دبیر ستاد دائمی سفرهای نوروزی خراسان شمالی خبر داد
برپایی 370 غرفه بازارچه نوروزی صنایع دستی در خراسان شمالی

خبرگزاری فارس: دبیرستاد دائمی سفرهای نوروزی خراسان شمالی ازبرپایی 370 غرفه بازارچه نوروزی صنایع دستی در این استان خبر داد.

خبرگزاری فارس: برپایی 370 غرفه بازارچه نوروزی صنایع دستی در خراسان شمالی

علی کاظمی امروز در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار فارس در بجنورد اظهار داشت: این بازارچه‌های صنایع دستی در شهرهای آشخانه، شیروان، فاروج ، منطقه دشت و بجنورد برپاشده است. 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی بیان داشت: این بازارچه‌ها در نقاط پرتردد استان که با حجم قابل توجه گردشگر و مسافر نوروزی رو به رو است، بازارچه راه‌اندازی شده است.

دبیر ستاد دائمی سفرهای نوروزی خراسان شمالی تصریح کرد: گردشگران و مسافران نوروزی دراین بازارچه‌ها امکان خرید تولیدات بومی و شاخص استان خراسان شمالی را خواهند داشت.

به گفته کاظمی معاونت صنایع دستی استان بر نحوه عملکرد بازارچه‌های نوروزی نظارت خواهد داشت.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی با تاکید بر اینکه فروش صنایع دستی غیر ایرانی در این بازارچه‌ها ممنوع است، گفت: در صورت مشاهده این موضوع با فروشندگان برخورد می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این بازارچه‏ها رسماً از روز نخست سال جدید آغاز به کار می‏کنند، گفت: بازارچه‏های نوروزی صنایع دستی استان خراسان شمالی تا پانزدهم فروردین 1391 از ساعت هشت صبح تا 21 شب برای بازدید مسافران و گردشگران فعالیت دارند.

جاجیم، گلیم، سفره کردی، چادرشب، منبت، معرق و ... از جمله مهم‏ترین صنایع دستی استان خراسان شمالی محسوب می‏شود.

انتهای پیام/غ20