رئیس راه و ترابری هراز خبر داد
کاهش چشمگیر تصادفات منجر به فوت در محور هراز

خبرگزاری فارس: رئیس اداره راه و ترابری محور هراز از کاهش چشمگیر تصادفات منجر به فوت در این محور پرتردد کشور خبر داد.

خبرگزاری فارس: کاهش چشمگیر تصادفات منجر به فوت در محور هراز

علی نوری‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آمل بیان داشت: محور هراز این روزها شاهد تردد بسیار زیاد مسافران نوروزی بوده است که تردد خودروها در این محور در برخی از روزها به سختی انجام می‌شد.

وی با اشاره به آغاز دور دوم سفرهای نوروزی افزود: بسیاری از مسافران نوروزی در تعطیلات روزهای نخست سال جدید برای سفر به مازندران، استان‌های شمالی و حرم مطهر امام رضا(ع) از این محور تردد داشتند ولی به هر حال این روزها هراز از مسیر آمل به سمت تهران و برعکس شاهد تردد زیادی است.

نوری‌پور با اشاره به اینکه تصادفات منجر به فوت در این محور نسبت به سال گذشته بسیار کاهش داشته است، بیان داشت: در تعطیلات 15 روز نخست سال گذشته 9 نفر بر اثر تصادف در محور هراز جان باختند که 5 نفر آنها تا ششم فروردین 90 کشته شدند.

وی اضافه کرد: ولی تاکنون فوتی بر اثر تصادف در این محور پرتردد کشور گزارش نشده است ولی تنها فوتی این محور به روز سوم عید برمی‌گردد که این مورد نیز بر اثر تصادف نبوده بلکه براثر ریزش سنگ در منطقه قلابن زن 26 ساله مازندرانی به شدت از ناحیه سر دچار جراحت شده و در نهایت جان باخت.

رئیس اداره راه و ترابری محور هراز کاهش تصادفات منجر به جرح و فوت در این جاده را حاصل اطلاع‌رسانی صحیح، فرهنگ‌سازی مناسب بین رانندگان، آسان‌تر شدن تردد در هراز نسبت به گذشته، نصب دوربین‌های کنترل سرعت و تردد در بیشتر نقاط این محور و گوش سپردن به اوامر ماموران انتظامی، پلیس راه و راهداران دانست.  

انتهای پیام/خ۲۰