رئیس مرکز اطلاع رسانی سفارت ژاپن در دیدار از خبرگزاری فارس:
بزرگترین مشکل شهر تهران ترافیک است/خبرنگاران حوادث در نوروز کار سختی دارند

خبرگزاری فارس: رئیس مرکز اطلاع رسانی سفارت ژاپن با اشاره به سختی کار خبرنگاران حوادث در ایام نوروز گفت: بزرگترین مشکل شهر تهران ترافیک و حجم زیاد خودروها است.

خبرگزاری فارس: بزرگترین مشکل شهر تهران ترافیک است/خبرنگاران حوادث در نوروز کار سختی دارند

کوئیچی ناکائو در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس گفت: تهران شهر بزرگی است که در آن تعداد زیادی خودرو آن هم بیش از ظرفیت شهر در اختیار شهروندان قرار گرفته است.

وی ادامه داد: در شمال تهران حجم زیادی از ساختمان‌ها در قالب آسمان‌خراش در فضاهایی کوچک بدون در نظر گرفتن محلی برای پارکینگ ساخته می‌شوند که این زمینه ساز ایجاد ترافیک و توقف خودروهای زیادی در حاشیه خیابان‌ها است.

رئیس مرکز اطلاع رسانی سفارت ژاپن اظهار داشت: هم اکنون ترافیک بزرگترین معضل شهر تهران به حساب می‌‌آید این در شرایطی است که شهردار تهران با راه اندازی خطوط بی. آر. تی گام های بلندی را در رفع این معضل برداشته است اما هنوز هم از حجم این معضل کاسته نشده است.

ناکائو بار دیگر به ایجاد خطوط بی. آر . تی اشاره کرد و گفت: این اقدام خوبی بود که ما انتظار داشتیم منجر به کاهش حجم ترافیک شود اما اینگونه نشد.

وی به سیستم حمل و نقل عمومی در شهر توکیو در کشور ژاپن اشاره کرد و گفت: در این شهر سیستم حمل و نقل عمومی به خصوص مترو به صورت عنکبوتی گسترش یافته است که ما امیدواریم با گسترش عنکبوتی شکل این شبکه حمل و نقل در شهر تهران نیز از حجم خودروهای شخصی و ترافیک کاسته شود.

کوئیچی ناکائو همچنین درباره سختی کار خبرنگاران حوزه‌های اجتماعی در ایام نوروز و تعطیلات سال نو گفت: زمانی که همه خبرنگاران و شهروندان مشغول تفریح و استراحت هستند خبرنگاران اجتماعی مشغول پوشش خبری حوادث جاده‌ای و سایر اتفاقات هستند که این موضوع سختی کارشان را چند برابر می‌کند.

انتهای پیام/