برای انجام دیدار برگشت مرحله دوم پلی‌آف لیگ دسته یک
تیم کاله جوان مازندران به دیدار بازرگانی جواهری گنبد می‌رود

خبرگزاری فارس: تیم والیبال کاله جوان مازندران برای انجام دیدار برگشت مرحله دوم پلی‌آف لیگ دسته یک والیبال به مصاف بازرگانی جواهری گنبد می‌رود.

خبرگزاری فارس: تیم کاله جوان مازندران به دیدار بازرگانی جواهری گنبد می‌رود

به گزارش خبرگزاری فارس از آمل، تیم‌های قدرتمند کاله جوان مازندران و بازرگانی جواهری گنبد برای لیگ برتری شدن و صعود به مرحله نهایی لیگ دسته یک والیبال باشگاه‌های کشور دومین دیدار مرحله حذفی را برگزار خواهند کرد.

در این مرحله تنها دو بازی برگزار می‌شود که این بار جدال تیم‌های شمالی گنبد و آمل به میزبانی گنبد برگزار شده از ساعت 16 عصر فردا شنبه دنبال می‌شود.

از سوی فدراسیون والیبال امید ظهیری به عنوان ناظر و نماینده این فدراسیون معرفی شده و مسعود ذوقی و محمد مهدی‌زاده از داوران بین‌المللی کشورمان کار قضاوت را برعهده خواهند داشت.

در دیدار نخست که آملی‌ها در سالن 2 هزار نفری پیامبر اعظم(ص) آمل میزبان خوبی برای گنبدی‌ها بودند کاله جوان پیروز میدان بود.

این تیم مازندرانی توانست با درخشش فوق‌العاده بازیکنان‌اش بازرگانی جواهری گنبد تیمی که سال گذشته در لیگ برتر توپ می‌زد را در سه گیم متوالی شکست دهد.

در مرحله گروهی نیز این دو تیم در گروه نخست جای داشتند که مازندرانی‌ها در دو بازی خود توانستند نماینده گنبد را با شکست مواجه کنند و دیدار فردای این دو تیم چهارمین دیدار لیگ دسته یک امسال محسوب می‌شود.

کاله جوان مازندران و بازرگانی جواهری گنبد از تیم‌های قدرتمند و شانس صعود به لیگ برتر بودند که در مرحله گروهی به جایگاه اول و دوم دست یافتند.

در دیگر دیدار این مرحله شهرستان بجنورد میزبان نبرد تنگاتنگ شهرک‌های صنعتی خراسان شمالی و گل گهر سیرجان است.

انتهای پیام/ن۲۰

   


امروز هیچ ایرانی بازنده نیست

جمعه 12 اسفند 1390 نویسنده: مینا ب |

معاون استاندار کرمان:
امروز هیچ ایرانی بازنده نیست

خبرگزاری فارس: معاون سیاسی امنیتی استاندار کرمان گفت: امروز هیچ ایرانی بازنده نیست، باخت از آن کسی است که به تکلیف خود عمل نکرده باشد.

خبرگزاری فارس: امروز هیچ ایرانی بازنده نیست

جواد کمالی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمان با بیان اینکه حساس بودن انتخابات نهم در ایران یک واقعیت است، اظهار داشت: امروز ما شاهد چند مسئله مهم هستیم که این واقعیت و حساسیت را ثابت می‌کند.

وی بیان داشت: تحریم‌ها علیه ایران روز‌به‌روز بیشتر می‌شود، تهدیدهای بین‌المللی نیز از سوی دشمن ادامه دارد.

کمالی افزود: خیزش‌های اسلامی و امیدی که کشورهای اسلامی به ما دارند، دلیل دیگری بر حساسیت مسئله است.

وی عنوان کرد: ملت خارج از مرزهای بین‌المللی ایران منتظر هستند که 12 اسفند ماه در ایران چه اتفاق و حماسه‌ای رخ می‌دهد، نتیجه و مقایسه این مسائل نشان می‌دهد که هیچ تبلیغی در کار نیست و هر آن چه وجود دارد، واقعیت است.

کمالی ابراز داشت: امروز هیچ ایرانی بازنده نیست، باخت از آن کسی است که به تکلیف خود عمل نکرده باشد، همه افرادی که در انتخابات حضور و کاری به عهده دارند، پیروز میدان هستند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار کرمان گفت: یک میلیون و 822 هزار و 583 نفر در استان کرمان واجد شرایط رأی هستند که 155 هزار و 500 نفر از آنها رأی اولی است.

وی اذعان داشت: تمام متولدان 12 اسفند ماه 72 و قبل از آن می‌توانند با حضور در پای صندوق‌های رأی در سرنوشت استان، کشور و نظام خود دخیل باشند.

کمالی با بیان اینکه به همراه داشتن شناسنامه و کارت ملی الزامی است، ابراز داشت: افرادی نیز که کارت ملی در اختیار ندارند می‌توانند با مراجعه به ادارات ثبت و احوال شماره خود را دریافت کنند.

وی عنوان کرد: امروز ادارات ثبت و احوال سراسر کشور باز و پاسخگوی مراجعان هستند.

انتهای پیام/غ20

   


دشمن در مهار ایران ناکام بوده است

جمعه 12 اسفند 1390 نویسنده: مینا ب |

فرماندار ابرکوه در پای صندوق رای:
دشمن در مهار ایران ناکام بوده است

خبرگزاری فارس: فرماندار ابرکوه با انداختن رای خود در صندوق گفت: دشمن در صدد کاهش نفوذ ایران در جهان و مهار ایران است که تاکنون با وجود به کار بردن ترفندهای مختلف در این امر ناکام بوده است.

خبرگزاری فارس: دشمن در مهار ایران ناکام بوده است

به گزارش خبرگزاری فارس از ابرکوه، اسماعیل برزگرزاده صبح امروز با حضور در شعبه اخذ رای در جمع خبرنگاران اظهار داشت: باید با تأمل در وظایف خود در قبال انقلاب اسلامی و شهدا تلاش خود را برای سربلندی ایران اسلامی دوچندان کنیم.

وی افزود: دنیای استکبار به این دلیل با ایران اسلامی مخالفت می‌کند که یکی از اهداف انقلاب اسلامی که صدور انقلاب بوده، به تحقق پیوسته است.

برزگرزاده خاطرنشان کرد: دشمن تمام تلاش خود را برای تأثیرگذاری بر انتخابات به کار بسته است اما به لطف و حضور بصیرانه مردم، تمام این تلاش‌ها ناکام می‌ماند.

وی بیان کرد: حضور حداکثری مردم در انتخابات پشتوانه نظام سیاسی هر کشور و نشان‌دهنده رضایت‌مندی عامه مردم از نظامی است که در آن کشور مستقر است.

برزگرزاده خاطرنشان کرد: نظام اسلامی این افتخار را به دنبال خود دارد که بیشترین انتخابات را با توجه به عمر نظام برگزار کرده است و هیچ کشوری تاکنون موفق به انجام این کار نشده است و پرشمارترین انتخابات سالم را نسبت به کشورهای دیگر داشته است.

وی افزود: ملت ایران نیز طلایه‌دار حضور حداکثری در انتخابات برگزار شده بوده‌اند.مردم دنیا ایران را کانون صدور جنبش و بیداری اسلامی می‌دانند و رهبر معظم انقلاب نیز آن را مقدمه حرکت علیه جبهه استکبار توصیف کرده‌اند.

این مقام مسئول با بیان اینکه دشمنان نیز این مسئله را پیش‌بینی می‌کنند، افزود: آنان از هر اقدامی برای تخریب وجهه جمهوری اسلامی استفاده می‌کنند و به خیال خود قصد مهار ایران را دارند و در این راه از هیچ حرکتی فروگذار نمی‌کنند.

فرماندار ابرکوه یادآور شد: تحریم‌ها در آستانه انتخابات و به ویژه تحریم نفتی که از همین حالا به معضلی برای خودشان تبدیل شده است، ایران‌هراسی و ایجاد یأس و ناامیدی، برخی از ترفندهای جبهه استکبار به سرکردگی آمریکاست.

برزگرزاده یادآور شد: آنان قصد دارند با این اقدامات علاوه بر کاهش حضور و تأثیرگذاری ایران در معادلات جهانی، مشکلات اقتصادی دامنگیر خود را نیز فرافکنی کنند که این حربه‌ها این بار نیز با حضور بصیرانه مردم در پای صندوق‌های رأی به شکست می‌انجامد.

وی از مردم خواست: علاوه بر حضور پر شور در آزمون پیش‌رو، انتخاب گزینه اصلح را نیز مدنظر داشته باشند و با بصیرت به کسانی رأی دهند که با حضور سرنوشت‌ساز خود در مجلس شورای اسلامی منشأ تأثیرگذاری در پیشرفت ایران اسلامی باشند.

مردم ابرکوه با حضور در 43 صندوق اخذ رأی نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی آرای خود را برای انتخاب یک نماینده برای پنج شهرستان استان یزد شامل ابرکوه، بافق، بهاباد، خاتم و مهریز به صندوق‌ها می‌ریزند.

انتهای پیام/خ۱۰

   


فرماندار کهگیلویه:
حضور مردم کهگیلویه در نخستین ساعات انتخابات غافلگیر کننده بود

خبرگزاری فارس: فرماندار کهگیلویه گفت: مردم این شهرستان ساعاتی قبل از شروع رای‌گیری در پای صندوق‌های رای حضور پیدا کردند که این حضور غافلگیر کننده بود.

خبرگزاری فارس: حضور مردم کهگیلویه در نخستین ساعات انتخابات غافلگیر کننده بود

سید ناصر رضایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کهگیلویه اظهار کرد: برگزاری فرایند انتخابات یک سری شریط نیاز دارد که با تلاش همه همکاران و دستگاه‌های مرتبط آمادگی کامل را برای برگزاری انتخابات حاصل کردیم.

 

فرماندار کهگیلویه افزود: مردم ما مثل همیشه با توجه به هوشیاری و سطح بالایی از آگاهی سیاسی که دارند همچون گذشته با حضور آگاهانه خود پشتیبان نظام بوده‌اند و در انتخابات مجلس نیز حضور پررنگی خواهند داشت.

 

رضایی خاطرنشان کرد: در ایام انتخابات نحوه تبلیغات کاندیداها و طرفداران آن‌ها رضایت‌بخش بوده و هم کاندیداها توانستند خود را به مردم بشناسانند و هم مردم با شنیدن حرف‌ها و برنامه‌های کاندیداها شناخت نسبت به آن‌ها پیدا کنند.

 

فرماندار کهگیلویه با بیان این‌که نظام جمهوری اسلامی با سایر نظام‌های متداول سیاسی دنیا متفاوت است، تصریح کرد: برد و باخت به مفهومی که در نظام سیاسی غرب وجود دارد در نظام سیاسی ما مطرح نیست و هرچه حضور گسترده‌تر و پررنگ‌تر باشد نظام و مردم برنده اصلی میدان خواهند بود.

 

این مسئول اجرایی شهرستان کهگیلویه اضافه کرد: حضور حداکثری مردم به ثبات بیشتر و افزایش توانایی نظام در عرصه های بین‌المللی و داخلی منجر خواهد شد.

 

رضایی در ادامه خود خطاب به کاندیداها و طرفداران آنها گفت: کاندیداها و هواداران آن‌ها باید مراقب باشند که به بعضی از شائبه‌هایی که دشمنان طراحی کرده‌اند دامن نزنند و وارد بازی از پیش طراحی شده دشمنان نشوند.

 

وی تاکید کرد: همه باید به قانون تمکین کنیم و بر اساس قانون در مسیر انتخابات حرکت کنیم تا استان و شهرستان کهگیلویه در مسیر توسعه قرار گیرد.

 

فرماندار کهگیلویه گفت: مردم این شهرستان ساعاتی قبل از شروع رای‌گیری در پای صندوق‌های رای حضور پیدا کردند که این حضور غافلگیر کننده بود.

 

انتهای پیام/صا10

   


رئیس دیوان محاسبات کشور در گفت‌وگو با فارس خبر داد
پیشنهاد ایران برای تشکیل مجمع دیوان محاسبات کشورهای اسلامی

خبرگزاری فارس: رئیس دیوان محاسبات کشور گفت: در اجلاس رؤسای دیوان محاسبات کشورهای اسلامی، ایران پیشنهاد تشکیل مجمع دیوان محاسبات کشورهای اسلامی را ارائه کرد.

خبرگزاری فارس: پیشنهاد ایران برای تشکیل مجمع دیوان محاسبات کشورهای اسلامی

عبدالرضا رحمانی فضلی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با بیان اینکه در اجلاس دیوان محاسبات کشورهای آسیایی در هندوستان به سر می‌برد، گفت: این اجلاس با حضور رؤسای دیوان محاسبات ۴۲ کشور آسیایی هر ۳ سال یکبار برگزار می‌شود.

وی افزود: امسال این اجلاس در کشور هندوستان در حال برگزاری است که از چهارشنبه تا جمعه ادامه دارد و در این اجلاس بر روی استانداردها و دستورالعمل حسابرسی بحث می‌شود.

رئیس دیوان محاسبات کشور یادآور شد: استانداردهای جدید آموزشی و انتقال تجربه و همکاری چند جانبه بین کشورهای عضو این اجلاس انجام می‌شود.

رحمانی فضلی در پاسخ به این پرسش که آیا پیشنهادی از سوی جمهوری اسلامی در این اجلاس ارائه شده است، گفت: جمهوری اسلامی یک کار مشترک تحقیقاتی با ۶ کشور دیگر در مورد کنترل‌های داخلی بودجه دستگاههای اجرایی انجام داد که این پیشنهاد به صورت مشترک در اجلاس ارائه و روز چهارشنبه ۱۰ اسفند ۹۰ در هندوستان به تصویب رسید و ایران یکی از پیشنهاد دهندگان این طرح بوده است.

رئیس دیوان محاسبات کشور افزود: بحث کنترل‌های داخلی دستگاههای اجرایی از سه سال قبل اجرا می‌شد و برای استفاده در دیگر کشورها به اجلاس معرفی و ارائه شد.

وی در مورد اینکه آیا کشورهای اسلامی آسیایی نیز اجلاس جداگانه‌ای دارند، گفت: در حاشیه این اجلاس جمهوری اسلامی و اندونزی پیشنهاد دادند که مجمع دیوان محاسبات کشورهای اسلامی تشکیل شود که امیدواریم این پیشنهاد به تصویب برسد و در آینده نزدیک این مجمع تشکیل شود.

انتهای پیام/ص

   


افتتاح صفحه اسپانیولی وزارت خارجه آمریکا در توییتر

خبرگزاری فارس: وزارت امور خارجه آمریکا برای نخستین بار صفحه اختصاصی به زبان اسپانیولی را در "توییتر" افتتاح و سرپرست معاونت این وزارتخانه در امور اجتماعی را مسوول پاسخگویی به سوالات کاربران اسپانیایی زبان کرد.

خبرگزاری فارس: افتتاح صفحه اسپانیولی وزارت خارجه آمریکا در توییتر

به گزارش خبرنگار فارس از منطقه آمریکای لاتین، وزارت امور خارجه آمریکا روز گذشته برای نخستین بار، صفحه توجیهی خود به زبان اسپانیولی را در "توییتر" افتتاح کرد.

در بیانیه وزارت امور خارجه آمریکا در این رابطه آمده است: روز پنجشنبه، اول مارس سال 2012، وزارت خارجه آمریکا برای نخستین بار در تاریخ صفحه پاسخگویی خود به زبان اسپانیولی را در "توییتر" افتتاح می‌کند. "مایک هامر"، سرپرست معاونت وزارت امور خارجه آمریکا در امور اجتماعی، به سوالات کاربران "توییتر" در صفحه رسمی اسپانیولی وزارت امور خارجه پاسخ می‌دهد.

هامر که زبان اسپانیولی را به خوبی زبان انگلیسی می‌داند، به سوالات کاربران در اتاق کنفرانس‌های مطبوعاتی وزارت امور خارجه پاسخ خواهد داد. بخش‌هایی از این جلسات پرسش و پاسخ در سایت " YouTube" نیز به اشتراک گذاشته می‌شود.

صفحه کاربری اسپانیولی زبان وزارت خارجه آمریکا در "توییتر" یکی از 11 صفحه کاربری این وزارتخانه به زبان‌های خارجی است.

وزارت امور خارجه آمریکا در چارچوب برنامه "مدیریت دولتی قرن 21"، طیف وسیعی از ابتکارات را برای نشان دادن دیپلماسی آمریکا از طریق شبکه‌های دیجیتالی طراحی کرده است.

"ویکتوریا نولند"، سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه آمریکا، در ماه ژانویه برخی جلسات را در صفحه کاربری "توییتر" خود راه‌اندازی کرد. پس از وی، بسیاری از مقامات عالی‌رتبه وزارت خارجه و همچنین سفیر آمریکا در فرانسه از طریق اینترنت با کاربران ارتباط برقرار کردند.

وزارت امور خارجه آمریکا نیز جدا از وبسایت‌های فراوان خود، فعالانه از طریق کانال‌هایی چون "فیسبوک" و "YouTube" برای برقراری ارتباط با کاربران استفاده می‌کند.

انتهای پیام/ت

   


از ساعات اولیه امروز رخ داد
حضور پرشور مردم آذربایجان غربی پای صندوق‌های رای

خبرگزاری فارس: مردم آذربایجان غربی از نخستین ساعات امروز در پای صندوق‌های رای حاضر شده‌اند.

خبرگزاری فارس: حضور پرشور مردم آذربایجان غربی پای صندوق‌های رای

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، مردم آذربایجان غربی در شعبه‌های مختلف اخذ رای از ساعات اولیه جمعه 12 اسفند ماه برای ثبت حضوری دیگر در پای صندوق‌های رای حاضر شده‌اند.

بر این اساس در برخی شعبه‌های اخذ رای در سطح شهرهای مختلف استان صف‌های طولانی ایجاد شده است و مردم به صورت گسترده در پای صندوق‌های رای حضور دارند.

برای جمع‌آوری آرای مردم آذربایجان غربی یک هزار و 856 صندوق در نظر گرفته شده است.

آذربایجان غربی 12 کرسی بهارستان را از 9 حوزه انتخابیه به خود اختصاص خواهد داد.

انتهای پیام/غ20

   


اختصاص 3 صندوق سیار برای جمع‌آوری آراء خانواده معظم شهدا

خبرگزاری فارس: پیش‌بینی شده است 3 صندوق سیار با حضور در منزل خانواده معظم شهدایی که امکان حضور در شعب اخذ رأی را ندارند، آراء این عزیزان را نیز جمع‌آوری ‌کند.

خبرگزاری فارس: اختصاص 3 صندوق سیار برای جمع‌آوری آراء خانواده معظم شهدا

به گزارش خبرنگار ایثار و شهادت باشگاه خبری فارس «توانا»، آیین انتخابات مجلس نهم شورای اسلامی امروز در گلزار شهدای بهشت زهرا (س) نیز برپا است.

در گلزار شهدا و بهشت زهرا با استقرار 6 صندوق ثابت، آراء آن دسته از شهروندان و خانواده معظم شهدا و ایثارگرانی را که امروز به زیارت فرزندان و عزیزان شهید خود آمده‌اند، دریافت می‌‌شود.

بر این اساس، 2 صندوق ثابت در قطعات شهدای هفتاد و دوتن و مهدیه شهدای گلزار شهدا مستقر شده‌ است؛ همچنین با قرار دادن یک صندوق در ورودی باب الزهرا (س) بهشت زهرا، یک صندوق در قطعه 25، یک صندوق در مسجد عوارضی تهران قم و یک صندوق نیز در ورودی اصلی حرم مطهر امام خمینی (ره) آراء شهروندان جمع‌آوری خواهد شد.

علاوه‌بر این پیش‌بینی شده است تا 3 صندوق سیار با حضور در منزل خانواده معظم شهدایی که امکان حضور در شعب اخذ رأی را ندارند، آراء این عزیزان را نیز دریافت کنند. 

انتهای پیام/

   


حماسه حضور در ساوجبلاغ چشمگیر است

جمعه 12 اسفند 1390 نویسنده: مینا ب |

با گذشت تنها چند ساعت از زمان برگزاری انتخابات
حماسه حضور در ساوجبلاغ چشمگیر است

خبرگزاری فارس: با گذشت تنها چند ساعت از زمان برگزاری انتخابات، حماسه حضور در شهرستان ساوجبلاغ چشمگیر است.

خبرگزاری فارس: حماسه حضور در ساوجبلاغ چشمگیر است

به گزارش خبرگزاری فارس از ساوجبلاغ، مردم همیشه در صحنه شهرستان ساوجبلاغ از دقایق اولیه صبح امروز با حضور گسترده خود حماسه‌ای وصف ناشدنی را رقم زدند.

براساس این گزارش، جوانان و رأی اولی‌های این شهرستان با حضوری پرشور در پای صندوق‌های رأی حاضر شدند و میثاقی مجدد با آرمان‌های امام بستند.

فرماندار شهرستان ساوجبلاغ نیز با حضور در یکی از شعب اخذ رأی این شهرستان علاوه بر انداختن رأی خود در صندوق در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ساوجبلاغ اظهار داشت: باز هم حماسه‌ای بزرگ در ایران اسلامی در حال رخ دادن است و این حماسه هر لحظه پرشورتر می‌شود.

علی حدادی ادامه داد: با وجود این که تنها در ساعات اولیه برگزاری انتخابات هستیم اما مردم با حضور در شعب اخذ رأی به دشمنان اثبات کردند که مردم پایبند نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده و هرگز رهبر را تنها نخواهند گذاشت.

وی تأکید کرد: با وجود تبلیغات منفی دشمنان علیه برگزاری انتخابات در ایران اما امروز مردم نشان دادند که تبلیغات علیه ایران تأثیرگذار نخواهد بود و مردم به وظایف خود به خوبی آشنا هستند.

فرماندار ساوجبلاغ افزود: همدلی و همفکری یکی از مهم‌ترین شاخصه‌های بارز در ملت ایران است لذا رخنه به اتحاد و همدلی مردم آسان نخواهد بود و دشمنان هر چه تلاش کنند نمی‌توانند به این مهم دست پیدا کنند.

وی افزود: امروز بعد از گذشت بیش از سی سال از انقلاب اسلامی دشمنان این نظام هنوز برای ضربه زدن به انقلاب از پای ننشستند و توطئه‌های خود را برعلیه این نظام مقدس ایجاد می‌کنند.

فرماندار شهرستان ساوجبلاغ با اعلام این که مردم ولایتمدار و همیشه در صحنه ایران اسلامی بعد از پیروزی انقلاب حامی و پشتیبان این کشور بودند خاطرنشان کرد: تلاش دشمنان برای ضربه زدن به این نظام بی‌فایده خواهد بود چرا که این انقلاب با خون هزاران شهید پا گرفته که ملت هرگز خون شهیدان را پایمال نخواهند کرد.

وی در پایان از مردم خواست تا در ساعات اولیه برگزاری این انتخابات برای ارائه رأی خود در شعب اخذ رأی حاضر شوند تا در اواخر برگزاری این انتخابات دچار مشکل از لحاظ ازدحام جمعیتی نباشیم.

انتهای پیام/خ۲۰

   


برای تعیین افراد منتخب صورت گرفت
حضور مردم در انتخابات از ساعات اولیه صبح در دماوند و فیروزکوه

خبرگزاری فارس: اخذ رای در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی از صبح امروز آغاز شده است و تا ساعت ۱۸ عصر ادامه خواهد داشت.

خبرگزاری فارس: حضور مردم در انتخابات از ساعات اولیه صبح در دماوند و فیروزکوه

رئیس حوزه انتخابیه دماوند و فیروزکوه در نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در گفت‏وگو با خبرنگار فارس در شرق استان تهران اظهار کرد: بر اساس قانون، مدت زمان اخذ رای برای انتخابات مجلس شورای اسلامی ۱۰ ساعت پیش‏بینی شده است.

وی با بیان اینکه به استناد قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، وزیر کشور حسب درخواست فرمانداران می‏تواند مدت زمان رای‏گیری را افزایش دهد، افزود: البته تا زمانی که متقاضی در شعب اخذ رای وجود داشته باشد، فرآیند اخذ رای ادامه خواهد داشت.

علی‏رضا قاسمی‏فرزاد ادامه داد: مردم برای شرکت در انتخابات باید اصل شناسنامه و کارت ملی را به همراه داشته باشند.

وی افزود: از مردم می‏خواهیم که در ساعت‏های اولیه رای‏گیری با حضور در پای صندوق‏های رای، آرای خود را به صندوق بیندازند و حضور در پای صندوق‏های اخذ رای را به ساعات پایانی انتخابات موکول نکنند.

رئیس حوزه انتخابیه دماوند و فیروزکوه در نهمین دوره مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مردم ایران اسلامی به ویژه مردم این حوزه انتخابیه همانند انتخابات گذشته امروز حضوری پرشور و گسترده در پای صندوق‏های رای خواهند داشت.

انتهای پیام/ح30

   


در نهمین دوره انتخابات مجلس
خراسان شمالی رکورد مشارکت مردمی را می‌زند

خبرگزاری فارس: استاندار خراسان شمالی با اشاره به حضور آحاد مردم این استان در عرصه‌های مختلف اظهار امیدواری کرد تا این استان در انتخابات مجلس نیز جایگاه نخست را در مشارکت مردمی بدست آورد.

خبرگزاری فارس: خراسان شمالی رکورد مشارکت مردمی را می‌زند

به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد، ابوطالب شفقت صبح امروز به هنگام انداختن رای خود در شعبه 35 اخذ رای در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مردم ایران اسلامی مردمی وفادار به نظام اسلامی بوده و همواره وفاداری خودشان را به دین و عظمای ولایت نشان داده‌اند و هر رایی که ریخته می‌شود تیری بر قلب دشمنان است.

وی افزود: امروز روز علاقمندان به نظام جمهوری اسلامی در اقصی نقاط دنیا است چون این کشورها چشم امید به نظام اسلامی دوخته‌اند و بسیاری از جنبش‌های بیداری در دنیا از ایران الگو گرفته‌اند.

نماینده عالی دولت در خراسان شمالی تصریح کرد: امروز یکی از روزهای زیبایی است که با حضور گسترده مردم در پای صندوق‌های رای رقم می‌خورد.

وی اظهار داشت: اتفاقاتی که در طول یک هفته گذشته در شهر و روستا برای ایجاد شور و نشاط انتخاباتی در استان خراسان شمالی صورت گرفت، در نوع خود چشمگیر بود.

استاندار خراسان شمالی گفت: از این هیجان و این علاقمندی که مردم در پای صندوق‌های رای از خودشان نشان می‌دهند تشکر می‌کنم و امیدواریم یک روز باشکوه برای نظام جمهوری اسلامی رقم بخورد.

انتهای پیام/و۲۰

   


رئیس ستاد انتخابات آذربایجان غربی:
27 هزار نفر در هیئت اجرایی آذربایجان غربی مشارکت دارند

خبرگزاری فارس: رئیس ستاد انتخابات آذربایجان غربی گفت: 27 هزار نفر در هیئت اجرایی و 2 هزار نفر در بازرسی انتخابات آذربایجان غربی مشارکت دارند.

خبرگزاری فارس: 27 هزار نفر در هیئت اجرایی آذربایجان غربی مشارکت دارند

ابراهیم فتح‌الهی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار داشت: مجریان قبل از رای‌گیری همه علایم و نشانه‌های تبلیغی کاندیداها را در اطراف شعبه پاک کردند و با انتخاب رئیس شعبه و صورت‌جلسه کار اخذ رای آغاز می‌شود.

وی افزود: بدنه اجرایی انتخابات از طبقات مختلف مردم است و مردمی بودن انتخابات سبب شده تا استقبال و اعتماد عمومی نسبت به آن در سطح بالایی اتفاق بیفتد.

فتح‌الهی زمان قانونی رای‌گیری را از ساعت هشت صبح تا شش عصر اعلام کرد و گفت: تمدید رای‌گیری از طریق ستاد انتخابات کشور اعلام می‌شود.

وی با بیان اینکه به همراه داشتن شناسنامه و کارت ملی در زمان رای‌گیری ضروری است، افزود: ادارات ثبت احوال شهرستان‌ها جمعه مشغول فعالیت هستند و کسانی که به هر دلیلی کارت ملی خود را فردا به همراه ندارند می‌توانند کد 10 رقمی ملی خود را دریافت کنند و شناسنامه هم موقع اخذ رای نیاز است تا به مهر انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی ممهور شود.

فتح‌الهی با بیان اینکه اسامی همه نامزدهای انتخابات در شعب اخذ رای طی اطلاعیه‌ای از سوی فرمانداری نصب می‌شود، گفت: مردم دقت کنند تا کد انتخاباتی نامزدها را نیز در برگ رای درج کنند تا در صورت مشابهت اسمی حقی ضایع نشود.

رئیس ستاد انتخابات استان همچنین با عنوان اینکه صندوق سیار فرقی با صندوق ثابت ندارد، ادامه داد: صندوق‌های سیار برای رفاه حال کسانی است که نمی‌توانند پای صندوق ثابت حاضر شوند افرادی که در بیمارستان و یا نقاط دوردست و مناطق صعب‌العبور هستند تدبیری شده تا همه آحاد مردم فرصت مشارکت داشته باشند.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار در زمینه مراحل پس از پایان اخذ رای نیز گفت: بعد از پایان رای‌گیری و و شمارش آراء، نتایج به ستاد انتخابات و هیئت نظارت شورای نگهبان منعکس می‌شود و فرماندار هر شهرستان که رئیس هیئت اجرایی است مسئول اعلام نتایج آرا شمارش شده است به عبارتی پس از تایید نتیجه انتخابات توسط شورای نگهبان که آخرین مرجع رسیدگی و بررسی است نتایج اعلام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: رسانه‌ها باید مراقبت کنند تا از مراجع دیگر کسب اطلاع نشود و صرفا از فرمانداری و استانداری نتایج آرا را پیگیری کنند.

فتح‌الهی تاکید کرد: ما انتظار داریم کاندیداهای محترم مدیریت بعد از اعلام نتایج را در دست بگیرند و اجازه ندهند برخی به اسم هواداری از کاندیدا سوء استفاده کنند چه نیکوست که پس از مشخص شدن پیروز انتخابات کاندیداها به همدیگر تبریک بگویند که این نشان‌دهنده جامعه رشد یافته و بالنده است.

وی افزود: طبق قانون کاندیداهایی که به اعلام نتایج شکایت دارند می‌توانند از طریق ارائه شکایت به هیئت‌های اجرایی اقدام کنند تا بررسی شود و شورای نگهبان هم در احقاق حق کاندیداها مسامحه نمی‌کند و فصل‌الخطاب است.

فتح‌الهی در ادامه تصویب اعتبارنامه نمایندگان را مورد اشاره قرار داد و افزود: پس از اعلام نتایج شمارش آراء برخی رفتارهای ناشایست اجتماعی هواداران می‌تواند در بررسی اعتبارنامه‌های برندگان انتخابات در مجلس شورای اسلامی تاثیر بگذارد که این مراقبت و دقت کاندیداها را می‌طلبد.

انتهای پیام/غ10

   


صلاحی: امنیت کامل برقرار است

جمعه 12 اسفند 1390 نویسنده: مینا ب |

در مسیر بهارستان نهم – 333/
صلاحی: امنیت کامل برقرار است

خبرگزاری فارس: استاندار خراسان رضوی گفت: در حال حاضر امنیت کامل برای برگزاری انتخاباتی سالم بر قرار است.

خبرگزاری فارس: صلاحی: امنیت کامل برقرار است

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد محمود صلاحی دقایقی پیش در جمع خبرنگاران مستقر ستاد انتخابات خراسان رضوی با بیان اینکه انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی طبق زمانبندی پیش‌بینی شده آغاز شد، اظهار داشت: انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی که امروز صبح طبق زمان بندی پیش بینی شده از ساعت 8 آغاز شد از امنیت کامل برخوردار است.

استاندار خراسان رضوی افزود: این انتخابات نخستین انتخابات پس از 22 خرداد است و از حساسیت زیادی برخورد دار است.

استاندار خراسان رضوی خاطرنشان کرد: با توجه به این که امروز حرکت‌های بیداری اسلامی در جهان و منطقه آغاز شده است و از این جهت نیز این انتخابات حساس است.

صلاحی در ادامه با اشاره به حماسه عظیم 22 بهمن‌ماه سال‌جاری ادامه داد: همان‌گونه که مردم در راهپیمایی 22 بهمن با وجود برودت هوا حضوری پرشور و فعال داشتند در این انتخابات نیز حضوری تاثیرگذار خواهند داشت.

وی با بیان اینکه 52 هزار و 76 نفر دست‌اندرکار اجرایی برگزاری انتخابات در استان هستند، اظهار داشت: از این تعداد 3 هزار و 86 نفر نمایندگان فرماندار، 21 هزار و 652 نفر اعضای هفت نفره سر صندوق ها، 12 هزار و 344 نفر محافظان، 3 هزار و 86 نفر بازرسان، 12 هزار و 344 نفر نمایندگان هیئت نظارت، 846 نفر هیئت اجرایی، 520 نفر بازرس و 221 نفر نظارت هستند.

مقام عالی دولت در استان با اشاره به سن رای دهندگان گفت: سن اخذ رای برای انتخابات مجلس و انتخابات خبرگان 18 سال تمام می باشد و زمان رای‌گیری از 8 صبح تا 6 بعد از ظهر به مدت 10 ساعت ادامه دارد.

وی تصریح کرد: همه امکانات برای اخذ آرای مردم آماده شده و مردم با بصیرت و آگاهی در این انتخابات حاضر می‌شوند.

استاندار خراسان رضوی در پایان از آغاز شمارش آرا همزمان با پایان زمان رای‌گیری گفت: اگر انتخابات به مرحله دوم کشیده شود زمان برگزاری آن متعاقبا اعلام و شرایط برای برگزاری مرحله دوم نیز فراهم می‌شود.

انتهای پیام/س10

   


آیت‌الله جعفر سبحانی:
ملت افراد کاردان را روانه مجلس کنند

خبرگزاری فارس: یکی از مراجع تقلید قم گفت: ملت باید نمایندگان معتقد، متعهد و کاردان را برای تصمیم‌گیری درباره امور مختلف روانه مجلس کنند.

خبرگزاری فارس: ملت افراد کاردان را روانه مجلس کنند

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله جعفر سبحانی صبح امروز پس از اینکه رای خود را به صندوق انداخت، در گفت‌وگو با خبرنگاران طی سخنانی اظهار داشت: اساس جمهوری اسلامی ایران قائل به مجلس شورای اسلامی است و اگر مجلسی قوی و اسلامی متشکل از افراد کاردان تشکیل شود موجب پیشرفت کشور خواهد شد.

وی با تاکید بر ضرورت مشارکت گسترده مردم در پای صندوق‌های رای تاکید کرد: اگر نتوانیم افراد کاردانی را وارد مجلس کنیم، مسلما دچار مشکلاتی خواهیم شد.

این مرجع تقلید تاکید کرد: بر هر مسلمانی وظیفه است که افراد سالم، مسلمان و معتقد به اصول اسلام و قانون اساسی را انتخاب کرده و این امر موجب می‌شود که کشور از هر مسئله ناگواری مصون بماند.

وی گفت: مجلس اساس همه اصلاحات در کشور است لذا در زمانی که قانون اساسی کشور تدوین می‌شد سعی شده است که مجلس بسیار قدرتمند بوده و از قوای دیگر قوی‌تر باشد.

آیت‌الله سبحانی خاطرنشان کرد: همه کارها از مجلس سرچشمه می‌گیرد، بنابر این امام خمینی فرموده است «مجلس در راس امور است».

انتهای پیام/و۲۰

   


استاندار چهارمحال و بختیاری:
مردم حضور در پای صندوق‎های رای را به بعدازظهر موکول نکنند

خبرگزاری فارس: استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: مردم حضور در پای صندوق‎های رای را به بعدازظهر موکول نکنند چراکه شعب در ساعات اولیه راحت‎تر می‎توانند رای مردم را اخذ کنند و از سوی دیگر نگاه دشمن در ساعات اولیه بر روی شعب است.

خبرگزاری فارس: مردم حضور در پای صندوق‎های رای را به بعدازظهر موکول نکنند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، علی‌اصغر عنابستانی صبح امروز پس از انداختن رای خود در شعبه 32 شهرکرد واقع در دبستان حاج یدالله کیانی شهرکرد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز روز نمایش پرشکوه بیعت مجدد مردم ولایت‎مدار چهارمحال و بختیاری با آرمان‌های حضرت امام (ره) و مقام عظمای ولایت است و به طور قطع و یقین شاهد تکرار حماسه‎ای دیگر از سلسله حماسه‎های عظیم ملت ایران برای دفاع از کیان و اهداف بلند انقلاب اسلامی است.

وی تصریح کرد: مردم به خوبی می‎دانند که نظام به پشتوانه آنها نیاز دارد و از این رو با همه وجود امروز پای صندوق‌های رای حضور خواهند یافت.

عنابستانی افزود: توصیه من به مردم مومن استان چهارمحال و بختیاری این است که حضور در پای صندوق‎های رای را به بعدازظهر موکول نکنند چراکه شعب در ساعات اولیه راحت‎تر می‎توانند کار اخذ رای را انجام دهند و از سوی دیگر نگاه دشمن در ساعات اولیه بر روی شعب است.

استاندار چهارمحال و بختیاری به حضور پرشور مردم در پای صندوق‌های رای در ساعات اولیه صبح اشاره کرد و گفت: گزارش‌هایی که از شعب مختلف اخذ رای در این استان دریافت کردم نشان از استقبال و حضور پرشور مردم در نقاط مختلف استان دارد.

وی ادامه داد: بر اساس این گزارش‌ها در برخی نقاط قبل از آغاز رای‌گیری صف‌های طویل چند صد نفره مقابل شعب اخذ رای شکل گرفته است.

عنابستانی افزود: مردم با همه وجود آماده دفاع از اسلام و انقلاب هستند تا انتخابی آگاهانه و هوشمندانه و در شان نظام جمهوری اسلامی داشته باشند.

نماینده عالی دولت در چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: همه شرایط برای برگزاری مطلوب انتخابات در این استان فراهم است و تاکنون هیچ مشکلی گزارش نشده است.

وی اضافه کرد: کار اخذ رای در همه شعب از ساعت هشت صبح همزمان با سراسر کشور آغاز شد و ساختارهای الکترونیکی مورد نیاز نیز فراهم است.

انتهای پیام/ح20

   


درباره وبلاگ


آخرین پستها


نویسندگان


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic