بختیاری‌زاده در گفت‌و‌گو با فارس:
ترفندهای جدیدی برای عبور از شهرداری تبریز داریم

خبرگزاری فارس: مربی تیم فوتبال صبای قم گفت: با اینکه بازی این هفته ما با یکی از قعرنشینان جدول رده‌بندی است اما ترفندهای جدیدی برای خوب بازی کردن و عبور از سد شهرداری تبریز داریم.

خبرگزاری فارس: ترفندهای جدیدی برای عبور از شهرداری تبریز داریم

ناصر بختیاری‌زاده امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در قم تصریح کرد: شهرداری تبریز هم‌اکنون یکی از قعرنشینان جدول رده‌بندی لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور محسوب می‌شود ولی بازیکنان مطرح و سرشناسی در ترکیب خود دارد، بنابراین مقابل این تیم بازی سختی در پیش داریم.

وی ادامه داد: تیم شهرداری را از طریق ارزیابی و آنالیز فیلم چند بازی اخیر خوب می‌شناسیم و در دیدار رفت در ورزشگاه یادگار امام برابر این تیم بازی خوبی انجام دادیم.

وی اضافه کرد: صبا امسال یکی از قدرت‌های لیگ برتر است و قطعا در جدال با شهرداری تبریز بازی خوبی مقابل این تیم به نمایش می‌گذاریم و به سادگی به این تیم امتیاز نمی‌دهیم.

مربی تیم فوتبال صبای قم تصریح کرد: در سه بازی اخیر دور برگشت لیگ برتر فوتبال عملکرد تیم خوب بود اما به دلیل اینکه امتیازات زیادی از دست دادیم، کمی موقعیت تیم در جدول به خطر افتاده است، با این حال یقین دارم که جایگاه تیم از شکست شهرداری تبریز ارتقاء خواهد یافت.

وی یادآور شد: ما امسال با برنامه‌ریزی بسیار خوبی تمرینات و برنامه‌های آماده‌سازی تیم را طراحی کرده و از همان هفته نخست با تیمی آماده وارد یازدهمین دوره رقابت‌های لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور شدیم و نیم فصل نخست نیز در فاصله اندک با صدر جدول بودیم.

بختیاری‌زاده با تقدیر از بازیکنان جوان و با انگیزه صبای قم به خاطر بازی خوب آنها در لیگ این فصل تصریح کرد: به هر حال با بضاعتی که صبای قم دارد انتظار اینکه حتی ما در بین چهار تیم بالای جدول هم قرار بگیریم، دور از ذهن خیلی از کارشناسان و اهالی فوتبال بود اما با همت و تلاش بسیار ستودنی و انگیزه مضاعف بازیکنان توانستیم این امر را محقق کنیم.

وی تاکید کرد: صبای قم در حالی که از نظر مخارج و جذب بازیکن و همچنین ریخت و پاش‌های معمول در فوتبال قابل مقایسه با تیم‌های دیگر نیست اما این تیم با نبوغ فوتبالیست‌های خوب خود به این مرحله رسیده و فکر می‌کنم که به خوبی از اعتبار فوتبال قم دفاع کرده و با کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا این موفقیت‌ها را نیز کامل می‌کند.

مربی تیم فوتبال صبای قم عنوان داشت: گذشته از این موضوعات، ما این هفته با تیم هفدهم جدول رده‌بندی که در خط سقوط است و یکی از حریفان سرسخت ما به شمار می‌رود، بازی بسیار مهمی در پیش داریم و یقینا بازیکنان ما سعی خواهند کرد بهترین بازی خود را به نمایش بگذارند.

دیدار صبای قم و شهرداری تبریز از ساعت 16 عصر پنجشنبه دهم فروردین ماه در ورزشگاه 70 هزار نفری یادگار امام شهر تبریز برگزار می‌شود.

انتهای پیام/خ20/د1000

   


عملیاتی کردن طرح جامع گمرک در سال 91

دوشنبه 7 فروردین 1391 نویسنده: مینا ب |

مدیرکل گمرک استان قم خبر داد
عملیاتی کردن طرح جامع گمرک در سال 91

خبرگزاری فارس: مدیرکل گمرک استان قم با اشاره به پیگیری طرح جامع گمرک در سال گذشته گفت: با جانمایی صورت گرفته این طرح در سال جاری صددرصد عملیاتی خواهد شد.

خبرگزاری فارس: عملیاتی کردن طرح جامع گمرک در سال 91

احمد ذاکری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به نامگذاری امسال به نام«تولید ملی؛ حمایت از سرمایه و کار ایرانی» اظهار داشت: شعار امسال به نوعی تکمیل‌کننده شعار و نامگذاری سال قبل است.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری توجهات خاصی به همه دستگاه‌های نظام داشتند و این نامگذاری از سه بعد واحدهای تولیدی، دستگاه‌های اقتصادی و مردم قابل بررسی است.

مدیرکل گمرک استان قم با تبیین هر یک از این سه بخش عنوان کرد: دستگاه‌های اقتصادی نباید این نامگذاری را به دید شعار ببینند بلکه باید آن را جدی گرفته و به سمت حمایت از تولید ملی بروند و تمام همت خود را به منظور ایجاد بسترهای تولید ملی به کار گیرند.

وی تصریح کرد: زمانی که حمایت همه‌جانبه از تولیدکننده داشته باشیم با برنامه‌ریزی‌های درست خواهیم توانست این شعار را عملیاتی کنیم.

ذاکری با اشاره به پروژه‌های عمرانی گمرک در سال 90 آنها را زیرساختی عنوان کرد و گفت: این پروژه‌ها در سال 91 حالت اجرایی پیدا خواهد کرد و با تکمیل آن تولید ملی مورد حمایت قرار خواهد گرفت.

وی از عملیاتی کردن طرح جامع گمرک در سال جاری خبر داد و افزود: برای این پروژه، 40 هکتار زمین در اختیار داریم که با توجه به قرار گرفتن در مجاورت ریل راه آهن، نزدیکی به پایتخت و بند 18 مصوبه کارگروه دولت در خصوص انتقال گمرکات تهران به خارج از شهر احداث می‌شود.

مدیرکل گمرک استان قم در مورد اعتبار این طرح گفت: موافقت 50 میلیون تومانی برای طراحی و جانمایی گرفتیم اما تنها برای انشعاب ریل راه آهن حداقل 3 میلیارد تومان اعتبار نیاز است که هم استان و هم گمرک ایران حمایت می‌کنند.

وی ادامه داد: یکی دیگر از برنامه‌های ما حضور بخش خصوصی در گمرک و واگذاری اموری چون تخلیه و بارگیری به بخش خصوصی در راستای اجرای اصل 44 قانون اساسی است.

ذاکری تصریح کرد: با توجه به آمار ارائه شده، مثبت بودیم و باید تلاش کنیم تراز مثبت را حفظ کرده و حتی افزایش بدهیم.

وی بخش دوم سخنان رهبری را متوجه فعالان اقتصادی دانست و گفت: فعالان اقتصادی این پیام را باید بیشتر مورد توجه قرار داده و از موقعیت و فرصت به دست آمده استفاده کرده و سرمایه‌گذار ایرانی هم از بسترهایی که دولت ایجاد می‌کند به نحو احسن استفاده کند.

مدیرکل گمرک استان قم ادامه داد: تولیدکننده داخل باید کالایی تولید کند که هم از نظر کیفیت در سطح بالا بوده و هم از نظر قیمت قابل رقابت با مشابه خارجی باشد.

وی با اشاره به روحیه خلاق ایرانیان گفت: واحد تولیدی باید توجه داشته باشد که محصولی را تولید کند که در کوتاه مدت افراد زیادی را به خود جذب کند و حتی برندسازی کند تا آن محصول برای همیشه در اذهان مردم ماندگار شود.

ذاکری شاخه سوم پیام نوروزی رهبری را مردم دانست و گفت: اگر کالای ایرانی با کیفیت و دوام بالا تولید شود مردم هم اعتماد کرده و به سمت استفاده از کالای ایرانی می‌روند و این در درازمدت تبدیل به فرهنگ می‌شود.

وی تاکید کرد: مردم باید حمایت خود را با خرید کالای داخلی نشان دهند و دولت و دستگاه‌های اجرایی هم باید دست به دست هم داده و با حمایت‌های خود تولیدکننده داخلی را به سمت برندسازی و تولید محصول با کیفیت سوق دهند.

مدیرکل گمرک قم با بیان اینکه خرید محصول داخلی سبب رونق اقتصادی کشور شده و به نوبه خود اشتغال مولد ایجاد خواهند کرد گفت: اگر مردم، مسئولان و تولیدکنندگان وظایف خود را به درستی انجام دهند، این چرخه خواهد چرخید و مشت محکمی به دهان دشمنان خواهد زد و اشتغال کشور هم حل خواهد شد.

انتهای پیام/خ10/د1000

   


استاندار البرز تاکید کرد
پاسداری از حرمت خانواده معظم شهدا و ایثارگران

خبرگزاری فارس: استاندار البرز تاکید کرد: پاسداری از حرمت خانواده معظم شهدا و ایثارگران یکی از مهمترین وظائف نسل امروز است.

خبرگزاری فارس: پاسداری از حرمت خانواده معظم شهدا و ایثارگران

به گزارش خبرگزاری فارس از کرج به نقل از پایگاه اطلاع رسانی روابط عمومی استانداری البرز، عیسی فرهادی و جمعی از مسئولان بخش چهارباغ شامگاه یکشنبه با خانواده‌های معظم شهیدان روستاهای ملک آباد و اسماعیل آباد از توابع این بخش دیدار کردند.

عیسی فرهادی در این دیدار ضمن تبریک سال نو به خانواده معظم شهدای این دو روستا، از صبر و متانت خانواده‌های شهدا قدردانی کرد.

فرهادی که در منزل مسن‌ترین پدر شهید که 120 سال سن دارد حضور یافته بود، اظهار داشت: حرمت و احترام خانواده‌های معظم شهدا و جانبازان به عنوان یادگاران دفاع مقدس باید همواره پاس داشته شود.

وی تاکید کرد: ایثار و از خود گذشتگی از ارزش‌های انقلاب اسلامی و دفاع مقدس است که باید آنها را به نسل‌های آینده منتقل کرد.

استاندار البرز خاطر نشان کرد: تکریم و تعظیم شعائر انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بر همگان واجب است و مسئولان باید سنت دید و بازدید از خانواده‌های شهدا و ایثارگران را سرلوحه فعالیت‌های خود قرار دهند.

انتهای پیام/خ۳۰

   


مسئول یادمان والفجر 8 اروندکنار خبر داد
برپایی نمایشگاه عکس بیداری اسلامی در یادمان والفجر 8

خبرگزاری فارس: مسئول یادمان والفجر هشت اروندکنار از برپایی نمایشگاه عکس بیداری اسلامی در یادمان والفجر هشت این منطقه خبر داد.

خبرگزاری فارس: برپایی نمایشگاه عکس بیداری اسلامی در یادمان والفجر 8

مرتضی شیروی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آبادان اظهار داشت: در سال جاری برای آشنایی هر چه بهتر کاروان‌های راهیان نور و استفاده از ظرفیت حضور آنها برای بازشناسایی وقایع جنگ تحمیلی، 15 راوی از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ارتش جمهوری اسلامی در منطقه عملیاتی والفجر، چگونگی طراحی و اجرای عملیات والفجر8 را برای حاضران روایت می‌کنند.

به گفته وی نخستین راوی زن نیز در مناطق عملیاتی جنوب خوزستان در اروندکنار نقش زنان در هشت سال دفاع مقدس را برای خواهران بازدید کننده بیان می‌کند.

مسئول یادمان والفجر هشت اروندکنار ادامه داد: همچنین برپایی نمایشگاه عکس بیداری اسلامی در یادمان والفجر هشت اروندکنار از دیگر اقداماتی بوده که در راستای ارتقای سطح آگاهی زوار به این منطقه برگزار شده است.

وی اضافه کرد: نمایشگاه مذکور، همزمان با حضور گسترده کاروان‌های راهیان نور و مهمانان نوروزی از منطقه عملیاتی والفجر8 دایر شده است.

شیروی با اشاره به آثار ارائه شده در نمایشگاه مذکور خاطرنشان کرد: در این نمایشگاه 100 تابلو عکس مرتبط با بیداری و قیام مردم کشور های بحرین، مصر، تونس و لیبی در قالب عکس در معرض دید عموم گذاشته شده است.

این مسئول در ادامه عنوان کرد: آثار نمایشگاه عکس بیداری اسلامی، الهام گرفته از قیام های مردمی در کشور های اسلامی منطقه است.

مسئول یادمان والفجر هشت اروندکنار اشاره کرد و اذعان داشت: این نمایشگاه تا پایان تعطیلات نوروزی برای بازدید عموم برپا خواهد بود.

وی در پایان متذکر شد: یادمان شهدای گمنام عملیات والفجر هشت روزانه میزبان هزاران نفر از کاروان‌های راهیان نور از سراسر کشور است.

انتهای پیام/ن۲۰

   


عطر ایثارگری زوج جوان را عقد آسمانی بست

دوشنبه 7 فروردین 1391 نویسنده: مینا ب |

بخشدار اروندکنار:
عطر ایثارگری زوج جوان را عقد آسمانی بست

خبرگزاری فارس: بخشدار اروندکنار گفت: عطر شهادت و ایثارگری زوج جوان را در یادمان والفجر 8 برای آغاز زندگی مشترک، عقد آسمانی بست.

خبرگزاری فارس: عطر ایثارگری زوج جوان را عقد آسمانی بست

لطیف حیایی اهوازی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آبادان اظهار کرد: اروندکنار هر ساله میزبان تعداد زیادی از کاروان‌های راهیان نور بوده و هست.

وی افزود: این منطقه به لحاظ جای دادن منطقه عملیاتی والفجر هشت در دل خود میزبان زوار و کاروان‌های راهیان نور است.

وی بیان کرد: سال گذشته نیز 620 هزار نفر از یادمان شهدای والفجر هشت دیدن کرده‌اند.

حیایی اهوازی خاطرنشان کرد: در همین راستا و با توجه به قداست خاک این منطقه عملیاتی، دو زوج در قالب کاروان‌های راهیان نور به مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس سفر کرده و پیمان زناشویی خود را در این مکان مقدس بستند.

وی با اشاره به اینکه بدین ترتیب آنها زندگی مشترک خود از کنار اروند رود آغاز کردند، افزود: هر ساله در چنین ایامی برخی زوج‌های جوان برای اینکه عطر ایثارگری در زندگیشان جاری شود زندگی مشترک خود را در جوار شهدای عملیات والفجر 8 آغاز می کنند.

بخشدار اروندکنار اضافه کرد: عملیات والفجر هشت در سال 1364 با رمز یا فاطمه‌الزهرا(س) منجر به فتح بندر و شهر فاو عراق شد. همچنین اروندکنار در 45 کیلومتری جنوب آبادان قرار دارد.

وی ادامه داد: منطقه عملیاتی والفجر هشت در کرانه غربی اروندرود و روبه روی شهر فاو عراق قرار دارد.

حیایی اهوازی در پایان چنین گفت: هم‌اینک گرو های زیادی از اعضای کارون های راهیان نور و میهمانان نوروزی در منطقه عملیاتی و الفجر8 حضور دارند.

انتهای پیام/خ۲۰

   


فرماندار قم:
از ظرفیت‌های فرهنگی ستاد تسهیلات غافل نشویم

خبرگزاری فارس: فرماندار قم با اشاره به تاثیرگذاری فعالیت‌های فرهنگی در خدمت‌رسانی بهتر به زائران گفت: از ظرفیت‌هایی که ستاد تسهیلات در فرهنگ‌سازی برای زائران دارد غافل نشویم.

خبرگزاری فارس: از ظرفیت‌های فرهنگی ستاد تسهیلات غافل نشویم

به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از کمیته اطلاع‌رسانی ستاد تسهیلات زائرین استان قم، عبدالسعید حقیقی‌مقدم با بیان اینکه در تمام مدارس زیر پوشش طرح اسکان نوروزی نماز جماعت برپا شده است اظهار کرد: کمیته نظارت بر نمازخانه‌ها و مساجد ستاد تسهیلات زائرین استان قم بسیار عالی عمل کرده است و فعالیت‌های این کمیته، دو مرتبه در طول شبانه‌روز مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌گیرد.

وی در ادامه با اشاره به فعالیت‌های ارزشمند کمیته اسکان اعلام کرد: از کمیته اسکان و مدارس زیر پوشش طرح اسکان زائران و مسافران بازدید به عمل آمده است و نتیجه این بازدیدها بیانگر فعالیت گسترده کمیته اسکان در رابطه با خدمت‌رسانی به زائران است.

فرماندار قم با بیان اینکه در محل‌های اسکان اداره کل آموزش و پرورش استان قم، فعالیت‌های فرهنگی بسیار خوبی صورت گرفته است عنوان کرد: توانایی اجرای فعالیت‌های فرهنگی در محل‌های اسکان بسیار بالا است و اگر این موضع در سطح استان گسترش یابد، نتیجه بسیار خوبی در زمینه فرهنگی حاصل خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به تاثیر افزایش امکانات در طولانی‌تر شدن مدت اقامت زائران در استان گفت: فعالیت‌های عظیمی در راستای خدمت‌رسانی به زائران حرم مطهر حضرت معصومه (س) صورت گرفته است که بهبود وضعیت ترافیکی، ساماندهی اسکان مسافران استان و ساماندهی بازار تنظیم میوه و ارزاق عمومی مردم تنها برخی از این موارد است.

حقیقی‌مقدم با بیان اینکه تمام خدمت‌رسانی‌ها برای ایجاد فضایی امن و راحت برای شهروندان، مسافران و زائران استان قم است افزود: باید از تمام ظرفیت‌های استان برای خدمت‌رسانی به زائران استفاده شود و باید توجه داشت که یکی از مهم‌ترین این امکانات و ظرفیت‌ها، فعالیت‌های فرهنگی است که باید مورد توجه همه مسئولان کشوری و استانی قرار گیرد.

انتهای پیام/آ30/د1000

   


هفته سی ام لیگ برتر انگلیس
نیوکاسل برنده جدال با وست برومویچ آلبیون

خبرگزاری فارس: تیم فوتبال نیوکاسل برنده جدال خارج از خانه با وست برومویچ آلبیون در هفته سی ام رقابت های لیگ برتر انگلیس شد.

خبرگزاری فارس: نیوکاسل برنده جدال با وست برومویچ آلبیون

به گزارش خبرگزاری فارس، شب گذشته در ادامه پیکارهای این هفته، یک دیدار در ورزشگاه هاتورنس در حضور 30 هزار تماشاگر برگزار شد. نیوکاسلی ها که ابتدای فصل و در دور رفت 3 بر 2 در سنت جیمز پارک از حریف شکست خوردند، این بار توانستند در مقام تلافی برآمده و 3 بر یک فاتح شوند.

 

آنها برای این منظور گلزنی را از دقیقه 7 آغاز کردند. زمانی که پاپیس سیسه از فرصتی که بدست آورد، نهایت استفاده را کرد. سپس در دقیقه 13 نوبت به حاتم بن عرفه، بازیکن تونسی رسید تا شمار گل های تیمش را به دو افزایش دهد.

میهمان که مصمم به کسب برد به نظر می رسید، حتی در دقیقه 35 توسط سیسه گل سوم را زد تا در همان 45 دقیقه ابتدایی اعلام کند برای کسب برد به خانه وست برومویچ آمده است.

در این میان میزبان در دقیقه 52 توسط شین بلاند توانست یکی از سه گل خورده را جبران کرده و باخت را پذیرا شود.

با این نتیجه نیوکاسلی ها 50 امتیازی شده  و در رده ششم جدول جای گرفتند.

امشب (دوشنبه) در آخرین مصاف این هفته، منچستریونایتد با فولام دیدار خواهد کرد.

 

هم اکنون منچسترسیتی با 30 بازی صاحب 70 امتیاز است و در رده نخست جای دارد. اما منچستریونایتد با یک بازی کمتر همین تعداد امتیاز را دارد اما به دلیل میانگین گل زده کمتر (4 گل کمتر زده است) صاحب پله دوم است.

آرسنال ، تاتنهام و چلسی به ترتیب با 58، 55 و 50 امتیاز صاحب رده سوم تا پنجم هستند.

انتهای پیام/د

   


قره کلیسا شاهکار معماری قرن هفتم میلادی

دوشنبه 7 فروردین 1391 نویسنده: مینا ب |

فارس گزارش می‌دهد
قره کلیسا شاهکار معماری قرن هفتم میلادی

خبرگزاری فارس: قره کلیسا یکی از قدیمی‌ترین بناهای تاریخی به شمار می‌رود و قدمت آن به قرن‌های هفتم و دوازدهم میلادی بر می‌گردد که به خاطر معماری آن می‌توان آن را شاهکار معماری در قرون یادشده نامید.

خبرگزاری فارس: قره کلیسا شاهکار معماری قرن هفتم میلادی

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، کلیسای طاطائوس یا قره‌‌ کلیسا یکی از مهم‌ترین آثار تاریخی آذربایجان غربی در دشت چالدران است که به عنوان نهمین اثر میراث ایران در سی و دومین نشست میراث جهانی یونسکو در کبک کانادا در فهرست آثار ین‌المللی قرار گرفت.

قره ‌کلیسا در جنوب ماکو و ۲۰ کیلومتری شمال شرقی چالدران در کنار روستایی به همین نام واقع شده‌ است و از نظر معماری یکی از زیباترین کلیساهای ارمنیان در ایران محسوب می‌شود که تعداد دیرهای اطراف کلیسا 44 باب و مساحت کل مجموعه 6285 متر مربع است.

وجود نقش برجسته‌ها در این کلیسا نشان از هنر و ذوق هنرمندانی ماهر و باتجربه دارد که در نهایت زیبایی این آثار را خلق کرده‌اند.

این بنا دارای دو گنبد در اندازه 24 متر و 18.5 متر است، قسمت خارجی آن دارای طرح‌های معماری جالب و زیبایی شامل نقش‌های گل و بوته، تصاویر انسان و اشکال حیوانات و نقوشی مشتمل بر وقایع داستانی است.

قره کلیسا یا کلیسای تاتائوس در بین ارامنه جهان به تاده مقدس معروف است و بر روی مزار تاتائوس، حواری حضرت مسیح (ع) احداث شده است.

بعد از شهادت حواری حضرت مسیح (ع)، او را در محل کنونی کلیسای تاتائوس به خاک می‌سپارند و بعدها روی قبر او نمازخانه کوچکی می‌سازند و در قرن هفتم میلادی این نمازخانه به کلیسای بزرگی تبدیل می‌شود.

قره کلیسا در بین ارامنه مقدس است و بسیاری از آن‌ها فرزندان خود را برای غسل تعمید به این کلیسا می‌برند، در آنجا جشن می گیرند، گوسفند قربانی می‌کنند و از خدا و حضرت مسیح (ع) خواسته‌‌های خود را طلب می‌کنند.

در تیر ماه هر سال، ارامنه از سراسر ایران و حتی از کشورهایی مانند ارمنستان، سوریه، لبنان، هلند، فرانسه، اتریش، آلمان و کانادا به این کلیسا آمده و علاوه بر زیارت مقبره «تاتائوس مقدس» آیینی موسوم به باداراک و نیایش و قربانی به جای می‌آورند.

وجود اثر جهانی قره کلیسا، شهدای جنگ چالدران و دیگر آثار تاریخی در این منطقه سبب شده است که چالدران به عنوان منطقه گردشگری مهم همه ساله شاهد حضور جمع زیادی از گردشگران داخلی و خارجی باشد.

*بازدید 4 هزار نفر از قره کلیسا

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی در این زمینه به خبرنگار فارس در ارومیه گفت: از آغازین روز سال نو تاکنون بیش از 4 هزار نفر از بنای تاریخی قره کلیسای چالدران بازدید کرده‌اند که این امر نشان‌دهنده توجه گردشگران به اثار تاریخی است.

کاظم غنی‌زاده با اشاره به استقرار ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی در چالدران افزود: چادرهای امداد هلال احمر و اطلاع‌رسانی در سه نقطه شهر مستقر شده‌اند که مقصد اول گردشگران دشت چالدران، اثر تاریخی و مذهبی قره کلیسا است.

وی  ادامه داد: مقبره سید صدرالدین و کلیسای سنگی مقصد بعدی گردشگران است که هر سال بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی را به خود جلب می‌کند.

*احداث کمربند گردشگری از چالدران تا تکاب

فرماندار چالدران با اشاره به توسعه صنعت گردشگری در چالدران تصریح کرد: با توجه به اینکه شهرستان چالدران دارای آثار تاریخی و طبیعی فراوانی است از این رو باید زیرساخت‌های لازم برای توسعه این صنعت فراهم شود.

احمدرضا قلی‌پور از احداث کمربند گردشگری استان از چالدران تا تکاب در آینده نزدیک خبر داد و بیان کرد: با احداث این کمربند می‌توان شاهد رونق صنعت گردشگری شهرستان چالدران شد.

وی با تاکید بر بسترسازی برای احیای ظرفیت‌های گردشگری و شناساندن آن‌ها در این شهرستان اضافه کرد: آغاز اجرای طرح کمپ گردشگری قره کلیسا و اجرای پروژه یادشده از گام‌های مهم و اساسی در راستای استفاده از ظرفیت‌های گردشگری است.

این مسئول از ورود بیش از 8 هزار نفر مسافر نوروزی به چالدران خبر داد و گفت:  از این تعداد مسافر، یک‌هزار نفر در واحدهای آموزشی و اقامتی سطح شهرستان چالدران اسکان داده شده‌اند.

*فراهم کردن زمینه‌های گردشگری در چالدران

مدیر اجرایی پروژه جهانی قره کلیسا در این زمینه گفت: سال گذشته بیش از 30 هزار نفر از گردشگران داخلی و خارجی از این کلیسا بازدید کردند که این آمار بیانگر توجه مردم به آثار تاریخی است از این رو باید زمینه‌های لازم برای جذب گردشگران بیشتر به این منطقه فراهم شود.

خسرو فری ادامه داد: از این تعداد 520 نفر از گردشگران از کشورهای خارجی از این بنای تاریخی بازدید کرده و عمده بازدیدکنندگان از کشورهای اروپایی بودند و امسال نیز تاکنون بیش از 8 هزار نفر از این مکان تاریخی دیدن کرده‌اند که 10 نفر از میان این گردشگران از کشورهای ایتالیا و آلمان در این منطقه حضور یافته‌اند.

این مسئول خاطرنشان کرد: سه نفر از کارشناسان باستان‌شناسی در قره کلیسا حضور یافته‌اند تا گردشگران را با این اثر تاریخی و مذهبی بیشتر آشنا کنند.

گزارش از سمیه قربانی

انتهای پیام/خ۱۰

   


رئیس راه و ترابری هراز خبر داد
کاهش چشمگیر تصادفات منجر به فوت در محور هراز

خبرگزاری فارس: رئیس اداره راه و ترابری محور هراز از کاهش چشمگیر تصادفات منجر به فوت در این محور پرتردد کشور خبر داد.

خبرگزاری فارس: کاهش چشمگیر تصادفات منجر به فوت در محور هراز

علی نوری‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آمل بیان داشت: محور هراز این روزها شاهد تردد بسیار زیاد مسافران نوروزی بوده است که تردد خودروها در این محور در برخی از روزها به سختی انجام می‌شد.

وی با اشاره به آغاز دور دوم سفرهای نوروزی افزود: بسیاری از مسافران نوروزی در تعطیلات روزهای نخست سال جدید برای سفر به مازندران، استان‌های شمالی و حرم مطهر امام رضا(ع) از این محور تردد داشتند ولی به هر حال این روزها هراز از مسیر آمل به سمت تهران و برعکس شاهد تردد زیادی است.

نوری‌پور با اشاره به اینکه تصادفات منجر به فوت در این محور نسبت به سال گذشته بسیار کاهش داشته است، بیان داشت: در تعطیلات 15 روز نخست سال گذشته 9 نفر بر اثر تصادف در محور هراز جان باختند که 5 نفر آنها تا ششم فروردین 90 کشته شدند.

وی اضافه کرد: ولی تاکنون فوتی بر اثر تصادف در این محور پرتردد کشور گزارش نشده است ولی تنها فوتی این محور به روز سوم عید برمی‌گردد که این مورد نیز بر اثر تصادف نبوده بلکه براثر ریزش سنگ در منطقه قلابن زن 26 ساله مازندرانی به شدت از ناحیه سر دچار جراحت شده و در نهایت جان باخت.

رئیس اداره راه و ترابری محور هراز کاهش تصادفات منجر به جرح و فوت در این جاده را حاصل اطلاع‌رسانی صحیح، فرهنگ‌سازی مناسب بین رانندگان، آسان‌تر شدن تردد در هراز نسبت به گذشته، نصب دوربین‌های کنترل سرعت و تردد در بیشتر نقاط این محور و گوش سپردن به اوامر ماموران انتظامی، پلیس راه و راهداران دانست.  

انتهای پیام/خ۲۰

   


سیاست های تحریم علیه ایران داد آمریکایی ها را درآورد
خشم و نگرانی مردم آمریکا از ادامه روند صعودی قیمت سوخت

خبرگزاری فارس: ادامه روند صعودی قیمت بنزین و سایر فرآورده های نفتی در آمریکا موجب خشم و نگرانی شدید مردم این کشور شده است .

خبرگزاری فارس: خشم و نگرانی مردم آمریکا از ادامه روند صعودی قیمت سوخت

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از رویترز خانوارهای آمریکایی که با افزایش چشمگیر قیمت بنزین روبرو هستند ، برنامه های مسافرت خود را لغو می کنند ، ماهی گیران با کاهش شدید سود خود روبرو هستند چرا که برای پر کردن باک قایق های ماهی گیری باید پول بیشتری را بابت خرید بنزین بپردازند  . بر اساس این گزارش در برخی از مناطق و شهرهای آمریکا قیمت هر گالن بنزین به بیش از 4 دلار رسیده است و به اعتقاد کارشناسان اقتصادی و انرژی این رقم تا تابستان امسال به بیش از 5 دلار نیز خواهد رسید . بر این اساس افزایش قیمت بنزین هزینه های سیاسی زیادی را برای باراک اوباما رییس جمهور آمریکا خواهد داشت و این مساله به چالش بزرگی برای وی در انتخابات ریاست جمهوری تبدیل شده است . برخی از مردم و سیاستمداران آمریکایی اوباما را عامل اصلی افزایش قیمت بنزین ارزیابی می کنند . تازه ترین نظر سنجی موسسه گالوپ نشان می دهد بیش از 85 درصد جوانان آمریکایی بر این باورند که رییس جمهور و کنگره آمریکا باید اقدامات فوری و اساسی را برای کنترل قیمت بنزین انجام دهند . نظر سنجی ماه گذشته آسوشیتد پرس نیز نشان می دهد 71 درصد مردم آمریکا بر این باورند که قیمت بنزین بسیار بالا است . برخی از مردم آمریکا نیز معتقدند تهدید ایران برای مسدود کردن تنگه هرمز تاثیر زیادی در افزایش قیمت بنزین داشته است . به نظر می رسد افزایش قیمت بنزین به مساله مهمی تبدیل شده است و رای دهندگان آمریکایی در انتخابات ریاست جمهوری توجه زیادی به این مساله خواهند داشت . میت رومنی نامزد جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هفته گذشته به شدت از سیاستهای انرژی اوباما انتقاد کرد . نیوت گینگریچ دیگر نامزد جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نیز قول داد اگر رییس جمهور شود، قیمت بنزین را به 2.50 دلار کاهش خواهد داد .

انتهای پیام /

 

   


معاون اداره کل حمل و نقل استان قم خبر داد
جابه‌جایی 137 هزار مسافر نوروزی در استان قم

خبرگزاری فارس: معاون اداره کل حمل و نقل و پایانه‌های استان قم گفت: در ایام نوروز 137 هزار مسافر و زائر با ناوگان حمل و نقل عمومی استان به مسافرت رفته‌اند.

خبرگزاری فارس: جابه‌جایی 137 هزار مسافر نوروزی در استان قم

 به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از کمیته اطلاع‌رسانی ستاد تسهیلات زائرین استان قم، محمدحسن کلهری با بیان اینکه از 25 اسفند ماه سال گذشته تاکنون بیش از 137 هزار نفر در قالب 8 هزار ناوگان عمومی حمل و نقل جاده‌ای استان قم به مسافرت رفته‌اند اظهار داشت: از این تعداد 118 هزار نفر به مسافرت‌های برون استانی مبادرت کرده و باقی سفرها در داخل استان قم انجام شده است.

وی در ادامه با اشاره به فعالیت‌های اداره کل حمل و نقل و پایانه‌های استان قم اعلام کرد: تمام برنامه‌ها و فعالیت‌های این اداره کل، در راستای خدمت‌رسانی به زائران و مسافران استان است که با کمک ستاد تسهیلات زائرین استان قم این امر نیز محقق شده است.

معاون اداره کل حمل و نقل و پایانه‌های استان قم با بیان اینکه ناوگان حمل و نقل عمومی استان از آمادگی بالایی برای جابه‌جایی مسافران برخوردار است عنوان کرد: بیشترین حجم سفرهای انجام شده از ابتدای طرح ویژه نوروزی است و بالاترین آمار جابه‌جایی مسافر را چهارمین روز از فروردین ماه سال 91 به خود اختصاص داده است.

وی با اشاره به جابه‌جایی 16 هزار مسافر در روز چهارم فروردین اذعان داشت: در این روز بیش از 16 هزار مسافر در قالب 885 ناوگان حمل و نقل عمومی استان جابه‌جا شده‌اند و کمترین آمار مسافرت‌ها نیز با 680 سفر و 11 هزار و 500 مسافر مربوط به روز نخست فروردین ماه است.

انتهای پیام/ن30/د1000

   


بدهی یک میلیارد دلاری شرکت شل به ایران

دوشنبه 7 فروردین 1391 نویسنده: مینا ب |

بدهی یک میلیارد دلاری شرکت شل به ایران

خبرگزاری فارس: منابع آگاه اعلام کردند شرکت نفتی رویال داچ شل برای پرداخت بدهی یک میلیارد دلاری خود به ایران با مشکل روبرو شده است .

خبرگزاری فارس: بدهی یک میلیارد دلاری شرکت شل به ایران

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از رویترز تحریمهای مالی آمریکا و اروپا بر ضد ایران موانع و مشکلات زیادی را برای شرکت شل ایجاد کرده است و این شرکت نفتی نمی تواند بدهی یک میلیارد دلاری خود به ایران را بپردازد . بر اساس این گزارش چهار منبع آگاه در بازار جهانی نفت اعلام کردند ، شرکت رویال داچ شل بیش از یک میلیارد دلار به شرکت ملی نفت ایران بابت واردات نفت بدهکار است . این بدهی معادل چهار محموله بزرگ نفت خام یا هشت میلیون بشکه است . یک منبع آگاه در این باره تاکید کرد ، شرکت شل در حال رایزنی و مذاکره با مقامهای اروپایی و آمریکایی برای پرداخت بدهی خود به شرکت ملی نفت ایران است . وی افزود ، پرداخت بدهی شرکت شل به ایران یک مساله حساس و بسیار سخت است . مقامهای شرکت شل هنوز هیچ گونه موضع گیری در خصوص این خبر نداشته اند . بر اساس این گزارش اتحادیه اروپا 23 ژانویه 2012 میلادی تصمیم گرفت واردات نفت از ایران را از ابتدای جولای متوقف کند . شرکت رویال داچ شل روزانه 100 هزار بشکه نفت از ایران وارد می کند ، شل دومین شرکت وارد کننده بزرگ نفت از ایران به شمار می رود . توتال فرانسه نیز همین میزان واردات نفت از ایران را دارد ، توپراس ترکیه بزرگترین شرکت وارد کننده نفت خام از ایران به شمار می رود . پیتر ووسر رییس شرکت شل هفتم مارس در مصاحبه ای تاکید کرد این شرکت در حال پایان دادن به واردات نفت از ایران است و طی هفته های آینده واردات نفت از این کشور را به طور کامل متوقف خواهد کرد . یک منبع آگاه نفتی نیز تاکید کرد ، آمریکا و اروپا فشار زیادی را بر شرکت شل وارد می کنند تا از واردات نفت از ایران منصرف شود . شرکت شل نمی تواند از سیستم بانکی و مالی بین المللی برای پرداخت پول نفت وارداتی از ایران استفاده کند .

انتهای پیام /

   


دبیر ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی استان بوشهر خبر داد
گناوه میزبان بیشترین مسافران نوروزی در استان بوشهر

خبرگزاری فارس: دبیر ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی استان بوشهر گفت: با توجه به استقبال مردم از بازار گناوه، این شهرستان میزبان بیشترین مسافران نوروزی در استان بوشهر بوده است.

خبرگزاری فارس: گناوه میزبان بیشترین مسافران نوروزی در استان بوشهر

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر احمد دشتی صبح امروز در حاشیه بازدید از کمپ‌های نوروزی در بوشهر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مسافران علاوه بر ایام تعطیلات نوروزی در دیگر ایام سال نیز به گناوه سفر کرده و ضمن بازدید از مناطق مختلف این شهرستان، از بازار گناوه نیز دیدن می‌کنند.

وی افزود: بندر گناوه این روزها مملو از مسافران نوروزی است که از سایر نقاط کشور خود را به این شهر رسانده‌اند.

دبیر ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی استان بوشهر گفت: با توجه به پیش‌بینی از حضور مسافران میلیونی در بندر گناوه، ستاد تسهیلات تمهیدات لازم برای میزبانی مطلوب از مسافران نوروزی را اندیشیده و فرماندار گناوه نیز به خوبی این امر را مدیریت کرده است.

دشتی با اشاره به حضور مسافران نوروزی از اماکن و ابنیه‌های تاریخی استان بوشهر بیان کرد: موزه مقاومت شهید رئیسعلی دلواری در بندر دلوار یادآور رشادت‌ها و جانفشانی‌ها رئیسعلی دلواری و همرزمانش است که ادوات جنگ و اسلحه‌ها و ملزومات دفاعی را به نمایش می‌گذارد، در این موزه بازدیدکنندگان در کنار بازدید از آثار و تجهیزات نظامی می‌توانند از مراسم سنتی پخت نان و آش محلی و شیرینی محلی رنگینک در یک فضای کپری روستایی که توسط زنان و مردان دلواری اجرا می‌شود بازدید کرده و پذیرایی شوند.

وی افزود: همچنین طبق برنامه‌ریزی انجام شده مراسم جنگ نامه‌خوانی و بیان حماسی دلاوری رئیسعلی دلواری توسط هنرمند دلواری انجام می‌گیرد.

مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری استان بوشهر در ادامه از اجرای مراسم گرده‌افشانی سنتی نخل که یکی از قدیمی‌ترین آداب با غذای خرما بوده خبر داد و گفت: این مراسم در حیاط موزه دلوار برای بازدید علاقه‌مندان انجام می‌گیرد.

وی گفت: موزه‌های استان بوشهر در ایام نوروز به صورت روزانه مشغول خدمات‌رسانی و پاسخگویی به علاقه‌مندان فرهنگ استان و بازدیدکنندگان نوروزی هستند.

دشتی گفت: از دیگر جلوه‌های دیدنی استان بوشهر صنایع دستی است که در بخشی از موزه به نمایش درآمده و غرفه‌های فروش نیز دائر است.

وی افزود: موزه‌ مردم‌شناسی استان بوشهر در ساحل بندر بوشهر نیز پذیرایی مهمانان نوروزی است و در این موزه علاقه‌مندان با گوشه‌های مختلف از زندگی و آداب و رسوم و مشاغل استان به صورت نزدیک آشنا شده و اطلاعات کافی از فرهنگ مردم استان بدست می‌آورند.

دبیر ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی استان بوشهر اظهار داشت: موزه منطقه‌ای خلیج فارس نیز بیشینه تاریخی و جغرافیایی خلیج فارس را به نمایش می‌گذارد و در این موزه بازدیدکنندگان تاریخ نیروی دریایی و دریانوردی ایرانیان در خلیج فارس را مشاهده کرده و با رشادت‌های هشت سال دفاع مقدس در آبهای خلیج فارس آشنا می‌شوند.

دشتی اضافه کرد: موزه سیراف موزه سیراف در پایگاه باستان‌شناسی بندر سیراف نیز پذیرای علاقه‌مندان به تاریخ پرشکوه ایران است و در این موزه اشیاء تاریخی مکشوفه از بندر ساسانی ـ اسلامی سیراف به نمایش گذاشته شده است.

وی اضافه کرد: اقلام تبلیغاتی مختلفی از جمله بروشور، کتابچه، نقشه و کارت پستال برای استفاده بازدیدکنندگان تهیه شده که همگی در محل موزه‌ها به صورت رایگان در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/خ10/د1000

   


جای کمیسیون حمل و نقل در مجلس خالی است

دوشنبه 7 فروردین 1391 نویسنده: مینا ب |

منتخب مردم سوادکوه، قائمشهر و جویبار در مجلس نهم:
جای کمیسیون حمل و نقل در مجلس خالی است

خبرگزاری فارس: منتخب مردم سوادکوه، قائمشهر و جویبار در مجلس نهم شورای اسلامی با تاکید بر اینکه وارد فراکسیون‌های سیاسی نخواهم شد، گفت: جای کمیسیون حمل و نقل در مجلس خالی است.

خبرگزاری فارس: جای کمیسیون حمل و نقل در مجلس خالی است

به گزارش خبرگزاری فارس از سوادکوه، سید هادی حسینی صبح امروز امروز در دیدار جمعی از مدیران شرکت‌ها و کارخانجات استان مازندران به استفاده از نظرات نخبگان و مردم برای حضور در کمیسیون‌های مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: صفحه برجسته فعالیتم در مجلس شورای اسلامی حوزه اقتصادی خواهد بود تا در حل مشکلات حوزه انتخابیه فعالانه تلاش کنم.

مدیرکل سابق تربیت بدنی مازندران که سابقه مدیریت برگزاری جام جهانی کشتی را نیز در کارنامه خود دارد، خاطرنشان کرد: در فراکسیون ورزش حضور فعالی خواهم داشت و هیچگاه توجه به استعدادها و مشکلات ورزشی را فراموش نخواهم کرد.

وی با تاکید بر اینکه وارد فراکسیون‌های سیاسی نخواهم شد، افزود: جای کمیسیون حمل و نقل در مجلس خالی است و وجود آن احساس می‌شود.

حسینی به تشکیل کارگروه‌هایی با هدف بررسی استعدادها و مشکلات حوزه انتخابیه اشاره کرد و گفت: از کارشناسان مختلف که در حوزه‌های گوناگون دارای تخصص هستند برای تشکیل کارگروه‌های تخصصی استفاده خواهم کرد.

حسینی به ارتباط دو نماینده حوزه انتخابیه اشاره کرد و گفت: من به همراه علیپور در قبل و بعد از انتخابات هیچ مشکلی با هم نداشته‌ایم.

وی افزود: ما دو نماینده سعی می‌کنیم با توافق کامل یکدیگر در مسیر حل مشکلات منطقه از طریق مسئولان کشوری و استانی همگام باشیم.

عضو مجلس نهم شورای اسلامی از رایزنی ابتدایی دو نماینده حوزه انتخابیه سوادکوه، قائمشهر و جویبار با مسئولان کشوری خبر داد و گفت: ائتلاف در خدمت‌رسانی به مردم توسط دو نماینده را موجب هم‌افزایی می‌دانم و ما با هم سرباز ولایت خواهیم بود.

حسینی با تاکید بر اینکه توسعه تنها در بخش اقتصادی و عمرانی تعریف نمی‌شود، گفت: ستون اصلی توسعه در فرهنگ است.

منتخب مردم سوادکوه، قائمشهر و جویبار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه جامعه قرآنی شاداب‌تر و پویاتر از جوامع دیگر است، افزود: ما هر چه داریم از دولت قرآن است.

وی با بیان اینکه هر چه جامعه، مردم و دولت قرآنی‌تر باشند، معضلات فرهنگی و اجتماعی و اخلاقی کمتری خواهیم داشت، افزود: فراگیری فرهنگ قرآن موجب ارتقای فرهنگ خدمت و کار و ادب خواهد بود.

حسینی به اخلاق قرآنی در انتخابات اخیر اشاره کرد و افزود: شایعات و تخریب و به چالش کشیدن افراد در این انتخابات زیاد به چشم خورد که بیانگر دور بودن برخی‌ها از اخلاق و تربیت قرآنی بود.

وی با تاکید بر اینکه غالب مردم قرآنی و عاشق قرآنند، خاطرنشان کرد: توجه به دستورالعمل‌های قرآنی موجب پالایش جامعه از نابسامانی‌ها است.

منتخب مجلس نهم از حوزه انتخابیه سوادکوه، قائمشهر و جویبار با بیان اینکه رسانه‌ها نقش بی‌بدیلی در توسعه دارند، گفت: رابطه‌ام با رسانه همانند گذشته قوی و مستمر خواهد بود.

انتهای پیام/خ۱۰

   


وزیر خارجه آلمان :
برخی کشورها تحریمها بر ضد ایران را اجرا نمی کنند

خبرگزاری فارس: وزیر خارجه آلمان خواستار همکاری کلیه کشورهای خاور میانه برای اعمال تحریمهای تجاری و اقتصادی بر ضد ایران شد .

خبرگزاری فارس: برخی کشورها تحریمها بر ضد ایران را اجرا نمی کنند

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از فرانس پرس گیدو وستروله  وزیر خارجه آلمان ، روز یکشنبه در عمان خواستار اقدام کشورهای منطقه علیه قاچاق کالا به ایران شد و تاکید کرد تاثیر تحریم ها بر ایران آغاز شده است ولی قاچاق کالا به این کشور، این تاثیرگذاری را کاهش می ‌دهد . بر اساس این گزارش سخنان وزیر خارجه آلمان در حالی بیان می شود که قاچاق کالا از عمان به ایران در ماه های گذشته ، پس از تشدید تحریم ها علیه تهران ، رونق گرفته است . وزیر خارجه آلمان در مسقط ، پایتخت عمان ، گفت به اجرا گذاشتن تحریم ها، مانع از  تشدید بحران هسته ای ایران خواهد شد . وزیر خارجه آلمان به خبرنگاران گفت : تحریم های تجاری و اقتصادی بر ضد ایران  تنها زمانی تاثیرگذارتر خواهد بود  که کشورهای بیشتری در جهان وارد عمل شوند . ما سعی می کنیم مخاطبان خود را به انجام این کار متقاعد کنیم . وستروله افزود فقط به اجرا گذاشتن تحریم ها کافی نیست ، بلکه باید از دور زدن آنها نیز جلوگیری کرد . یکی از ماموران گمرگ عمان گفت طی ماه مارس، روزانه 500 قایق از تنگه هرمز عبور کرده‌اند . در صورتی که این قایق ها وارد آب های ایران شوند ، عمل غیرقانونی صورت گرفته است . تحت تاثیر تحریم های بین المللی علیه ایران تجار ایرانی حتی در عمان نیز نمی توانند معاملات یا اعتبار بانکی لازم را تامین کنند و به همین خاطر از موقعیت تجارعمانی به عنوان واسطه استفاده می کنند .  وستروله همچنین از سخنان مقامهای رژیم صهیونیستی در مورد احتمال حمله به ایران انتقاد کرد . وزیر خارجه آلمان افزود آلمان درپی حل بحران هسته ای ایران از طریق سیاسی است و از کشورهای منطقه مانند عمان می خواهد از نفوذ خود در این راه استفاده کنند . وی گفت اروپا در کنار تشدید تحریم ها، خواستار آغاز مذاکرات ایران و گروه 5+1 برای حل بحران هسته ای ایران است .

انتهای پیام /

   


درباره وبلاگ


آخرین پستها


نویسندگان


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات