از سوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر صورت می‌گیرد؛
احداث بزرگ‌ترین مجتمع آموزشی منطقه ارسباران

خبرگزاری فارس: رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر از ساخت بزرگ‌ترین مجتمع آموزشی منطقه ارسباران از سوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر خبر داد.

خبرگزاری فارس: احداث بزرگ‌ترین مجتمع آموزشی منطقه ارسباران

به گزارش خبرگزاری فارس از اهر، علی رضایی بعد از ظهر امروز در گفت‌گو با خبرنگاران اظهار داشت: در زمینه توسعه فضاهای آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر و بهره‌مندی دانشجویان از فضاهای مناسب برای تحصیل و تحقیق مجتمع مرکزی آموزش واحد اهر با زیربنای 10 هزار مترمربع در چهار طبقه و در قالب 60 کلاس آموزشی استاندارد و مجهز به تجهیزات سمعی و بصری با فناوری‌های روز دنیا با اعتبار 50 میلیارد ریال در سال ‌جاری آغاز شده و تا سال 92 این پروژه عظیم به بهره‌برداری می‌رسد.
این مقام مسئول همچنین گفت: با اخذ مجوزهای لازم نخستین نمایشگاه و فروشگاه صنایع دستی و هنرهای سنتی با مجوز سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و موافقت سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی در سایت جدید مجتمع این دانشگاه آغاز می‌شود که این اقدام ابتکاری برای نخستین بار در سطح دانشگاه‌های کشور در اهر اجرا می‌شود.
وی همچنین از ساخت مجتمع خدماتی برای استفاده دانشجویان با زیربنای یک‌هزار متر در دو طبقه خبر داد و افزود: با بهره‌برداری از این مجتمع اقلام موردنیاز دانشجویان در این مکان عرضه می‌شود.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر همچنین گفت: ساختمان خوابگاه دانشجویی برادران با زیربنای 5 هزار و 500 مترمربع و ظرفیت 500 نفر با اعتبار پیش‌بینی 25 میلیارد ریال با پیشرفت فیزیکی 30 درصد در حال اجرا است که امیدواریم با اتمام این پروژه مشکل دانشجویان غیربومی با اتمام ساختمان ملکی واحد رفع شود.
وی، دیگر پروژه‌ در دست اجرای این واحد را اجرای پروژه سردرب، ساختمان جدید بانک، میهمانسرای واحد با استاندارد هتل سه ستاره و تصفیه‌خانه مدرن واحد اهر با زیربنای بیش از 20 هزار مترمربع اعلام کرد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر همچنین به مجتمع بزرگ فرهنگی و مسجد دانشگاه نیز اشاره کرد و افزود: عملیات اجرایی این پروژه با پیشرفت فیزیکی 90 درصد با زیربنای قریب به 4 هزار مترمربع با صرف اعتباری بالغ بر 22 میلیارد ریال شامل ساختمان مسجد، ساختمان اداری و مجتمع بزرگ فرهنگی و هنری با ظرفیت 700 نفر در حال اجرا است که امیدواریم با اتمام این پروژه یکی از نیازهای این دانشگاه برطرف شود.
رضایی گفت: طی پنج سال گذشته با تملک و خرید سایت جدید 15 هکتاری از سازمان مسکن و شهرسازی و دانشگاه پیام نور 10 ساختمان با زیربنای 25 هزار مترمربع به فضای آموزشی، پژوهشی، تحقیقاتی، رفاهی و فرهنگی افزوده شده و بالغ بر 250 میلیارد ریال هزینه شده که فضای فعلی به بیش از سه برابر افزایش یافته است.
انتهای پیام/ح20

   


سردار مومنی در گفت‌وگو با فارس
مهلت بخشودگی جرایم سال 89 تمدید شد

خبرگزاری فارس: رئیس پلیس راهور کل کشور از تمدید مهلت پرداخت جرایم دوبرابر شده رانندگی تا پایان سال 89 خبر داد.

خبرگزاری فارس: مهلت بخشودگی جرایم سال 89 تمدید شد

سردار اسکندر مومنی در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی فارس گفت: از آنجایی که هفته گذشته عاشورا و تاسوعا را داشتیم و روزهای آخر هفته با تعطیلات برخی از مراکز دولتی روبه‌رو بودیم زمان پرداخت جرایم دوبرابر شده رانندگی تا پایان سال 89 تمدید شد.

وی بیان داشت: این مهلت تا پایان ساعت اداری روز  پنجشنبه به مورخ 24 آذرماه است.

مومنی در پایان گفت: دفاتر پلیس + ۱۰ در هر روز تا ساعت 16 اقدام به خدمت رسانی به مردم می‌کنند که اگر مراجعه کنندگان دفاتر زیاد باشد خدمات رسانی تا ساعت 18 ادامه پیدا خواهد کرد.
انتهای پیام/

   


عدالت در سلامت/۲
سوء تغذیه ۵/۵ میلیارد دلار به اقتصاد کشور ضربه می‌زند

خبرگزاری فارس: عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: طبق آمار سال 89 ، 20 درصد مردم به اندازه کافی پروتئین و کالری دریافت می‌کنند ۳۰ درصد اضافه دریافت می‌کنند و ۵۰ درصد زیر خط دریافت پروتئین و کالری هستند و در نهایت 5.5 میلیارد دلار به علت سوء تغذیه به اقتصاد ایران ضربه زده است.

خبرگزاری فارس: سوء تغذیه ۵/۵ میلیارد دلار به اقتصاد کشور ضربه می‌زند

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، شاهرخ رامین در همایش اقتصاد سلامت، چالش‌ها و چشم اندارها اظهار داشت: تعریف سلامت دیگر مریض نبودن نیست، بلکه سالم بودن و داشتن سلامت کافی، رفاهی و معنوی است و سلامت یک حق تلقی می‌شود. قاعدتاً دولت‌ها موظفند برای مردم سلامت را تامین کنند .

وی ادامه داد: منتهی تامین سلامت برای مردم 50 درصد مربوط به متغیرهای اجتماعی سلامت از قبیل تغذیه، اشتغال، مسکن و صنعت است و ۲۵ درصد مربوط حوزه خدمات سلامت ۱۵ درصد ژنتیک و ۱۰ درصد نیز مربوط به محیط فیزیکی ماست.

وی ادامه داد: در سال 1950 اقتصاددانان کلاسیک توسعه به این نتیجه رسیدند برای اینکه به توسعه دست یابیم و به رفاه مردم برسیم زیر ساخت‌ها باید خوب بنا شوند و برای آن جایی پولدارتر از دولت‌ها پیدا نمی‌شود که در زیر ساخت‌ها وارد شوند جاده بسازند، سد بسازند ولی در سال 1970 به این نتیجه رسیدند که انسان‌ها محور توسعه هستند حتی زیر ساخت‌ها کافی نیستند مثلاً در روستاها آب و گاز و امکانات فیزیکی دارند اما باز مردم رفاه کامل ندارند چون طرز فکر مردم عوض شود.

رامین تصریح کرد: در کشور شیلی تصمیم گرفتند یارانه‌ها را برای سلامت به مردم بدهند نتیجه این شد که مردم آن را صرف خوراک و مسکن کردند و هزینه‌های سلامت بسیار بالا رفت و وضعیت سلامت مردم افت کرد.در دهه ۱۹۹۰ کره شمالی اعلام کرد نرخ بیماری‌های قلبی- عروقی، کبد و سرطان پس از هدفمندی یارانه‌ها کاهش یافته است.

وی افزود: هلند اعلام کرد که افزایش مرگ و میر داشتیم، وضعیت سلامت در کوبا به دلیل کاهش وضعیت تغذیه افت کرد و در مرحله گذار هدفمندی یارانه ها در مجموع سلامت کشورها ضربه خورده است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اظهار داشت: در کشور ما در کودکان زیر ۶ سال کمبود پروتئین و کالری وجود دارد که منجر به زودتر بیمار شدن کودک و کاهش رشد او می‌شود و در نتیجه به کاهش یادگیری و قدرت تمرکز منجر خواهد شد که و در نتیجه این کودکان در توسعه سهمی نخواهند داشت.

وی افزود: 30 درصد کودکان ایران PCM هستند. ۱۰ درصد زیر خط وزن ایده‌آل و 16 درصد زیر خط قد ایده‌آل قرار دارند.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس گفت: همچنین طبق آمار سال 89 ، 20 درصد مردم به اندازه کافی پروتئین و کالری دریافت کردند ۳۰ درصد اضافه دریافت می‌کنند و ۵۰ درصد زیر خط دریافت پروتئین هستند و در نهایت  5.5 میلیارد دلار و سود تغذیه به اقتصاد ایران ضربه زده است.

وی اذعان داشت: ما اکنون یارانه را ۳۱ برابر عادلانه‌تر پرداخت می‌کنیم چرا که مسلماً هر فرد ماشین بزرگ‌تر و خانه بزرگ‌تر و مصرف بیشتر داشت یارانه بیشتر می‌گرفت. اما اکنون هم یارانه ها را به همه یکسان می‌دهیم. در نتیجه عاقلانه رفتار کردن این است که با هزینه کم گروه هدف را شناسایی کنیم و یارانه را به تفکیک بپردازیم.
 
رامین گفت: پزشک خانواده یکی از راهکارهایی است که عدالت در سلامت برقرار می‌شود و در جامعه ما یک مزیت محسوب می‌شود. شأن پزشک عمومی بالاتر می‌رود و می‌توانیم سطح خدمات را ارتقا دهیم.
انتهای پیام/

   


دولت ائتلافی یمن به ریاست باسندوه سوگند یاد کرد

خبرگزاری فارس: دولت جدید یمن به نخست وزیری باسندوه و ۳۵ وزیر دیگر امروز بر اساس قانون اساسی این کشور سوگند یاد کرد.

خبرگزاری فارس: دولت ائتلافی یمن به ریاست باسندوه سوگند یاد کرد

به گزارش فارس، دولت وفاق ملی یمن امروز به ریاست محمد سالم باسندوه (نخست وزیر) مقابل عبد ربه منصور هادی معاون علی عبداللله صالح رئیس جمهوری مخلوع یمن سوگند یاد کرد.

خبرگزاری رسمی یمن (سبأ) اعلام کرد که این سوگند پس از این توافق ادا شد که قرار شد تشکیل دولت بر اساس مشارکت مساوی کنگره خلق و احزاب مخالف باشد.

یک مقام مسئول در نخست وزیری یمن اعلام کرد که مراسم ادای سوگند با حضور باسندوه و هیئت وزرای وی شامل ۳۵ وزیر برگزار شد.

باسندوه روز گذشته (جمعه) اعلام کرد که دولت وی با تمام توان خود برای تحقق خواسته‌های مردم یمن از جمله آماده کردن فضا برای تحقق امنیت و ثبات تلاش خواهد کرد.

در قیام مردم یمن در بیش از هشت ماه گذشته ده‌ها نفر به دست نیروهای علی عبدالله صالح که از جانب عربستان سعودی حمایت می‌شد کشته شدند.

انتهای پیام/.++

   


ناکامی دخالت آمریکا در انتخابات روسیه

خبرگزاری فارس: در انتخاباتی که اخیرا در روسیه انجام شد، دولت آمریکا در صدد دخالت در این انتخابات بود که البته با شکست مواجه شد.

خبرگزاری فارس: ناکامی دخالت آمریکا در انتخابات روسیه

به گزارش فارس، در آستانه انتخابات روسیه، خبرگزاری فرانسه مدعی شد که سازمان‌های غیر دولتی مانند slon.ru و "گلوس" به منظور جلوگیری از افشای " تقلب انتخاباتی گسترده" مورد حمله قرار گرفتند. در تلاش برای تضعیف مشروعیت انتخابات روسیه، "گلوس"، یک "نقشه تقلب" آنلاین را که جزئیات "ادعای" تقلب در سراسر روسیه را نشان می‌دهد، ایجاد کرده است. این ترفند، بازتابگر تاکتیک‌هایی است که برای هدایت افکار عمومی در هنگام شورش در سراسر جهان استفاده می‌شود.

در این روش‌ها اتهامات بی‌اساس سوء استفاده، خشونت، و نقض "حقوق بشر" جعل می‌شوند. در مرحله بعد دولت‌های غربی به صورت دیپلماتیک و نظامی (در مورد لیبی و در حال حاضر سوریه) از این اتهامات سوء استفاده می‌کنند و ملت‌های هدف را تحت فشار قرار می‌دهند. سازمان‌های غیر دولتی که بودجه خود را از الیگارشی غرب دریافت می‌کنند، با استفاده از روش‌های مشابه سعی می‌کنند تا در نقاط مختلف جهان مانند بلاروس، روسیه، اروپای شرقی، میانمار، تایلند و مالزی اغتشاش ایجاد کنند و حکومت‌های دست نشانده خود را بر سر کار آورند. هدف از بی ثبات کردن روسیه ممانعت از ظهور مجدد روسیه به عنوان یک قدرت مستقل جهانی و همچنین تثبیت هژمونی آمریکا است. نظمی که اجازه می‌دهد نخبگان فوق العاده ثروتمند بر روی اکثریت فقیر آمریکا سروری کنند. نخبگانی که پول مالیات دهندگان را برای به راه انداختن هرج و مرج سیاسی در خارج از کشور استفاده می‌کنند، در حالی که فروپاشی اقتصادی و اجتماعی، آمریکا و اروپا را احاطه کرده است.
 
به گزارش فارس، پایگاه"www.landdestroyer.blogspot.com"، در مقاله‌ای به بررسی نقش سازمان‌های غیر دولتی (NGO ها) در راه‌اندازی آشوب و جنگ نرم در کشورهای غیر همسو با منافع الیگارشی غرب و توطئه برای سرنگونی حکومت‌های مردمی می‌پردازد.
تلاش برای براندازی کشورهای دیگر و دخالت در انتخابات اعمال تجاوزکارانه و جنگی محسوب می‌شوند که دولت آمریکا دهه‌هاست از طریق "سازمان های غیر دولتی (NGO ها) مختلف خود در سراسر جهان انجام می‌دهد.
 
* NED سالانه حدود 100 میلیون دلار از کنگره دریافت می‌کند
 
 "تایمز" ، در مقاله‌ای اظهار می‌دارد که "موسسات جمهوریخواه و دموکرات به صورت سطحی با احزاب جمهوری خواه و دموکرات ارتباط دارند. این موسسات توسط کنگره ایجاد شده‌اند و از لحاظ مالی توسط "صندوق اعانه ملی برای دموکراسی "(NED)، تامین مالی می‌شوند. این صندوق در سال 1983 به منظور ارسال کمک‌های مالی برای ترویج دموکراسی در کشورهای در حال توسعه پایه‌ گذاری شد. این موسسه سالانه حدود 100 میلیون دلار از کنگره دریافت می‌کند. "خانه آزادی" نیز بخش عمده پول خود را از دولت آمریکا و به طور عمده از وزارت امور خارجه دریافت می‌کند."
 
* تلاش این سازمان‌ها در میانمار، تایلند و مالزی
 
اخیرا همین سازمان‌های غیر دولتی با ممانعت از ساخت یک سد بزرگ که در توسعه مناطق روستایی، تامین برق برای استفاده داخلی و صادرات و نیز آبیاری زمین های کشاورزی اطراف، کمک می‌کرد، یک نقش محوری را در میانمار ایفا کردند. این سازمان‌ها هم اکنون در حال ایجاد یک شکاف اجتماعی در تایلند هستند تا یک نهاد سیاسی مستقل 800 ساله را که قرن‌ها از تجاوز غرب جان سالم به در برده است واژگون سازند. همچنین دلیل مستند برای اثبات تلاش این سازمان‌های غیر دولتی برای بی‌ثبات کردن دولت مالزی و بازگرداندن مجدد نوکر صندوق بین المللی پول یعنی "انور ابراهیم" به قدرت وجود دارد.
 
* "بهار بلاروسی" برای سرنگونی "الکساندر لوکاشنکو" در بلاروس
 
در کشور همسایه و متحد روسیه، بلاروس، این شبکه از سازمان‌های غیر دولتی که توسط آمریکا تامین مالی می‌شوند، تلاش کرده‌اند تا یک "بهار بلاروسی" را به منظور سرنگونی "الکساندر لوکاشنکو" که سرسختانه مخالف خزش ناتو به سمت مرزهای بلاروس و روسیه است، آغاز کنند. در روسیه نیز دقیقا همین سازمان‌های غیر دولتی در درون و اطراف نهادهای سیاسی کشور در تلاش جهت سرنگونی و جایگزین کردن این نهادها خزیده بودند که اکنون توطئه آنها توسط روسیه ریشه‌کن شده است.
 
* مبارزه طولانی روسیه علیه فتنه‌های آمریکا
 
این اولین بار نیست که روسیه با اینگونه خزش‌های موذیانه از خارج از کشور مواجه شده است. پس از سقوط اتحاد جماهیر شوروی و فقدان نظم و قانون، خارجی‌ها به سرعت دست به کار شدند تا نظم دلخواه خود را در آن هرج و مرج ایجاد کنند. رهبری این حمله با، الیگارش میلیاردر "میخائیل خودورکوسکی" بود که "بنیاد روسیه باز" را به تقلید از "موسسه جامعه باز" "جورج سوروس" ایجاد کرد و حتی سرمایه گذاران بزرگ و نخبه‌گرای غربی "جاکوب روچیلد" و "هنری کیسینجر" روسای هیات مدیره آن بودند. در سناریویی که اکنون تمام جزئیات آن آشکار شده است، "خودورکوسکی" و شبکه سازمان‌های غیر دولتی او که از خارج تامین مالی می‌شدند، تلاش کردند تا ثروت، قدرت و سرنوشت مردم روسیه را به دست وال استریت و لندن انتقال دهند.

خودورکووسکی در پشت میله‌های زندان
 
* رابرت آمستردام، وکیل مدافع بازندگان بازی وال استریت در روسیه و تایلند
 
در یک واکنش خرد کننده، "خودورکوسکی" به یک زندان در سیبری انداخته شد که تا به امروز در همانجا باقی مانده است، در حالی که سایر الیگارشی‌هایی که در خدمت منافع غرب بودند به لندن و نیویورک بازگشتند. در یک تلاش بیهوده برای نشان دادن تلاش‌های روسیه که در جهت حفظ حاکمیت ملی خود بوده است، به عنوان "نقض حقوق بشر"، وال استریت و لندن از "رابرت آمستردام"، استفاده کردند. آمستردام که هنوز هم وکیل خودورکوسکی است، همچنین از "تاکسین شیناواترا " از تایلند که یک بازنده دیگر در بازی وال استریت است، دفاع می‌کند، یک بازی که در آن وال استریت سعی می‌کند تا مهره‌های خود را در مواضع قدرت در سراسر جهان قرار دهد.
 
* سازمان‌های غیر دولتی که از خارج تامین مالی می‌شوند، قابل اعتماد نیستند

 
اخیرا، در آستانه انتخابات روسیه، خبرگزاری فرانسه مدعی شده است که سازمان‌های غیر دولتی مانند slon.ru متعلق به"نیو تایمز" و "گلوس" که توسط NED تامین مالی می‌شود و به طور منظم مقاله‌های خودورکوسکی را به طور برجسته نشان می‌دهند، به منظور جلوگیری از افشای " تقلب انتخاباتی گسترده" مورد حمله قرار گرفتند. در وهله اول چرا باید به گروه‌های مخالف و سازمان‌های غیر دولتی که از خارج تامین مالی می‌شوند و منافع مستقیم و مسلم در جلوگیری از پیروزی کامل حزب روسیه متحد پوتین دارند، اعتماد کرد تا "تقلب انتخاباتی گسترده" را افشا کنند، مطلبی که هرگز توسط خبرگزاری فرانسه توضیح داده نمی‌شود.
 
* تعداد حیرت انگیز سازمان‌هایی که تحت نظر سفارت آمریکا فعالیت می‌کنند
 
وب سایت رسمیNED تعداد حیرت انگیزی از سازمان‌های غیر دولتی مداخله‌گر را نشان می‌دهد که به فعالیت در سراسر فدراسیون روسیه مشغول بوده‌اند. "گلوس" تنها یکی از بسیار سازمان‌های غیر دولتی است که بودجه خود را از دولت آمریکا دریافت می‌کنند، توسط سفارت آمریکا در روسیه نظارت می‌شوند و مشغول دخالت در امور داخلی این کشور بوده‌اند.
 
* پوتین، "گلوس" را با "یهودا"، شاگرد خیانت‌ کار عیسی مسیح مقایسه کرد
 
به گزارش خبرگزاری فرانسه، "ولادیمیر پوتین"، سازمان‌های غیر دولتی مانند "گلوس" را  محکوم و آنها را با "یهودا"، شاگرد خیانت‌ کار عیسی مسیح مقایسه کرد. در واقع می‌توان ثابت نمود که "گلوس" با گرفتن پول‌های خارجی و دنبال کردن دستورات در حال خیانت به مردم روسیه است.
 
* جعل اتهام توسط NGO ها و فشار متعاقب غرب بر کشورهای هدف (سوریه)
 
در تلاش برای تضعیف مشروعیت انتخابات، "گلوس"، یک "نقشه تقلب" آنلاین را که جزئیات "ادعای" تقلب در سراسر روسیه را نشان می‌دهد، ایجاد کرده است. "لیلیا شیبانوا" از "گلوس" این نقشه را مکانی توصیف کرد که در آن مردم می‌توانند تمام اطلاعات و شواهد مربوط به موارد نقض انتخابات را ارسال کنند. این ترفند، بازتابگر تاکتیک‌هایی است که برای هدایت افکار عمومی در هنگام شورش در سراسر جهان استفاده می‌شود. در این تاکتیک‌ها که توسط سازمان‌های مشابه که بودجه خود را از خارج دریافت می‌کنند، اجرا می‌شوند، اتهامات بی‌اساس سوء استفاده، خشونت، و نقض "حقوق بشر" جعل می‌شوند. در مرحله بعد دولت‌های غربی به صورت دیپلماتیک و نظامی (در مورد لیبی و در حال حاضر سوریه) از این اتهامات سوء استفاده می‌کنند و ملت‌های هدف را تحت فشار قرار می‌دهند.
 
* تلاش برای ایجاد اغتشاش در بلاروس، روسیه، اروپای شرقی و مالزی
 
در بلاروس، معاون رییس "فدراسیون بین المللی حقوق بشر" (FIDH) که بودجه خود را از NED دریافت می‌کند، و رهبر ایجاد اغتشاش در کشور‌های اروپای شرقی که از خارج تامین مالی می‌شود، به مدت بیش از 4 سال زندانی شد. در روسیه نیز، دولت آشکارا به مبارزه پرداخته است. همچنین در مالزی دولت حاکم، جنبش "انتخابات عادلانه و پاک" را توطئه شرکت‌های سرمایه‌گذار خارجی خواند که با هدف بی ثباتی این کشور و بازگرداندن مجدد یک رژیم حامی منافع غرب به رهبری "انور ابراهیم" که  نوکر صندوق بین المللی پول است، صورت می‌گیرد.
 
براندازی روسیه در هماهنگی با سفیر آمریکا در روسیه، "مایکل مک فال"
 
* " مک فال"، عضو هیئت مدیره "خانه آزادی" و " صندوق اعانه ملی برای دموکراسی"
 
اخیرا "مایکل مک فال" به عنوان سفیر آمریکا در روسیه مورد تایید قرار گرفت. " مایکل مک فال "، عضو هیئت مدیره "خانه آزادی" و " صندوق اعانه ملی برای دموکراسی" است که هر دو به طور مستقیم در امور روسیه دخالت دارند.
  
* توصیه رابرت کاگان نو محافطه کار و دیوید کرامر برای تایید مک فال به‌عنوان سفیر
 
موسسه بروکینگز به تازگی توصیه نامه‌ای منتشر کرد که در آن خواستار اعطای قدرت لازم به سفیر آینده در روسیه برای حمایت از حقوق بشر شده است. مقاله به صورت فریبکارانه از "حقوق بشر" به عنوان اهرمی برای پیشبرد منافع آمریکا در روسیه استفاده می‌کند. این معرفی نامه که توسط "رابرت کاگان" که شدیدا نو محافطه کار است و "دیوید کرامر"، نوشته شده است، بلافاصله خواهان تایید مک فال از سوی مجلس سنای آمریکا می‌شود.
 
* "نقض حقوق بشر" اشاره به زندانی کردن فعالان سیاسی است که در خدمت منافع شرکت‌های آمریکایی هستنند
 
 کاگان از موسسه بروکینگز و کرامر، رئیس "خانه آزادی"  ادعا می کنند که آمریکا باید لایحه‌ای را به تصویب برساند که با استفاده از آن مک فال بتواند مقامات روسی متهم به "نقض حقوق بشر" را "تحریم" کند. با توجه به روابط قبلی آمریکا و روسیه و به طور خاص تلاش شفاف "رابرت آمستردام" برای "میخائیل خودورکوسکی"، می‌توان نتیجه گرفت کرد که منظور از "نقض" حقوق بشر اشاره به زندانی کردن آن دسته از فعالان سیاسی است که در خدمت منافع شرکت‌های سرمایه گذار آمریکایی هستنند.
 
* پیش بینی دروغ بافی غرب در رابطه با "سرگئی مگنیتسکی"
 
در ادامه بحث "نقض حقوق بشر"، کاگان و کرامر "سرگئی مگنیتسکی"، سرمایه گذار بزرگ بریتانیایی از "مدیریت سرمایه هرمیتاژ" را نام می‌برند. این شرکت تبهکار، علاوه بر فعالیت عمده دربازارهای روسیه، مقر خود را در مخفی‌گاه مافیای جهانی مالی در جزایر "کیمن" حفظ کرده بود.
 "مگنیتسکی" به جرم فرار از پرداخت مالیات و تقلب مالیاتی دستگیر و زندانی شد. پیش بینی می‌شود که آمریکا و انگلیس با استناد به گزارش ارسالی موسسه انگلیسی "ریدرس"، (Redress) به سازمان ملل متحد، در مورد مرگ او دروغ بافی کنند. این روند یک نمونه کلاسیک دیگر از سوء استفاده از مساله "حقوق بشر" علیه یک کشور در جهت منافع غرب است.
 
* بی‌ثباتی همسایگان روسیه به منظور ممانعت از قدرت گرفتن مجدد روسیه
 
هدف کاگان و کرامر از نامزدی "مک فال" دخالت بیشتر در امور روسیه و بی‌ثبات کردن همسایگان روسیه به منظور ممانعت از ظهور مجدد روسیه به عنوان یک قدرت مستقل جهانی و شاید حتی تلاش برای یک بازی راهبردی بزرگ برای قرار دادن کشورهای در حال توسعه، تحت تسلط هر چه بیشتر نظم بین المللی وال استریت و لندن است. در هر صورت، مک فال نماینده آرمان‌ها، اصول، قوانین مردم آمریکا، قانون اساسی آمریکا و همچنین ارزش‌های جهانی در احترام به حاکمیت ملی کشورهای دیگر نیست.
 
* نظم بین المللی جهانی به معنای فرمانروایی نخبگان فوق العاده ثروتمند بر روی اکثریت فقیر آمریکا است
 
 تایید او توسط مجلس سنای آمریکا دورویی "کمیته روابط خارجی سنای آمریکا" و واگرایی بیشتر بین اقدامات آنها و اراده و آرمان‌های مردم آمریکا را نشان می‌دهد. "مک فال" نماینده شرکت‌های سرمایه گذار و تلاش آنها برای ایجاد یک "نظم بین المللی" (همان امپراتوری) با هزینه مالی و جانی مردم آمریکا است، نظمی که اجازه می‌دهد نخبگان فوق العاده ثروتمند بر روی اکثریت فقیر آمریکا سروری کنند. نخبگانی که پول مالیات دهندگان را برای به راه انداختن هرج و مرج سیاسی در خارج از کشور استفاده می‌کنند، در حالی که فروپاشی اقتصادی و اجتماعی، آمریکا و اروپا را احاطه کرده است.
 
 
لیستی از مداخله گران بین المللی:
 
صندوق اعانه ملی برای دموکراسی
موسسه بین المللی جمهوریخواهان
موسسه دموکراتیک ملی
خانه آزادی
موسسه جامعه باز سوروس
فدراسیون بین المللی حقوق بشر (FIDH)
گزارشگران بدون مرز (شعبه آمریکا)
دیده بان حقوق بشر
سازمان عفو ​​بین الملل (آمریکا)

انتهای پیام/ص

   


داود احمدی‌نژاد مطرح کرد:
9 شباهت «مشایی» با «مهاجرانی»/جریان انحرافی ادامه جریان فتنه است

خبرگزاری فارس: رئیس اسبق بازرسی ویژه ریاست جمهوری ضمن برشمردن 9 شباهت اسفندیار رحیم مشایی با عطاءالله مهاجرانی گفت که جریان انحرافی می‌خواست در یک روز شنبه که روز مقدس یهودی‌هاست، از امام زمان(عج) رونمایی کند!

خبرگزاری فارس: 9 شباهت «مشایی» با «مهاجرانی»/جریان انحرافی ادامه جریان فتنه است

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزای فارس، داود احمدی‌نژاد طی سخنانی با بیان اینکه "موهبت ولایت، ‌‌انقلاب اسلامی ایران را فرامنطقه‌ای کرده است"‌، اظهار داشت: ‌بیداری‌ اسلامی در منطقه و همچنین بیداری ملت‌های اروپا و حتی مردم آمریکا الهام گرفته از انقلاب اسلامی است.

وی افزود: قبل از انقلاب اسلامی، ‌تا این اندازه تأثیرگذار نبودیم اما از آن زمان که اراده کردیم پروانه دور شمع ولایت باشیم، به این جایگاه رسیدیم و جمع ما جمع شد و توانستیم چنین تغییر منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای ایجاد کنیم.

* آمریکا با همه ساز و برگ‌های اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و رسانه‌ای در مقابل ایران درمانده شده است

داود احمدی‌تژاد در ادامه ‌به ‌قانون کاپیتولاسیون در دوران رژیم شاهنشاهی اشاره کرد و با تأکید بر اینکه این قانون ‌‌ملت ایران را بی‌قیمت و بی‌ارزش ‌کرده بود، یادآور شد: امام خمینی (ره) آمد و با انقلاب عظیم خود ملت ایران را در دنیا عزیز و با عزت کرد و این ملت الان به جایگاهی رسیده ‌که آمریکا با آن همه ساز و برگ‌های‌‌ اجتماعی، سیاسی و فرهنگی و با آن همه ابزارهای رسانه‌ای خود امروز در مقابل ملت ایران درمانده شده و ‌فجایع فراوانی آفریده تا بتواند وارد منطقه شود و ایران را محاصره کند و جلوی شعاع وجودی ملت ‌ما را بگیرد چراکه شعاع وجودی ملت ایران روز به روز ملت‌های دنیا را از چنگال مستکبران نجات می‌دهد.

* جایگاه باعزت ملت ایران مدیون «ولایت» است

"آمریکا همه جور ساز و برگ دارد ولی یک چیز ندارد، اما ملت ایران آن‌را دارد و به خاطر همان به ‌عزتی رسیده است که ملت‌های دنیا امروز متأثر از ملت ایران در مقابل همه حکمرانان جبار خود تا پای جان ایستاده‌اند؛ این موهبتی که نصیب ملت ایران شده و توانسته این ملت را به آن جایگاه با عزت برساند، ولایت است."

رئیس اسبق ‌بازرسی ویژه ‌ریاست جمهوری اضافه کرد: برخی گروه‌های سیاسی نیز که ولایت را مانع تحقق اهداف و خواسته‌های نامشروع خود می‌دیدند و در مقابله با نظام و ولایت ابتدا از موضع سیاسی و فرهنگی شروع کردند و سپس وارد فاز نظامی شده و پیاده نظام استکبار شدند، نمی‌خواهند این عزت و بزرگی ملت ایران را ببینند.

داود احمدی‌نژاد یادآور شد: امام خمینی (ره) فرمودند ملت ایران باید "آقا" باشد و الان که 32 سال از آ‌ن‌روز می‌گذرد، این ملت ثابت کرده که می‌تواند ‌آقا باشد و ذلیل نباشد و مستشار آمریکا‌یی‌ها و اروپایی‌ها بر آنها حکومت نکند، البته نباید از شیطان غافل شد، چراکه ‌شیطان ما را رها نکرده و به دنبال آن است که این عزت را از ملت ایران بگیرد.

* جریان انحرافی با "لباس امام زمان(عج)" وارد میدان شده است

وی با اشاره به "جریان‌هایی که در تمام مقاطع انقلاب اسلامی از ابتدا تا امروز ‌علیه ‌نظام اسلامی و ولایت و ملت ایران فعالیت کردند"، ‌«جریان انحرافی» را ‌ادامه همین جریان‌ها دانست و تأکید کرد: جریان انحرافی با ‌حربه دیگری آمده است چراکه می‌داند اگر با همان حربه‌‌‌، ‌شکل و لباس جریان‌های گذشته وارد عرصه شود، ملت او را نمی‌پذیرد که البته ‌نخواهد نپذیرفت‌، لکن جریان انحرافی ‌با افراد، روش‌ها و شگردهای دیگری وارد میدان شده و ‌‌با لباس امام زمان (عج) آمده است.

* شباهت‌ها «مشایی» با «مهاجرانی»

رئیس اسبق ‌بازرسی ویژه ‌ریاست جمهوری با تأکید بر اینکه "عطاءالله مهاجرانی‌ یکی از عوامل استکبار است که تا وزارت فرهنگ و ارشاد دولت خاتمی پیش رفت و امروز پناهنده استعمار پیر یعنی انگلیس ‌‌که درآمدش از حیله و نیرنگ است، شده"، به مقایسه لیدر جریان انحرافی با عطاءالله مهاجرانی و بررسی تشابهات این دو نفر پرداخت و دلیل این مقایسه را اینگونه تشریح کرد که "‌نیروی انقلابی در مسیر انقلاب باید بصیرت داشته باشد، چراکه تفاوت انسان به عنوان محور عالم با سایر موجودات در بصیرت بوده و این بصیرت است که به انسان‌ قیمت می‌دهد".

* جریان انحرافی توسط همان عوامل قبلی استکبار هدایت می‌شود

داود احمدی‌نژاد هدایت جریان انحرافی را در ‌دست همان عوامل قبلی استکبار دانست و تأکید کرد که جریان انحرافی سابقه نفاق دارد و با توبه تاکتیکی در سیستم نفوذ کرده است.

* برخی اعضای خانواه لیدر جریان انحرافی عضو جریان نفاق بودند

وی در بیان تشابهات لیدر جریان انحرافی با ‌‌عطاءالله مهاجرانی ‌گفت: ‌‌خانواده‌ مهاجرانی دل در گرو انقلاب نداشتند، لیدر جریان انحرافی هم برخی اعضای خانواده‌اش ‌‌عضو جریان ‌نفاق بودند و وابستگی به نفاق داشتند.

* لیدر جریان انحرافی مانند مهاجرانی در حوزه فرهنگ و هنر بحران‌سازی می‌کند

بازرس ویژه اسبق رئیس جمهور به بحران‌سازی‌های ‌‌عطاءالله مهاجرانی در حوزه فرهنگ‌ و هنر اشاره و تصریح کرد که لیدر ‌جریان انحرافی هم امروز همین کار را می‌کند.

* مهاجرانی و لیدر جریان انحرافی هر دو اهل اباحی‌گری و لیبرالیسم هستند

داود احمدی‌نژاد مهاجرانی را یک ‌لیبرال‌ و اهل اباحی‌گری خواند و با تأکید بر تشابه لیدر جریان انحرافی با مهاجرانی در این زمینه گفت: جریان انحرافی از نمایش‌های مسئله‌دار مثل هدی گابلر که یک تئاتر بسیار مبتذل ‌و باعث شرم بود و البته ‌سریعاً تعطیل شد، حمایت می‌کرد؛ حمل قرآن همراه با دف زدن نمونه دیگری است ‌که اعتراض همه علما را به دنبال داشت.

* عضویت مهاجرانی و لیدر جریان انحرافی در انجمن حجتیه

"‌مهاجرانی عضو انجمن حجتیه بود، لیدر جریان انحرافی هم عضو انجمن حجتیه و ‌‌‌‌شاگرد به اصطلاح عالمی است که ‌شب می‌خوابد و صبح بیدار می‌شود‌ و در مخالفت با ولایت فقیه از امام زمان روایت می‌گوید".

* سخنان ولایت فقیه را فصل‌الخطاب می‌دانند اما خلاف آن عمل می‌کنند

وی افزود: مهاجرانی سخنان مقام ولایت را فصل‌الخطاب می‌دانست ولی درست عکس آن عمل می‌کرد؛ به عنوان نمونه زمانیکه مقام ‌ولایت رسماً ‌‌با مذاکره با آمریکا مخالفت کرده بوددند، مهاجرانی در برخی مقالات‌ خود ‌بر مذاکره با آمریکا تأکید می‌کرد. جریان انحرافی نیز به ظاهر سخنان ولایت را ‌فصل‌الخطاب می‌داند ‌ولی در عمل راه دیگری می‌رود.

رئیس اسبق بازرسی ویژه ریاست جمهوری با بیان اینکه لیدر جریان انحرافی ‌‌در مقابل آمریکا و رژیم جنایتکار صهیونیستی سر تعظیم فرود می‌آورد، یادآورد شد: ملت ایران در یک حرکت زیبا در دفاع از مظلومیت فلسطین، ‌مردم دنیا را علیه بازوی استکبار یعنی اسرائیل متحد کرد اما یک عنصر به ظاهر داخلی و در باطن عامل استکبار که با نام ‌جریان انحرافی در کشور قدم می‌زند، ‌در مقابل اسرائیل سر تعظیم فرود آورد و از مردم اسرائیل ‌دفاع کرد یعنی تعریف کرد اما ولی فقیه به صحنه آمد و در دفاع از دستاورد ملت ایران فرمودند که "یک نفر پیدا می‌شود درباره مردمی که در اسرائیل زندگی می‌کنند، یک اظهار‌نظر می‌کند، البته این اظهار‌نظر، اظهار‌نظر غلطی است. اینکه گفته شود ما با مردم اسرائیل هم مثل مردم دیگر دنیا دوستیم، این حرف درستی نیست، حرف غیرمنطقی است"، ‌بنابراین خواص باید حواس خود را جمع کنند، چراکه جریان انحرافی می‌خواهد تجمیع جهانی علیه اسرائیل که به وسیله ملت ایران بوجود آمده است را بشکند.

" مهاجرانی مردم اسرائیل را ‌دوست مردم ایران می‌دانست. آیا واقعاً اینها دوست مردم ایران هستند؟ این دوستی است که دانشمندان هسته‌ای ما را ترور می‌کنند؟ ‌این دوستی است که صدام حسین را تحریک کردند که آن همه جنایت در این مملکت آفرید؟ این دوستی است که هر روز کشورها را علیه ایران تحریک و ما را تحریم می‌کنند و‌ هزاران حرف ناصواب می‌زنند؟ آنها نمی‌خواهند‌ این مملکت رشد کند و به پله‌ها‌ی ترقی برسد و می‌خواهند ملت ایران جیر‌ه‌خوار آنها باشد. حالا جریان انحرافی هم ادعای دوستی با مردم اسرائیل می‌کند."

* جریان انحرافی ‌می‌گوید ما مستقیم به امام زمان (عج) متصل هستیم و نیازی به ولی فقیه نداریم

داود احمدی‌نژاد با اشاره به اینکه ‌هم‌پالگی‌های مهاجرانی ‌اعلا‌م می‌کردند که ولایت فقیه باید ‌وکالتی ‌باشد و باید 4 سال به 4 سال مانند نمایدگان مجلس، ولی فقیه را انتخاب کرد، خاطرنشان کرد: لیدر ‌جریان انحرافی اصلاً اصل ولایت را قبول ندارد و ادعا می‌کند ‌امام زمان (عج) پای سفره ماست و او ما را هدایت می‌کند؛ یعنی ‌همانطور که ‌خوارج نهروانی ‌در زمان امیرالمؤمنین (عج) می‌گفتند ‌ما مستقیم از خدا دستور می‌گیرم و کاری به ‌علی (ع) نداریم، ‌‌جریان انحرافی هم همین ادعا را دارد که ما مستقیم به امام زمان متصل هستیم و نیازی به ولی‌فقیه نداریم.

* شباهت مشایی و مهاجرانی در پیشنهاد مذاکره با آمریکا

وی تشابه دیگر عطاءالله مهاجرانی با لیدر جریان مهاجرانی را این دانست که مهاجرانی پیشنهاد مذاکره مستقیم با آمریکا بر خلاف نظر ولایت فقیه را داد‌ و لیدر جریان انحرافی نیز پیشنهاد ارتباط مستقم با آمریکا را مطرح می‌کند. ‌

* تشابه مکتب ایرانی با گفت‌وگوی تمدن‌ها و جمهوری ایرانی

بازرس ویژه اسبق رئیس جمهور خاطرنشان کرد: آنها گفت‌وگوی تمدن‌ها راه انداختند که‌ در واقع اسلام را کنار بگذارند؛ جریان انحرافی هم نوعی گفت‌و‌گوی تمدن‌ها راه انداخته و شخصی به نام ‌‌»ه.الف» را مأمور کرده و مصوب کرده که ‌51 میلیار‌د هم پول در اختیار او قرار دهند تا ‌به کشورهای مختلف سفر کند که برود و بگوید مکتب ما ایرانی است و اسلام نیست؛ سند رسمی این موضوع هم موجود است.

"آیا ما از ‌مکتب ایرانی به این جایگاه رسیده‌ایم؟ خیر؛ از اسلام است که ملت ایران به این جایگاه رسیده و نقشه را‌ه ما را حضرت زینب (س) مشخص کرده و از کربلا اقتباس کرده است؛ ‌ما پیرو مکتب کربلا هستیم، نه مکتب ایرانی. ‌ما اگر به این عزت، آگاهی و بزرگی و عظمت دست پیدا کرده‌ایم، مدیون ‌اسلام‌ و مکتب امام صادق (ع) هستیم".

داود احمدی‌نژاد این را هم اضافه کرد که مهاجرانی شعار جمهوری ایرانی سر می‌داد، لیدر جریان انحرافی هم مکتب ایرانی را مطرح می‌کند.

*‌ ارتباط دلالان آمریکا با مهاجرانی و لیدر جریان انحرافی

وی همچنین گفت که به گفته رادیو اسرائیل نوری‌زاد که دلال آمریکا و استکبار است، از فعالیت مهاجرانی در دولت خاتمی ابراز خرسندی می‌کرد و الان نیز ‌از لیدر جریان انحرافی ‌دفاع می‌کند؛ هوشنگ امیراحمدی هم که دلال آمریکا و اسرائیل است، هم با مهاجرانی و هم ‌با لیدر جریان انحرافی ‌دائماً در ارتباط است و در همین همایش ایرانیان خارج هم دعوت شد.

* جریان انحرافی ادامه جریان‌های معاند گذشته ازجمله فتنه سبز است

تشابه جریان انحرافی با جریانات معاند گذشته ازجمله جریان فتنه 88 بخش دیگر سخنان داود احمدی‌نژاد بود که وی در این زمینه جریان انحرافی را ‌ادامه جریان فتنه سبز دانست و اینگونه ادامه داد که ‌جریانات معاند گذشته، بیشترین و آخرین تلاش خود را در ‌سال 88 یعنی فتنه سبز به‌کار گرفتند، لکن ‌‌هم سردمدارانشان و هم شگردهایشان برملا شدند، لذا باید افراد جدید با ‌‌شگردهای جدید روانه میدان کنند.

وی با بیان اینکه "حرکت‌های‌ امروز جریان ا‌نحرافی ‌‌کمتر ا‌ز حرکت جریان‌های معاند گذشته نیست و در برخی جاها خیلی هم بیشتر است"، تلاش جریان انحرافی برای برگزاری جشن جهانی نوروز در تخت جمشید را مورد اشاره قرار داد و یادآور شد: ‌این جریان برای عید نوروز سال 90 خواست جشنی از نوع جشن‌های 2500 ساله ‌راه بیندازند و از ملک عبدالله اردنی ‌که ملت اردن علیه او تظاهرات کرده بودند‌ ‌نیز دعوت کرده بودند.

* چگونه باید ‌جریان انحرافی ‌مقابله کرد؟

"در مقابل جریان انحرافی چه باید کرد؟" رئیس اسبق بازرسی ویژه ریاست جمهوری این سؤال را مطرح کرد و در ادامه افزود: ‌بزرگترین انقلاب در ‌طول تاریخ بشر توسط موحدان دارد دنیا را ‌فرا می‌گیرد که هدایت این انقلاب هم با ولایت‌فقیه یعنی کسی است که خود نمی‌بیند و فقط خدا را می‌بیند‌، لذا باید امروز این درس را به همه بدهیم که برای رسیدن به رستگاری ‌دنیا و آخرت باید از منیت خود در برابر ولایت دست برداریم‌.‌

"‌یک معلمی از من سؤال کرد که ‌من چگونه مطمئن باشم که اگر د‌ر زمان حسین بن علی(ع) بودم، در رکاب ایشان حضور داشتم. به او گفتم اگر امرز در مقابل ولایت فقیه منیت نداشته باشی و پروانه شمعش باشی، باور داشته باش که در رکاب حسین بن علی(ع) بودی و اگر فردا حماسه دوم الهی خلق شود، در رکابش خواهی بود".

* باید نقش ولایت فقیه را برای نسل جوان تبیین کنیم

داود احمدی‌نژاد با تأکید بر لزوم تبیین و تشریح نقش ولایت فقیه در ‌پیروزی انقلاب، دوران دفاع مقدس و ‌‌مقابله نظام ‌جمهوری اسلامی ‌با ‌تهاجمات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی‌ برای نسل جوان، به ماجرای صدور فتوای قتل سلمان رشدی اشاره کرد و یادآور شد: ماجرای سلمان رشدی ماجرای ‌کوچکی نبود؛ بسیاری از سفرای کشورهای اروپایی و خارجی قهر کردند و رفتند، یعنی همه شمشیر کشیدند، ‌اما با سرپنجه تدبیر ولایت فقیه همه آنها مثل "گربه ماست ریخته" برگشتند؛ یا در جریان ‌دادگاه میکونوس بار دیگر این سفرا قهر کردند و رفتند ‌و ‌ارتباطات قطع شد اما با سرپنجه تدبیر مقام معظم رهبری همه آنها با ذلت ‌برگشتند، همچنین در ‌جریان فتنه سبز، اگر تدابیر ولایت فقیه نبود، معلوم نبود خیانت افرادی که همه استکبار پشت سر آنها بود‌‌ و زمانی در ‌جایگاه نخست‌وزیری، ‌ریاست مجلس و ریاست جمهوری این کشور حضور داشتند و بسیاری از اسرار نظام را می‌دانستند، چه سرنوشتی را رقم می‌زد. مخالفت مدبرانه مقام معظم رهبری با پیشنهاد برخی افراد برای مذاکره با آمریکا نیز نمونه دیگری از نقش مهم ‌ولایت فقیه است که باید برای نسل جوان تبیین شود، چراکه اگر ما با آمریکا سر یک میز می‌نشستیم، دیگر برای ملت‌های دنیا و آزادی‌خواهان جهان الگو نبودیم.
 
* انتخابات مجلس و برنامه‌های جریان انحرافی‌

وی ادامه سخنان خود را به موضوع انتخابات مجلس شورای اسلامی دوره نهم و برنامه‌های جریان انحرافی برای این انتخابات و کسب صندلی‌های مجلس اختصاص داد.

* سازماندهی جریان انحرافی برای ورود افراد بی‌هویت و بی‌دین به مجلس با پول‌های کلان

بازرس ویژه اسبق رئیس جمهور در این زمینه اظهار داشت: جریان انحرافی با پول‌ها‌ی کلانی که از خزانه ملت برداشته است که یک نمونه‌اش فساد 3 هزار میلیاردی بود، می‌خواهد در انتخابات کسانی را به مجلس بفرستد که دل در گرو انقلاب و ولایت و اسلام نداشته باشند؛ می‌خواهد افرادی ‌بی‌هویت، ‌بی‌دین و ‌بی‌ولایت مثل خود را ‌وارد مجلس کند که برای این کار سازماندهی کرده و ‌پول کلان در اختیار دارد، لذا باید برای مقابله با آنها باید ‌باید دل‌های خود را یکی کرده و به هم نزدیک کنیم.

"انقلاب اسلامی با دل‌های ملت ایران پیروز شد، در حالیکه شاه ژاندارم منطقه بود و سیا، موساد و سرویس جاسوسی انگلیس پشت سرش بود. در جنگ همه دنیا علیه ایران بود؛ فرانسه با میراژ، آلمان با بمب‌های شیمیای، ‌انلگلیس با رادارها و ‌‌تجهیزات الکترونیکی، آمریکا با تجهیزات خودش، روسیه با میگ و سایر سلاح‌هایش، مزدورهای استکبار جهانی ‌هم بودند و شرق و غرب عالم همگی علیه ایران ‌بودند اما ملت ایران با تجهیزات بسیار کم در برابر همه آنها ایستاد و پیروز شد.‌ امروز هم باید در مقابل این هجمه جریان انحرافی که می‌خواهد انتخابات مجلس را به نفع خود ‌یعنی به نفع استکبار تمام کند، باید دل‌های خود را یکی کنیم، در این صورت عنایت حق تعالی شامل حال ما‌ خواهد شد و آن زمان برنده خواهیم بود؛ همانطور که وقتی استکبار با همه تجیهزاتش ‌به کمک صدام آمده بود، عنایت حق تعالی شامل حال ملت ایران شد."

داود احمدی‌نژاد در پاسخ به سؤلی درباره چگونگی شناسایی و تشخیص مهره‌ها و کاندیداهای ‌جریان انحرافی در انتخابات مجلس گفت: ان‌شاءالله شورای نگهبان مهره‌های جریان انحرافی را شناسایی و رد صلاحیت خواهد کرد اما مردم هم ‌‌باید دقت خود را بالا برده ‌و افرادی را انتخاب کنند که در صحنه و محیط اجتماعی خود رفتار او را دیده‌اند؛ ‌بنابراین اگر به ‌رفتار و اعمالی که کاندیداها در محیط اجتماعی دارند، ‌دقت کنند، به خوبی متوجه می‌شوند که چند‌ مرده حلاجند؟ مردم باید ببینند آیا کاندیداها ‌‌در شعار و عمل ساده‌زیست و ولایتمدار هستند یا خیر؟ مردم ‌همین مقدار دقت کنند، به افرادی رأی می‌دهند که در مسیر فرهنک و اعتقاد ملت هستند.

* امیدواریم 8+7 و جبهه پایداری با یکدیگر وحدت کنند‌

وی اضافه کرد: از آنجا که گاهی اوقات شناخت کمی سخت می‌شود، الان دو تیم ‌در صحنه حضور دارند که با کمک آنها می‌توانیم به راحتی کاندیداهای اصلح را انتخاب کنیم؛ یکی 8+7 به سرپرستی آیت‌الله مهدوی‌کنی و دیگری ‌جبهه پایداری به سرپرستی آیت‌الله مصباح یزدی که امیدواریم ‌با یکدیگر وحدت کنند. نا زمانی که ما پشت سر روحانیت بودیم ‌و به لیست مورد تأیید روحانیت رأی ‌دادیم، همیشه مشکل ما حل بود اما از زمانی که مقداری از روحانیت فاصله گرفتیم، هزار مشکل به وجود آمد، البته هیچ کدام از ما معصو‌م نیستیم و ممکن است در لیست آنها یک نفر باشد که مورد وثوق نباشد، ولی یادمان باشد اگر متفرق رأی دهیم، جریان انحرافی ‌پیروز می‌شو‌د چراکه آنها تمام عوامل خود را آماده کرده‌اند که به یک لیست رأی دهند، حالا اکر رأی ما متفرق باشد، جریان انحرافی رأی می‌آورد.

رئیس اسبق بازرسی ویژه ریاست جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: جریان انحرافی وقتی منشور کوروش را از ‌سفیر انگلیس قرض گرفت، دو قول به او داد که یکی از قول‌هایش این بود که بخشی از این منشور که در موزه ایران است را به آنها می‌دهد تا لوح آنها کامل شود اما یکی نیست به او بگوید مگر ارث پدرت است که می‌بخشی؟ می‌دانی این تکه‌ای که پیش ماست، چند صد میلیارد قیمت دارد؟ او به چه حقی این قول را می‌دهد؟

وی همچنین از پول دادن لیدر جریان انحرافی به برخی هنرپیشه‌ها انتقاد کرد و گفت: این جریان هنرپیشه‌هایی را ‌به ‌‌مکه اعزام می‌کند که رفتار آنها در مکه به حدی نامناسب است که حتی ‌پلیس عربستان به رفتارهای آنها اعتراض می‌کند.

* موضع مقام معظم رهبری درباره جریان انحرافی بسیار روشن است

بازرس ویژه اسبق رئیس جمهور درباره موضع مقام معظم رهبری ییرامون ‌جریان انحرافی نیز گفت: موضع ‌مقام معظم رهبری بسیار روشن است؛ که یک نمونه آن واکنش ایشان به اظهارات لیدر جریان انحرافی درباره مردم اسرائیل و نمونه دیگر هم حکم معظم‌له برای برکناری او از معاون اولی رئیس جمهور بود، ‌البته ایشان در مقاطع دیگری هم موضع گرفته‌اند ‌اما این دو موضع ایشان بسیار روشن است.

"ایران مثل آمریکا نیست که با زور ‌سر‌نیزه اداره شود که برج‌های دو‌قلو منهدم شود و 6 هزار آمریکایی کشته ‌شوند تا دولتمردان این کشور به هدف خود برسند و یا ‌دیویدیان که یک انتقاد اساسی به دولت آمریکا می‌کند را با آتش بسوزانند؛ ‌در ایران ‌‌‌ملت ‌اختیار داشته و ‌حق انتخاب دارد؛ اینجا بصیرت است که مردم را پیش می‌برد، نه زور؛ ‌‌باید این بصیرت به یک حد نصابی برسد ‌و همه ما وظیفه داریم که این بصیرت را افزایش دهیم؛ آن زمان خود به خود هر میوه گندیده‌ای می‌افتد."

* چرا رئیس جمهور از مشایی حمایت می‌کند؟

داود احمدی‌نژاد درباره علت حمایت ‌‌رئیس جمهور از لیدر ‌جریان انحرافی اظهار داشت: ‌‌خاتمی در زمان خودش به توصیه رهبری در خصوص مهاجرانی توجه نمی‌کند و می‌گوید مهاجرانی همه دولت من است؛ حالا هم ولایت ‌‌می‌فرماند انتخاب او به مصلحت شما و دولتت نیست، اما ‌‌‌این طرف می‌گوید آن فرد ‌چشمه است، زلال است، پاک است، مؤمن است، کارآمد است، قله دست نیافتنی است.

* می‌خواستند در روز مقدس یهودی‌ها از امام زمان پرده‌برداری کنند

وی در بخش پایانی اظهارات خود گفت: لیدر جریان انحرافی یک زمانی گفت ‌امام زمان (عج) قرار است روز شنبه 14 خرداد سال 90 ظهور صغری کنند که همین موارد است که ثابت می‌کند این جریان، انحرافی است، چراکه ‌در همه روایات ‌ما ظهور صغری نداریم؛ غیبت صغری و کبری داریم اما ظهور کبری و صغری‌ نداریم، لذا این این اتفاق نیفتد چراکه ‌در قاموس شیعه امام زمان (عج) ‌جمعه ظهور می‌کنند اما جریان انحرافی می‌خواست ‌روز شنبه ‌که روز موعود و روز مقدس یهودی‌هاست، از امام زمان (عج) پرده‌‌برداری کنند.
انتهای پیام/ 

   


قشقاوی خواستار شد:
واکنش قاطع سازمان ملل نسبت به تجاوز هواپیمای آمریکا به خاک ایران

خبرگزاری فارس: معاون وزیر خارجه کشورمان تجاوز هواپیمای جاسوسی آمریکا در خاک ایران را اقدامی خطرناک و تحریک آمیز از سوی آمریکا برشمرد و خواستار واکنش قاطع سازمان ملل نسبت به این اقدام شد.

خبرگزاری فارس: واکنش قاطع سازمان ملل نسبت به تجاوز هواپیمای آمریکا به خاک ایران

به گزارش خبرگزاری فارس، حسن قشقاوی معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان خارج از کشور وزارت خارجه در مراسم روز دانشجو که در سالن مرکزی دانشگاه مازندران برگزار شد با اشاره به تجاوز هواپیمای جاسوسی فوق پیشرفته آمریکا در عمق ۲۵۰ کیلومتری خاک ایران، گفت:‌ این اقدام نقض آشکار روح منشور ملل متحد در خصوص روابط مسالمت‌آمیز کشورها و قوانین ذیربط بین‌المللی تلقی می‌شود. بی‌تردید مسئولیت عواقب چنین اقدام خطرناک و تحریک‌آمیزی به عهده دولت آمریکا می‌باشد.

وی با اشاره به سوابق امر در گذشته که موارد اعتراض کتبی جمهوری اسلامی ایران به تجاوزات هوایی و دریایی آمریکا را در پی داشته است، به عمق حضور این هواپیما در ۲۵۰ کیلومتری خاک کشورمان پرداخت و این امر را نشان‌دهنده تعمدی بودن رفتار غیرمسئولانه دولت آمریکا در انجام اقدامات تحریک‌آمیز قلمداد کرد.

قشقاوی گفت: ‌جامعه بین‌المللی و سازمان ملل متحد باید واکنش قاطع و روشنی نسبت به این رفتار آمریکا و این گام مخاطره‌آمیز بردارند. ما از همه کشورها و به ویژه کشورهای دوست انتظار داریم با مواضع روشن خود مانع از اقدامات تحریک‌آمیز آمریکایی‌ها شوند تا بیش از این، اینگونه اقدامات منجر به تضعیف آشکار صلح و امنیت بین‌المللی نشود.

معاون وزیر خارجه یادآور شد: البته اقدام ارزشمند دلیرمردان نظامی ما در رهگیری و فرونشاندن این هواپیمای متجاوز آمریکایی‌ها حکایت از عمق دانش نرم‌افزاری و پیشرفت‌های فرزندان این مرز و بوم در تکنولوژی الکترونیکی و سایبری دارد.

قشقاوی در بخش دیگری از اظهارات خود ضمن تشریح ابعاد مختلف پیشرفت‌های علمی جمهوری اسلامی ایران، خطاب به اساتید و دانشجویان حاضر در این جلسه گفت: امروزه گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشجو در توسعه علمی و فناوری ایران متجلی می‌شود. هرگام علمی که به جلو برمی‌داریم در حقیقت به افزایش مولفه‌های قدرت ملی در دانش نرم‌افزاری کمک می‌کنیم.

قبل از سخنرانی قشقاوی، احمدپور رئیس دانشگاه مازندران ضمن تجلیل از شهدای ۱۶ آذر، گزارشی از توسعه علمی دانشگاه مازندران به اساتید و دانشجویان حاضر، ارائه داد.

انتهای پیام/خ

   


برای نخستین بار در جهان سوخت غنی شده گیاهی ساخته شد؛
کارشناس فولاد مبارکه مدال طلا اختراعات انرژی کره جنوبی را کسب کرد

خبرگزاری فارس: کارشناس مسئول آزمایشگاه فولاد مبارکه به ساخت سوخت گیاهی بدون آلودگی اشاره کرد و گفت: با ساخت و طراحی سوخت غنی شده گیاهی در نمایشگاه کره‌جنوبی ۲۰۱۱ مدال طلای اختراعات بخش انرژی و محیط زیست این کشور به ایران اختصاص یافت.

خبرگزاری فارس: کارشناس فولاد مبارکه مدال طلا اختراعات انرژی کره جنوبی را کسب کرد

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، حسن بختیاری ظهر امروز در جمع خبرنگاران اصفهانی با اشاره به اینکه پس از کسب مدال طلای 2008 مسکو در زمینه نفت جامد که به پیشنهاد یکی از معاونت‌های فولاد مبارکه که آیا امکان صنعتی سازی از انرژی است به دنبال ارائه طرحی بودیم، بیان داشت: حدود یک سال و نیم برای امکان سنجی استفاده از این انرژی برای صنعت کار کردیم و سبب ثبت اختراع سوخت غنی شده گیاهی شد.
وی با بیان اینکه این سوخت محصولی است که از ضایعات گیاهی ساخته می‌شود، ادامه داد: در شهر اصفهان سالانه بیش از 30هزار تن ضایعات گیاهی که از هرس درختان و ضایعات چوب شهری است، تولید می‌شود که از این ضایعات به دلیل تنوع امکان کاربری خاصی وجود ندارد.
کارشناس مسئول آزمایشگاه فولاد مبارکه گفت: با توجه به تحقیقات انجام شده، پی بردیم در صورتی که سوخت را به نوعی در یک واکنش شیمیایی قرار دهیم ارزش حرارتی آن را می‌توان به ارزش حرارتی بالایی تغییر داد.
وی با تاکید بر اینکه انرژی بیومت یا همان ضایعات گیاهی انرژی است که در حال حاضر در اروپا و آمریکا کشورهایی که منابع کافی و لازم را برای تولید برق استفاده می‌کنند، افزود: اما انرژی مصرفی مواد اولیه پایین است و بین یک هزار و 800 کیلو تا 2هزار و 800 کیلو کالری دارد.
بختیاری ادامه داد: برای برآورده کردن این نیاز انرژی باید چندین برابر این سوخت را بسوزانند تا انرژی لازم را کسب کنند.
وی با بیان اینکه در این راستا در فرآیندی محصول اولیه که همان ضایعات گیاهی باشد را به محصولی تبدیل کردیم که ارزش حرارتی به 7هزار و 200 کیلو کالری یعنی حدود سه برابر ارزش حرارتی افزایش یافت.
کارشناس مسئول آزمایشگاه فولاد مبارکه با اشاره به اینکه این ارزش حرارتی معادل انرژی گاز محسوب می‌شود زیرا انرژی گاز حدود 8هزار کیلو کالری است، افزود: در این رویه چون صنعتی سازی را در فولاد ایجاد کردیم از روندی به نام میکرونایز استفاده شده و در واقع ذرات ضایعات را به حدی پایین آوردیم که قابلیت استفاده داشته باشد.
وی با بیان اینکه تست‌های اولیه این طرح در فولاد مبارکه انجام گرفت و تست‌های ثانویه نیز در کارگاه‌های تولید چدن بیرون از کارخانه فولاد مبارکه انجام شد، گفت: نتیجه کار به اینجا رسید که به همراه تیم تحقیقاتی پروژه پروژه‌ای را در ناحیه فولادسازی و نورد پیوسته فولاد مبارکه تعریف کردیم که مقرر شد با کار کارشناسی انجام گرفته به عنوان فاز پایلوت از این انرژی در این ناحیه استفاده شود.
بختیاری گفت: در صورتی که این کار محقق شود این نخستین بار است که در جهان از انرژی بیومت کار برده می‌شود.
وی در مورد مزایای طرح بیومت گفت: کمبود ضایعات کمتر از سوخت فسیلی دارد و از آن جایی که آلودگی co2 سوخت‌های فسیلی آلودگی زیادی برای محیط دارد که این سوخت از این آلودگی جلوگیری می‌کند.
این طراح با اشاره به اینکه سه ماه پیش دعوتنامه‌ای از کشور کره برای حضور در نمایشگاه ارسال شد که با حمایت مدیریت فولاد مبارکه این طرح در بخش انرژی و محیط زیست نمایشگاه مزبور معرفی شد، ادامه داد: در نهایت بین بیش از 600 طرح از 32 کشور جهان که در این نمایشگاه حاضر بودند این طرح مدال طلا را به دست آورد و همچنین نشان ویژه از کشور آلمان به این طرح اختصاص یافت.
وی با بیان اینکه حمایت شرکت فولادسازی هیوندای از این طرح این توانایی را برای فولاد مبارکه ایجاد کرد که ما از مرز توانستن فراتر رفته‌ایم و به جایی رسیدیم که توانایی صادرات تکنولوژی را داریم، بیان داشت: در خارج از کشور با سه کمپانی در حال مذاکره هستیم که خواستار انتقال این تکنولوژی به کشورهای خودشان هستند.
بختیاری با بیان اینکه کار صنعتی کردن این طرح نزدیک به یک سال است که با همکاری فولادسازی و نورد پیوسته فولاد مبارکه انجام شده است و از دو ماه دیگر کار آزمایشگاهی و نیمه صنعتی نیز وارد مرحله اجرایی می‌شود.
وی با تاکید بر اینکه نیروگاه‌ها عمده‌ترین مکان‌هایی هستند که می‌توانند از این انرژی استفاده کنند، اظهار داشت: برای نمونه نیروگاه‌ها در فصل زمستان به دلیل کمبود گاز از مازوت و گازوییل استفاده می‌کنند که میزان گوگرد زیادی را روزانه در هوا نشر می‌کنند و به جای این سوخت‌های آلوده می‌توانند از این انرژی جدید استفاده کنند.
این کارشناس با بیان اینکه فولاد مبارکه در سال‌های گذشته حمایت خوبی را از طرح‌های تحقیقاتی داشته است، گفت: این طرح ارائه شده در نمایشگاه اول تا چهارم سپتامبر سال 2011 بود.
شماره ثبت این اختراع 54542 در تاریخ 21 آبان ماه سال 1387 است.
به گزارش فارس، در ادامه معاون شرکت تحقیقاتی فرتاک انرژی با اشاره به اینکه نیازمند حمایت و همکاری بیشتر مسئولان فولاد مبارکه برای کاربرد صنعتی کردن این طرح هستیم، افزود: بسیاری از تحقیقات و مطالعات ممکن است به مرحله اجرایی نرسد، اما بر روی این طرح اقدامات خوبی انجام شد.
غلام‌رضا نادری با بیان اینکه در کارخانه‌های مختلف ایران از سوخت‌های فسیلی استفاده می‌شود ولی دنیا به سمتی پیش می‌رود که از سوخت‌های فسیلی کم‌تری استفاده کند، بیان داشت: این طرحی که ساخته شده به دلیل اینکه از انرژی نو استفاده شده مزایای زیادی دارد زیرا میزان آلودگی در مقایسه با سوخت‌‌های دیگر بسیار کمتر است و اینکه از منابعی این سوخت تهیه می‌شود که بسیار ارزان محسوب شده و مقدار بسیاری ضایعات گیاهی بدون استفاده وجود دارد و این در حالی است که این ضایعات می‌تواند به یک سوخت غنی شده تبدیل شود.
وی افزود: در فولاد مبارکه پیشنهاد شده که کاربرد این انرژی در بخشی از واحدهای مختلف و به جای سوخت‌های فسیلی جایگزین شود.
این عضو تیم تحقیقاتی با اشاره به اینکه یکی از دلایل عدم حمایت از طرح‌ها در کشور به این دلیل است که بسیاری از طرح‌ها نظری بوده و به مرحله عملی نمی‌رسید و به همین دلیل صنعت توجه کمی را به این بخش‌ها داشته است، ادامه داد: اما چند سالی است که نگاه‌ها به بخش‌های فناوری ویژه شده و بسیاری از مراکز مختلف به سمت پژوهش‌های تحقیقاتی روی آورده‌اند.
وی در مورد اینکه در کشور ما فردگرایی در کارهای مختلف بهتر نتیجه می‌‌دهد، گفت: به دلیل اینکه فرهنگ انجام کارهای گروهی را نداریم و آموزش‌های لازم را نیز ندیده‌ایم و باید بدانیم که موفقیت در عرصه‌های مختلف نیازمند کار گروهی است زیرا در کار فردی به مرور زمان انرژی فرد تقلیل می‌رود و از بهره‌وری کار وی کاسته می‌شود.
نادری اضافه کرد: استراتژی‌های لازم برای کار گروهی در دانشگاه‌ها و فنی حرفه‌ای‌ها وجود ندارد.
انتهای پیام/م10 

   


با اعلام بهرام افشارزاده
اعزام تیم ملی وزنه‌برداری به بازی‌های کشورهای اسلامی لغو شد

خبرگزاری فارس: اعزام تیم ملی وزنه‌برداری به بازی‌های کشورهای اسلامی با اعلام کمیته ملی المپیک لغو شد.

خبرگزاری فارس: اعزام تیم ملی وزنه‌برداری به بازی‌های کشورهای اسلامی لغو شد

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، پس از اینکه قرار شد تیم ملی وزنه‌برداری کشورمان بهمن‌ماه سال جاری به عنوان تنها رشته اعزامی به عربستان در رقابت‌های کشورهای اسلامی شرکت کند، 3 روز قبل خبری از سوی روابط عمومی این فدراسیون منتشر شد مبنی بر اینکه وضعیت این اعزام در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته و کمیته ملی المپیک در این مورد تصمیم‌گیری خواهد کرد.

بر همین اساس حسین رضازاده، رئیس فدراسیون وزنه‌برداری کشورمان نیز روز گذشته در گفت‌و‌گو با فارس با بیان اینکه تیم ملی وزنه‌برداری برای حضور در این رقابت‌ها از آمادگی کامل برخوردار است، اعلام کرد که تصمیم گیرنده اصلی در این مورد کمیته ملی المپیک بوده و آن‌ها هر سیاستی داشته باشند فدراسیون نیز تابع آن است و به آن عمل می‌کند.

در نهایت امروز بهرام افشارزاده در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس از لغو سفر وزنه‌برداران به عربستان خبر داد و دلیل آن را شرایط حساس این رشته ورزشی و احتمال آسیب‌دیدگی وزنه‌برداران در آستانه رقابت‌های المپیک 2012 لندن بر شمرد تا به این ترتیب تیم ملی وزنه‌برداری از سفر به عربستان باز بماند.
انتهای پیام/آ

   


موضع منفی شیخ الازهر نسبت به برگزاری مراسم عاشورا در مصر؛
رهبران شیعه مصر: اطلاعات قلب‌شده موجب موضع خصمانه الازهر شده است

خبرگزاری فارس: در حالی که شیخ الازهر از برگزاری مراسم عاشورا در مصر به شدت انتقاد کرده است، رهبران شیعه مصر با اشاره به تحریف وقایع حادثه روز عاشورا در قاهره اعلام کردند: اطلاعات قلب‌شده موجب موضع خصمانه الازهر شده است.

خبرگزاری فارس: رهبران شیعه مصر: اطلاعات قلب‌شده موجب موضع خصمانه الازهر شده است

به گزارش خبرگزاری فارس، شیعیان مصر برای نخستین بار در طول بیش از 50 سال گذشته دوشنبه هفته پیش قصد داشتند مراسم عاشورا را در مقام راس الحسین(ع) برگزار کنند که با حمله مزدوران سلفی مواجه شد اما پس از آن بود که شیخ الازهر با صدور بیانیه‌ای نسبت به تلاش شیعیان مصر برای برگزاری مراسم عاشورا در این کشور انتقاد کرد.
به نوشته پایگاه خبری «المصریون»، الازهر در بیانیه خود اعلام کرد: الازهر هرگز اجازه نمی‌دهد که شیعیان به نام اهل بیت ایجاد فتنه کرده تا به اهداف طایفه‌ای و اوهام مذهبی خود دست یابند.
این بیانیه افزوده است: الازهر تلاش‌ها برای ایجاد فتنه مذهبی و تعدی به اهل سنت و توهین به مساجد مصر با ادعای مراسم اهل بیت(ع) را محکوم می‌کند.

* دو موضع متفاوت از وزارت اوقاف مصر

این بیانیه شیخ الازهر که با ادعای توهین شیعیان و عزاداران حسینی به مسجد رأس الحسین قاهره منتشر شد، در حالی صادر می‌شود که وزارت اوقاف مصر که بر اساس قانون متولی این مسجد تاریخی است دو موضع مختلف ارائه کرده است.
از یک طرف «شیخ شوقی عبداللطیف» قائم مقام وزارت اوقاف مصر به روزنامه الاهرام اعلام کرده است: مصر دولتی سنی مذهب است و حبشان به اهل بیت(ع) شناخته شده است اما مراسم عاشورا که در مقام و مسجد حسینی در قاهره صورت گرفت جسارت به ساحت مسجد بود و وزارت اوقاف اجازه چنین اقداماتی را نمی‌دهد.
این در حالی است که به نوشته روزنامه روزالیوسف، محمد عبدالفیضل القوصی وزیر اوقاف مصر گفت: آنچه که در مقام و مسجد حسینی رخ داد امری عادی بود که هر ساله در شام عاشورا اتفاق می‌افتد که البته وزارت اوقاف با شیعیان داخل مسجد گفت‌وگو کرد و عنوان کرد که این مساجد سنی است و نمی‌توان مساجد را به مذهبی اختصاص داد که در آن هر اقدامی که خواستند انجام دهند.

* الدرینی: به شیخ الازهر اطلاعات درستی منتقل نشده است

همه این سخنان در حالی بیان می‌شود که رهبران شیعه مصر عنوان کردند رسانه‌های مصر اطلاع‌رسانی معکوسی نسبت به حادثه روز عاشورا در مسجد و مقام امام حسین(ع) انجام داده‌اند و این شیعیان بوده‌اند که توسط بعضی از مزدوران سلفی مورد حمله قرار گرفته‌اند.
محمد الدرینی از رهبران شیعه مصر و رئیس مجلس اعلی آل‌البیت(ع) مصر درباره حوادث روز عاشورا در قاهره توضیح داد: ما مراسم عاشورا را خارج از مسجد و مقام حسینی برگزار کردیم و وارد آن نشدیم و ما شیعیان نخستین گروهی هستیم که حرمت مسجد حسینی قاهره را نگهداشته و نگه‌می‌داریم و چگونه می توانیم به آن جسارت کنیم.
وی افزود: این مزدوران بودند که به به مراسم مسالمت‌آمیز ما حمله کردند و شیعیان به هیچکس حمله نکردند و تنها تلاش کردند با برخی جوانان سلفی گفت‌وگو کنند.
الدرینی با ابراز تعجب از آنچه که رخ داده است، تصریح کرد: چگونه است که به مسیحیان اجازه داده می‌شود که تظاهرات کرده و صلیب با خود حمل کنند و مسلمانان نیز با آنها همراه می‌شوند اما به شیعیان اجازه برگزاری مراسمی چون مراسم عاشورا را نمی‌دهند.
رئیس مجلس اعلی آل‌البیت(ع) مصر همچنین با اشاره به بیانیه ضدشیعی شیخ الازهر درباره حوادث روز عاشورا در مسجد و مقام حسینی در قاهره گفت: شیخ الازهر بر اساس شنیده‌های خود قضاوت کرده است و شرح کاملی از آنچه رخ داده در اختیار او نبوده است و اگر چنین شرح کاملی رخ داده بود چنین بیانیه‌ای صادر نمی‌شد.

* الدرینی: اسماعیلیان چون پول می‌دهند در انجام مراسم خود آزادند

وی افزود: حکومت مصر به اسماعیلیان اجازه می‌دهند تا آداب و رسوم خود را در آزادی کامل انجام دهند چراکه آنها پول‌های بسیاری به دولت می‌دهند اما ما شیعیان پولی نداریم که به دولت بدهیم لذا آنها نیز از ما دفاع نمی‌کنند.
الدرینی با بیان اینکه گروه‌های وهابی با متهم کردن شیعیان مصر به کفر به دنبال حذف شیعیان از مصر هستند، تاکید کرد: شیعیان از مذهب خود دست بر نخواهند داشت و کسی در مصر نمی‌تواند ما را مجبور به این امر کند چه اینکه محمود شلتوت شیخ سابق الازهر به شرعیت مذاهب شیعی و به‌ویژه فقه جعفری اعتراف کرده است.

* راسم النفیس: همه آزادند جز شیعیان مصر

اما احمد راسم النفیس از رهبران شیعه و رئیس حزب التحریر مصر گفت: ما فکر می‌کردیم که همه آزادی دارند که آداب و سنن خود را انجام دهند اما گویا این آزادی برای همه ایجاد شده است جز شیعیان مصر.
وی افزود: به همه اعراب و به‌ویژه مصری با صدای بلند اعلام می‌کنم که شیعیان از تکفیری‌ها به آنان نزدیک هستند چراکه تکفیری‌ها ثبات جامعه ما را هدف قرار داده‌اند.
راسم النفیس با بیان اینکه شیعیان به دنبال وحدت اسلامی هستند، تاکید کرد: هر کسی که بخواهد به مذهب اهل بیت درآمده خوش آمده و هر کس می‌خواهد سنی بماند چه خوب؛ چرا باید مردم را به مسائل حاشیه‌ای مشغول کنیم.
انتهای پیام/ک

   


/رقابت‌های لیگ دست یک - کاراته/
تیم هیئت کاراته همدان صدرنشین دور برگشت رقابت‌‌ها شد

خبرگزاری فارس: هفته اول از دور برگشت رقابت‌های لیگ دسته یک کاراته با صدرنشینی تیم هیئت کاراته همدان به پایان رسید.

خبرگزاری فارس: تیم هیئت کاراته همدان صدرنشین دور برگشت رقابت‌‌ها شد

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت فدراسیون کاراته، هفته اول از دور برگشت رقابت‌های لیگ دست یک کاراته رو گذشته در سالن شهید کبکانیان برگزار شد.

در دور برگشت رقابت‌های لیگ دسته یک هیئت کاراته همدان با 15 امتیاز تیمی و 117 امتیاز انفرادی در صدر ایستاد، شهرداری دهگلان کردستان با 15 امتیاز تیمی و 106 امتیاز انفرادی در مکان دوم قرار گرفت و جونک شیراز با 9 امتیاز تیمی و 107 امتیاز انفرادی سوم شد.

*بهترین‌های هفته اول  از دور برگشت به شرح ذیل است:
بهترین داور:
حسن طاهری

بهترین مربی کومیته:

محکم کار از تیم شهرداری ساوه

بهترین مربی کاتا:
امیر محمدی از تیم شهرداری دهگلان کردستان

بهترین کاراته کا:

برزان الماسی از تیم شهرداری دهگلان کردستان
انتهای پیام/آ

   


فردا
وزارت بهداشت درباره کنترل مصرف بی‌رویه داروهای ضدسرطانی به مجلس گزارش می‌دهد

خبرگزاری فارس: معاون وزارت بهداشت فردا با حضور در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس درباره کنترل مصرف بی‌رویه داروهای ضدسرطانی و داروهای یارانه‌ای گزارش می‌دهد.

خبرگزاری فارس: وزارت بهداشت درباره کنترل مصرف بی‌رویه داروهای ضدسرطانی به مجلس گزارش می‌دهد

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس،‌ اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی طی جلساتی در روزهای یکشنبه و سه‌شنبه،گزارش معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در خصوص کنترل مصرف بی‌رویه داروهای ضدسرطان و داروهای یارانه‌ای در کشور را استماع و بررسی می‌کنند.

همچنین اعضای این کمیسیون، بررسی طرح الحاق یک تبصره به ماده واحده قانون محل مطب پزشکان مصوب 1366 را در دستور کار دارند.

معاون وزارت بهداشت و درمان عصر روز سه شنبه برای ارائه گزارشی در زمینه چگونگی اجرای بسته خدمات سلامت و برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس حاضر می‌شود.

استماع گزارش ستاد مدیریت بحران در حوزه بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دیگر دستور کار کمیسیون مذکور است.

کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه با تشکیل جلساتی، طرح اصلاح موادی از قانون آیین‌نامه داخلی مجلس که اعاده شده از شورای نگهبان است را مورد رسیدگی قرار می‌دهند.

بررسی موضوعات ارجاعی به کمیسیون در خصوص ساختار تشکیلات اداری مجلس شورای اسلامی نیز از دیگر دستورکارهای کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی است.
انتهای پیام/

   


رحیمی فاش کرد
افزایش قیمت برخی کالاها توسط عده‌ای سودجو

خبرگزاری فارس: معاون اول رئیس‌جمهور از افزایش قیمت برخی کالاها به میزان دلخواه از سوی عده‌ای سودجو برخلاف قانون خبر داد.

خبرگزاری فارس: افزایش قیمت برخی کالاها توسط عده‌ای سودجو

به گزارش حوزه دولت خبرگزتاری فارس، محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس‌جمهور ظهر امروز (شنبه) در جلسه کارگروه کنترل بازار با بیان اینکه پس از اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها، قیمت‌ها فقط باید در حد مجاز افزایش می‌یافت، گفت: عده‌ای سودجو بدون توجه به قانون، هر مقدار خواسته‌اند، قیمت کالاهای خود را افزایش داده‌اند که باید با اینگونه افراد به طور جدی برخورد شود.

معاون اول رییس جمهور در ادامه لزوم استمرار و افزایش تعداد جلسات کارگروه کنترل بازار را مورد تاکید قرار داد و از سازمان تعزیرات حکومتی و دیگر دستگاه‌های ذیربط خواست با تشدید بازرسی‌ها و برخورد با سوء استفاده‌گران اجازه ندهند نارضایتی در میان مردم بوجود آید.

در این جلسه گزارشی از وضعیت بازار و قیمت‌ کالاهای پر مصرف ارائه و در خصوص برخی کالاها همچون گوشت قرمز، آرد و گندم بحث و تبادل نظر شد.

رییس سازمان تعزیرات نیز در این نشست گزارشی از عملکرد و اقدامات انجام شده در خصوص بازرسی‌ها و برخورد با سودجویان ارائه کرد.
انتهای پیام/

   


با حکم وزیر ورزش و امور جوانان
شعاعی به عنوان سرپرست فدراسیون کوهنوردی منصوب شد

خبرگزاری فارس: وزیر ورزش و امور جوانان در حکمی محمود شعاعی را به عنوان سرپرست فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی منصوب کرد.

خبرگزاری فارس: شعاعی به عنوان سرپرست فدراسیون کوهنوردی منصوب شد

به گزارش خبرگزاری فارس، دوره ۴ ساله ریاست محمود شعاعی در فدراسیون کوهنوردی ۷ آذرماه به پایان رسید. با وجود این که ۹ نامزد برای شرکت در انتخابات فدراسیون ثبت نام کرده‌اند،‌ وزارت ورزش ترجیح داد فعلا شعاعی به عنوان سرپرست هدایت فدراسیون را تا زمان برگزاری مجمع بر عهده داشته باشد.
در این حکم آمده است: نظر به تعهد و تجربه جنابعالی و به استناد اختیارات ذیل ماده 10 اساسنامه فدراسیون‌های ورزشی، به موجب این ابلاغ به عنوان سرپرست فدراسیون کوهنوردی منصوب می‌شوید.
لازم است با هماهنگی معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ضمن انجام امور محوله در موعد مقرر نسبت به فراهم نمودن مقدمات و برگزاری انتخابات فدراسیون اقدام فرمایید.
انتهای پیام/آ

   


می‌توانستم تجارب خوبی با حضور در لندن کسب کنم
طالبی: میدان و فرصت خوبی را از دست دادم

خبرگزاری فارس: دارنده نشان طلای کشتی آزاد جوانان جهان گفت: با حضور در رقابت‌های آزمایشی المپیک می‌توانستم تجربیات خوبی کسب کنم، اما میدان و فرصت خوبی را از دست دادم.

خبرگزاری فارس: طالبی: میدان و فرصت خوبی را از دست دادم

حامد طالبی زرین‌کمر در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبری فارس «توانا»، درباره علت عدم همراهی‌اش با تیم ملی کشتی آزاد در رقابت‌های آزمایشی المپیک لندن گفت: متاسفانه در آن روز با توجه به اینکه باید از مازندران به تهران می‌آمدیم با تاخیر رسیدیم.

وی ادامه داد: از طرفی به علت شلوغی مقابل سفارت نتوانستیم به داخل راه پیدا کنیم و از شانس بد ما هم در حالی‌که باید تا ساعت 14 سفارت باز بود، تعطیل شد. روزهای بعد هم که سفارت تعطیل بود.

دارنده نشان طلای جوانان جهان تصریح کرد: فرصت و میدان خوبی را از دست دادم در حالی‌که با حضور در رقابت‌های آزمایشی المپیک می‌توانستم تجربیات خوبی را کسب کنم.
انتهای پیام/خ

   


درباره وبلاگ


آخرین پستها


نویسندگان


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات