزار نقشه شهرستان بهبهان، 20 هزارنقشه استانی و پنج هزار بسته فرهنگی معرفی بهبهان به همراه بسته‌های پذیرایی میان مسافران توزیع خواهد شد.

وی ادامه داد: هم‌چنین جمعیت هلال‌احمر کشور نیز بسته‌هایی را شامل امکانات کمک‌های اولیه و بسته پذیرایی آماده کرده که تا پیش از آغاز سال نو به پست‌های راهنمایی به منظور توزیع میان مسافران نوروزی تحویل داده می‌شود.

رئیس جمعیت هلال‌احمر بهبهان در پایان اظهار کرد: امیدواریم تعطیلات بی‌حادثه‌ای داشته باشیم اما برای اسکان اضطراری در راه‌ماندگان، بالغ بر 40 دستگاه چادر را در کنار پست‌های امداد و نجات جمعیت دایر کرده‌ایم و در صورت اسکان افرادی در این چادرها، از آنها پذیرایی نیز می‌شود.

انتهای پیام/خ۲۰