فرماندار خرم‌دره خبر داد
برخورداری 92 درصد روستائیان خرم‌دره از نعمت گاز

خبرگزاری فارس: فرماندار شهرستان خرم‌دره گفت: 92 درصد روستائیان شهرستان خرم‌دره از نعمت گاز برخوردار هستند.

خبرگزاری فارس: برخورداری 92 درصد روستائیان خرم‌دره از نعمت گاز

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌دره، رحیم نوری‌پور عصر امروز در جلسه شورای اداری این شهرستان ضمن قدردانی از حضور باشکوه ملت ایران در راهپیمایی 22 بهمن اظهار داشت: این امر مهم در آستانه انتخابات و نیز تحریم‌هایی که دشمنان و دنیای غرب علیه کشور ایران اتخاذ کرده‌اند، بسیار لازم و ضروری بود.

وی افزود: اگر اتفاق‌هایی که در سال گذشته از جمله جنگ تحمیلی، ترورها، تحریم خرید نفت و تحریم بانک مرکزی برای کشور ایران پیش آمد، برای کشوری دیگر اتفاق می‌افتاد موجب فروپاشی آن کشور می‌شد.

فرماندار شهرستان خرم‌دره پایداری کشور را حاصل تدابیر مقام معظم رهبری و نهادینه شدن آرمان‌های امام راحل و نیز حضور در صحنه مردم عنوان و خاطرنشان کرد: این مهم به عنوان یک نه بزرگ به دشمنان نظام جمهوری اسلامی محسوب می‌شود.

وی افزود: دنیا در حال تجمیع آراء برای مبارزه با انقلاب اسلامی ایران است و با تحریم‌های خود آخرین توپ طلایی خود را نیز شلیک کرده‌اند، ولی در این میان عقیده ما بر این است که این حربه‌ها و تحریم‌ها موجب پیشرفت و شکوفایی کشور خواهد شد.

نوری‌پور در ادامه با اشاره به برگزاری جشن باسوادی خاطرنشان کرد: نزدیک به 100 درصد مردم شهرستان خرم‌دره باسواد هستند و در حال حاضر سه مرکز آموزش عالی با 3 هزار دانشجو در خرم‌دره در حال فعال است.

وی با بیان اینکه 92 درصد روستائیان شهرستان خرم‌دره از نعمت گاز برخوردار هستند، گفت:‌ امیدوار هستیم که در اوایل سال 91 راه‌های همه روستاهای شهرستان آسفالته شده و جشن آن را برگزار کنیم.

فرماندار شهرستان خرم‌دره با بیان اینکه امروز این شهرستان قطب مواد غذایی استان است، گفت:‌ شهرک صنعتی موجود خرم‌دره یکی از بزرگ‌ترین شهرک‌های استان است.

وی به تلاش صورت گرفته در زمینه ایجاد اشتغال اشاره و تصریح کرد: در سال جاری 3 هزار و 200 نفر در سطح شهرستان جذب کار شده‌اند و ما بیشترین آمار راسته ‌آزمایی را در راستای تعهد اشتغال در سطح استان دارا هستیم.

انتهای پیام/س10

   


مشاور سیاسی رئیس ستاد انتخابات کشور:
ملت در انتخابات پاسخ دندان‌شکنی به قاتلان شهدای هسته‌ای می‌دهند‌

خبرگزاری فارس: مشاور سیاسی رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: ملت ایران با حضور حداکثری در انتخابات، پاسخ دندان‌شکنی به قاتلان شهدای هسته‌ای می‌دهند.

خبرگزاری فارس: ملت در انتخابات پاسخ دندان‌شکنی به قاتلان شهدای هسته‌ای می‌دهند‌

به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان، سیف‌الله مطلبی عصر امروز در حاشیه بازدید از فعالیت‌های حوزه انتخاباتی فرمانداری زاهدان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اکنون ملت‌های دنیا تشنه عدالت، صداقت و صلح بوده و از دروغ به ستوه آمده‌اند و خواستار حکومت عدالت‌محور در کشورشان هستند.

وی با بیان اینکه دسترسی آسان و پاسخگویی از خصوصیات مدیران نظام جمهوری اسلامی ایران است، افزود: هیچ جای دنیا این گونه حکومتی با این روش مدیریت وجود ندارد.

مشاور سیاسی رئیس ستاد انتخابات کشور به انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: انتخابات بهترین و عالی‌ترین فلسفه وجودی مردم‌سالاری دینی در کشورمان است.

مطلبی با بیان اینکه مجری و پشتیبان انتخابات مردم هستند، تصریح کرد: مشارکت حداکثری مردم در انتخابات مسئولان را دلگرم می‌کند.

وی ادامه داد: با توجه به بلوغ سیاسی مردم و دلبستگی آنها به نظام و انقلاب، توده عظیمی از ملت ایران در انتخابات شرکت می‌کنند.

مشاور سیاسی رئیس ستاد انتخابات کشور تصریح کرد: امام خمینی (ره) دموکراسی غرب را ناقص می‌دانستند زیرا که این دموکراسی به واسطه تبلیغات غرب مدیریت می‌شود.

مطلبی عنوان کرد: اکنون فضا برای انتخابات دشمن‌شکن فراهم شده و شوق وصف‌ناپذیری در بین جوانان و رأی اولی‌ها مشاهده می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه صاحب اصلی انقلاب مردم هستند که توانسته‌اند این انقلاب را از گردنه‌ها عبور دادند، خاطرنشان کرد: ملت ایران بدون شک همانند یوم‌الله 22 بهمن در انتخابات حضور پیدا می‌کنند.

مشاور سیاسی رئیس ستاد انتخابات کشور عنوان کرد: مشارکت حداکثری، امانتداری، قانون مداری و عدالت محوری، چهار اصل محوری ستاد انتخابات کشور است.

مطلبی افزود: کاندیداها از دادن وعده‌های دروغ جداً دوری کرده و از تخریب دیگران هم اجتناب ورزند.

انتهای پیام/ش10

   


مدیر عامل شرکت نفت فلات قاره اعلام کرد‌
ظرفیت بالای حوزه خلیج فارس برای استخراج گاز

خبرگزاری فارس: مدیر عامل شرکت نفت فلات قاره از ظرفیت بالای حوزه خلیج فارس، به ویژه در مناطق سیری و قشم برای استخراج گاز و تولید 12 هزار مگاوات برق در این جزایر خبر داد.

خبرگزاری فارس: ظرفیت بالای حوزه خلیج فارس برای استخراج گاز

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس به نقل از روابط عمومی منطقه آزاد قشم، محمود زیرکچیان‌زاده در این ‌ارتباط‌ گفت: شرکت نفت فلات قاره ایران آماده است کار توسعه میدان‌های گازی را برای تولید برق به پیمانکاران داخلی واگذار کند.

وی همچنین از امضای قرارداد توسعه فروز B به عنوان دومین گام این شرکت برای رسیدن به اهداف خود در خلیج فارس یاد کرد و اظهار داشت: مهم‌ترین هدف طرح توسعه میدان گازی فروز B تکمیل زنجیره ارزش و تبدیل گاز به برق است.

مدیر عامل شرکت نفت فلات قاره ایران نوع این قرارداد را بیع ‌متقابل خواند و بیان داشت: میزان گاز درجای این میدان حداقل 28 تریلیون فوت مکعب، میزان ذخیره گاز آن 18 تریلیون فوت مکعب و ذخیره کاندنسیت آن نیز 180 میلیون بشکه است.

به گفته زیرکچیان‌زاده سقف تولید گاز در فاز نخست این میدان یک میلیارد فوت مکعب در روز، تولید کاندنسیت نزدیک به 10 هزار بشکه در روز، تولید مایعات گازی یک میلیون و 490 هزار تن در سال و گوگرد 466 تن در روز است.

مدیر عامل شرکت نفت فلات قاره با اشاره به استقرار دو سکوی دریایی در عمیق‌ترین آب‌های خلیج فارس برای استخراج گاز از این میدان تصریح کرد: 12 حلقه چاه تولیدی در محل این میدان حفاری و برای انتقال گاز به قشم نیز 160 کیلومتر خط لوله 32 اینچ ساخته می‌شود.

وی با بیان اینکه گاز میدان گازی فروز بی دو برابر فازهای پارس جنوبی ترش است، ادامه داد: برای استخراج گوگرد گاز این میدان نیز تاسیسات مربوط به فرآورش گاز را احداث خواهیم کرد.

زیرکچیان‌زاده یادآور شد: با حفاری و لرزه‌نگاری سه بعدی به میزان 400 تا 500 کیلومتر تا چند ماه آینده، نقشه جامع توسعه این میدان برای فاز دوم نیز نهایی می‌شود.

انتهای پیام/ش30

   


زنجان یک گام تا حماسه‌ای دیگر ـ 67
‌‌لزوم حضور گسترده مردم در انتخابات مجلس ‌

خبرگزاری فارس: معاون فرماندار خرم‌دره گفت:‌ مردم ایران اسلامی بار دیگر با حضور پرشور خود در انتخابات مجلس شورای اسلامی، مشت محکمی بر دهان دشمنان این نظام خواهند زد.

خبرگزاری فارس: ‌‌لزوم حضور گسترده مردم در انتخابات مجلس ‌

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌دره، مرتضی بنیادی عصر امروز در گردهمایی اعضای شعب اخذ رای نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اعضای شعب اخذ رای مجریان اصلی انتخابات مجلس شورای اسلامی هستند.

وی با اشاره به حضور پرشور مردم خرم‌دره در راهپیمایی 22 بهمن خاطرنشان کرد: این حرکت عظیم در راستای لبیک به دعوت مقام معظم رهبری محسوب شده و مشت محکمی بر دهان کسانی بود که خواب‌هایی برای انقلاب اسلامی ایران دیده بودند.

وی افزود: مردم ایران اسلامی بار دیگر با حضور پرشور خود در انتخابات مجلس شورای اسلامی، مشت محکمی بر دهان دشمنان این نظام خواهند زد.

معاون فرماندار شهرستان خرم‌دره با اشاره به فعالیت هیئت‌های اجرایی انتخابات در این شهرستان تصریح کرد: هیئت اجرایی انتخابات شهرستان اختیار تام و کامل در چینش و گزینش نیروها داشته و هیچگونه تحمیلی از سوی اعضای ستاد انتخابات شهرستان وجود نداشته است.

وی دغدغه خاطر و اولیت نخست را در این برهه از زمان حضور حداکثری مردم در پا صندوق‌های رای دانست و ابراز داشت: اولویت ستاد انتخابات شهرستان خرم‌دره، صیانت و امانت‌داری است که همه دست‌اندرکاران این امر نباید دین خود را به خاطر دنیای دیگران به خطر بیندازند.

بنیادی به حضور 93 درصدی مدرم شهرستان خرم‌دره در انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری در سال 88 اشاره و تصریح کرد: امیدوار هستیم که انتخابات 12 اسفند بسیار باشکوه‌تر برگزار شده و میزان مشارکت مردمی از 93 درصد نیز بالاتر رود.

وی افزود: با پایلوت شدن حوزه انتخابی ابهر و خرم‌دره در زمینه الکترونیکی شدن انتخابات، احتمال بحث تقلب همچون گذشته صفر است.

انتهای پیام/ش20

   


از سوی شهرداری صورت گرفت
شرایط مساوی برای تبلیغات کاندیداها در دامغان

خبرگزاری فارس: سرپرست شهرداری دامغان گفت: شهرداری دامغان برای ایجاد شرایط مساوی تبلیغات کاندیداها در این شهرستان چهار مکان تبلیغاتی را ایجاد کرد.

خبرگزاری فارس: شرایط مساوی برای تبلیغات کاندیداها در دامغان

علی داوری امروز در گفت‏وگو با خبرنگار فارس در دامغان اظهار کرد: به منظور تبلیغات کاندیداهای نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه شهرستان دامغان و آشنایی شهروندان دامغانی با کاندیداهای مورد نظر شهرداری دامغان چهار مکان پرتردد را برای تبلیغات این افراد در نظر گرفته است.

وی افزود: این مکان‏ها در مرکز شهر شامل میدان شهدا، حسینیه حضرت ابوالفضل(ع)، چهارراه بلوار و جنب شهرداری دامغان است که برای تبلیغات کاندیداها آماده شده است.

سرپرست شهرداری دامغان تصریح کرد: در این مکان‏ها 10 پنیل به طول 5/1 در 1 متر نصب شده و هر نامزد انتخاباتی می‏تواند از یک پنیل برای نصب فعالیت‏های تبلیغاتی خود استفاده کند.

10 نامزد نهمین دوره انتخابات مجلس شورای در شهرستان دامغان برای کسب یک صندلی در مجلس به رقابت می‏پردازند.

انتهای پیام/س20

   


کاندیدای جبهه متحد اصولگرایی:
مردم تابع‌تر از مسئولان در مسیر ولایت فقیه هستند

خبرگزاری فارس: کاندیدای جبهه متحد اصولگرایی در اردبیل گفت: مردم در تبعیت از خط ولایت فقیه تابع‌تر از مسئولان و سران سه قوه هستند.

خبرگزاری فارس: مردم تابع‌تر از مسئولان در مسیر ولایت فقیه هستند

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، جواد صبور عصر امروز در مسجد قدس اردبیل و در جمع مردم این شهر اظهار داشت: دوره هشتم مجلس با 47 هزار رأی ناب و خودجوش مردم به مجلس شورای اسلامی راه یافتم و در چهار سال نمایندگی سعی کردم در عرصه قانون‌گذاری بیشترین وقت خود را صرف امور مردم کنم.

وی با یادآوری این‌که توشه عظیمی از مجلس هشتم برداشته و بیشتر در سنگر قانون‌گذاری حرکت‌های تأثیرگذاری را در روند جاری کشور داشته‌ام، تصریح کرد: بدون وابستگی به کانون‌های قدرت و ثروت در هر زمانی که نیاز بود، موضع‌گیری کردم و تلاش کردم تا به عنوان یک نماینده شایسته در عرصه قانون‌گذاری و نظارت تأثیرگذارترین عنصر باشم.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: با عضویت در کمسیون اجتماعی مجلس به عنوان تأثیرگذارترین و شمول‌ترین کمسیون قوه مقننه که با همه اقشار و طبقات جامعه سر و کار دارد، سعی کردیم با تصویب قوانینی مشکلات بیمه و اشتغال و کارآمدی تشکل‌های غیردولتی را به تصویب برسانیم.

صبور اضافه کرد: با تصویت قانون بیمه روستایی و همچنین اشتغال خانگی اعم از فرشبافان، فعالان صنایع دستی، کارگران فصلی، رانندگان درون و برون‌شهری و زنان سرپرست خانوار و همچنین تصویب بیمه بیکاری تلاش شد تا بخش عمده‌ای از مشکلات طبقات مختلف جامعه برطرف شود.

به گزارش فارس، دبیر کمسیون اجتماعی مجلس با بیان این‌که دولت 400 میلیون تومان در قالب صندوق حقوق بیکاران شکل داده تا با مصوبه مجلس بیکاران جامعه تا پیدا کردن شغل شرافتمندانه حقوق مستمری دریافت کنند، ادامه داد: هدفمند کردن یارانه‌ها، استخدام معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت، تقویت سمن‌ها و تصویب ده‌ها طرح و لایحه در این کمسیون از جمله مواردی بوده است که ما برای سهولت زندگی مردم تصویب کردیم.

عضو مجمع نمایندگان استان در ادامه بیان داشت: ما با توصیه مقام معظم رهبری در کمسیون مجلس سعی کردیم مشکلات و تنگناهای مردم را در این حوزه رصد و شناسایی و سپس قوانین کارآمد برای برطرف شدن بسیاری از تنگناها تصویب کنیم.

 

جریان انحرافی حریم ولایت را نشانه رفته است

کاندیدای جبهه متحد اصولگرایی به موضع‌گیری سیاسی خود در دوران نمایندگی اشاره کرد و افزود: در جریان فتنه‌گری عده‌ای آشوب‌طلب در سال 88 و در حمایت از نظام در برابر اندیشه‌های فتنه‌گران و فرصت‌طلبان جامعه ایستادیم و در جریان انحرافی نیز هرگز از موضع خود عقب‌نشینی نکردیم.

کاندیدای مورد حمایت جبهه متحد اصولگرایی اعتراض به غیبت 11 روزه رئیس جمهور و ضرورت تبعیت از ولایت فقیه را بازگو کرد و اظهار داشت: 34 نفر از نمایندگان مجلس در آن مقطع نامه‌ای به مقام معظم رهبری نوشتند و از موضع نظام اسلامی در برابر فتنه‌گران و جریان‌ انحرافی حمایت کردند که به دنبال همین امر به حضور رهبر معظم انقلاب شرفیاب شدیم و موضع‌گیری خود را در دفاع از ارزش‌ها و حریم‌شکنان ولایت و مبارزه با فساد و انحراف نشان دادیم.

عضو فراکسیون اصولگرای مجلس هشتم تصریح کرد: رهبری انقلاب نیز بر پایداری نمایندگان مجاهد و با بصیرت تاکید کردند و ما به تبرک اسم پایداری را از فرمایش مقام معظم رهبری اخذ کردیم و جبهه پایداری را در مقابله با جریان فتنه و انحراف و تمام قدرت‌طلبان و فرصت‌طلبان به کارگیری کردیم.

عضو جبهه متحد اصولگرایی خاطر نشان کرد: امروز به یقین نسل سوم انقلاب نیز همچون نسل اول و دوم انقلاب در تبعیت از ولایت فقیه کوتاه نیامدند و حتی پیشروتر از مسئولان و رؤسای سه قوه تابع ولی امر خود هستند.

این نماینده مجلس در ادامه سخنان خود اضافه کرد: در چهار سال نمایندگی خود با حفظ حدود و حریم قانون اساسی و اختیارات خود سعی کردیم مایه بی‌آبرویی برای موکلان خود نباشیم و امروز با تأیید جامعه مدرسین روحانیت و جبهه متحد اصولگرایی و سایر اصولگرایان در انتخابات مجلس نهم حضور داریم.

کاندیدای مجلس نهم شایسته‌گزینی را به مردم توصیه کرد و ادامه داد: مردم به خوبی انسان‌های متعهد و ولایتمدار را در عرصه انتخابات بر می‌گزینند و با دوری از جریانات دنیاطلب و مادی‌طلب سعی می‌کنند انسان‌هایی شجاع، شایسته و متعهد را روانه مجلس کنند.

مؤسسه فراکسیون انقلاب اسلامی به بخشی از پیگیری‌های خود در مورد پروژه‌های اجرایی استان و حوزه انتخابیه را نظیر کارخانه پتروشیمی، مازمان، راه اصلی، راه‌آهن، حق‌آبه قزل‌اوزن و... را یادآور شد و بیان کرد: در مجلس هشتم اجازه نداریم نمایندگان استان‌های دیگر با میانبر زدن راه‌آهن جلفا به سمت آذربایجان حق و حقوق مردم مغان را نادیده بگیرند بلکه با دفاع از راه‌آهن میانه – اردبیل – مغان تلاش کردیم تا این پروژه مصوب و قطعی شود.

صبور در پایان گفت: مردم اردبیل به نماینده‌ای که به جای بوسه زدن بر گنبد حضرت معصومه (س) بر سر نماینده قم بوسه می‌زند و مایه شرم مردم منطقه می‌شود، رأی نمی‌دهند و با شایسته‌گزینی به توسعه این استان کمک می‌کنند.

انتهای پیام/ی20

   


صالحی عازم ژنو شد

یکشنبه 7 اسفند 1390 نویسنده: مینا ب |

برای شرکت در نوزدهمین نشست شورای حقوق بشر
صالحی عازم ژنو شد

خبرگزاری فارس: وزیر امور خارجه کشورمان برای شرکت در نوزدهمین نشست شورای حقوق بشر عصر امروز (یکشنبه) در رأس هیئتی سیاسی تهران را به مقصد ژنو ترک کرد.

خبرگزاری فارس: صالحی عازم ژنو شد

به گزارش خبرگزاری فارس، علی‌اکبر صالحی وزیر امور خارجه کشورمان به منظور شرکت در نوزدهمین نشست شورای حقوق بشر عصر امروز (یکشنبه) در رأس هیئتی سیاسی تهران را به مقصد ژنو ترک کرد.

وزیر امور خارجه قرار است طی سخنرانی در نوزدهمین اجلاس شورای حقوق بشر، دیدگاه‌های جمهوری اسلامی ایران در موضوعات حقوق بشری را تبیین کند.

رئیس دستگاه دیپلماسی همچنین با حضور و سخنرانی در کنفرانس خلع سلاح نقطه نظرات کشورمان در زمینه خلع سلاح و امنیت بین‌المللی را تشریح خواهد کرد.

دیدار با تنی چند از مقامات بین‌المللی و وزاری خارجه دیگر کشورها نیز بخشی از برنامه‌های وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه شرکت در این نشست می‌باشد.

انتهای پیام/ش

   


کاندیدای مجلس نهم:
وکالت مردم شایستگی فراتر از تصویب و نظارت قانون را می‌خواهد

خبرگزاری فارس: کاندیدای نهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت: وکالت مردم شایستگی و لیاقت بیشتر از تصویب و نظارت قانون را می‌خواهد.

خبرگزاری فارس: وکالت مردم شایستگی فراتر از تصویب و نظارت قانون را می‌خواهد

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، سید رضا آقایی عصر امروز در جلسه سخنرانی مردمی خود در مسجد قدس اردبیل اظهار داشت: در یک کاربرد غلط وکالت مردم را با نام نمایندگی اعلام می‌کنند و این کلمه به صورت غلط در بین مردم مرسوم شده است در حالی که ما نماینده نمی‌خواهیم بلکه وکیلی می‌خواهیم که از تمام حقوق مردم در جایگاه مجلس دفاع کند.

وی تصریح کرد: نمایندگی به معنای عام و فراگیر مربوط به حوزه و کسب منافع طیف خاصی از جامعه است در حالی که وکیل مردم در حقیقت از حقوق ملت دفاع کرده و شایسته‌ها را برای موکلان خود بر می‌گزیند.

آقایی با بیان این‌که در 32 دوره شکل‌گیری مجلس در ایران که هشت مورد آن مربوط به بعد از پیروزی انقلاب اسلامی است قوانین بسیار متعدد و گسترده‌ای به تصویب رسیده که همین تعدد و تکثر موجب شده تا اجرا‌کنندگان در اجرا دچار مشکل شوند.

این مسئول خاطر نشان کرد: حتی بسیاری از حقوقدانان ما در بین این همه قوانین متعدد گرفتار شدند و قادر نیستند به شایستگی آن را به اجرا برسانند.

وی در مورد بعد نظارتی وظیفه وکالت مردم اضافه کرد: اگر قوانین کارآمد از مجلس بیرون نیاید به یقین نظارت بر این همه قوانین متعدد و متکثر مشکل می‌باشد در حالی که در جامعه ضرورت دارد حقوق متقابل مردم و دولت حفظ شود.

به گزارش فارس، کاندیدای مجلس نهم در ادامه بیان کرد: همان‌گونه که رهبری انقلاب توصیه کردند، نباید به وابستگان قانون قدرت و ثروت رأی داد چرا که گاه در معامله با این وابستگان اجرای قانون لگدمال می‌شود.

 

سیاست تمرکزگرایی اساس سیاست ملی ما است

آقایی در ادامه گفت: ‌از دوران قاجار تاکنون سیاست تمرکزگرایی اساس سیاست ملی ما است و بر همین سیاست به گونه‌ای القا کردند که استان‌های مرزی امنیت لازم برخوردار نبودن سرمایه‌گذاری در آن یک تهدید به شمار می‌رود.

استاد دانشگاه افزود: اتخاذ همین سیاست سبب شده است تا نظام سیاست‌گذاری ما بر همین مبنا تا توسعه و سرمایه‌گذاری در نقطه مرکزی کشور و برخی استان‌ها متمرکز شود و به جای توسعه‌یافتگی استان‌هایی مثل اردبیل شاهد فرار سرمایه‌گذاران از این خطه باشیم در حالی که در بسیاری از جوامع ترغیب به سرمایه‌گذاری خود به توسعه امنیت ملی کمک می‌کند.

آقایی ضرورت به کارگیری سیاست تمرکززدایی را خاطر نشان کرد و اظهار داشت: ‌برخی نمایندگان مجلس نیز از این امر غفلت کردند.

کاندیدای جبهه ایستادگی در اردبیل تصریح کرد: ضرورت دارد عنصر آگاهی در عرصه انتخابات برای مردم تبیین شود و در این باب از دستگاه‌های مسئول خواسته‌ایم مردم را با شیوه‌های مختلف در حوزه تصمیم‌گیری آموزش دهند تا انتخاب آگاهانه صورت گیرد.

وی در مورد سیاست منطقه‌ای اردبیل و تدوین سند توسعه این استان با محوریت کشاورزی و گردشگری خاطر نشان کرد: هر چند مردم اردبیل افتخار می‌کنند که در تأمین غذای مردم جامعه نقش دارند اما ارزش اقتصادی بخش صنعت با کشاورزی قابل قیاس نیست چرا که نظام کشاورزی همراه با ریسک و حوادث و سوانح مختلف است در حالی که پایداری سرمایه‌گذاری و درآمد در نظام اقتصادی صنعتی پرثمرتر است.

مدیرکل سابق امور شهری استانداری بی‌طرفی به دو حوزه آب مصرفی و بازار فروش محصولات کشاورزی را از مشکلات مردم استان اعلام کرد و ادامه داد: در چنین فضای ریسک‌پذیری باید صنایع فرآوری محصولات کشاورزی رونق بیشتری گرفته و به کمک بخش کشاورزی بیایند.

کاندیدای مجلس نهم در ادامه سخنان خود به عکس‌ها و پوسترهای بزرگ و رنگین کاندیداها و نادیده گرفتن اعتماد مردم به این تصاویر بیان کرد: مردم آگاه ما شایسته است این تصاویر را با چهره واقعی نمایندگان قیاس کرده و به جای رأی دادن به عکس به عملکرد کاندیدا رأی دهند.

وی هزینه تبلیغات انتخاباتی را بسیار بالا و گاه شامل شام و نهار و برخی مقاصد ناسالم و ناشایست توصیف کرد و گفت: مردم نباید چنین کاندیداهایی را که مسیر خود را از هم اکنون مشخص کرده‌اند، برگزینند.

فرماندار سابق نیر با انتقاد از عملکرد هیئت‌های اجرایی، نظارت و شورای نگهبان در تأیید صلاحیت برخی از کاندیداهای فاقد صلاحیت افزود: ارسال پیامک که نوعی تعرض به حقوق فردی جامعه است و همچنین در و دیوار نویسی توسط برخی از کاندیداها عمل مذموم و ناشایست است و نوعی توهین به حق و حقوق ملت محسوب می‌شود.

انتهای پیام/ی10

   


بخشدار آسارا تأکید کرد
تمهیدات لازم به منظور برگزاری انتخاباتی سالم در آسارای کرج

خبرگزاری فارس: بخشدار آسارای کرج گفت: مسئولان برگزار کننده انتخابات تمام تمهیدات لازم به منظور برگزاری انتخاباتی سالم را فراهم کرده‌اند.

خبرگزاری فارس: تمهیدات لازم به منظور برگزاری انتخاباتی سالم در آسارای کرج

به گزارش خبرگزاری فارس از کرج، محسن محمدی سیرایی عصر امروز در جلسه توجیهی اعضای شعب اخذ رای دهستان‌های آسارا، نساء و حوزه شهر آسارا افزود: نهمین دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی با حضور گسترده مردم برگزار خواهد شد و دشمنان را انگشت به دهان خواهد گذاشت.

وی ادامه داد: ملت ایران با حضور میلیونی و پرشور خود در انتخابات بار دیگر حماسه‌ای بزرگ را خلق خواهند کرد که جهانیان را به تکاپو خواهند انداخت.

بخشدار آسارای کرج گفت: برگزار کنندگان انتخابات نیز باید با صیانت از آرای مردم این دوره از انتخابات را مانند دیگر انتخابات گذشته سالم برگزار کنند.

وی افزود: برگزار کنندگان انتخابات امانت‌دارنی هستند که باید صیانت از آرای مردم را اولویت خود قرار دهند.

محمدی افزود: امروز چشم دشمنان به برگزاری این دوره از انتخابات در ایران است لذا باید با برگزاری انتخاباتی پرشور و بانشاط دشمنان را مأیوس و سرشکسته کنیم.

وی ادامه داد: ملت ایران نیز با حضور خود در پای صندوق‌های رأی نیز حمایت خود را از کشور و مسئولان اعلام می کنند.

به گفته بخشدار آسارا در این بخش 34 شعبه اخذ رأی پیش بینی شده است که از این تعداد 15 شعبه ثابت و 19 شعبه سیار است.

محمدی اظهار داشت: این شعبه‌های اخذ رأی در اقصی نقاط روستاها و حوزه شهر مستقر خواهد شد تا اهالی بتوانند بدون هیچ مشکلی رأی دهند.

بخشدار آسارا گفت: اعضای شعب باید یک ساعت زودتر از زمان اخذ رأی در شعبه حضور داشته باشند و چیدمان مناسب لوازم کار و همچنین اعضای شعب را مشخص کنند.

انتهای پیام/آ20

   


رئیس دفتر حفاظت منافع مصر در ایران:
ترمیم روابط ایران و مصر نیاز به زمان دارد

خبرگزاری فارس: علاءالدین یوسف در یک نشست تخصصی تأکید کرد که عدم درک درست از شرایط و جایگاه ایران و مصر یکی از موانع روابط دو کشور است و ترمیم این رابطه با توجه به عدم ارتباط رسمی دوجانبه در سه دهه گذشته نیاز به زمان دارد.

خبرگزاری فارس: ترمیم روابط ایران و مصر نیاز به زمان دارد

بررسی تحولات انقلاب مصر و روابط این کشور با ایران"

 

به گزارش فارس، نشست "بررسی تحولات انقلاب مصر و روابط این کشور با ایران" در پژوهشکده مطالعات استراتژیک خاورمیانه برگزار شد.

 

در این جلسه غیررسمی که با شرکت اعضای هئیت علمی و پژوهشگران مهمان پژوهشکده مطالعات استراتژیک خاورمیانه صورت گرفت، "کیهان برزگر" رئیس پژوهشکده مطالعات خاورمیانه، "علاءالدین یوسف" ریاست دفتر حفاظت منافع جمهوری عربی مصر در ایران و "محمد علی مهتدی" پژوهشگر ارشد مرکز مطالعات استراتژیک خاورمیانه در مورد روابط دوجانبه و مسائل منطقه ای نکاتی را مطرح و به تبادل نظر با حاضرین در جلسه پرداختند.

 

برزگر: تحولات مصر فرصت مناسبی برای روابط دو کشور است

 

در ابتدا دکتر برزگر که مدیریت نشست را بر عهده داشتند، با اشاره به اینکه دو کشور ایران و مصر دو کشور برادر و مسلمان هستند و ایران همیشه به داشتن رابطه با مصر در حوزه های مختلف تمایل داشته است، تحولات صورت گرفته در مصر را به چند دلیل فرصت مناسبی در روابط دو کشور دانست.

 

وی افزود: نخست اینکه نتیجه فوری انقلاب مصر، خروج منطقه از مفهوم "ایران هراسی" است. مصر در دوره رژیم مبارک از مراکز شکل‌گیری این جریان علیه ایران در منطقه بوده است. دوم اینکه تقویت روابط دو کشور در حوزه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و توریسم که دو کشور ظرفیت های لازم را دارند. سوم، تأثیر این انقلاب بر تقویت ائتلاف های سیاسی- امنیتی منطقه ای است.

 

برزگر تصریح کرد: پتانسیل ایجاد ائتلاف های منطقه ای به خصوص میان ایران، مصر و ترکیه بعد از تحولات اخیر در جهان عرب وجود دارد. این سه کشور به دلیل هویت قوی، شأن، تاریخ و جمعیت از قدرت های مهم منطقه ای هستند.

 

این کارشناس ایرانی، شکل‌گیری ائتلاف ایران و مصر برای فشار آوردن به رژیم صهیونیستی برای خلع سلاح همگانی هسته ای و ایجاد صلح پایدار در منطقه را دلیل چهارم دانست و تأکید کرد: سیاست‌های رژیم اسرائیل خود منبع ناامنی منطقه محسوب می شود.

 

وی با اشاره به قرارداد کمپ دیوید گفت: بعد از امضای این قرارداد، کلیه تلاش‌های انجام شده برای گفت‌وگوهای صلح پایدار به دلیل زبان قدرتمند اسرائیل و قرار گرفتن این کشور در موقعیت برتر دائما به چالش کشیده شده است.

 

در ادامه دکتر برزگر در خصوص مسائل منطقه ای با تأکید بر راه حل "منطقه گرایی" و تقویت آن، اظهار داشت که بحران سوریه موضوع منطقه گرایی را به دلیل نقش غرب و مطرح کردن برخورد نظامی به چالش کشیده است. بر این اساس، تقویت روابط ایران و مصر می‌تواند منجر به تقویت راه حل منطقه ای برای حل بحران های منطقه ای شود.

 

ترمیم روابط ایران و مصر نیاز به زمان دارد

 

در ادامه نشست، آقای علاء الدین یوسف بحث خود را با عوامل مؤثر در حرکت اصلاح طلبانه مردم مصر آغاز کرد. در این­باره وی به سه موضوع اشاره کردند. نخست، جامعه جوان مصر و عدم انسجام آن با حکومت بود که از دیدگاه وی دراین روند سیستم به درستی با مخالفت ها و تقاضاهای جوانان برخورد نکرد، دوم، تفاوت توقعات و نیازها میان نسل گذشته و نسل امروز بود.

 

به اعتقاد این مقام مصری، مسئله نسل گذشته رفاه اجتماعی بوده و برای نسل جوان مشارکت در حکومت و اصلاحات سیاسی مهم است. هرچند مردم مصر مشکل معیشتی داشتند اما مهم‌ترین مشکل آنها آزادی و حقوقشان و نهایتا، مسئله رهبری در مصر بود. در واقع رهبری، حاضر به گفتگو درباره تغییر و اصلاحات با مردم نبود و تفکر سنتی را دنبال می کرد. این در حالی بود که این کشور به مدیریتی با تفکر جدید احساس نیاز می کرد.

 

همچنین علاءالدین یوسف در این نشست به چند حادثه منطقه‌ای تأثیرگذار بر انقلاب مصر اشاره کرد از جمله "مخالفت با قذافی و انقلاب در لیبی"، "درگیری رژیم با مخالفان و حرکت انقلابی در سودان"، "عدم توجه به مشکل فلسطینیان از طرف دولت مصر و احساس مشترک ملت مصر با ملت فلسطین".

 

در ادامه این نشست، وی در مورد صلح کمپ دیوید اظهار داشت که در حال حاضر توازن قدرت تغییر کرده و دولت قبلی مصر هم نشان داده که نتوانسته خود را با تغییرات طولانی مدت هماهنگ کند. علاوه براین، در رابطه با ایران نیز اظهار داشتند که ایران دشمن مصر نیست و منافع مشترکی با این کشور دارد. مردم ایران و مصر سال ها با یکدیگر در مسائل مختلف تبادلاتی داشته‌اند و در حال حاضر نیز پتانسیل تقویت همکاری دو کشور در زمینه های مختلف از جمله موضوعات فرهنگی و حتی سینما وجود دارد.

 

ریاست دفتر حفاظت منافع جمهوری عربی مصر در ایران تصریح کرد: هم اکنون مشکلی که در خصوص روابط دو کشور وجود دارد عدم درک درست از شرایط و جایگاه یکدیگر است. از نظر وی ترمیم این رابطه با توجه به عدم ارتباط رسمی میان دو کشور طی سه دهه گذشته نیاز به زمان دارد.

 

 

مردم مصر برای ایرانی‌ها احترام زیادی قائلند

 

 

"محمد علی مهتدی" به عنوان آخرین سخنران در این نشست به بیان نظرات خود پرداخت. وی انقلاب مصر را شامل دو روند دانست. نخست، روند "رسمی" که برای اولین بار با حمایت شورای عالی نظامی در مصر شاهد شکل گیری پارلمان هستیم. ضمن اینکه این شورا اعلام کرده که بعد از انتخابات مجلس سنا و ریاست جمهوری قدرت را به غیر نظامیان واگذار می کند. دوم، روند "غیر رسمی" که توسط جوانان انقلابی دنبال می شود.

 

وی نقش جوانان در انقلاب مصر را بسیار مهم ارزیابی کرد و افزود: 60 درصد جمعیت مصر را جوان‌های زیر 25 سال تشکیل می دهند و انقلاب مصر با حضور جوانان در میدان التحریر آغاز شد. 

 

این کارشناس با اشاره به نظر برخی از تحلیلگران در خصوص ناامیدی جوان‌های مصری به دلیل درگیری های داخلی بعد از انقلاب، ابراز عقیده کرد که مصر به دلیل اهمیت و تأثیر گذاری بر سایر کشورهای منطقه، با کشورهای دیگر متفاوت است.

 

مهتدی در ادامه سخنان خود یادآور شد: کرامت ملی برای مصری ها خیلی مهم است و آن ها هیچ گاه فشار را از هیچ کشوری نمی پذیرند.  در خصوص موضوع کمپ دیوید ایشان اظهار داشتند که هرچند این مسئله برای مصر مهم است اما هم اکنون در اولویت برنامه ها و سیاست های این کشور  قرار ندارد.

 

نکته دیگری که وی مطرح کرد در خصوص احساس مصری ها به اسرائیلی ها و ایرانی ها بود. از نظر وی مصری ها نسبت به رژیم اسراییل احساس خوبی ندارند. به طوری که هیچ گاه سیاست عادی سازی میان دو کشور موفق نشد. در مقابل مردم مصر برای ایرانی ها احترام زیادی قائلند.

 

از نکات مهم این نشست می‌توان به تأکید هر سه سخنران بر نقش "عدم درک درست دو کشور از نقش و جایگاه یکدیگر" و "نقش خارجی‌ها" در تضعیف رابطه مناسب میان ایران و مصر طی سه دهه گذشته و همچنین "لزوم تبادل نظر نخبگان دو کشور در خصوص تقویت روابط ایران و مصر"  اشاره کرد. در نهایت این جلسه با پرسش و پاسخ حاضرین در جلسه و گرفتن عکس یادگاری خاتمه یافت.

 

انتهای پیام/ق

   


امام جمعه بیله‌سوار:
موج بیداری اسلامی ملت‌ها را علیه استبداد به طغیان وامی‌دارد

خبرگزاری فارس: امام جمعه شهرستان بیله‌سوار گفت: موج بیداری اسلامی و گستردگی آن سبب می‌شود تا طغیان ملت‌ها علیه استبداد و استکبار شکل بگیرد.

خبرگزاری فارس: موج بیداری اسلامی ملت‌ها را علیه استبداد به طغیان وامی‌دارد

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، حجت‌الاسلام کریم قیاسی عصر امروز در همایش انقلاب اسلامی و نقش آن در بیداری اسلامی اظهار داشت: با حرکت‌هایی که امروز در اکثر کشورهای جهان مشاهده می‌کنیم نشانه‌های خوب و آشکاری از وحدت و هماهنگی امت اسلامی در سرنگونی رژیم‌های فاسد به چشم می‌خورد که اگر تداوم پیدا کند نقشه ظالمانه آنها برملا می‌شود.

وی با یادآوری این‌که فرعونیان زمان در برابر هجمه‌های سنگین تبلیغاتی و کورکورانه تزویر و ریا وادار به تسلیم شده‌اند، تصریح کرد:‌ ملت‌های آزادیخواه دنیا به تبعیت از نهضت ملت ایران رستاخیز عظیمی را به پا کردند که آثار آن را در بسیاری از کشورها مشاهده می‌کنیم.

قیاسی در این آشفته بازار نظام‌های استبدادی کافران و جاهلان زمان به برخی شیطنت‌ها در کشورهای همسایه روی آوردند تا شاید وجهه مسلمانان را خراب کنند اما حرکت پلید آنها و ماهیتش برای همه مشخص است.

این مسئول با مذموم خواندن حرکت شنیع سربازان آمریکایی در به آتش کشیدن قرآن کریم در یکی از پایگاه‌های نظامی آمریکا در افغانستان خاطر نشان کرد: ملت‌های مسلمان هرگز به احدی اجازه نمی‌دهند به ساحت مقدس قرآن، نبی مکرم اسلام و اهل بیت اهانت کنند چرا که قرآن کتاب بیداری و سنت رسول‌الله و کلام روشنگر هدایت است.

وی در ادامه سخنان خود به نقش زنان به این بیداری اسلامی اشاره کرد و ادامه داد: آن چه که در راهپیمایی‌ها مشاهده می‌کنیم حفظ عفت و حجاب از سوی زنان و همچنین حرکت غرورآفرین از سوی مردان با غیرتی است که هیچ وقت اجازه ندادند کوچک‌ترین انحراف به صفوف وحدت‌آفرین امت‌ها خدشه وارد کند.

به گزارش فارس، امام جمعه بیله‌سوار در مورد فراگیر شدن اسلام در دنیا اشاره کرد و گفت:‌ دنیای امروز یک بار دیگر از جنایت خسته شده و به آستانه معنویت روی آورده است.

قیاسی گفت:‌ در غرب تلاش می‌شود به وسیله وهابیت، القاعده و طالبان با انواع تهمت‌ها چهره اسلام مخدوش و بیشتر توده‌های مردم به ویژه قشر تحصیل کرده به اسلام روی آورده‌اند و اسلام‌گرایی در اوج حرکت‌های امت‌ها است.

وی در پایان سخنان خود افزود: در این موج‌آفرینی و برخی شیطنت استکبار جهانی علیه امت‌های اسلامی بصیرت و آگاهی لازم است تا مبادا صفوف به هم فشرده مسلمانان دچار غفلت و نارسایی شود.

انتهای پیام/ی20

   


حضور سوری ها پای صندوق‌های رای به روایت عکاس فارس

خبرگزاری فارس: سوری‌ها امروز با وجود تلاش‌های افراد تروریست برای ایجاد ناامنی در حوزه‌های رای گیری، حضور قابل توجهی در این همه پرسی داشتند.

خبرگزاری فارس: حضور سوری ها پای صندوق‌های رای به روایت عکاس فارس
گزارش تصویری مرتبط

-------------------------------

به گزارش مانیتورینگ فارس، مردم سوریه با استقبال گسترده از همه پرسی قانون اساسی این کشور باعث شگفتی رسانه های غربی شدند.

سوری ها امروز از اقوام مختلف کرد، مارونی، دروزی، مسیحی،سنی و علوی پای صندوق های رای حضور یافتند تا آمادگی خود را برای ورود به فرایند اصلاحات سیاسی در این کشور توسط بشار اسد اعلام کنند.

سوری‌ها امروز با وجود تلاش‌های افراد تروریست برای ایجاد ناامنی در حوزه‌های رای گیری، در شهرهای مختلف مختلف از جمله دمشق، حلب، ریف دمشق، طرطوس، لاذقیه، الحسکه، قامشلی، جسر الشغور و حمص حضور قابل توجهی در این همه پرسی داشتند.

انتهای پیام/ق

   


راهبردهای دشمنی غرب محدود است

یکشنبه 7 اسفند 1390 نویسنده: مینا ب |

امام جمعه دماوند:
راهبردهای دشمنی غرب محدود است

خبرگزاری فارس: امام جمعه دماوند با بیان اینکه راهبردهای دشمنی غرب محدود و تکراری است، انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی را شاخصی بزرگ در تاریخ ایران خواند.

خبرگزاری فارس: راهبردهای دشمنی غرب محدود است

حجت‏الاسلام محمد علاءالدینی امروز در گفت‏وگو با خبرنگار فارس در شرق استان تهران اظهار کرد: مردم ایران اسلامی با همان بصیرت و دیدگاه بازی که در حماسه‏های 9 دی و 22 بهمن حضور داشتند، در روز 12 اسفند نیز حماسه دیگری را خلق می‏کنند.

وی ادامه داد: این حماسه‏سازی تا حدی گسترده و پرنشاط خواهد بود که تاریخ ایران آن را به عنوان یک شاخص پرافتخار بر تارک خود ثبت و ضبط می‏کند.

علاءالدینی اضافه کرد: این انتخابات در شب اعیاد ملی نوروز به عنوان یک عیدی بزرگ از سوی ملت به دولت، دولت به ملت، ملت به یکدیگر و از همه مهم‏تر ملت ایران به سایر ملل آزادی‏خواه جهان مطرح است.

امام جمعه دماوند افزود: این انتخابات، نخستین انتخاب در دهه پیشرفت و عدالت پس از فتنه 88 و حماسه 9 دی بوده و خداوند شیرینی خاصی در وجود آن قرار داده است.

وی با اشاره به دلایل اهمیت این حضور خاطرنشان کرد: نکته نخست حائز اهمیت در این میان، درک صحیح از زمان برپایی این رویداد سیاسی و عبادی است.

علاءالدینی ادامه داد: با نگاهی به سابقه تقابل استکبار جهانی با ایران اسلامی و استفاده از راهبردهای تکراری، تحریم، تهدید و اختلاف‏افکنی از سوی دشمن می‏توان به این نتیجه رسید که جهان سلطه زبان دیگری در گفتمان بین‏المللی خود نیاموخته است.

امام جمعه دماوند، جهان را شرایطی بی‏ثبات خواند و افزود: در حال حاضر دیگر کشورهای جهان به جهات مختلف در وضع بی‏ثباتی به سر می‏برند.

وی تصریح کرد: علاوه بر این، وتوی قطعنامه آمریکا و ایادی منطقه‏ای این کشور علیه سوریه از سوی چین و روسیه خود نشان‏دهنده ضعف و از هم‏گسستگی قدرت‏هاست.

علاءالدینی ادامه داد: از سوی دیگر، اروپا از شک مخرب تحریم نفت از سوی ایران و انسداد این شریان حیاتی هنوز قادر به ایستادن نیست.

امام جمعه دماوند افزود: با تحلیل این وقایع جهانی، منطقه‏ای و داخلی شرکت گسترده در انتخابات بر همه اقشار جامعه امری واجب به شمار می‏آید.

انتهای پیام/ی20

   


میزگرد انتخاباتی «انتخابات اصلح»-5
رعایت اخلاق اسلامی همان انتخاب اصلح است/ نباید یکدیگر را تخریب کنیم

خبرگزاری فارس: عضو جبهه متحد اصولگرایان گفت که رعایت اخلاق اسلامی در انتخابات در واقع همان انتخاب اصلح است.

خبرگزاری فارس: رعایت اخلاق اسلامی همان انتخاب اصلح است/ نباید یکدیگر را تخریب کنیم

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، مجتبی رحماندوست عضو جبهه متحد اصولگرایان در میزگرد "انتخاب اصلح" درباره نقش تکثر اصولگرایان در تشکیل یک مجلس کارآمد، اظهار داشت: جبهه متحد و جبهه پایداری به هم نزدیک هستند از این رو بنده تمایلی به مناظره با اعضای جبهه پایداری ندارموی ادامه داد:‌ رقابت اصولگرایان را از اول قبول نداشتم و به آن معتقد نبودم و این رقابت را نیز وسیله گرم کردن بازار رقابت انتخابات نمی‌دانم.

عضو جبهه متحد اصولگرایان گفت: که نباید حالا که اصلاح طلبان به میدان انتخابات نیامده‌اند رقابت بین اصولگرایان ایجاد شود.

وی اضافه کرد: ریشه رقابت فعلی بین اصولگرایان الهی نیست؛ من پشت سر اعضای جبهه پایداری نماز می‌خوانم چرا که معتقدم حالا که لیست‌هایمان جدا است نباید یکدیگر را تخریب کنیم.

رحماندوست متذکر شد: من همیشه گفته‌ام که برای 4 سال فعالیت نمایندگی آمادگی دارم اما مرد زمان انتخابات نیستم چرا که این دوره به اعتقاداتمان لطمه می‌زند.

وی با تاکید بر اینکه باید حرمت افراد در انتخابات حفظ شود و رقابت بین اصولگرایان تاثیری در مشارکت مردم ندارد، افزود: رقابت موجب جدایی دل‌ها بین اصولگرایان می‌شود. 

*کاندیداها در برابر تک‌تک جملات خود مسئول هستند

عضو جبهه متحد اصولگرایان با بیان اینکه کاندیداها در برابر تک تک جملات خود مسئول هستند، خاطرنشان کرد: اگر اظهارات آنها اعتقادات سیاسی مردم را خدشه دار کند باید در قبال خداوند پاسخگو باشند.

وی با تاکید بر اینکه نباید به روحانیت خدشه‌ای وارد شود، افزود: رعایت اخلاق اسلامی در انتخابات در واقع همان انتخابات اصلح است

رحماندوست با اشاره به برخورد حجت‌الاسلام ابوترابی حاضر نشد جلوی خارجی‌ها از بعثی‌ها بد بگوید به صرف اینکه آنها مسلمان بودند، افزود: ما هم باید به تبعیت از چنین شخصیتی حرمت افراد را در انتخابات نگه داریم.

انتهای پیام/ 

   


اعتراف به 33 فقره سرقت
کابل دزد در مشگین‌شهر در دام پلیس افتاد

خبرگزاری فارس: بعد از 33 بار سرقت توسط یک فرد حرفه‌ای پلیس سارق کابل دزد را در مشگین‌شهر به دام انداخت.

خبرگزاری فارس: کابل دزد در مشگین‌شهر در دام پلیس افتاد

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، فرمانده انتظامی مشگین‌شهر عصر امروز در جمع خبرنگاران در مشگین‌شهر اظهار داشت: این فرد تلاش می‌کرد با همراهی چند نفر و با استفاده از یک دستگاه موتورسیکلت شناسایی خود را انجام داده و شبانه به صورت انفرادی اقدام به سرقت کند.

رضا اصلانی‌فر تصریح کرد: این کابل‌ها اکثراً مربوط به اداره برق و مخابرات بوده که او پس از جمع‌آوری آنها به دلالان می‌فروخته است.

وی خاطر نشان کرد: با تحقیقات جامعی که انجام شد و در راستای اجرای طرح پیشگیری از سرقت در یک عملیات غافلگیرکننده دو نفر سارق حرفه‌ای در این زمینه دستگیر و به یگان انتظامی تحویل داده شد.

به گزارش فارس، فرمانده انتظامی مشگین‌شهر اضافه کرد: البته بعد از ارجاع پرونده تشکیل شده برای تحقیقات بیشتر و انجام کارهای تخصصی به پلیس آگاهی دو سارق دستگیر شده با دلایل و مستندات پلیس لب به اعتراف گشوده و سرقت‌ها را تشریح کردند این سارقان بعد از تشکیل پرونده تحویل مقامات مربوطه شدند.

 

راننده 42 ساله تراکتور بر اثر بی‌احتیاطی درگذشت

در مشگین‌شهر همچنین عصر امروز در یک حادثه تأسف‌بار با واژگونی یک تراکتور راننده 42 ساله این وسیله نقلیه کشاورزی جان خود را از دست داد.

مأموران کلانتری فخرآباد مشگین‌شهر با اطلاع از واژگونی یک دستگاه تراکتور در محل حاضر شده و راننده را که در زیر تراکتور داد و فریاد می‌زد با کمک اهالی از زیر این وسیله نقلیه بیرون آورده و به بیمارستان ارجاع دادند.

این فرد در حالی که نفس‌های آخر را می‌کشید تا رسیدن به بیمارستان جان خود را از دست داد و تراکتور نیز به مکان دیگر انتقال داده شد.

این حادثه در مسیر روستای پیرازمیان مشگین‌شهر رخ داده و علت آن بی‌احتیاطی راننده در کنترل وسیله نقلیه در سرازیری جاده بوده است.

انتهای پیام/ی20

   


درباره وبلاگ


آخرین پستها


نویسندگان


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic