بازجویی پلیس رژیم صهیونیستی از فعالان 2 کشتی کانادایی و ایرلندی

خبرگزاری فارس: یک روزنامه صهیونیستی نوشت که 27 فعال صلح‌طلب حاضر در 2 کشتی کانادایی و ایرلندی امداد‌رسانی به نوار غزه پس از حمله رژیم صهیونیستی به این کشتی‌ها برای بازجویی به پلیس تحویل داده شدند.

خبرگزاری فارس: بازجویی پلیس رژیم صهیونیستی از فعالان 2 کشتی کانادایی و ایرلندی

به گزارش فارس به نقل از روزنامه "یدیعوت آحارونوت"، نیروی دریایی ارتش رژیم صهیونیستی پس از حمله به دو کشتی کانادایی و ایرلندی امدادرسانی به نوار غزه 27 مسافر آن را برای بازجویی تحویل پلیس داد.
 
این روزنامه نوشت که عملیات حمله به این دو کشتی تحت عنوان "بادهای آرام" در آبهای بین‌المللی صورت گرفت و نظامیان حمله کننده با هیچ گونه مقاومت سرنشینان کشتی روبرو نشدند.
 
یدیعوت آحارونوت همچنین اذعان کرد که نیروهای اسرائیلی در داخل این کشتی‌ها هیچ گونه ابزار جنگی پیدا نکرده‌اند.
 
بنابر این گزارش 27 فعال صلح‌طلب این کشتی به پلیس و اداره مهاجرت وزارت کشور تحویل داده شدند و در حال حاضر در زندان"الرمله" تحت بازجویی هستند.
 
کشتی ایرلندی "الحریة" و کشتی کانادایی "التحریر" حامل تجهیزات پزشکی و تعدادی از فعالان حقوق بشر بودند و از بعد از ظهر چهارشنبه بندر "فتحیة" در جنوب غرب ترکیه را به مقصد نوار غزه ترک کردند و طبق برنامه باید صبح روز جمعه وارد سواحل غزه می‌شدند که صدها فلسطینی برای استقبال از آنها لحظه‌شماری می‌کردند.

کمپین امواج آزادی برای غزه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که 27 فعال صلح از استرالیا، کانادا، ایرلند، آمریکا و فلسطین و نیز خبرنگار بود. که در این میان دست‌کم یکی از فلسطینی‌های اراضی اشغالی 1948 نیز حضور داشته است.
 
انتهای پیام/++منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000236

   


وزیر سابق تجارت افغانستان:
شهید کاظمی محور جریان‏های مختلف سیاسی در افغانستان بود

خبرگزاری فارس: "امین فرهنگ" با اشاره به این که کاظمی یک شخصیت فراگیر در افغانستان بود، وی را محور گروه‏ها و جریان‏های مختلف سیاسی این کشور عنوان کرد.

خبرگزاری فارس: شهید کاظمی محور جریان‏های مختلف سیاسی در افغانستان بود

امین فرهنگ در گفت‏وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در کابل اظهار داشت: شناخت من از شهید کاظمی به سال‏های جهاد و مقاومت در افغانستان برمی‏گردد، دورانی که وی در تلاش برای بازگرداندن صلح و ثبات در افغانستان بود.

وزیر سابق توسعه شهری افغانستان افزود:  درست یک سال پیش از سقوط طالبان شهید کاظمی به "آلمان" سفر کرد و از روشنفکران و اندیشمندان مهاجر افغان خواست تا برای ساختن دوباره افغانستان به وطن برگردند.

مذاکرات ماندگار شهید کاظمی و شاه سابق افغانستان

وی در ادامه گفت: شهید کاظمی مذاکرات زیادی را با "محمدظاهرشاه" پادشاه سابق افغانستان در "رم" پیرامون مشکلات افغانستان انجام داد که این مذاکرات همیشه به یاد ماندنی است.

کاظمی مورد اعتماد پادشاه سابق افغانستان بود

فرهنگ تصریح کرد: شهید کاظمی از افراد مورد اعتماد پادشاه سابق افغانستان بود و به همین دلیل وی از سوی جریان "رم" و "جبهه متحد شمال" به عنوان نماینده در نشست "بن اول" شرکت کرد.

وزیر دولت موقت افغانستان ادامه داد: کاظمی از سوی جریان رم به عنوان وزیر مخابرات و از سوی جبهه متحد شمال برای تصدی وزارت تجارت پیشنهاد شده بود که این امر محبوبیت او را نزد جریان‏های مختلف سیاسی نشان می‏داد.

عضو سابق کابینه دولت افغانستان تأکید کرد: کاظمی جوان، فصیح، با درک بالا و انسانی فهیم بود که زود به عمق مسائل وارد می‏شد و حتی تازه‏ترین موضوعات را به خوبی درک می‌کرد.

فرهنگ خاطر نشان کرد: در دوران حضور در کابینه دولت، مسافرت‏های زیادی باهم به کشورهای مختلف داشتیم در
این سفرها وقتی مذاکره‌ای صورت می‏گرفت کاظمی بسیار زود طرف مقابل را قانع می‌کرد و با استدلال منطقی خود به دیگران نیز احترام می‏گذاشت.

این عضو سابق کابینه افزود: وی در زمان ماموریت خود در کابینه افغانستان کارهای بنیادی زیادی را برای افغانستان انجام داد که این اقدامات بسیار مهم و حیاتی بودند.

تلاش برای احیاء زیربناهای افغانستان

وی با اشاره به تلاش‌های کاظمی برای تصویب طرح "تصدی ارزاق" افزود: متأسفانه این طرح از سوی جامعه جهانی رد شد و اگر این برنامه احیا می‏شد در نتیجه آن حدود 300 تا 400 صد هزار کارمند دولت می‏توانستند نیازهای اولیه زندگی خود را با قیمت پایین تأمین کنند و این طرح بر ثبات افغانستان تأثیر مهمی داشت.

وزیر سابق تجارت افغانستان تصریح کرد: از دیگر تلاش‏های شهید کاظمی در دوران مسئولیت تأسیس "اداره حمایت از سرمایه‌گذاری خصوصی" بود که توانست سرمایه‏گذاران زیادی را به سوی افغانستان جلب کند.

وی گفت: کاظمی با تأسیس صندوق حمایت از سرمایه‏گذاری خصوصی به دنبال ایجاد تحول اقتصادی در افغانستان بود و اگر چنین می‏شد تعدادی زیادی از کسانی‏ که قدرت سرمایه‏گذاری را داشتند می‏توانستند از آن استفاده کنند.

حضور کاظمی در پارلمان افغانستان

فرهنگ خاطر نشان کرد: زمانی ‏که شهید کاظمی به پارلمان رفت و رئیس کمیسیون اقتصادی شد تقریباً هر هفته مرا که وزیر تجارت وقت افغانستان بودم می‏خواست و در این کمیسیون بر روی مسائل مختلف بحث می‏کردیم.

وی در ادامه گفت:  به جرأت می‏توان گفت تاکنون هیچ یک از روسای کمیسیون اقتصادی پارلمان به اندازه شهید کاظمی در مسائل اقتصادی افغانستان وارد نبودند و به همین دلیل نتوانستند تأثیر گذار باشند.

قرار بود در سفر "بغلان" با کاظمی همسفر ‏شوم

وزیر پیشین توسعه شهرسازی افغانستان با اشاره به سفرهای کاظمی به ولایت‌های مختلف افغانستان افزود: وی قرار بود به ولایت‌های شمالی افغانستان نیز سفر کند و از من خواست تا به عنوان وزیر تجارت او را در این سفر‌ها همراهی کنم.

وی افزود: هرچند من این پیشنهاد شهید کاظمی را پذیرفته بودم اما یک روز پیش از این سفر رئیس جمهور از من خواست تا بمانم زیرا قرار بود هیئتی برای مذاکره به کابل بیایند.

دوست و همکار شهید کاظمی ادامه داد: او به این سفر رفت و در نتیجه یک رویداد تروریستی به شهادت رسید.

این عضو سابق کابینه افغانستان تصریح کرد: مردم افغانستان با از دست دادن کاظمی ضایعه‏ای جبران ناپذیر را متحمل شدند.
انتهای پیام/ممنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900812000122

   


«پیام انقلاب» با موضوع قیام وال‌استریت منتشر شد

خبرگزاری فارس: پنجاه و دومین شماره ماهنامه پیام انقلاب با بررسی علل و عوامل وقوع قیام‌ وال استریت با عنوان «بیداری تا قلب اروپا و آمریکا» منتشر شد.

خبرگزاری فارس: «پیام انقلاب» با موضوع قیام وال‌استریت منتشر شد

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، در شماره آبان ماه ماهنامه پیام انقلاب مطالبی با عناوین یک جرعه نور ،مطالبات رهبری، غدیر؛ و مصونیت از خزها و خطرات / متن سخنان رهبر معظم انقلاب در اولین کنفرانس بیداری اسلامی/ حج؛ برائت از مشرکین و اعتلای امت اسلامی/ 13 آبان و شکست بزرگ در سیاست خارجی آمریکا، تصرف لانه گرگ / حقایق پنهان در پس اشغال وال استریت/ آمریکا و مداخله در سوریه / وتوی روسیه و چین پایانی بر یک‌جانبه‌گرایی آمریکا / فوران نارضایتی اجتماعی پس از بحران اقتصادی غرب / هر خللی در سوریه منطقه را تحت تاثیر قرار خواهد داد / خیزش مردمی در عربستان و نگرانی حاکم عرب به چاپ رسیده است.

آشنایی با جمهوری آذربایجان، گفت‌وگو با سردبیر تایمز آذری / آذربایجان آنچه نمی‌خواهد باشد / شبکه‌های اجتماعی در دنیای مجازی؛ فرصت‌ها و تهدیدها / فناوری‌های جدید رسانه‌ای علیه ایران، استبداد رسانه‌ای صهیونیسم و مبانی جعلی هویت یهود/ جهاد اقتصادی در سیره و سلوک بچه‌های جنگ / مقاومت و پایداری، جبهه‌های امروز دفاع/ معرفی کتاب بررسی قدرت دریایی جمهوری اسلامی ایران / ماهیت و ابزارهای جنگ نرم / از حقوق بشر تا نظامی‌گری / جهانگردان یا جاسوسان/ سیر تاریخی روابط غرب با جهان اسلام / تا انتخابات و برگی از تاریخ عناوین دیگر مطالبی است که در این نشریه منتشر شده است.

پنجاه و دومین شماره ماهنامه پیام انقلاب به مدیر مسئولی رمضان شریف و صاحب امتیازی نمایندگی ولی فقیه در سپاه ویژه آبان ماه 90 در 80 صفحه به قیمت 1000 تومان به انتشار رسیده است.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000254

   


/یادداشت یک مستندساز/
چرا فیلمم را به شبکه منحوس «بی‌بی‌سی فارسی» فروختم؟

خبرگزاری فارس: جای هیچ شک و تردیدی نیست که شبکه‌ منحوسی نظیر «‌بی‌بی‌سی فارسی» از کج‌سلیقگی و ضعف مدیریت فرهنگی نهایت استفاده را برده و با جذب نیروهای مستعد جوان سعی می‌کند با سوء استفاده از آثار فیلمسازان و خریداری رایت آثار با قیمت ناچیز، به اهداف خود دست یابد.

خبرگزاری فارس: چرا فیلمم را به شبکه منحوس «بی‌بی‌سی فارسی» فروختم؟

به گزارش خبرگزاری فارس، «هوشنگ میرزایی» - از مستندسازان کشور - یادداشتی را با عنوان «چرا فیلمم را به شبکه منحوس بی‌بی‌سی فارسی فروختم؟» (که البته این اقدام یعنی همکاری با رسانه دولتی استعمار پیر با هیچ منطق و توجیهی سازگار نیست)در اختیار بخش سینمایی خبرگزاری فارس قرار داده که در ذیل از نظر می‌گذرد: 

برخوردهای تبعیض‌آمیز و سلیقه‌ای مدیران فرهنگی و جشنواره‌های داخلی و همچنین نیاز مالی و برخوردار نبودن از امنیت شغلی، انگیزه اصلی گرایش جوانان مستند‌ساز و فیلمساز به سمت جشنواره‌های خارجی و شبکه بی‌بی‌سی فارسی است.

جای هیچ شک و تردیدی نیست که شبکه‌ منحوسی نظیر «‌بی‌بی‌سی فارسی» مثل سایر شبکه‌های خبری از کج‌سلیقگی و ضعف مدیریت فرهنگی نهایت استفاده را برده و با جذب نیروهای مستعد جوان که از طرف نهادها و ارگان‌های فرهنگی منزوی شده‌اند، سعی می‌کند با سوء استفاده از آثار این فیلمسازان و خریداری رایت این آثار با قیمت ناچیز، به اهداف خود دست یابد. وقتی سال‌های طولانی از عمر یک جوان پشت درهای بسته اتاق مدیران فرهنگی به انتظار و شکستی تلخ برای گرفتن یک بودجه یک میلیون تومانی ساخت فیلم صرف می‌شود و زندگی و معیشت او تهدید می‌شود، طبیعی است که به دام شبکه‌ای نظیر «بی‌بی‌سی فارسی» بیفتد.

بنده از سال 70 با قبولی در رشته فیلمسازی دانشکده صدا و سیما تاکنون که بیست سال از آن زمان می‌گذرد، کمترین حمایت و توجهی از سوی نهادهای فرهنگی وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت نکرده‌ام و نه از طرف مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و نه سینمای جوانان ایران حمایتی از بنده به عمل نیامده است و در دوران مدیریت «محمد آفریده» در سینمای جوانان تنها برای یکی از فیلم‌های من که با کمک این انجمن ساخته شد، مبلغ 600 هزار تومان در اختیار من قرار گرفت و با وجودی که فیلم‌های اینجانب در جشنواره‌های مختلف و معتبر داخلی و خارجی جایزه و اعتبار کسب نموده‌اند و یکی از این فیلم‌ها مورد تحسین «آنجلو پولوس» فیلمساز مطرح جهان بوده اما از سوی هم‌وطنانم همیشه مورد کم‌لطفی و بی‌مهری بوده‌ام.

بنده در دو دوره از جشنواره سینمای دفاع مقدس فیلم‌هایم جایزه گرفته‌اند که هر دو بار جایزه را به خانواده معظم شهدا تقدیم کرده‌ام و در سال‌های متوالی به عنوان بازنویس نثر و محقق با بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس همکاری کرده‌ام که یکی از این آثار با عنوان «مردان جنگ» تاکنون چندین بار تجدید چاپ شده است.
با وجود وعده‌های مدیران قبلی انجمن سینمای جوانان مبنی بر مرور آثار بنده و حضورم

خیلی از جشنواره‌های داخلی اعضای هیئت انتخاب و داوری را نه بر حسب شایستگی و بر اساس رفاقت انتخاب می‌کنند و هر ساله این افراد شغل‌شان داوری و انتخاب در جشنواره‌هاست، در حالی که ایران تنها کشور دنیاست که یک جشنواره برای چند سال متوالی داور و هیئت انتخاب آن یک نفر است و این موضوع بازخورد منفی داشته و باعث بی‌اعتمادی و جذب جوانان فیلمساز به سمت جشنواره‌های خارجی می‌شود و متاسفانه وزارت ارشاد نیز هیچ‌گونه کنترلی روی جشنواره‌ها و شیوه‌های برگزاری آن‌ها ندارد.

همه فیلمسازان جوان به درستی شاهد گفته‌های بنده هستند که سال‌ها مدیریت بین‌الملل انجمن سینمای جوانان دست فردی بود که تنها فیلم افرادی خاص و دوستان خودش را به جشنواره‌ها ارسال می‌کرد و جشنواره‌ای در دنیا نبود که او با بودجه و امکانات و هزینه بیت‌المال به آنجا نرود و کاملا انحصاری رفتار می‌کرد. در چنین شرایطی وقتی یک جوان فیلمساز از طریق ارسال قانونی فیلمش و از طرف نهادهای دولتی محروم می‌گردد، چه راهی بهتر از مستقل بودن و ارسال فیلم به جشنواره‌ها با هزینه شخصی.

بنده در یک دوره از جشنواره فیلم رشد، یکی از فیلم‌هایم را با عنوان «مین» شرکت دادم که در آن سال با وجودی که فیلمم با موضوع جشنواره در ارتباط بود، جایزه را به فیلم‌های دیگری دادند و در سال بعد چون یقین داشتم که حق این فیلم پایمال شده، اسم فیلم را به «چیزی شبیه چشم‌هایم» تغییر دادم که جشنواره رشد به این فیلم تندیس سیمین و جایزه نقدی داد؛ در حالی که جشنواره سینمای جوان آن را سال قبل رد کرده بود اما آن را با اسم دیگری برای مسابقه سال بعد انتخاب کرد و من متوجه شدم که هیئت‌های داوری و انتخاب در ایران صادقانه به وظیفه‌شان عمل نمی‌کنند. شبکه‌های العالم و دو و چهار سیما چندین سال تمام طرح‌های من را تصویب می‌کردند اما به مرحله ساخت که می‌رسید، پروژه های من را متوقف می‌کردند که تمام اسناد آن به صورت مستند موجود است.

قبل از اینکه بنده رایت پخش چند فیلمم را در اختیار «بی‌بی‌سی فارسی» قرار بدهم، آن‌ها را به مراکزی نظیر «مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی» و «انجمن سینمای جوانان ایران» و همچنین بعضی از مراکز تلویزیونی صدا و سیما ارائه کردم و در درخواستم عنوان کردم که حاضرم این آثار را با کمترین قیمت واگذار کنم که بعد از ماه‌ها انتظار، جواب رد به من دادند. زمانی که فیلم‌ها را در اختیار «بی‌بی‌سی فارسی» قرار دادم، یک موجی از ارسال فیلم به این شبکه ایجاد شده بود و هیچ‌گونه بیانیه و یا اطلاعیه‌ای هم در آغاز فعالیت‌های این شبکه از طرف نهادهای امنیتی مبنی بر جرم بودن واگذاری نمایش فیلم به این شبکه اعلام نشده بود و حتی مدیر کنونی این شبکه (صادق صبا) با همکاری چند نفر از مستند‌سازان ایرانی در داخل ایران یک مجموعه مستند برای بی‌بی‌سی فارسی و با مجوز در سراسر ایران ضبط و تولید کردند که از برنامه‌هایی بود که این شبکه برای تامین برنامه و آنتن در ایران تولید کرد و تا حالا بارها این برنامه از شبکه بی‌بی‌سی فارسی پخش شده است.

تولید این برنامه و پخش آن این تصور را در ذهن من و خیلی از همکارانم به وجود آورد که حتما فعالیت‌های بی‌بی‌سی فارسی قانونی است و پخش فیلم‌های غیر سیاسی حتما از این شبکه، مشکلی ایجاد نمی‌کند؛ چون سال‌ها روند پخش فیلم مستند از این شبکه وجود داشت و برخوردی شکل نمی‌گرفت که یقینا حتی اگر تذکر ساده‌ای هم داده می‌شد، خیلی از همکاران بنده رایت فیلم‌های‌شان را در اختیار این شبکه نمی‌گذاشتند.

دو سال پیش که از طرف وزارت اطلاعات همکاری با این شبکه ممنوع اعلام شد، بنده جلوی پخش فیلم‌هایم را از این شبکه گرفتم و تعهد دادم که با این شبکه همکاری نکنم و از آن زمان به بعد هم همکاری نکرده‌ام. اما متاسفانه با وجود حسن نیت و تعهدی که داده بودم، موانع بی‌شمار دیگری سر راه من قرار گرفت و با وجودی که طرحی را با موضوع زندگی اولین خلبان شهید مفقود‌الاثر کُرد (شهید خالد حیدری) در اداره کل سیمای استان‌ها به تصویب رسانده بودم و استاد مشاور آن محمد‌رضا اصلانی از مستند‌سازان مطرح کشور بود، جلسه نهایی برآورد بودجه این پروژه را کنسل کردند.

بیست سال است که هم از طرف نهادهای فرهنگی و هم جشنواره‌های داخلی آزار می‌بینم. جدید‌ترین فیلم مستندی که من ساختم، با عنوان «ژین» و با موضوع «جهاد اقتصادی» امسال از طرف تهیه‌کننده‌اش (صدا و سیمای مهاباد) در جشنواره‌های داخلی شرکت داده شد و تنها جشنواره رشد آن را برای بخش جنبی انتخاب کرد؛ در حالی که این فیلم ساختاری حرفه‌ای و موضوعی امیدوارکننده از زندگی یک کُرد موفق ایرانی است که باعث به اهتزاز درآمدن پرچم جمهوری اسلامی در آمریکا شده و این شخص که سرمایه اولیه‌اش برای فعالیت اقتصادی یک موتور سیکلت و دو هزار تومان بوده، اکنون از کارآفرینان برتر کشور و از نخبگان صنعت کشاورزی و دامداری و مرغدار نمونه است و واقعا درک نمی‌کنم که این فیلم را چرا دیگر رد می‌کنند؛ فیلمی که اقتدار و عظمت روح یک ایرانی پر تلاش را به تصویر می‌کشد، این که دیگر سیاه‌نمایی نیست.

واقعا گناه کسی که بیش از دو هزار دقیقه سریال دینی مساجد ایرانی و موضوعات مربوط به دفاع مقدس و توانمندی‌های معلولین را کار کرده، این است که از یک اشتباه سهوی او که به خاطر نیاز مالی بوده، نگذرند. 
خبرگزاری فارس _ فروش فیلم و همکاری با شبکه‌های معاند صرفا به بهانه نیاز مالی هرگز مورد تایید نیست با این حال به دلیل اینکه این یادداشت حاوی نکات هشدار دهنده ایی برای مسئولین بود منتشر می‌شود.
انتهای پیام/
منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900810000932

   


کتاب «نگو نمی‌توانم» سرشار تجدید چاپ شد

خبرگزاری فارس: کتاب داستان مصور خردسالانه «نگو نمی‌توانم»، نوشته محمدرضا سرشار، به وسیله انتشارات سروش تجدید چاپ شد.

خبرگزاری فارس: کتاب «نگو نمی‌توانم» سرشار تجدید چاپ شد

به گزارش خبرنگار فارس، این کتاب که داستانی برای سنین زیردبستان است، دارای جنبه تمثیلی است؛ و در ورای ظاهر کاملا ساده و خردسال فهم خود، پیامی عام و فراگیر را - که همان پیدا کردن باور به توانایی‌های خود (همان روحیه‌ای که بنیانگذار راحل جمهوری اسلامی ایران مایل بود به مردم ما القا کند) - به مخاطب می‌دهد.

این داستان نخستین بار در سال 1363 در مجله رشد نوآموز - از انتشارات دفتر انتشارات کمک آموزشی وزارت آموزش و پرورش - چاپ شد. سپس در سال 1364 در قالب یک کتاب مصور، از سوی انتشارات حوزه هنری انتشار یافت.
کتاب مذکور با استقبال خوبی از سوی مخاطبان رو به رو شد؛ به گونه‌ای که طی چهار چاپ ظرف مدت چهار سال - تا سال 1368 - به مجموع شمارگان 60،800 نسخه رسید. از آن پس با انصراف ناشر مورد اشاره از چاپ بسیاری از کتابهای چاپ گذشته خود، این کتاب نیز به چاپ مجدد نرسید. تا اینکه طی قرارداد سال 1388 نویسنده با انتشارات سروش، تجدید چاپ آن با تصاویر و شکل و شمایل جدید به این انتشاراتی واگذار، و در سال 89 چاپ شد.

کتاب «نگو نمی‌توانم»، در چاپ تازه خود به وسیله انتشارات سروش، با شمارگان 1000 نسخه، در 12 صفحه قطع خشتی با کاغذ گلاسه، به بهای 1200 تومان روانه بازار نشر شده؛ و مجموع شمارگان آن تا کنون 64،800 نسخه است.
انتهای پیام/ومنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000195

   


با حضور همه حجاج در صحرای عرفات؛
22 گروه آتش نشان عربستان آماده باش شدند

خبرگزاری فارس: 22 گروه آتش نشان عربستان برای امنیت چادرهای حجاج آماده باش شدند.

خبرگزاری فارس: 22  گروه آتش نشان عربستان آماده باش شدند

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس به سرزمین وحی از عرفات، با حضور همه زائران بیت الله الحرام که به حدود 3 میلیون نفر می رسند، در صحرای عرفات و استقرار در چادرهای پارچه ای ، هر گونه احتمال آتش سوزی در چادرها نیاز به آمادگی آتش نشانان برای مقابله با حادثه دارد.

بر این اساس علاوه بر قرار دادن کپسولهای آتش نشانی و سطلهای شن  در کنار خیمه ها، 22 گروه از آتش نشانان عربستان با ماشینهای آتش نشانی سبز رنگ و با شماره 998 ویژه آتش نشانی عربستان آماده خدمت گذاری حجاج هستند.

ـش نشانان عربستان از زمین و هوا به وسیله بالگردها آماده مقابله با هر حادثه آتش سوزی شده اند.

همچنین آمبولانسهای عربستان آماده انتقال بیماران احتمالی از حجاج در صحرای عرفات هستند.

هوای عرفات هم اکنون که مراسم برائت آغاز شده گرم ولی قابل تحمل است.

انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000258

   


سفیر ایران در اروگوئه:
تهدیدات آمریکا و اسرائیل علیه ایران نقض حقوق بین‌الملل است

خبرگزاری فارس: سفیر ایران در اروگوئه طی مصاحبه‌ای رادیویی تهدیدات اخیر آمریکا و رژیم صهیونیستی مبنی بر اقدام نظامی علیه جمهوری اسلامی را نقض آشکار قوانین و حقوق بین‌الملل دانست.

خبرگزاری فارس: تهدیدات آمریکا و اسرائیل علیه ایران نقض حقوق بین‌الملل است

به گزارش خبرنگار فارس از منطقه آمریکای لاتین، "حجت اله سلطانی"، سفیر ایران در اروگوئه، در مصاحبه با رادیو "سنتناریو" (Centenario) با محکوم کردن تهدیدات اخیر رژیم اشغالگر قدس و آمریکا مبنی بر احتمال اقدام نظامی علیه ایران، تکرار اینگونه تهدیدات را نقض مکرر قوانین و حقوق بین‌الملل دانسته و خواستار اقدام سازمان‌های بین‌المللی به ویژه سازمان ملل متحد در این رابطه شد. 

سلطانی اظهار داشت: سازمان ملل با محکوم کردن تهدیدات آمریکا و اسرائیل باید به همه دنیا ثابت کند که به درستی به همه کشورها و ملل تعلق داشته و صرفاٌ در اختیار چند کشور خاص قرار ندارد.

وی افزود: پس از جنگ جهانی دوم، اکثر جنگ‌های مهم دنیا توسط اسرائیل و آمریکا به راه انداخته شده‌اند که علاوه بر تلفات و صدمات جبران‌ناپذیر انسانی، صدها میلیارد دلار نیز به اقتصاد کشورهای مورد حمله قرار گرفته خسارت وارد کرده است. 

سفیر ایران در ادامه ضمن توضیح دخالت‌های آمریکا در ایران از زمان کودتا علیه دولت "مصدق" و سپس تحمیل جنگ هشت ساله علیه ایران و مقایسه آن با جنگ‌های ویتنام، جنگ اول و دوم خلیج فارس، این سوال را مطرح کرد که آیا زمان آن فرا نرسیده که میلیاردها دلار هزینه‌شده در جنگ‌ها و ویرانی‌های به بار آمده، صرف توسعه و آبادانی کشورها و ملل و از جمله ملت آمریکا شود که خود از مشکلات عظیم اقتصادی و اجتماعی رنج می‌برد؟  

سلطانی با اشاره به تحولات خاورمیانه و بیداری اسلامی و محصور شدن رژیم صهیونیستی بین ملت‌های مسلمان، این رژیم را به عنوان منزوی‌ترین کشور دنیا دانست که علیرغم حمایت‌های همه جانبه متحدان غربی خود، در بدترین وضعیت ممکن در طول سابقه جعلی‌اش به سر می‌برد.

 وی تقابل تفکر و اندیشه اسلامی مبتنی بر عدالت، برابری و برادری با تفکر و اندیشه کاپیتالیستی مبتنی بر بی‌عدالتی، نابرابری و پول را از سایر ویژگی‌های عصر حاضر برشمرد.

سفیر ایران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به عضویت فلسطین در "یونسکو"، قطع کمک‌های مالی آمریکا به این سازمان علمی، فرهنگی و آموزشی بین‌المللی را مصداق بارز سیاست‌های سلطه‌جویانه و استعماری این کشور دانست و افزود: همانطور که دوره قرون وسطی به پایان رسید، دولت آمریکا نیز باید بداند دورانی که سیاست‌های خود را به ملت‌ها و کشورها دیکته می‌کرد، به پایان رسیده است و امروزه ملت‌ها نه بر اساس منافع و سیاست‌های آمریکا، بلکه بر اساس ملاحظات و منافع خود تصمیم می‌گیرند. دولتمردان آمریکا باید از خواب بیدار شده و این واقعیت را دریابند.

سلطانی با تشریح تحلیل‌های موجود در خصوص اهداف واقعی اسرائیل و آمریکا از طرح حمله به ایران اظهار داشت: بیشترین مخالفت‌ها با این اقدام در خود رژیم صهیونیستی است و بسیاری از تحلیل‌گران عقیده دارند، کسانی که روی این گزینه فکر می‌کنند، بسیار احمق هستند. 

وی ادامه داد: ایران هشت سال جنگ تحمیلی را با موفقیت پشت سر گذاشت درحالی که بیش از 40 کشور دنیا از جمله آمریکا و اسرائیل، رژیم دیکتاتوری صدام را حمایت می‌کردند. ایران امروز با ایران 20 سال قبل بسیار تفاوت دارد و جوانان غیور ایرانی دست هر متجاوزی را قطع خواهند کرد.

سفیر ایران در مونته ویدئو در خصوص اقدامات غیرقانونی رژیم اشغالگر قدس خاطرنشان کرد: اسرائیل با ترور دانشمندان هسته‌ای ایران، حمایت از گروهک تروریستی منافقین که 12 هزار انسان بیگناه را به شهادت رسانده و حمایت از گروهک تروریستی جندالله که بیش از 400 نفر را به شهادت رسانده است، بدهی سنگینی به ملت ایران دارد و طبق قوانین و حقوق بین‌الملل باید منتظر عواقب آن، از جمله پاسخگویی نزد سازمان‌های بین‌المللی باشد.

جحت اله سلطانی در پایان با انتقاد از سیاست‌های جنگ‌طلبانه آمریکا و اسرائیل و تشریح تبعات جبران‌ناپذیر انسانی و اقتصادی جنگ، از عموم ملل آزاده و مستقل دنیا خواست با همکاری مشترک، زمینه برقراری صلح و امنیت پایدار بین‌المللی را فراهم کنند.

انتهای پیام/صمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000264

   


/مسابقات دوچرخه‌سواری بین المللی تایهو-چین/
رکابزن پتروشیمی تبریز رده دوم مرحله چهارم را از آن خود ساخت

خبرگزاری فارس: مرحله چهارم تور دوچرخه‌سواری بین‌المللی چین، با کسب مقام نایب قهرمانی از سوی "بوریس شپیلفسکی" رکابزن تیم پتروشیمی تبریز به پایان رسید.

خبرگزاری فارس: رکابزن پتروشیمی تبریز رده دوم مرحله چهارم را از آن خود ساخت

به گزارش خبرگزاری فارس، مرحله چهارم این مسابقات به مسافت ۹۸ کیلومتر برگزار شد و در پایان، "کانکووسکی آلویس" از جمهوری چک اول، "بوریس شپیلفسکی" از تیم پتروشیمی تبریز دوم و "هانسون کینیتا" از آمریکا سوم شد.
در این رده بندی از تیم پتروشیمی تبریز، بهنام خلیلی خسروشاهی رده سی و هشتم، حسین علیزاده رده چهل و پنجم، حسین عسگری رده هفتاد و سوم و قادر میزبانی رده هشتاد و دوم را از آن خود ساختند.
در این مرحله، تیم پتروشیمی تبریز رده سوم را کسب کرد.
در رده بندی انفرادی مجموع چهار مرحله تور، بوریس شپیلفسکی از تیم پتروشیمی تبریز با زمان 10 ساعت و 9 دقیقه و 58 ثانیه رده نخست را در اختیار دارد.
انتهای پیام/ممنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000455

   


در نهمین نشست خبری نمایشگاه یاد یار مهربان عنوان شد:
عرضه 21هزار عنوان کتاب و تخفیف 25درصدی به شهروندان تهرانی

خبرگزاری فارس: دبیر نهمین نمایشگاه یادیار مهربان با بیان اینکه در این نمایشگاه 21 هزار عنوان کتاب به مخاطبان عرضه می‌شود، گفت: علاوه بر سهمیه اهدایی آموزشگاه برای مدارس، معلمان و دانش‌آموزی 30 درصد تخفیف و برای شهروندان تهرانی 25 درصد تخفیف در نظر گرفته شده است.

خبرگزاری فارس: عرضه 21هزار عنوان کتاب و تخفیف 25درصدی به شهروندان تهرانی

به گزارش خبرنگار ادبیات کتاب باشگاه خبری فارس (توانا)‌ نهمین نشست نمایشگاه یاد یار مهربان و جشن کتاب تهران امروز با حضور امیرمسعود شهرام‌نیا دبیر نهمین نمایشگاه یادیار مهربان در محل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برگزار شد.

شهرام‌نیا دبیر نمایشگاه یادیار مهربان با اشاره به فرارسیدن جشن کتاب تهران، بیان داشت: نمایشگاه یادیار مهربان از هفدهم تا 22 آبان‌ماه سال جاری همه روزه حتی روزهای تعطیل از ساعت 8:30 صبح الی 16 بعد از ظهر در بوستان گفت‌وگو یعنی محل دائمی نمایشگاه‌های شهرداری تهران برگزار می‌شود.

* حضور رئیس مجلس شورای اسلامی در افتتاحیه نمایشگاه یادیار مهربان

وی در خصوص افتتاح این نمایشگاه، اضافه کرد: علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، سیدمحمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حمیدرضا حاج‌بابای وزیر آموزش و پرورش و محمدباقر قالیباف شهردار تهران از مدعوبین نمایشگاه به شمار می‌روند.

* 560 ناشر در نمایشگاه یادیار مهربان حضور خواهند داشت

شهرام‌نیا با بیان اینکه بالغ بر 560 ناشر در این نمایشگاه حضور خواهند داشت، ادامه داد: ناشران حاضر در نمایشگاه یادیار مهربان به عرضه 21 هزار عنوان کتاب به بازدید کنندگان خواهند پرداخت و گروه‌های مخاطب این نمایشگاه می‌توان به مدارس شهر تهران، کتابخانه‌های خوابگاه‌های دانشجویی و حوزه‌های علمیه در شهر تهران اشاره کرد.

وی بیان کرد: نهمین نمایشگاه یادیار مهربان به همت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و با مشارکت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توسط موسسه نسل شهر برپا می‌شود که از مهمترین اهداف این نمایشگاه می‌توان به تلاش برای ترویج فرهنگ مطالعه و توسعه کتابخوانی در جامعه و ارتقای کیفیت خدمت‌رسانی با استفاده از فناوری یارانه‌ای به منظور تکریم مراجعان، سهولت در انتخاب کالا، ثبت و پردارش سریع و دقیق اطلاعات اشاره کرد.

شهرام‌نیا در خصوص دیگر اهداف مهم این نمایشگاه، عنوان کرد: توجه به معیارهای فرهنگی نظام جمهوری اسلامی ایران در انتخاب کتاب از میان کتابهای ارسالی ناشران برای عرضه در نمایشگاه و تجهیز کتابخانه‌های مدارس به کتابهای جدید و متناسب با یکی از مقاطع سه‌گانه تحصیلی (ابتدایی، راهنمایی و متوسطه) و تاکید بر امکان استفاده عمومی دانش آموزان از کتابخانه آموزشگاه‌ها توسط دانش‌آموزان از اهداف نمایشگاه یادیاران است.

* حوزه‌های علمیه و مدارس تهران از اهدای کتاب برخوردار می‌شوند

دبیر نهمین نمایشگاه یادیار مهربان گفت: اهدای کتاب به مدارس، کتابخانه‌های خوابگاه‌های دانشجویی و حوزه‌های علمیه مدارس تهران از مهمترین برنامه نمایشگاه یادیار مهربان است و ناشران آثاری که در گذشته توسط نمایندگان وزارت آموزش و پرورش، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و کارشناسان شهرداری تهران تایید شده‌اند را در نمایشگاه یادیار مهربان به مخاطبان ارائه می‌أهند.

وی اضافه کرد: از دوره ششم نمایشگاه یادیار مهربان امکان مراجعه شهروندان تهرانی به این نمایشگاه میسر شده است و سایر علاقه‌مندان به کتاب نیز می‌توانند از این نمایشگاه با تخفیف ویژه خرید کتاب بپردازند.

شهرام‌نیا ادامه داد: به منظور آشنایی مدارس با آخرین محصولات و تولیدات فرهنگی - آموزش و سایر تجهیزات مورد نیاز مدارس، نمایشگاهی از فعالیت‌ها و تازه‌های این گروه در بخش جنبی نمایشگاه یادیار مهربان برپا شده است و حدود 50 شرکت در این بخش حضور دارند و عموم بازدیدکنندگان نیز می‌توانند از این بخش بازدید و لوازم مورد نیاز خود را خریداری کنند.

* تخفیف 25 درصدی خرید کتاب برای شهروندان تهرانی

وی افزود: به مناسبت هفته کتاب امکان خرید آزاد علاوه بر سهمیه اهدایی آموزشگاه با 30 درصد تخفیف ویژه برای مدارس، معلمان و دانش آموزان و 25 درصد برای شهروندان تهرانی فراهم شده است.

شهرام‌نیا بیان کرد: از آنجایی که پرداخت وجه نقد در غرفه‌های بخش اهدایی ممنوع است متقاضیان خرید آزاد از نمایشگاه یادیار مهربان باید جهت دریافت خرید آزاد به باجه‌های نقدی مستقر در سامانه یارانه‌ای صدور فاکتور مراجعه کرده و براساس بودجه مورد نظر خود کارت خرید دریافت کنند.

* جستجوی انواع کتاب در وب‌سایت یادیار مهربان

دبیر نهمین دوره نمایشگاه یادیار مهربان در خصوص آگاهی از ناشران و کتابهای عرضه شده در نمایشگاه برای مخاطبان، گفت: همه آموزشگاه‌های واجدالشرایط می‌توانند اطلاعات تکمیلی درباره نمایشگاه از جمله فهرست ناشران شرکت کننده، لیست کتابهای موجود و موضوع و مخاطب مربوط را از طریق مراجعه به پایگاه  www.yym.ir  ملاحظه کنند چرا که در این پایگاه تسهیلات لازم برای جست‌وجوی انواع کتب و موضوعات مورد نیاز و تهیه نسخه چاپی فهرست منتخب فراهم شده است.

وی با بیان اینکه آخرین اخبار و اطلاعات مربوط به نمایشگاه از طریق این پایگاه در دسترس مخاطبان قرار گرفته است، اضافه کرد: در این دوره از نمایشگاه یادیار مهربان برای نخستین بار کارتهای خرید هوشمند در اختیار مدیران و نمایندگان مدارس قرار گرفته‌اند، همچنین در این دوره از نمایشگاه شرایطی فراهم شده تا دانش‌آموزان مدارس تهران در قالب تورهای دانش‌آموزی از این نمایشگاه بازدید کنند.

* بیشترین اعتبار خرید کتب اهدایی به دوره متوسطه اختصاص دارد

دبیر نهمین نمایشگاه یادیار مهربان در خصوص اعتبار تعیین شده جهت کتب اهدایی، بیان کرد: این نمایشگاه جهت کتب اهدایی به مدارس اعتباراتی را تعیین کرده که می‌توان به دوره ابتدایی با 280 هزار تومان، دوره راهنمایی با اعتبار 310 هزار تومان و دوره متوسطه با اعتباری بالغ بر 380 هزار تومان اشاره کرد.

وی اضافه کرد: کتابخانه‌های عمومی کشور و حوزه‌های علمیه و خوابگاه‌های دانشجویی شهر تهران می‌توانند از بین 5 تا 10 میلیون ریال از اعتبار تعیین شده کتب اهدایی بهره‌مند شوند.

* راه‌اندازی شبکه نمایشگاهی کتاب در 30 مرکز فرهنگی شهر تهران

شهرام‌نیا ادامه داد: سرانه کتاب در ازای هر دانش‌آموز در مدارس طی 9 دوره گذشته 2.5 بوده که طی این سال‌ها به 10 رسانده شده است، همچنین سال گذشته شهر تهران دارای 6 هزار مدرسه بوده که امسال به 5 هزار و 400 رسیده است که این امر حاکی از کاهش مدارس شهر تهران است.

وی در خصوص جشن کتاب تهران بیان کرد: ارائه 50 درصد تخفیف جهت ثبت نام در کتابخانه‌های سازمان، برگزاری چهارمین دوره جشن کتاب یار، مسابقه کتابخوانی ویژه هفته کتاب با حوایز نفیس، برگزاری همایش تخصصی کتابداری و بهره‌برداری از نسخه جدید پورتال کتابخانه عمومی تهران از جمله برنامه‌های جشن کتاب تهران این نمایشگاه است.

شهرام‌نیا در پایان بیان کرد: در جشن کتاب تهران شبکه نمایشگاهی کتاب را در 30 مرکز فرهنگی شهر تهران راه‌اندازی خواهیم کرد که شبکه در نمایشگاه یادیار مهربان نیز رونمایی می‌شود.
انتهای پیام/ومنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000383

   


اجمالی/ ولایتی در اولین نشست خبری جبهه متحد اصولگرایان:
روسای جامعه روحانیت و جامعه مدرسین نقش مهمی در وحدت اصولگرایان ایفا کردند

خبرگزاری فارس: سخنگوی جبهه متحد اصولگرایان گفت: روسای جامعه روحانیت مبارز و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از ابتدا با توجه به امواج پی در پی بیداری اسلامی نقش مهمی در شکل‌گیری وحدت اصولگرایان ایفا کردند.

خبرگزاری فارس: روسای جامعه روحانیت و جامعه مدرسین نقش مهمی در وحدت اصولگرایان ایفا کردند

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، اولین نشست خبری جبهه متحد اصولگرایان صبح امروز (شنبه) در سالن همایش‌های دانشکده علوم ارتباطات پژوهشکده باقر‌العلوم با حضور علی‌اکبر ولایتی سخنگو، علیر‌ضا زاکانی رئیس و منوچهر متکی دبیر هیئت اجرایی جبهه متحد اصولگرایان برگزار شد.

در ابتدای این نشست خبری علی‌اکبر ولایتی با اشاره به فرایند شکل‌گیری جبهه متحد و ساز و کار وحدت بین اصولگرایان از گذشته تا به امروز گفت: موضوع اتحاد مجموعه اصولگرایان امر تازه‌ای نیست چرا‌که پایه این نکات پیش از این قبل از انتخابات مجلس هشتم با مکانیزم 6+5 شکل گرفته بود.

وی به ترکیب 6+5 و جبهه متحد اصولگرایان در مجلس هشتم اشاره کرد و گفت: در این مکانیزم 5 نفر داور و 6 نفر نیز از سه ضلع اصولگرایان حضور داشتند و بنده نیز جزو داوران بودم. به نظر ما آن تجربه موفق بود چرا‌که حاصلش مجلس هشتمی شد که به حمد‌الله کارنامه موفقی داشته و دارد.

سخنگوی جبهه متحد اصولگرایان ترکیب 8+7 را شبیه ساختار 6+5 عنوان کرد و افزود: در 6+5 نیز گروهی به عنوان داور و گروهی به عنوان اضلاع کار خود را شروع کردند که در این دوره نیز جبهه متحد اصولگرایان کار خود را آغاز و کار خود را ادامه می‌دهد.

وی در پاسخ به چرایی شکل‌گیری دیر هنگام مجموعه اصولگرایان و اطلاع‌رسانی در این زمینه گفت: علت اینکه دیرتر چنین مجموعه‌ای شکل گرفت و در مورد آن برنامه‌ریزی شد، این بود که صبر کردیم تا اصولگرایان در حوزه کاری خود دوام پیدا کنند تا نسبت به کارها اطلاع‌رسانی کنیم البته در این مدت نیز به صورت منظم بیانیه‌های کوتاه و اظهار‌نظر‌هایی موجز داشتیم که در رسانه‌ها منعکس شد.

ولایتی با اشاره به تلاش‌های بزرگانی همچون حضرات آیت الله مهدوی‌کنی دبیر جامعه روحانیت مبارز و آیت الله یزدی رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برای وحدت اصولگرایان خاطرنشان کرد: علت اینکه چنین بزرگورانی که روسای جامعه روحانیت مبارز و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم هستند و از ابتدا در شکل‌گیری وحدت اصولگرایان نقش مهمی ایفا کردند، این بود که حساسیت زمان و وضعیت بسیار مهم منطقه که شاهد امواج پی در پی بیداری اسلامی هستیم، وظایف مضاعفی را بر دوش نظام اسلامی می‌گذاشت که نمی‌شد انتخابات مهم مجلس نهم به حال خود رها شود، از این رو کسانی که شاهد پرچم‌داری این عرصه از زمان امام خمینی(ره) تا امروز و در زمان رهبر انقلاب هستند، به میدان آمدند.

وی تاکید کرد: هیچ زمانی مثل امروز روحانیت محترم جمهوری اسلامی ایران این چنین به صحنه نیامده‌اند که این بیانگر حساسیت موضوع و انتخابات مجلس است.

عضو هیئت داوری جبهه متحد اغصولگرایان در ادامه با تاکید بر اینکه باید همه تلاش کنیم تا نمایندگانی از بین کسانی که صاحب صلاحیت‌های لازم هستند، انتخاب شوند، اظهار داشت: این افراد باید کسانی باشند که تجربه و تعهدشان به نظام اسلامی اثبات شده باشد تا به عنوان کاندیدا معرفی شوند. از این رو جبهه متحد اصولگرایان تلاش می‌کنند چنین اشخاصی که بعضاً ناشناخته هستند، به مردم معرفی شوند.

به گزارش فارس، در ادامه نشست خبری جبهه متحد اصولگرایان علیرضا زاکانی رئیس ستاد انتخاباتی جبهه متحد اصولگرایان طی سخنانی با بیان اینکه جبهه متحد حاصل تلاش جمعی اصولگرایان و تاکید بر گفتمان اصولگرایی است، خاطرنشان کرد: وحدت بخش مهمی از گفتمان اصولگرایی است که در درون جبهه و خانواده انقلاب تعریف می‌شود و بر اساس اصول و ارزش‌ها شکل گرفته است‌ که از این موارد موجب شکل‌گیری جبهه متحد شد.

وی با بیان اینکه تلاش جمعی اصولگرایان معطوف به فضای گفتمانی مشخص و ایجاد شور و نشاط انتخاباتی است که ما‌حصل آن حضور پررنگ مردم در انتخابات و انتخاب نامزدها مبتنی بر ارزش‌ها به شمار می‌رود، افزود: نهایتا با جمیع این موارد کاندیدی به مردم معرفی می‌شود که دارای تعهد و تخصص بالایی است و انشاالله مجلسی هماهنگ و کار‌آمد و در خدمت مردم شکل خواهد گرفت.

زاکانی ابراز امیدواری کرد که حرکت جمعی اصولگرایان با حضور همه عناصر جبهه انقلاب ادامه پیدا کند.

در ادامه این نشست خبری منوچهر متکی دبیر اجرایی جبهه متحد اصولگرایان نیز در سخنانی با یادآوری اینکه حدود یک دهه از دور جدید مدیریت نیروهای ارزشی و ولایی در نظام اسلامی زمان می‌گذرد، خاطرنشان کرد: موقعی که شوراهای دوم و مجلس هفتم و متعاقب آن انتخابات ریاست جمهوری که سر پل آورده‌های سیاسی جریانات کشور است، زمان می‌گذرد. با نزدیک شدن به مرحله دیگری یعنی انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در واقع مهمترین رخ داد کشور در سال جاری با حضور همه جریانات، احزاب و تشکل‌ها برای این انتخابات آماده می‌شوند.

وی با تاکید بر اینکه طی دو دهه گذشته در سخنان رهبر معظم انقلاب حضور پرنشاط و حداکثری مردم در انتخابات به عنوان یک اصل مطرح بوده است، ابراز امیدواری کرد که انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی با مشارکت همه فعالان سیاسی موجب برگزاری انتخاباتی پر نشاط باشد.

دبیر اجرایی جبهه متحد اصولگرایان در ادامه به ارائه گزارشی از فعالیت‌های حوزه کاری خود در جبهه متحد اصولگرایان پرداخت و گفت: پس از ماه مبارک رمضان شورای مرکزی جبهه متحد بیش از 30 جلسه را برگزار کرده است، ضمن آنکه جلساتی نیز هیئت داوری و هیئت اجرایی در این مدت برگزار کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه در هیئت اجرایی ساز و کارهای خوبی از قبیل ساز و کار ستادهای استانی تعریف شد، دو وظیفه جبهه متحد اصولگرایان را شناسایی بهترین‌ها و نیز معرفی آنان برای رای آوری به مردم عنوان کرد.

متکی با بیان اینکه در این مدت ساختاری که در حوزه ستاد و اجرایی باید شکل می‌گرفت، انجام و در حال نهایی شدن است، گفت: مکانیزم رسیدن به نامزد اصولگرایان برای معرفی به مردم در حال انجام شدن است. اضافه بر اینکه این کار از پایین به بالا انجام می‌شود، یعنی ما با رجوع به مردم و ستادهای استانی مسیر رسیدن به نامزد مورد نظر را طی می‌کنیم تا در عالم واقع به گزینه‌های خود برسیم و نهایتا نیز نامزدهای ما مورد اقبال مردم قرار گرفته و انشا‌ءالله به مجلس نهم راه یابند.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000374

   


پاپاندرئو: بهترین اقدامات را برای یونان انجام داده‌ام

خبرگزاری فارس: نخست‌وزیر یونان در اظهاراتی با دفاع از اقدامات خود و در موضع‌گیری علیه دیگر سیاستمداران اروپایی اعلام کرد که بهترین اقدامات را برای نجات یونان از بحران یورو انجام داده است.

خبرگزاری فارس: پاپاندرئو: بهترین اقدامات را برای یونان انجام داده‌ام

به گزارش فارس به نقل از نشریه آلمانی "فوکوس"، "جرج پاپاندرئو" پس از دریافت رای اعتماد از پارلمان یونان با اعلام این موضوع که بهترین اقدامات را برای یونان انجام داده است و از اغاز بحران یورو وی و تیم‌ همراهش هر چه می‌توانستند برای حل این بحران انجام داده‌اند، گفت که شخصا تاثیری از بحران یورو ندیده است.

بر اساس این گزارش، وی در تلاش برای اصلاح چهره خود اعلام کرد که هرگز پیش از این از برگزاری رفراندوم در یونان صحبت نکرده است و به مخالفت با "آنگلا مرکل" صدراعظم آلمان و "نیکلا سارکوزی "رئیس جمهرو فرانسه پرداخت.

وی افزود که بیشتر از برگزاری رفراندوم درباره طرح دریافت کمک های مالی، علاقمند به برگزاری نظرسنجی درمورد طرح ریاضت اقتصادی بود و نیز تمامی مواردی را که احزاب مخالف آنها را به عنوان دلایل کناره‌گیری وی از قدرت اعلام کرده‌اند را بی مورد اعلام کرد.

پاپاندرئو امروز در نهایت پس از یک‌هفته بحث و تنش، موفق شد با کسب ۱۵۳ رأی از مجموع 298 رأی، رأی اعتماد پارلمان را از آن خود کند. 

انتهای ‌پیام/ط.صمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000533

   


طبیعت پائیزی در مشهد

شنبه 14 آبان 1390 نویسنده: مینا ب |

آرش شکورزاده
طبیعت پائیزی در مشهد

خبرگزاری فارس:

خبرگزاری فارس: طبیعت پائیزی در مشهد

.منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900812000587

   


متهم پرونده اسیدپاشی همدان در زندان خودکشی کرد

خبرگزاری فارس: عامل اسیدپاش بر چهره و بدن طاهره بهرامی که در انتظار تایید پرونده قصاص از سوی دیوان عالی کشور بود، خودکشی کرد.

خبرگزاری فارس: متهم پرونده اسیدپاشی همدان در زندان خودکشی کرد

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، درخواست قصاص، آخرین وضعیت پرونده متهم این اسیدپاشی بود که رای نیز صادر شده و در انتظار تایید حکم از سوی دیوان عالی کشور بود.

در همین ارتباط حجت‌الاسلام اکبر بیگلری دادستان عمومی همدان ضمن تایید خبر خودکشی عامل اسیدپاشی گفت: توضیحات بیشتر در این ارتباط باید از سوی منابع اطلاع‌رسانی دادگستری انجام شود.

15 اردیبهشت‌ماه سال گذشته طاهره بهرامی زن جوان 26 ساله همدانی، قربانی انتقام‌جویی زن جوانی به نام مونا شد که با همسر وی در ارتباط بود به‌گونه‌ای که مونا ضمن ضرب و شتم طاهره چهار لیتر اسید سولفوریک را روی او پاشید.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000657

   


سیاست جدید مبارزه 99 درصد علیه 1 درصد؛
مردم آمریکا پول‌هایشان را از بانک‌ها بیرون می‌کشند

خبرگزاری فارس: امروز (شنبه 14 آبان) را مردم آمریکا "روز انتقال بانکی" نام نهاده‌اند. به این معنی که امروز از همه مردم و جامعه 99 درصدی آمریکا دعوت میشود تا پول‌های خود را از بانک‌های بزرگ خارج کرده و در موسسات اعتباری کوچکتر سرمایه‌گذاری کنند.

خبرگزاری فارس: مردم آمریکا پول‌هایشان را از بانک‌ها بیرون می‌کشند

به گزارش فارس به نقل از آلترنت، یکی از تاکتیک‌های 99 درصد آمریکایی برای مقابله با یک درصد سرمایه‌دار این کشور بیرون کشیدن پول از بانک‌ها و انتقال آنها به "تعاونی‌های اعتباری" و سایر سازمان‌های کوچک مالی است که به تعبیر این پایگاه اطلاع‌رسانی دست به قمار با آینده جامعه آمریکا نمی‌زنند.

بنابر گزارش "اتحادیه ملی تعاونی‌های اعتباری آمریکا"، از تاریخ 29 سپتامبر (12 روز پس از آغاز جنبش ضدسرمایه‌داری وال‌استریت)، تاکنون 650 هزار آمریکایی در موسسات تعاونی اعتباری این کشور سرمایه‌گذاری کرده‌اند. این در حالی است که در تمام سال 2010 تنها 600 هزار نفر در این موسسات سرمایه‌گذاری کرده بودند.

این گزارش حاکی‌ست که حرکت جدید مردم آمریکا بیانگر نوعی هوشیاری در جامعه آمریکاست. موسسات تعاونی ضمن گرفتن بهره کمتر از وام‌های اعطایی، سود بیشتری را به سرمایه‌گذاران بازمی‌گردانند.

امروز (شنبه 14 آبان) را مردم آمریکا "روز انتقال بانکی" نام نهاده‌اند. به این معنی که امروز از همه مردم و جامعه 99 درصدی آمریکا دعوت می‌شود تا پول‌های خود را از بانک‌های بزرگ خارج کرده و در موسسات اعتباری کوچک‌تر سرمایه‌گذاری کنند.

این نامگذاری علاوه بر اینکه از مبارزه با نظام سرمایه‌داری حکایت دارد، شباهت فراوانی نیز به سیاست نامگذاری‌های ایام تظاهرات توسط مردم در انقلاب‌های عربی دارد.

انتهای پیام/ک.صمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000659

   


هفته سوم لیگ برتر اسکواش بانوان 26 آبان آغاز می‌شود

خبرگزاری فارس: هفته سوم لیگ برتر اسکواش بانوان از 26 آبان به میزبانی تهران آغاز می‌شود.

خبرگزاری فارس: هفته سوم لیگ برتر اسکواش بانوان 26 آبان آغاز می‌شود

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» و به نقل از فدراسیون اسکواش، هفته سوم از مرحله رفت لیگ برتر اسکواش بانوان از 26 تا 28 آبان در ورزشگاه شهید حیدرنیای تهران برگزار خواهد شد.
برنامه مسابقات به شرح زیر است:
* روز اول:
حیدرنیای تهران – فیروز صفه سپاهان اصفهان
موسسه قوامین اراک – میراث فرهنگی و صنایع دستی استان گلستان
کرمانشاه – یزد
مازندران ( استراحت)

* روز دوم:
حیدرنیای تهران - میراث فرهنگی و صنایع دستی استان گلستان
فیروز صفه سپاهان اصفهان - مازندران
موسسه قوامین اراک - یزد
کرمانشاه ( استراحت)

* روز سوم:
فیروز صفه سپاهان اصفهان - کرمانشاه
انتهای پیام/ممنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000815

   


درباره وبلاگ


آخرین پستها


نویسندگان


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic