رئیس کل دادگاه‌های عمومی کرمان خبر داد
مشکلات خانوادگی در صدر پرونده‌های حقوقی کرمان / فعالیت 31 قاضی در کرمان

خبرگزاری فارس: رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب شهرستان کرمان گفت: بالاترین آمار ورودی در پرونده‌های حقوقی به پرونده‌های خانواده اختصاص دارد.

خبرگزاری فارس: مشکلات خانوادگی در صدر پرونده‌های حقوقی کرمان / فعالیت 31 قاضی در کرمان

ماشاءالله ابراهیمی امروز در گفتوگو با خبرنگار فارس در کرمان اظهار داشت: دادگستری شهرستان کرمان دارای 13 شعبه حقوقی، 9 شعبه جزایی و چهار شعبه دادگاه انقلاب است.

وی افزود: شش شعبه از مجموع 13 شعبه حقوقی دادگستری شهرستان کرمان ویژه مسائل خانواده است.

ابراهیمی عنوان کرد: بالاترین آمار ورودی در پرونده‌های حقوقی به پرونده‌های خانواده اختصاص دارد که میانگین ورودی این پرونده‌ها در هر ماه 100 تا 120 مورد است.

وی تعداد ورودی پرونده‌های حقوقی از جمله ملکی و مالی را 90 تا 110 مورد در هر ماه ذکر کرد.

ابراهیمی بیان داشت: در 9 شعبه جزایی دادگستری شهرستان کرمان به پرونده‌های ورودی در حوزه‌های مختلف از جمله ضرب، جرح، کلاهبرداری و خیانت در امانت رسیدگی می‌شود.

این مسئول قضایی ابراز داشت: میانگین ورودی پرونده‌های جزایی دادگستری شهرستان کرمان 90 تا 100 مورد در هر ماه است.

ابراهیمی اذعان داشت: در بین پرونده‌های خانواده بالاترین آمار در بخش مالی مربوط به مهریه و در بخش غیر مالی مربوط به طلاق‌های توافقی است.

وی تصریح کرد: در بخش پرونده‌های حقوقی پرونده‌های مربوط به چک بیشتر از دیگر موارد خود را نشان می‌دهد که این امر بیانگر مشکلات مالی مردم است.

ابراهیمی گفت: بیشترین آمار در پرونده‌های جزایی دادگستری شهرستان کرمان به سرقت اختصاص دارد.

وی ابراز داشت: دادگستری شهرستان کرمان با حضور 31 قاضی اداره می‌شود که این افراد در شیفت کاری عصر نیز به مردم خدماتی را ارائه می‌دهند.

ابراهیمی با بیان اینکه دادگستری شهرستان کرمان با کمبود شدید نیرو مواجه است، ابراز داشت: در حال حاضر با یک پنجم نیروهای اساسی دادگستری فعالیت می‌کنیم، اما همکاران با فعالیت در چند شیفت کاری به مردم خدمت‌رسانی می‌کنند.

   


رئیس کمیسیون افتای سازمان نظام صنفی رایانه‌ای در گفت‌وگو با فارس خبر داد
پالایش آنتی‌ویروس‌های خارجی/استفاده از نسخه‌‌های خارجی تا زمان خودکفایی

خبرگزاری فارس: رئیس کمیسیون افتا سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران گفت:‌ با اعلام ممنوعیت ورود ضدبدافزارهای خارجی، قرار شد به موازات حمایت از تولید ضدبدافزارهای بومی از برخی آنتی‌ویروس‌های خارجی برای تأمین امنیت استفاده شود.

خبرگزاری فارس: پالایش آنتی‌ویروس‌های خارجی/استفاده از نسخه‌‌های خارجی تا زمان خودکفایی

بهناز آریا در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس، اظهار داشت: پس از اعلام ممنوعیت ورود ضدبد افزارهای خارجی به کشور از سوی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، باید راه‌حل جایگزینی برای این موضوع پیدا می‌شد.

رئیس کمیسیون افتای سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران افزود: با اعلام این ممنوعیت، علاوه بر ایجاد اختلال در تجارت شرکت‌های واردکننده ضد بد‌افزار، موضوع مهم‌تر مطرح شده، تأمین امنیت مطلوب بود.

عضو هیئت مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران گفت: دراین زمینه طی جلساتی با معاون گسترش سازمان فناوری اطلاعات، قرار شد برای راه‌حل میان‌مدت، در مرحله نخست از برخی آنتی‌ویروس‌های خارجی برای تأمین امنیت استفاده شود و به موازات آن تولید و استفاده از ضدبدافزارهای تولید داخل نیز حمایت و پیگیری گردد.

آریا گفت: از این رو با همکاری مشترک سازمان فناوری اطلاعات ایران و کمیسیون افتای سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران، کارگروه «ساماندهی ضد بد افزارهای خارجی» تشکیل شد که جلسات آن با حضور نمایندگان هر دو سازمان به صورت مرتب تشکیل می‌شود.

وی ادامه داد: در این کارگروه، ملاک‌های ارزیابی ضد بد‌افزارهای خارجی مشخص و سپس به سازمان فناوری اطلاعات ایران ارسال می‌شوند. سازمان فناوری اطلاعات با لحاظ کردن ملاحظات حاکمیتی و ملی، ضد بد‌افزارهای اعلام‌شده را مورد ارزیابی قرار می‌دهد و در نهایت ضدبدافزارهای مورد تایید اعلام می‌شوند.

عضو هیئت‌مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران تأکید کرد: در این مرحله بازار هدف صرفا سازمان‌های دولتی قرار داده شده که باید ضد بد‌افزارهای خود را از لیست اعلامی و مورد تایید سازمان فناوری اطلاعات انتخاب نمایند .

وی ادامه داد: علاوه بر این، شناسایی و تعیین ملاک‌های ارزیابی شرکت‌های عرضه کننده این محصولات نیز جزو دستور کار این کارگروه است. در این راستا هم‌اکنون کارگروه ساماندهی ضدبد‌افزارهای خارجی در کمیسیون افتای سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران، فراخوانی را برای شناسایی شرکت‌های ارائه‌دهنده ضد بد‌افزارهای خارجی اعلام کرده است.

وی ادامه داد: دراین فراخوان شرکت‌های واردکننده و فروشنده ضد بد‌افزارهای خارجی که با سازمان‌های دولتی همکاری دارند،‌ باید اطلاعات خود را به صورت خوداظهاری به ثبت برسانند.

وی ادامه داد: با تشکیل بانک اطلاعاتی شرکت‌ها و برندهای واردکننده ضدبدافزارهای خارجی، ارگان‌های دولتی با مراجعه به آن قادر خواهند بود مطابق با نیاز سازمانی‌شان نرم‌افزار و خدمات امنیتی را از شرکت‌هایی که اسامی آنها در این بانک اطلاعاتی ذکر شده و صلاحیت‌شان به تایید رسیده سفارش دهند.

آریا گفت: در مرحله بعد نیز اطلاعات خوداظهاری شرکت‌ها با واقعیت تطبیق داده خواهد شد.

این عضو هیئت‌مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران خاطر نشان کرد: در فاز نخست محدوده این فراخوان، استان تهران است و تنها ارائه دهندگان نسخه‌های شرکتی و شبکه‌ای ضد بد افزاز، مورد بررسی قرار می‌گیرند و فراخوان نیز روی سایت سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران به آدرس Tehran.irannsr.org قابل دسترس است.

   


فرماندار آمل:
21 سازمان خیریه مردم‌نهاد در آمل فعالیت دارند

خبرگزاری فارس: فرماندار آمل گفت: 21 سازمان خیریه مردم‌نهاد در آمل فعالیت دارند.

خبرگزاری فارس: 21 سازمان خیریه مردم‌نهاد در آمل فعالیت دارند

به گزارش خبرگزاری فارس از آمل، یدالله اکبرزاده صبح امروز در نشست مشترک کمیته امداد امام خمینی(ره) با سازمان‌ها و موسسات خیریه مردم نهاد این شهرستان که با حضور مسئولان کمیته امداد امام خمینی(ره) مازندران برگزار شد، بیان داشت: در این شهرستان 21 سازمان خیریه مردم نهاد فعالیت دارند.

این مسئول افزود: این سازمان‌ها در راستای خیرخواهی و خیراندیشی برای محرومان جامعه گام برمی‌دارند که توانسته‌اند در کنار ادارات دولتی گره از کار مردم باز کنند.

اکبرزاده با اعلام اینکه سازمان‌های خیریه در عرصه نیکوکاری توانسته است در سطح استان سلامت ویژه‌ای را ایجاد کند، تصریح کرد: آمل در بخش موسسات خیریه سرآمد دیگر شهرستان‌های استان مازندران است و در ماه مبارک رمضان شاهد کمک‌های نیکوکاران هستیم.

وی با تاکید اینکه در ماه مبارک رمضان در این شهرستان گلریزان معلولان ذهنی، گلریزان زندانیان و آزادسازی خانواده‌های آبرومند برگزار می‌شود، یادآور شد: گلریزان بزرگ مجمع خیرین شهرستان در شب ولادت امام حسن مجتبی(ع)، گلریزان در بخش‌های دابودشت و لاریجان برای نیازمندان از دیگر اقدامات خیرخواهانه در این شهرستان است.

فرماندار آمل با اعلام اینکه خانواده‌های شهدا نیز در بین خیرین فعالیت زیادی دارند، خاطرنشان کرد: در بازدیدی که از خانواده‌های مستمند داشتیم افراد زیادی در شرایط بسیار سخت در حال گذران زندگی هستند که برخی از آنها حتی نان شب خود را ندارند.

اکبرزاده با اشاره به اینکه باید نگاه‌ها برای ایجاد اشتغال، کاهش فقر و محرومیت توسط سازمان‌ها باشد، تاکید کرد: باید سازمان‌ها در بحث نرم‌افزاری نیز همسو عمل کنند.

وی درباره اشتغالزایی در خانواده‌های نیازمند اذعان داشت: در بحث اشتغال خانواده‌های تحت حمایت نیز می‌توان گفت که وقتی مشغول به کار شدن آنها را می‌بینیم خیلی خوشحال می‌شویم که نه تنها نیاز روزمره خود را تامین می‌کنند بلکه تعدادی از افراد را نیز در کنار خود به کار گرفته‌اند.

   


درباره وبلاگ


آخرین پستها


نویسندگان


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic