امام جمعه نیر:
پیشرفت هسته‌ای ایران پازل کامل ملی شدن نفت است

خبرگزاری فارس: امام جمعه شهرستان نیر گفت: پیشرفت‌های هسته‌ای ایران در یک دهه اخیر پازل تکمیلی ملی شدن نفت در این کشور است.

خبرگزاری فارس: پیشرفت هسته‌ای ایران پازل کامل ملی شدن نفت است

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، حجت‌الاسلام میکائیل مقدسی در آخرین خطبه‌های نماز جمعه سال 90 در شهر نیر اظهار کرد: ما اگر امروز در صنعت نفت به خودکفایی و شرایط مساعد تولید و صادرات دست یافته‌ایم به یقین در حوزه پیشرفت‌های هسته‌ای نیز در سال‌های آینده اقتدار و بهبودی کامل حاصل می‌شود و انتظار داریم با بسته شدن درب چاه‌های نفت آرزوی ملت ایران در پیشرفت‌های روزافزون به ثمر بنشیند.

وی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: برای یک کشور اسلامی با داشتن نیروها و منابع ارزشمند شایسته نیست که اکثر منابع درآمدی خود را از نفت به دست آورد بلکه ضرورت دارد با توجه به حوزه‌های دیگر بتوانیم به استقلال و خودکفایی کشورمان روی آوریم.

مقدسی به روزهای پایانی سال و ضرورت یک بازنگری در اعمال و رفتار یک سال گذشته را خاطر نشان کرد و افزود: ما اگر حساب و کتابی را در این زمینه داشته باشیم و به محاسبه نفس و عمل خود بپردازیم به یقین برای سال‌های آینده نیز می‌توانیم درست و واقع‌بینانه برنامه‌ریزی کنیم.

این مسئول به سفرهای مختلف ایام نوروز و حفظ حرمت و پاسداشت ارزش‌ها را یادآور شد و خاطر نشان کرد: نوروز عید ایرانیان بیشتر از آن که حال و هوای ظاهری و مادی داشته باشد، ماهیت معنوی دارد چرا که این روز یوم به ولایت رسیدن حضرت علی (ع) و آغاز حاکمیت امام عصر (عج) می‌باشد.

وی خانواده‌ها را به حفظ حرمت‌ها و برطرف شدن بسیاری از کینه‌ها و کدورت‌ها دعوت کرد و ادامه داد: فلسفه عید نوروز همچون اعیاد مذهبی ما غمگساری و از بین بردن بسیاری از فاصله‌ها است که در این باب باید همه پیشقدم باشیم.

به گزارش فارس، امام جمعه نیر همسویی نوروز ایرانیان را با تغییر و تحول طبیعت یادآور شد و اضافه کرد: آن چه که به نوروز ما به عنوان یک سنت حسنه جلا و اعتبار بخشیده است به جا آوردن رسوم مختلف نظیر صله ارحام، دوستی و نزدیکی و طهارت و پاکی است.

مقدسی در ادامه سخنان خود به برخی توفیقات ملت ایران در سال 90 اشاره کرد و گفت:‌ ملت ایران در سالی که روزهای پایانی آن را سپری می‌کنیم با حرکت‌های سرنوشت‌ساز خود مشتی محکم بر دهان تمام یاوه‌گویانی زد که منتظر کوچک‌ترین لغزش و خطای ایرانیان بودند.

وی موج بیداری اسلامی را فروزان‌تر از همه به تأسی از ایران و ارزش‌های اسلامی توصیف کرد و افزود: همان طوری که دیکتاتورهای مختلف امسال بر زمین نشستند در سال آینده نیز بسیاری از آنها از تخت خود فرو می‌افتند.

انتهای پیام/س10