رئیس کل دادگاه‌های عمومی کرمان خبر داد
مشکلات خانوادگی در صدر پرونده‌های حقوقی کرمان / فعالیت 31 قاضی در کرمان

خبرگزاری فارس: رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب شهرستان کرمان گفت: بالاترین آمار ورودی در پرونده‌های حقوقی به پرونده‌های خانواده اختصاص دارد.

خبرگزاری فارس: مشکلات خانوادگی در صدر پرونده‌های حقوقی کرمان / فعالیت 31 قاضی در کرمان

ماشاءالله ابراهیمی امروز در گفتوگو با خبرنگار فارس در کرمان اظهار داشت: دادگستری شهرستان کرمان دارای 13 شعبه حقوقی، 9 شعبه جزایی و چهار شعبه دادگاه انقلاب است.

وی افزود: شش شعبه از مجموع 13 شعبه حقوقی دادگستری شهرستان کرمان ویژه مسائل خانواده است.

ابراهیمی عنوان کرد: بالاترین آمار ورودی در پرونده‌های حقوقی به پرونده‌های خانواده اختصاص دارد که میانگین ورودی این پرونده‌ها در هر ماه 100 تا 120 مورد است.

وی تعداد ورودی پرونده‌های حقوقی از جمله ملکی و مالی را 90 تا 110 مورد در هر ماه ذکر کرد.

ابراهیمی بیان داشت: در 9 شعبه جزایی دادگستری شهرستان کرمان به پرونده‌های ورودی در حوزه‌های مختلف از جمله ضرب، جرح، کلاهبرداری و خیانت در امانت رسیدگی می‌شود.

این مسئول قضایی ابراز داشت: میانگین ورودی پرونده‌های جزایی دادگستری شهرستان کرمان 90 تا 100 مورد در هر ماه است.

ابراهیمی اذعان داشت: در بین پرونده‌های خانواده بالاترین آمار در بخش مالی مربوط به مهریه و در بخش غیر مالی مربوط به طلاق‌های توافقی است.

وی تصریح کرد: در بخش پرونده‌های حقوقی پرونده‌های مربوط به چک بیشتر از دیگر موارد خود را نشان می‌دهد که این امر بیانگر مشکلات مالی مردم است.

ابراهیمی گفت: بیشترین آمار در پرونده‌های جزایی دادگستری شهرستان کرمان به سرقت اختصاص دارد.

وی ابراز داشت: دادگستری شهرستان کرمان با حضور 31 قاضی اداره می‌شود که این افراد در شیفت کاری عصر نیز به مردم خدماتی را ارائه می‌دهند.

ابراهیمی با بیان اینکه دادگستری شهرستان کرمان با کمبود شدید نیرو مواجه است، ابراز داشت: در حال حاضر با یک پنجم نیروهای اساسی دادگستری فعالیت می‌کنیم، اما همکاران با فعالیت در چند شیفت کاری به مردم خدمت‌رسانی می‌کنند.