خبر و ایران و جهان tag:http://skied1383.mihanblog.com 2020-09-22T17:51:11+01:00 mihanblog.com مشکلات خانوادگی در صدر پرونده‌های حقوقی کرمان / فعالیت 31 قاضی در کرمان 2012-08-03T04:07:32+01:00 2012-08-03T04:07:32+01:00 tag:http://skied1383.mihanblog.com/post/573 مینا ب رئیس کل دادگاه‌های عمومی کرمان خبر داد مشکلات خانوادگی در صدر پرونده‌های حقوقی کرمان / فعالیت 31 قاضی در کرمان خبرگزاری فارس: رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب شهرستان کرمان گفت: بالاترین آمار ورودی در پرونده‌های حقوقی به پرونده‌های خانواده اختصاص دارد. ماشاءالله ابراهیمی امروز در گفتوگو با خبرنگار فارس در کرمان اظهار داشت: دادگستری شهرستان کرمان دارای 13 شعبه حقوقی، 9 شعبه جزایی و چهار شعبه دادگاه انقلاب است. وی افزود: شش شعبه از مجموع 13 شعبه حقوقی دادگستری شهرستان کرمان ویژه مسائل خان رئیس کل دادگاه‌های عمومی کرمان خبر داد
مشکلات خانوادگی در صدر پرونده‌های حقوقی کرمان / فعالیت 31 قاضی در کرمان

خبرگزاری فارس: رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب شهرستان کرمان گفت: بالاترین آمار ورودی در پرونده‌های حقوقی به پرونده‌های خانواده اختصاص دارد.

خبرگزاری فارس: مشکلات خانوادگی در صدر پرونده‌های حقوقی کرمان / فعالیت 31 قاضی در کرمان

ماشاءالله ابراهیمی امروز در گفتوگو با خبرنگار فارس در کرمان اظهار داشت: دادگستری شهرستان کرمان دارای 13 شعبه حقوقی، 9 شعبه جزایی و چهار شعبه دادگاه انقلاب است.

وی افزود: شش شعبه از مجموع 13 شعبه حقوقی دادگستری شهرستان کرمان ویژه مسائل خانواده است.

ابراهیمی عنوان کرد: بالاترین آمار ورودی در پرونده‌های حقوقی به پرونده‌های خانواده اختصاص دارد که میانگین ورودی این پرونده‌ها در هر ماه 100 تا 120 مورد است.

وی تعداد ورودی پرونده‌های حقوقی از جمله ملکی و مالی را 90 تا 110 مورد در هر ماه ذکر کرد.

ابراهیمی بیان داشت: در 9 شعبه جزایی دادگستری شهرستان کرمان به پرونده‌های ورودی در حوزه‌های مختلف از جمله ضرب، جرح، کلاهبرداری و خیانت در امانت رسیدگی می‌شود.

این مسئول قضایی ابراز داشت: میانگین ورودی پرونده‌های جزایی دادگستری شهرستان کرمان 90 تا 100 مورد در هر ماه است.

ابراهیمی اذعان داشت: در بین پرونده‌های خانواده بالاترین آمار در بخش مالی مربوط به مهریه و در بخش غیر مالی مربوط به طلاق‌های توافقی است.

وی تصریح کرد: در بخش پرونده‌های حقوقی پرونده‌های مربوط به چک بیشتر از دیگر موارد خود را نشان می‌دهد که این امر بیانگر مشکلات مالی مردم است.

ابراهیمی گفت: بیشترین آمار در پرونده‌های جزایی دادگستری شهرستان کرمان به سرقت اختصاص دارد.

وی ابراز داشت: دادگستری شهرستان کرمان با حضور 31 قاضی اداره می‌شود که این افراد در شیفت کاری عصر نیز به مردم خدماتی را ارائه می‌دهند.

ابراهیمی با بیان اینکه دادگستری شهرستان کرمان با کمبود شدید نیرو مواجه است، ابراز داشت: در حال حاضر با یک پنجم نیروهای اساسی دادگستری فعالیت می‌کنیم، اما همکاران با فعالیت در چند شیفت کاری به مردم خدمت‌رسانی می‌کنند.

]]>
پالایش آنتی‌ویروس‌های خارجی/استفاده از نسخه‌‌های خارجی تا زمان خودکفایی 2012-08-01T07:23:20+01:00 2012-08-01T07:23:20+01:00 tag:http://skied1383.mihanblog.com/post/572 مینا ب رئیس کمیسیون افتای سازمان نظام صنفی رایانه‌ای در گفت‌وگو با فارس خبر داد پالایش آنتی‌ویروس‌های خارجی/استفاده از نسخه‌‌های خارجی تا زمان خودکفایی خبرگزاری فارس: رئیس کمیسیون افتا سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران گفت:‌ با اعلام ممنوعیت ورود ضدبدافزارهای خارجی، قرار شد به موازات حمایت از تولید ضدبدافزارهای بومی از برخی آنتی‌ویروس‌های خارجی برای تأمین امنیت استفاده شود. بهناز آریا در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس، اظهار داشت: پس از اعلام ممنوعیت ورود ضدبد افزارهای خارجی به ک رئیس کمیسیون افتای سازمان نظام صنفی رایانه‌ای در گفت‌وگو با فارس خبر داد
پالایش آنتی‌ویروس‌های خارجی/استفاده از نسخه‌‌های خارجی تا زمان خودکفایی

خبرگزاری فارس: رئیس کمیسیون افتا سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران گفت:‌ با اعلام ممنوعیت ورود ضدبدافزارهای خارجی، قرار شد به موازات حمایت از تولید ضدبدافزارهای بومی از برخی آنتی‌ویروس‌های خارجی برای تأمین امنیت استفاده شود.

خبرگزاری فارس: پالایش آنتی‌ویروس‌های خارجی/استفاده از نسخه‌‌های خارجی تا زمان خودکفایی

بهناز آریا در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس، اظهار داشت: پس از اعلام ممنوعیت ورود ضدبد افزارهای خارجی به کشور از سوی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، باید راه‌حل جایگزینی برای این موضوع پیدا می‌شد.

رئیس کمیسیون افتای سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران افزود: با اعلام این ممنوعیت، علاوه بر ایجاد اختلال در تجارت شرکت‌های واردکننده ضد بد‌افزار، موضوع مهم‌تر مطرح شده، تأمین امنیت مطلوب بود.

عضو هیئت مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران گفت: دراین زمینه طی جلساتی با معاون گسترش سازمان فناوری اطلاعات، قرار شد برای راه‌حل میان‌مدت، در مرحله نخست از برخی آنتی‌ویروس‌های خارجی برای تأمین امنیت استفاده شود و به موازات آن تولید و استفاده از ضدبدافزارهای تولید داخل نیز حمایت و پیگیری گردد.

آریا گفت: از این رو با همکاری مشترک سازمان فناوری اطلاعات ایران و کمیسیون افتای سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران، کارگروه «ساماندهی ضد بد افزارهای خارجی» تشکیل شد که جلسات آن با حضور نمایندگان هر دو سازمان به صورت مرتب تشکیل می‌شود.

وی ادامه داد: در این کارگروه، ملاک‌های ارزیابی ضد بد‌افزارهای خارجی مشخص و سپس به سازمان فناوری اطلاعات ایران ارسال می‌شوند. سازمان فناوری اطلاعات با لحاظ کردن ملاحظات حاکمیتی و ملی، ضد بد‌افزارهای اعلام‌شده را مورد ارزیابی قرار می‌دهد و در نهایت ضدبدافزارهای مورد تایید اعلام می‌شوند.

عضو هیئت‌مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران تأکید کرد: در این مرحله بازار هدف صرفا سازمان‌های دولتی قرار داده شده که باید ضد بد‌افزارهای خود را از لیست اعلامی و مورد تایید سازمان فناوری اطلاعات انتخاب نمایند .

وی ادامه داد: علاوه بر این، شناسایی و تعیین ملاک‌های ارزیابی شرکت‌های عرضه کننده این محصولات نیز جزو دستور کار این کارگروه است. در این راستا هم‌اکنون کارگروه ساماندهی ضدبد‌افزارهای خارجی در کمیسیون افتای سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران، فراخوانی را برای شناسایی شرکت‌های ارائه‌دهنده ضد بد‌افزارهای خارجی اعلام کرده است.

وی ادامه داد: دراین فراخوان شرکت‌های واردکننده و فروشنده ضد بد‌افزارهای خارجی که با سازمان‌های دولتی همکاری دارند،‌ باید اطلاعات خود را به صورت خوداظهاری به ثبت برسانند.

وی ادامه داد: با تشکیل بانک اطلاعاتی شرکت‌ها و برندهای واردکننده ضدبدافزارهای خارجی، ارگان‌های دولتی با مراجعه به آن قادر خواهند بود مطابق با نیاز سازمانی‌شان نرم‌افزار و خدمات امنیتی را از شرکت‌هایی که اسامی آنها در این بانک اطلاعاتی ذکر شده و صلاحیت‌شان به تایید رسیده سفارش دهند.

آریا گفت: در مرحله بعد نیز اطلاعات خوداظهاری شرکت‌ها با واقعیت تطبیق داده خواهد شد.

این عضو هیئت‌مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران خاطر نشان کرد: در فاز نخست محدوده این فراخوان، استان تهران است و تنها ارائه دهندگان نسخه‌های شرکتی و شبکه‌ای ضد بد افزاز، مورد بررسی قرار می‌گیرند و فراخوان نیز روی سایت سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران به آدرس Tehran.irannsr.org قابل دسترس است.

]]>
21 سازمان خیریه مردم‌نهاد در آمل فعالیت دارند 2012-08-01T07:22:14+01:00 2012-08-01T07:22:14+01:00 tag:http://skied1383.mihanblog.com/post/571 مینا ب فرماندار آمل: 21 سازمان خیریه مردم‌نهاد در آمل فعالیت دارند خبرگزاری فارس: فرماندار آمل گفت: 21 سازمان خیریه مردم‌نهاد در آمل فعالیت دارند. به گزارش خبرگزاری فارس از آمل، یدالله اکبرزاده صبح امروز در نشست مشترک کمیته امداد امام خمینی(ره) با سازمان‌ها و موسسات خیریه مردم نهاد این شهرستان که با حضور مسئولان کمیته امداد امام خمینی(ره) مازندران برگزار شد، بیان داشت: در این شهرستان 21 سازمان خیریه مردم نهاد فعالیت دارند. این مسئول افزود: این سازمان‌ها در راستای خیرخواهی و خیراندیشی برای محروم فرماندار آمل:
21 سازمان خیریه مردم‌نهاد در آمل فعالیت دارند

خبرگزاری فارس: فرماندار آمل گفت: 21 سازمان خیریه مردم‌نهاد در آمل فعالیت دارند.

خبرگزاری فارس: 21 سازمان خیریه مردم‌نهاد در آمل فعالیت دارند

به گزارش خبرگزاری فارس از آمل، یدالله اکبرزاده صبح امروز در نشست مشترک کمیته امداد امام خمینی(ره) با سازمان‌ها و موسسات خیریه مردم نهاد این شهرستان که با حضور مسئولان کمیته امداد امام خمینی(ره) مازندران برگزار شد، بیان داشت: در این شهرستان 21 سازمان خیریه مردم نهاد فعالیت دارند.

این مسئول افزود: این سازمان‌ها در راستای خیرخواهی و خیراندیشی برای محرومان جامعه گام برمی‌دارند که توانسته‌اند در کنار ادارات دولتی گره از کار مردم باز کنند.

اکبرزاده با اعلام اینکه سازمان‌های خیریه در عرصه نیکوکاری توانسته است در سطح استان سلامت ویژه‌ای را ایجاد کند، تصریح کرد: آمل در بخش موسسات خیریه سرآمد دیگر شهرستان‌های استان مازندران است و در ماه مبارک رمضان شاهد کمک‌های نیکوکاران هستیم.

وی با تاکید اینکه در ماه مبارک رمضان در این شهرستان گلریزان معلولان ذهنی، گلریزان زندانیان و آزادسازی خانواده‌های آبرومند برگزار می‌شود، یادآور شد: گلریزان بزرگ مجمع خیرین شهرستان در شب ولادت امام حسن مجتبی(ع)، گلریزان در بخش‌های دابودشت و لاریجان برای نیازمندان از دیگر اقدامات خیرخواهانه در این شهرستان است.

فرماندار آمل با اعلام اینکه خانواده‌های شهدا نیز در بین خیرین فعالیت زیادی دارند، خاطرنشان کرد: در بازدیدی که از خانواده‌های مستمند داشتیم افراد زیادی در شرایط بسیار سخت در حال گذران زندگی هستند که برخی از آنها حتی نان شب خود را ندارند.

اکبرزاده با اشاره به اینکه باید نگاه‌ها برای ایجاد اشتغال، کاهش فقر و محرومیت توسط سازمان‌ها باشد، تاکید کرد: باید سازمان‌ها در بحث نرم‌افزاری نیز همسو عمل کنند.

وی درباره اشتغالزایی در خانواده‌های نیازمند اذعان داشت: در بحث اشتغال خانواده‌های تحت حمایت نیز می‌توان گفت که وقتی مشغول به کار شدن آنها را می‌بینیم خیلی خوشحال می‌شویم که نه تنها نیاز روزمره خود را تامین می‌کنند بلکه تعدادی از افراد را نیز در کنار خود به کار گرفته‌اند.

]]>
معاون آموزشی طرح ضیافت اندیشه دانشگاه علوم پزشکی شیراز 2012-07-23T17:27:24+01:00 2012-07-23T17:27:24+01:00 tag:http://skied1383.mihanblog.com/post/570 مینا ب عصر امروز صورت گرفت آغاز به کار طرح ضیافت اندیشه قرآنی در شیراز خبرگزاری فارس: طرح ضیافت اندیشه قرآنی عصر امروز با محوریت ظهور امام زمان (عج) در شیراز آغاز به کار کرد. به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، در این طرح که از میان بیش از یک‌هزار و 500 نفر دانشجوی دانشگاه‌های علوم پزشکی استان فارس که برای شرکت در این طرح ثبت نام کردند تنها 800 نفر پذیرفته شدند که به مدت دو هفته در طرح ضیافت اندیشه قرآنی با هدف ارتقای معرفت دینی حضور می‌یابند. این طرح که برای سومین سال پیاپی توسط دانشگاه علوم پزشک عصر امروز صورت گرفت
آغاز به کار طرح ضیافت اندیشه قرآنی در شیراز

خبرگزاری فارس: طرح ضیافت اندیشه قرآنی عصر امروز با محوریت ظهور امام زمان (عج) در شیراز آغاز به کار کرد.

خبرگزاری فارس: آغاز به کار طرح ضیافت اندیشه قرآنی در شیراز

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، در این طرح که از میان بیش از یک‌هزار و 500 نفر دانشجوی دانشگاه‌های علوم پزشکی استان فارس که برای شرکت در این طرح ثبت نام کردند تنها 800 نفر پذیرفته شدند که به مدت دو هفته در طرح ضیافت اندیشه قرآنی با هدف ارتقای معرفت دینی حضور می‌یابند.

این طرح که برای سومین سال پیاپی توسط دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار می‌شود، اساتید حوزه و دانشگاه در کلاس‌های آموزشی و برنامه‌های جنبی آن به آموزش درس‌های معارف می‌پردازند.

معاون آموزشی طرح ضیافت اندیشه دانشگاه علوم پزشکی شیراز در حاشیه این آیین در جمع خبرنگاران گفت: این طرح که از هفته‌ها قبل برای بهتر برگزار شدن آن هماهنگی و بررسی‌های لازم انجام شده است، به منظور بالا بردن سطح دانش قرآنی و افزایش آموخته‌های معرفتی دانشجویان شرکت کننده در این برنامه بزرگ فرهنگی معنوی آنان برنامه‌ریزی شده است.

مهدی خسروی اظهار داشت: این طرح با حضور 800 تن از دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی شیراز، فسا و جهرم اجرا شده و از موارد ویژه این طرح استقبال بسیار خوب دانشجویان دختر از این برنامه است.

خسروی تصریح کرد: جلسات این طرح در دو نوبت صبح و بعد از ظهر شامل برنامه‌های قرآنی و حلقه‌های معرفتی به تفکیک خواهران و برادران انجام می‌شود و با توجه به اینکه بسیاری از شرکت کنندگان در این طرح ساکن شهر شیراز نیستند، امکان اسکان و میزبانی از این دانشجویان با تفکیک جنسیتی در 2 اردوگاه مجزا در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/ی30

]]>
ترفندهای جدیدی برای عبور از شهرداری تبریز داریم 2012-03-26T07:52:28+01:00 2012-03-26T07:52:28+01:00 tag:http://skied1383.mihanblog.com/post/569 مینا ب بختیاری‌زاده در گفت‌و‌گو با فارس: ترفندهای جدیدی برای عبور از شهرداری تبریز داریم خبرگزاری فارس: مربی تیم فوتبال صبای قم گفت: با اینکه بازی این هفته ما با یکی از قعرنشینان جدول رده‌بندی است اما ترفندهای جدیدی برای خوب بازی کردن و عبور از سد شهرداری تبریز داریم. ناصر بختیاری‌زاده امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در قم تصریح کرد: شهرداری تبریز هم‌اکنون یکی از قعرنشینان جدول رده‌بندی لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور محسوب می‌شود ولی بازیکنان مطرح و سرشناسی در ترکیب خود دارد، بنابراین مقاب بختیاری‌زاده در گفت‌و‌گو با فارس:
ترفندهای جدیدی برای عبور از شهرداری تبریز داریم

خبرگزاری فارس: مربی تیم فوتبال صبای قم گفت: با اینکه بازی این هفته ما با یکی از قعرنشینان جدول رده‌بندی است اما ترفندهای جدیدی برای خوب بازی کردن و عبور از سد شهرداری تبریز داریم.

خبرگزاری فارس: ترفندهای جدیدی برای عبور از شهرداری تبریز داریم

ناصر بختیاری‌زاده امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در قم تصریح کرد: شهرداری تبریز هم‌اکنون یکی از قعرنشینان جدول رده‌بندی لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور محسوب می‌شود ولی بازیکنان مطرح و سرشناسی در ترکیب خود دارد، بنابراین مقابل این تیم بازی سختی در پیش داریم.

وی ادامه داد: تیم شهرداری را از طریق ارزیابی و آنالیز فیلم چند بازی اخیر خوب می‌شناسیم و در دیدار رفت در ورزشگاه یادگار امام برابر این تیم بازی خوبی انجام دادیم.

وی اضافه کرد: صبا امسال یکی از قدرت‌های لیگ برتر است و قطعا در جدال با شهرداری تبریز بازی خوبی مقابل این تیم به نمایش می‌گذاریم و به سادگی به این تیم امتیاز نمی‌دهیم.

مربی تیم فوتبال صبای قم تصریح کرد: در سه بازی اخیر دور برگشت لیگ برتر فوتبال عملکرد تیم خوب بود اما به دلیل اینکه امتیازات زیادی از دست دادیم، کمی موقعیت تیم در جدول به خطر افتاده است، با این حال یقین دارم که جایگاه تیم از شکست شهرداری تبریز ارتقاء خواهد یافت.

وی یادآور شد: ما امسال با برنامه‌ریزی بسیار خوبی تمرینات و برنامه‌های آماده‌سازی تیم را طراحی کرده و از همان هفته نخست با تیمی آماده وارد یازدهمین دوره رقابت‌های لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور شدیم و نیم فصل نخست نیز در فاصله اندک با صدر جدول بودیم.

بختیاری‌زاده با تقدیر از بازیکنان جوان و با انگیزه صبای قم به خاطر بازی خوب آنها در لیگ این فصل تصریح کرد: به هر حال با بضاعتی که صبای قم دارد انتظار اینکه حتی ما در بین چهار تیم بالای جدول هم قرار بگیریم، دور از ذهن خیلی از کارشناسان و اهالی فوتبال بود اما با همت و تلاش بسیار ستودنی و انگیزه مضاعف بازیکنان توانستیم این امر را محقق کنیم.

وی تاکید کرد: صبای قم در حالی که از نظر مخارج و جذب بازیکن و همچنین ریخت و پاش‌های معمول در فوتبال قابل مقایسه با تیم‌های دیگر نیست اما این تیم با نبوغ فوتبالیست‌های خوب خود به این مرحله رسیده و فکر می‌کنم که به خوبی از اعتبار فوتبال قم دفاع کرده و با کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا این موفقیت‌ها را نیز کامل می‌کند.

مربی تیم فوتبال صبای قم عنوان داشت: گذشته از این موضوعات، ما این هفته با تیم هفدهم جدول رده‌بندی که در خط سقوط است و یکی از حریفان سرسخت ما به شمار می‌رود، بازی بسیار مهمی در پیش داریم و یقینا بازیکنان ما سعی خواهند کرد بهترین بازی خود را به نمایش بگذارند.

دیدار صبای قم و شهرداری تبریز از ساعت 16 عصر پنجشنبه دهم فروردین ماه در ورزشگاه 70 هزار نفری یادگار امام شهر تبریز برگزار می‌شود.

انتهای پیام/خ20/د1000

]]>
عملیاتی کردن طرح جامع گمرک در سال 91 2012-03-26T07:52:24+01:00 2012-03-26T07:52:24+01:00 tag:http://skied1383.mihanblog.com/post/568 مینا ب مدیرکل گمرک استان قم خبر داد عملیاتی کردن طرح جامع گمرک در سال 91 خبرگزاری فارس: مدیرکل گمرک استان قم با اشاره به پیگیری طرح جامع گمرک در سال گذشته گفت: با جانمایی صورت گرفته این طرح در سال جاری صددرصد عملیاتی خواهد شد. احمد ذاکری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به نامگذاری امسال به نام«تولید ملی؛ حمایت از سرمایه و کار ایرانی» اظهار داشت: شعار امسال به نوعی تکمیل‌کننده شعار و نامگذاری سال قبل است. وی ادامه داد: مقام معظم رهبری توجهات خاصی به همه دستگاه‌های نظام داشتند مدیرکل گمرک استان قم خبر داد
عملیاتی کردن طرح جامع گمرک در سال 91

خبرگزاری فارس: مدیرکل گمرک استان قم با اشاره به پیگیری طرح جامع گمرک در سال گذشته گفت: با جانمایی صورت گرفته این طرح در سال جاری صددرصد عملیاتی خواهد شد.

خبرگزاری فارس: عملیاتی کردن طرح جامع گمرک در سال 91

احمد ذاکری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به نامگذاری امسال به نام«تولید ملی؛ حمایت از سرمایه و کار ایرانی» اظهار داشت: شعار امسال به نوعی تکمیل‌کننده شعار و نامگذاری سال قبل است.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری توجهات خاصی به همه دستگاه‌های نظام داشتند و این نامگذاری از سه بعد واحدهای تولیدی، دستگاه‌های اقتصادی و مردم قابل بررسی است.

مدیرکل گمرک استان قم با تبیین هر یک از این سه بخش عنوان کرد: دستگاه‌های اقتصادی نباید این نامگذاری را به دید شعار ببینند بلکه باید آن را جدی گرفته و به سمت حمایت از تولید ملی بروند و تمام همت خود را به منظور ایجاد بسترهای تولید ملی به کار گیرند.

وی تصریح کرد: زمانی که حمایت همه‌جانبه از تولیدکننده داشته باشیم با برنامه‌ریزی‌های درست خواهیم توانست این شعار را عملیاتی کنیم.

ذاکری با اشاره به پروژه‌های عمرانی گمرک در سال 90 آنها را زیرساختی عنوان کرد و گفت: این پروژه‌ها در سال 91 حالت اجرایی پیدا خواهد کرد و با تکمیل آن تولید ملی مورد حمایت قرار خواهد گرفت.

وی از عملیاتی کردن طرح جامع گمرک در سال جاری خبر داد و افزود: برای این پروژه، 40 هکتار زمین در اختیار داریم که با توجه به قرار گرفتن در مجاورت ریل راه آهن، نزدیکی به پایتخت و بند 18 مصوبه کارگروه دولت در خصوص انتقال گمرکات تهران به خارج از شهر احداث می‌شود.

مدیرکل گمرک استان قم در مورد اعتبار این طرح گفت: موافقت 50 میلیون تومانی برای طراحی و جانمایی گرفتیم اما تنها برای انشعاب ریل راه آهن حداقل 3 میلیارد تومان اعتبار نیاز است که هم استان و هم گمرک ایران حمایت می‌کنند.

وی ادامه داد: یکی دیگر از برنامه‌های ما حضور بخش خصوصی در گمرک و واگذاری اموری چون تخلیه و بارگیری به بخش خصوصی در راستای اجرای اصل 44 قانون اساسی است.

ذاکری تصریح کرد: با توجه به آمار ارائه شده، مثبت بودیم و باید تلاش کنیم تراز مثبت را حفظ کرده و حتی افزایش بدهیم.

وی بخش دوم سخنان رهبری را متوجه فعالان اقتصادی دانست و گفت: فعالان اقتصادی این پیام را باید بیشتر مورد توجه قرار داده و از موقعیت و فرصت به دست آمده استفاده کرده و سرمایه‌گذار ایرانی هم از بسترهایی که دولت ایجاد می‌کند به نحو احسن استفاده کند.

مدیرکل گمرک استان قم ادامه داد: تولیدکننده داخل باید کالایی تولید کند که هم از نظر کیفیت در سطح بالا بوده و هم از نظر قیمت قابل رقابت با مشابه خارجی باشد.

وی با اشاره به روحیه خلاق ایرانیان گفت: واحد تولیدی باید توجه داشته باشد که محصولی را تولید کند که در کوتاه مدت افراد زیادی را به خود جذب کند و حتی برندسازی کند تا آن محصول برای همیشه در اذهان مردم ماندگار شود.

ذاکری شاخه سوم پیام نوروزی رهبری را مردم دانست و گفت: اگر کالای ایرانی با کیفیت و دوام بالا تولید شود مردم هم اعتماد کرده و به سمت استفاده از کالای ایرانی می‌روند و این در درازمدت تبدیل به فرهنگ می‌شود.

وی تاکید کرد: مردم باید حمایت خود را با خرید کالای داخلی نشان دهند و دولت و دستگاه‌های اجرایی هم باید دست به دست هم داده و با حمایت‌های خود تولیدکننده داخلی را به سمت برندسازی و تولید محصول با کیفیت سوق دهند.

مدیرکل گمرک قم با بیان اینکه خرید محصول داخلی سبب رونق اقتصادی کشور شده و به نوبه خود اشتغال مولد ایجاد خواهند کرد گفت: اگر مردم، مسئولان و تولیدکنندگان وظایف خود را به درستی انجام دهند، این چرخه خواهد چرخید و مشت محکمی به دهان دشمنان خواهد زد و اشتغال کشور هم حل خواهد شد.

انتهای پیام/خ10/د1000

]]>
پاسداری از حرمت خانواده معظم شهدا و ایثارگران 2012-03-26T07:52:21+01:00 2012-03-26T07:52:21+01:00 tag:http://skied1383.mihanblog.com/post/567 مینا ب استاندار البرز تاکید کرد پاسداری از حرمت خانواده معظم شهدا و ایثارگران خبرگزاری فارس: استاندار البرز تاکید کرد: پاسداری از حرمت خانواده معظم شهدا و ایثارگران یکی از مهمترین وظائف نسل امروز است. به گزارش خبرگزاری فارس از کرج به نقل از پایگاه اطلاع رسانی روابط عمومی استانداری البرز، عیسی فرهادی و جمعی از مسئولان بخش چهارباغ شامگاه یکشنبه با خانواده‌های معظم شهیدان روستاهای ملک آباد و اسماعیل آباد از توابع این بخش دیدار کردند. عیسی فرهادی در این دیدار ضمن تبریک سال نو به خانواده معظم شهد استاندار البرز تاکید کرد
پاسداری از حرمت خانواده معظم شهدا و ایثارگران

خبرگزاری فارس: استاندار البرز تاکید کرد: پاسداری از حرمت خانواده معظم شهدا و ایثارگران یکی از مهمترین وظائف نسل امروز است.

خبرگزاری فارس: پاسداری از حرمت خانواده معظم شهدا و ایثارگران

به گزارش خبرگزاری فارس از کرج به نقل از پایگاه اطلاع رسانی روابط عمومی استانداری البرز، عیسی فرهادی و جمعی از مسئولان بخش چهارباغ شامگاه یکشنبه با خانواده‌های معظم شهیدان روستاهای ملک آباد و اسماعیل آباد از توابع این بخش دیدار کردند.

عیسی فرهادی در این دیدار ضمن تبریک سال نو به خانواده معظم شهدای این دو روستا، از صبر و متانت خانواده‌های شهدا قدردانی کرد.

فرهادی که در منزل مسن‌ترین پدر شهید که 120 سال سن دارد حضور یافته بود، اظهار داشت: حرمت و احترام خانواده‌های معظم شهدا و جانبازان به عنوان یادگاران دفاع مقدس باید همواره پاس داشته شود.

وی تاکید کرد: ایثار و از خود گذشتگی از ارزش‌های انقلاب اسلامی و دفاع مقدس است که باید آنها را به نسل‌های آینده منتقل کرد.

استاندار البرز خاطر نشان کرد: تکریم و تعظیم شعائر انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بر همگان واجب است و مسئولان باید سنت دید و بازدید از خانواده‌های شهدا و ایثارگران را سرلوحه فعالیت‌های خود قرار دهند.

انتهای پیام/خ۳۰

]]>
برپایی نمایشگاه عکس بیداری اسلامی در یادمان والفجر 8 2012-03-26T07:52:17+01:00 2012-03-26T07:52:17+01:00 tag:http://skied1383.mihanblog.com/post/566 مینا ب مسئول یادمان والفجر 8 اروندکنار خبر داد برپایی نمایشگاه عکس بیداری اسلامی در یادمان والفجر 8 خبرگزاری فارس: مسئول یادمان والفجر هشت اروندکنار از برپایی نمایشگاه عکس بیداری اسلامی در یادمان والفجر هشت این منطقه خبر داد. مرتضی شیروی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آبادان اظهار داشت: در سال جاری برای آشنایی هر چه بهتر کاروان‌های راهیان نور و استفاده از ظرفیت حضور آنها برای بازشناسایی وقایع جنگ تحمیلی، 15 راوی از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ارتش جمهوری اسلامی در منطقه عملیاتی والفجر، مسئول یادمان والفجر 8 اروندکنار خبر داد
برپایی نمایشگاه عکس بیداری اسلامی در یادمان والفجر 8

خبرگزاری فارس: مسئول یادمان والفجر هشت اروندکنار از برپایی نمایشگاه عکس بیداری اسلامی در یادمان والفجر هشت این منطقه خبر داد.

خبرگزاری فارس: برپایی نمایشگاه عکس بیداری اسلامی در یادمان والفجر 8

مرتضی شیروی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آبادان اظهار داشت: در سال جاری برای آشنایی هر چه بهتر کاروان‌های راهیان نور و استفاده از ظرفیت حضور آنها برای بازشناسایی وقایع جنگ تحمیلی، 15 راوی از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ارتش جمهوری اسلامی در منطقه عملیاتی والفجر، چگونگی طراحی و اجرای عملیات والفجر8 را برای حاضران روایت می‌کنند.

به گفته وی نخستین راوی زن نیز در مناطق عملیاتی جنوب خوزستان در اروندکنار نقش زنان در هشت سال دفاع مقدس را برای خواهران بازدید کننده بیان می‌کند.

مسئول یادمان والفجر هشت اروندکنار ادامه داد: همچنین برپایی نمایشگاه عکس بیداری اسلامی در یادمان والفجر هشت اروندکنار از دیگر اقداماتی بوده که در راستای ارتقای سطح آگاهی زوار به این منطقه برگزار شده است.

وی اضافه کرد: نمایشگاه مذکور، همزمان با حضور گسترده کاروان‌های راهیان نور و مهمانان نوروزی از منطقه عملیاتی والفجر8 دایر شده است.

شیروی با اشاره به آثار ارائه شده در نمایشگاه مذکور خاطرنشان کرد: در این نمایشگاه 100 تابلو عکس مرتبط با بیداری و قیام مردم کشور های بحرین، مصر، تونس و لیبی در قالب عکس در معرض دید عموم گذاشته شده است.

این مسئول در ادامه عنوان کرد: آثار نمایشگاه عکس بیداری اسلامی، الهام گرفته از قیام های مردمی در کشور های اسلامی منطقه است.

مسئول یادمان والفجر هشت اروندکنار اشاره کرد و اذعان داشت: این نمایشگاه تا پایان تعطیلات نوروزی برای بازدید عموم برپا خواهد بود.

وی در پایان متذکر شد: یادمان شهدای گمنام عملیات والفجر هشت روزانه میزبان هزاران نفر از کاروان‌های راهیان نور از سراسر کشور است.

انتهای پیام/ن۲۰

]]>
عطر ایثارگری زوج جوان را عقد آسمانی بست 2012-03-26T07:52:14+01:00 2012-03-26T07:52:14+01:00 tag:http://skied1383.mihanblog.com/post/565 مینا ب بخشدار اروندکنار: عطر ایثارگری زوج جوان را عقد آسمانی بست خبرگزاری فارس: بخشدار اروندکنار گفت: عطر شهادت و ایثارگری زوج جوان را در یادمان والفجر 8 برای آغاز زندگی مشترک، عقد آسمانی بست. لطیف حیایی اهوازی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آبادان اظهار کرد: اروندکنار هر ساله میزبان تعداد زیادی از کاروان‌های راهیان نور بوده و هست. وی افزود: این منطقه به لحاظ جای دادن منطقه عملیاتی والفجر هشت در دل خود میزبان زوار و کاروان‌های راهیان نور است. وی بیان کرد: سال گذشته نیز 620 هزار نفر از بخشدار اروندکنار:
عطر ایثارگری زوج جوان را عقد آسمانی بست

خبرگزاری فارس: بخشدار اروندکنار گفت: عطر شهادت و ایثارگری زوج جوان را در یادمان والفجر 8 برای آغاز زندگی مشترک، عقد آسمانی بست.

خبرگزاری فارس: عطر ایثارگری زوج جوان را عقد آسمانی بست

لطیف حیایی اهوازی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آبادان اظهار کرد: اروندکنار هر ساله میزبان تعداد زیادی از کاروان‌های راهیان نور بوده و هست.

وی افزود: این منطقه به لحاظ جای دادن منطقه عملیاتی والفجر هشت در دل خود میزبان زوار و کاروان‌های راهیان نور است.

وی بیان کرد: سال گذشته نیز 620 هزار نفر از یادمان شهدای والفجر هشت دیدن کرده‌اند.

حیایی اهوازی خاطرنشان کرد: در همین راستا و با توجه به قداست خاک این منطقه عملیاتی، دو زوج در قالب کاروان‌های راهیان نور به مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس سفر کرده و پیمان زناشویی خود را در این مکان مقدس بستند.

وی با اشاره به اینکه بدین ترتیب آنها زندگی مشترک خود از کنار اروند رود آغاز کردند، افزود: هر ساله در چنین ایامی برخی زوج‌های جوان برای اینکه عطر ایثارگری در زندگیشان جاری شود زندگی مشترک خود را در جوار شهدای عملیات والفجر 8 آغاز می کنند.

بخشدار اروندکنار اضافه کرد: عملیات والفجر هشت در سال 1364 با رمز یا فاطمه‌الزهرا(س) منجر به فتح بندر و شهر فاو عراق شد. همچنین اروندکنار در 45 کیلومتری جنوب آبادان قرار دارد.

وی ادامه داد: منطقه عملیاتی والفجر هشت در کرانه غربی اروندرود و روبه روی شهر فاو عراق قرار دارد.

حیایی اهوازی در پایان چنین گفت: هم‌اینک گرو های زیادی از اعضای کارون های راهیان نور و میهمانان نوروزی در منطقه عملیاتی و الفجر8 حضور دارند.

انتهای پیام/خ۲۰

]]>
از ظرفیت‌های فرهنگی ستاد تسهیلات غافل نشویم 2012-03-26T07:52:10+01:00 2012-03-26T07:52:10+01:00 tag:http://skied1383.mihanblog.com/post/564 مینا ب فرماندار قم: از ظرفیت‌های فرهنگی ستاد تسهیلات غافل نشویم خبرگزاری فارس: فرماندار قم با اشاره به تاثیرگذاری فعالیت‌های فرهنگی در خدمت‌رسانی بهتر به زائران گفت: از ظرفیت‌هایی که ستاد تسهیلات در فرهنگ‌سازی برای زائران دارد غافل نشویم. به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از کمیته اطلاع‌رسانی ستاد تسهیلات زائرین استان قم، عبدالسعید حقیقی‌مقدم با بیان اینکه در تمام مدارس زیر پوشش طرح اسکان نوروزی نماز جماعت برپا شده است اظهار کرد: کمیته نظارت بر نمازخانه‌ها و مساجد ستاد تسهیلات زائرین استان فرماندار قم:
از ظرفیت‌های فرهنگی ستاد تسهیلات غافل نشویم

خبرگزاری فارس: فرماندار قم با اشاره به تاثیرگذاری فعالیت‌های فرهنگی در خدمت‌رسانی بهتر به زائران گفت: از ظرفیت‌هایی که ستاد تسهیلات در فرهنگ‌سازی برای زائران دارد غافل نشویم.

خبرگزاری فارس: از ظرفیت‌های فرهنگی ستاد تسهیلات غافل نشویم

به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از کمیته اطلاع‌رسانی ستاد تسهیلات زائرین استان قم، عبدالسعید حقیقی‌مقدم با بیان اینکه در تمام مدارس زیر پوشش طرح اسکان نوروزی نماز جماعت برپا شده است اظهار کرد: کمیته نظارت بر نمازخانه‌ها و مساجد ستاد تسهیلات زائرین استان قم بسیار عالی عمل کرده است و فعالیت‌های این کمیته، دو مرتبه در طول شبانه‌روز مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌گیرد.

وی در ادامه با اشاره به فعالیت‌های ارزشمند کمیته اسکان اعلام کرد: از کمیته اسکان و مدارس زیر پوشش طرح اسکان زائران و مسافران بازدید به عمل آمده است و نتیجه این بازدیدها بیانگر فعالیت گسترده کمیته اسکان در رابطه با خدمت‌رسانی به زائران است.

فرماندار قم با بیان اینکه در محل‌های اسکان اداره کل آموزش و پرورش استان قم، فعالیت‌های فرهنگی بسیار خوبی صورت گرفته است عنوان کرد: توانایی اجرای فعالیت‌های فرهنگی در محل‌های اسکان بسیار بالا است و اگر این موضع در سطح استان گسترش یابد، نتیجه بسیار خوبی در زمینه فرهنگی حاصل خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به تاثیر افزایش امکانات در طولانی‌تر شدن مدت اقامت زائران در استان گفت: فعالیت‌های عظیمی در راستای خدمت‌رسانی به زائران حرم مطهر حضرت معصومه (س) صورت گرفته است که بهبود وضعیت ترافیکی، ساماندهی اسکان مسافران استان و ساماندهی بازار تنظیم میوه و ارزاق عمومی مردم تنها برخی از این موارد است.

حقیقی‌مقدم با بیان اینکه تمام خدمت‌رسانی‌ها برای ایجاد فضایی امن و راحت برای شهروندان، مسافران و زائران استان قم است افزود: باید از تمام ظرفیت‌های استان برای خدمت‌رسانی به زائران استفاده شود و باید توجه داشت که یکی از مهم‌ترین این امکانات و ظرفیت‌ها، فعالیت‌های فرهنگی است که باید مورد توجه همه مسئولان کشوری و استانی قرار گیرد.

انتهای پیام/آ30/د1000

]]>
نیوکاسل برنده جدال با وست برومویچ آلبیون 2012-03-26T07:52:07+01:00 2012-03-26T07:52:07+01:00 tag:http://skied1383.mihanblog.com/post/563 مینا ب هفته سی ام لیگ برتر انگلیس نیوکاسل برنده جدال با وست برومویچ آلبیون خبرگزاری فارس: تیم فوتبال نیوکاسل برنده جدال خارج از خانه با وست برومویچ آلبیون در هفته سی ام رقابت های لیگ برتر انگلیس شد. به گزارش خبرگزاری فارس، شب گذشته در ادامه پیکارهای این هفته، یک دیدار در ورزشگاه هاتورنس در حضور 30 هزار تماشاگر برگزار شد. نیوکاسلی ها که ابتدای فصل و در دور رفت 3 بر 2 در سنت جیمز پارک از حریف شکست خوردند، این بار توانستند در مقام تلافی برآمده و 3 بر یک فاتح شوند.   آنها برای این منظور گل هفته سی ام لیگ برتر انگلیس
نیوکاسل برنده جدال با وست برومویچ آلبیون

خبرگزاری فارس: تیم فوتبال نیوکاسل برنده جدال خارج از خانه با وست برومویچ آلبیون در هفته سی ام رقابت های لیگ برتر انگلیس شد.

خبرگزاری فارس: نیوکاسل برنده جدال با وست برومویچ آلبیون

به گزارش خبرگزاری فارس، شب گذشته در ادامه پیکارهای این هفته، یک دیدار در ورزشگاه هاتورنس در حضور 30 هزار تماشاگر برگزار شد. نیوکاسلی ها که ابتدای فصل و در دور رفت 3 بر 2 در سنت جیمز پارک از حریف شکست خوردند، این بار توانستند در مقام تلافی برآمده و 3 بر یک فاتح شوند.

 

آنها برای این منظور گلزنی را از دقیقه 7 آغاز کردند. زمانی که پاپیس سیسه از فرصتی که بدست آورد، نهایت استفاده را کرد. سپس در دقیقه 13 نوبت به حاتم بن عرفه، بازیکن تونسی رسید تا شمار گل های تیمش را به دو افزایش دهد.

میهمان که مصمم به کسب برد به نظر می رسید، حتی در دقیقه 35 توسط سیسه گل سوم را زد تا در همان 45 دقیقه ابتدایی اعلام کند برای کسب برد به خانه وست برومویچ آمده است.

در این میان میزبان در دقیقه 52 توسط شین بلاند توانست یکی از سه گل خورده را جبران کرده و باخت را پذیرا شود.

با این نتیجه نیوکاسلی ها 50 امتیازی شده  و در رده ششم جدول جای گرفتند.

امشب (دوشنبه) در آخرین مصاف این هفته، منچستریونایتد با فولام دیدار خواهد کرد.

 

هم اکنون منچسترسیتی با 30 بازی صاحب 70 امتیاز است و در رده نخست جای دارد. اما منچستریونایتد با یک بازی کمتر همین تعداد امتیاز را دارد اما به دلیل میانگین گل زده کمتر (4 گل کمتر زده است) صاحب پله دوم است.

آرسنال ، تاتنهام و چلسی به ترتیب با 58، 55 و 50 امتیاز صاحب رده سوم تا پنجم هستند.

انتهای پیام/د

]]>
قره کلیسا شاهکار معماری قرن هفتم میلادی 2012-03-26T07:52:03+01:00 2012-03-26T07:52:03+01:00 tag:http://skied1383.mihanblog.com/post/562 مینا ب فارس گزارش می‌دهد قره کلیسا شاهکار معماری قرن هفتم میلادی خبرگزاری فارس: قره کلیسا یکی از قدیمی‌ترین بناهای تاریخی به شمار می‌رود و قدمت آن به قرن‌های هفتم و دوازدهم میلادی بر می‌گردد که به خاطر معماری آن می‌توان آن را شاهکار معماری در قرون یادشده نامید. به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، کلیسای طاطائوس یا قره‌‌ کلیسا یکی از مهم‌ترین آثار تاریخی آذربایجان غربی در دشت چالدران است که به عنوان نهمین اثر میراث ایران در سی و دومین نشست میراث جهانی یونسکو در کبک کانادا در فهرست آثار ین‌المللی فارس گزارش می‌دهد
قره کلیسا شاهکار معماری قرن هفتم میلادی

خبرگزاری فارس: قره کلیسا یکی از قدیمی‌ترین بناهای تاریخی به شمار می‌رود و قدمت آن به قرن‌های هفتم و دوازدهم میلادی بر می‌گردد که به خاطر معماری آن می‌توان آن را شاهکار معماری در قرون یادشده نامید.

خبرگزاری فارس: قره کلیسا شاهکار معماری قرن هفتم میلادی

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، کلیسای طاطائوس یا قره‌‌ کلیسا یکی از مهم‌ترین آثار تاریخی آذربایجان غربی در دشت چالدران است که به عنوان نهمین اثر میراث ایران در سی و دومین نشست میراث جهانی یونسکو در کبک کانادا در فهرست آثار ین‌المللی قرار گرفت.

قره ‌کلیسا در جنوب ماکو و ۲۰ کیلومتری شمال شرقی چالدران در کنار روستایی به همین نام واقع شده‌ است و از نظر معماری یکی از زیباترین کلیساهای ارمنیان در ایران محسوب می‌شود که تعداد دیرهای اطراف کلیسا 44 باب و مساحت کل مجموعه 6285 متر مربع است.

وجود نقش برجسته‌ها در این کلیسا نشان از هنر و ذوق هنرمندانی ماهر و باتجربه دارد که در نهایت زیبایی این آثار را خلق کرده‌اند.

این بنا دارای دو گنبد در اندازه 24 متر و 18.5 متر است، قسمت خارجی آن دارای طرح‌های معماری جالب و زیبایی شامل نقش‌های گل و بوته، تصاویر انسان و اشکال حیوانات و نقوشی مشتمل بر وقایع داستانی است.

قره کلیسا یا کلیسای تاتائوس در بین ارامنه جهان به تاده مقدس معروف است و بر روی مزار تاتائوس، حواری حضرت مسیح (ع) احداث شده است.

بعد از شهادت حواری حضرت مسیح (ع)، او را در محل کنونی کلیسای تاتائوس به خاک می‌سپارند و بعدها روی قبر او نمازخانه کوچکی می‌سازند و در قرن هفتم میلادی این نمازخانه به کلیسای بزرگی تبدیل می‌شود.

قره کلیسا در بین ارامنه مقدس است و بسیاری از آن‌ها فرزندان خود را برای غسل تعمید به این کلیسا می‌برند، در آنجا جشن می گیرند، گوسفند قربانی می‌کنند و از خدا و حضرت مسیح (ع) خواسته‌‌های خود را طلب می‌کنند.

در تیر ماه هر سال، ارامنه از سراسر ایران و حتی از کشورهایی مانند ارمنستان، سوریه، لبنان، هلند، فرانسه، اتریش، آلمان و کانادا به این کلیسا آمده و علاوه بر زیارت مقبره «تاتائوس مقدس» آیینی موسوم به باداراک و نیایش و قربانی به جای می‌آورند.

وجود اثر جهانی قره کلیسا، شهدای جنگ چالدران و دیگر آثار تاریخی در این منطقه سبب شده است که چالدران به عنوان منطقه گردشگری مهم همه ساله شاهد حضور جمع زیادی از گردشگران داخلی و خارجی باشد.

*بازدید 4 هزار نفر از قره کلیسا

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی در این زمینه به خبرنگار فارس در ارومیه گفت: از آغازین روز سال نو تاکنون بیش از 4 هزار نفر از بنای تاریخی قره کلیسای چالدران بازدید کرده‌اند که این امر نشان‌دهنده توجه گردشگران به اثار تاریخی است.

کاظم غنی‌زاده با اشاره به استقرار ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی در چالدران افزود: چادرهای امداد هلال احمر و اطلاع‌رسانی در سه نقطه شهر مستقر شده‌اند که مقصد اول گردشگران دشت چالدران، اثر تاریخی و مذهبی قره کلیسا است.

وی  ادامه داد: مقبره سید صدرالدین و کلیسای سنگی مقصد بعدی گردشگران است که هر سال بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی را به خود جلب می‌کند.

*احداث کمربند گردشگری از چالدران تا تکاب

فرماندار چالدران با اشاره به توسعه صنعت گردشگری در چالدران تصریح کرد: با توجه به اینکه شهرستان چالدران دارای آثار تاریخی و طبیعی فراوانی است از این رو باید زیرساخت‌های لازم برای توسعه این صنعت فراهم شود.

احمدرضا قلی‌پور از احداث کمربند گردشگری استان از چالدران تا تکاب در آینده نزدیک خبر داد و بیان کرد: با احداث این کمربند می‌توان شاهد رونق صنعت گردشگری شهرستان چالدران شد.

وی با تاکید بر بسترسازی برای احیای ظرفیت‌های گردشگری و شناساندن آن‌ها در این شهرستان اضافه کرد: آغاز اجرای طرح کمپ گردشگری قره کلیسا و اجرای پروژه یادشده از گام‌های مهم و اساسی در راستای استفاده از ظرفیت‌های گردشگری است.

این مسئول از ورود بیش از 8 هزار نفر مسافر نوروزی به چالدران خبر داد و گفت:  از این تعداد مسافر، یک‌هزار نفر در واحدهای آموزشی و اقامتی سطح شهرستان چالدران اسکان داده شده‌اند.

*فراهم کردن زمینه‌های گردشگری در چالدران

مدیر اجرایی پروژه جهانی قره کلیسا در این زمینه گفت: سال گذشته بیش از 30 هزار نفر از گردشگران داخلی و خارجی از این کلیسا بازدید کردند که این آمار بیانگر توجه مردم به آثار تاریخی است از این رو باید زمینه‌های لازم برای جذب گردشگران بیشتر به این منطقه فراهم شود.

خسرو فری ادامه داد: از این تعداد 520 نفر از گردشگران از کشورهای خارجی از این بنای تاریخی بازدید کرده و عمده بازدیدکنندگان از کشورهای اروپایی بودند و امسال نیز تاکنون بیش از 8 هزار نفر از این مکان تاریخی دیدن کرده‌اند که 10 نفر از میان این گردشگران از کشورهای ایتالیا و آلمان در این منطقه حضور یافته‌اند.

این مسئول خاطرنشان کرد: سه نفر از کارشناسان باستان‌شناسی در قره کلیسا حضور یافته‌اند تا گردشگران را با این اثر تاریخی و مذهبی بیشتر آشنا کنند.

گزارش از سمیه قربانی

انتهای پیام/خ۱۰

]]>
کاهش چشمگیر تصادفات منجر به فوت در محور هراز 2012-03-26T07:51:59+01:00 2012-03-26T07:51:59+01:00 tag:http://skied1383.mihanblog.com/post/561 مینا ب رئیس راه و ترابری هراز خبر داد کاهش چشمگیر تصادفات منجر به فوت در محور هراز خبرگزاری فارس: رئیس اداره راه و ترابری محور هراز از کاهش چشمگیر تصادفات منجر به فوت در این محور پرتردد کشور خبر داد. علی نوری‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آمل بیان داشت: محور هراز این روزها شاهد تردد بسیار زیاد مسافران نوروزی بوده است که تردد خودروها در این محور در برخی از روزها به سختی انجام می‌شد. وی با اشاره به آغاز دور دوم سفرهای نوروزی افزود: بسیاری از مسافران نوروزی در تعطیلات روزهای نخست سال رئیس راه و ترابری هراز خبر داد
کاهش چشمگیر تصادفات منجر به فوت در محور هراز

خبرگزاری فارس: رئیس اداره راه و ترابری محور هراز از کاهش چشمگیر تصادفات منجر به فوت در این محور پرتردد کشور خبر داد.

خبرگزاری فارس: کاهش چشمگیر تصادفات منجر به فوت در محور هراز

علی نوری‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آمل بیان داشت: محور هراز این روزها شاهد تردد بسیار زیاد مسافران نوروزی بوده است که تردد خودروها در این محور در برخی از روزها به سختی انجام می‌شد.

وی با اشاره به آغاز دور دوم سفرهای نوروزی افزود: بسیاری از مسافران نوروزی در تعطیلات روزهای نخست سال جدید برای سفر به مازندران، استان‌های شمالی و حرم مطهر امام رضا(ع) از این محور تردد داشتند ولی به هر حال این روزها هراز از مسیر آمل به سمت تهران و برعکس شاهد تردد زیادی است.

نوری‌پور با اشاره به اینکه تصادفات منجر به فوت در این محور نسبت به سال گذشته بسیار کاهش داشته است، بیان داشت: در تعطیلات 15 روز نخست سال گذشته 9 نفر بر اثر تصادف در محور هراز جان باختند که 5 نفر آنها تا ششم فروردین 90 کشته شدند.

وی اضافه کرد: ولی تاکنون فوتی بر اثر تصادف در این محور پرتردد کشور گزارش نشده است ولی تنها فوتی این محور به روز سوم عید برمی‌گردد که این مورد نیز بر اثر تصادف نبوده بلکه براثر ریزش سنگ در منطقه قلابن زن 26 ساله مازندرانی به شدت از ناحیه سر دچار جراحت شده و در نهایت جان باخت.

رئیس اداره راه و ترابری محور هراز کاهش تصادفات منجر به جرح و فوت در این جاده را حاصل اطلاع‌رسانی صحیح، فرهنگ‌سازی مناسب بین رانندگان، آسان‌تر شدن تردد در هراز نسبت به گذشته، نصب دوربین‌های کنترل سرعت و تردد در بیشتر نقاط این محور و گوش سپردن به اوامر ماموران انتظامی، پلیس راه و راهداران دانست.  

انتهای پیام/خ۲۰

]]>
خشم و نگرانی مردم آمریکا از ادامه روند صعودی قیمت سوخت 2012-03-26T07:51:56+01:00 2012-03-26T07:51:56+01:00 tag:http://skied1383.mihanblog.com/post/560 مینا ب سیاست های تحریم علیه ایران داد آمریکایی ها را درآورد خشم و نگرانی مردم آمریکا از ادامه روند صعودی قیمت سوخت خبرگزاری فارس: ادامه روند صعودی قیمت بنزین و سایر فرآورده های نفتی در آمریکا موجب خشم و نگرانی شدید مردم این کشور شده است . به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از رویترز خانوارهای آمریکایی که با افزایش چشمگیر قیمت بنزین روبرو هستند ، برنامه های مسافرت خود را لغو می کنند ، ماهی گیران با کاهش شدید سود خود روبرو هستند چرا که برای پر کردن باک قایق های ماهی گیری باید پول بیشتری را بابت خرید سیاست های تحریم علیه ایران داد آمریکایی ها را درآورد
خشم و نگرانی مردم آمریکا از ادامه روند صعودی قیمت سوخت

خبرگزاری فارس: ادامه روند صعودی قیمت بنزین و سایر فرآورده های نفتی در آمریکا موجب خشم و نگرانی شدید مردم این کشور شده است .

خبرگزاری فارس: خشم و نگرانی مردم آمریکا از ادامه روند صعودی قیمت سوخت

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از رویترز خانوارهای آمریکایی که با افزایش چشمگیر قیمت بنزین روبرو هستند ، برنامه های مسافرت خود را لغو می کنند ، ماهی گیران با کاهش شدید سود خود روبرو هستند چرا که برای پر کردن باک قایق های ماهی گیری باید پول بیشتری را بابت خرید بنزین بپردازند  . بر اساس این گزارش در برخی از مناطق و شهرهای آمریکا قیمت هر گالن بنزین به بیش از 4 دلار رسیده است و به اعتقاد کارشناسان اقتصادی و انرژی این رقم تا تابستان امسال به بیش از 5 دلار نیز خواهد رسید . بر این اساس افزایش قیمت بنزین هزینه های سیاسی زیادی را برای باراک اوباما رییس جمهور آمریکا خواهد داشت و این مساله به چالش بزرگی برای وی در انتخابات ریاست جمهوری تبدیل شده است . برخی از مردم و سیاستمداران آمریکایی اوباما را عامل اصلی افزایش قیمت بنزین ارزیابی می کنند . تازه ترین نظر سنجی موسسه گالوپ نشان می دهد بیش از 85 درصد جوانان آمریکایی بر این باورند که رییس جمهور و کنگره آمریکا باید اقدامات فوری و اساسی را برای کنترل قیمت بنزین انجام دهند . نظر سنجی ماه گذشته آسوشیتد پرس نیز نشان می دهد 71 درصد مردم آمریکا بر این باورند که قیمت بنزین بسیار بالا است . برخی از مردم آمریکا نیز معتقدند تهدید ایران برای مسدود کردن تنگه هرمز تاثیر زیادی در افزایش قیمت بنزین داشته است . به نظر می رسد افزایش قیمت بنزین به مساله مهمی تبدیل شده است و رای دهندگان آمریکایی در انتخابات ریاست جمهوری توجه زیادی به این مساله خواهند داشت . میت رومنی نامزد جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هفته گذشته به شدت از سیاستهای انرژی اوباما انتقاد کرد . نیوت گینگریچ دیگر نامزد جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نیز قول داد اگر رییس جمهور شود، قیمت بنزین را به 2.50 دلار کاهش خواهد داد .

انتهای پیام /

 

]]>
جابه‌جایی 137 هزار مسافر نوروزی در استان قم 2012-03-26T07:51:52+01:00 2012-03-26T07:51:52+01:00 tag:http://skied1383.mihanblog.com/post/559 مینا ب معاون اداره کل حمل و نقل استان قم خبر داد جابه‌جایی 137 هزار مسافر نوروزی در استان قم خبرگزاری فارس: معاون اداره کل حمل و نقل و پایانه‌های استان قم گفت: در ایام نوروز 137 هزار مسافر و زائر با ناوگان حمل و نقل عمومی استان به مسافرت رفته‌اند.  به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از کمیته اطلاع‌رسانی ستاد تسهیلات زائرین استان قم، محمدحسن کلهری با بیان اینکه از 25 اسفند ماه سال گذشته تاکنون بیش از 137 هزار نفر در قالب 8 هزار ناوگان عمومی حمل و نقل جاده‌ای استان قم به مسافرت رفته‌ معاون اداره کل حمل و نقل استان قم خبر داد
جابه‌جایی 137 هزار مسافر نوروزی در استان قم

خبرگزاری فارس: معاون اداره کل حمل و نقل و پایانه‌های استان قم گفت: در ایام نوروز 137 هزار مسافر و زائر با ناوگان حمل و نقل عمومی استان به مسافرت رفته‌اند.

خبرگزاری فارس: جابه‌جایی 137 هزار مسافر نوروزی در استان قم

 به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از کمیته اطلاع‌رسانی ستاد تسهیلات زائرین استان قم، محمدحسن کلهری با بیان اینکه از 25 اسفند ماه سال گذشته تاکنون بیش از 137 هزار نفر در قالب 8 هزار ناوگان عمومی حمل و نقل جاده‌ای استان قم به مسافرت رفته‌اند اظهار داشت: از این تعداد 118 هزار نفر به مسافرت‌های برون استانی مبادرت کرده و باقی سفرها در داخل استان قم انجام شده است.

وی در ادامه با اشاره به فعالیت‌های اداره کل حمل و نقل و پایانه‌های استان قم اعلام کرد: تمام برنامه‌ها و فعالیت‌های این اداره کل، در راستای خدمت‌رسانی به زائران و مسافران استان است که با کمک ستاد تسهیلات زائرین استان قم این امر نیز محقق شده است.

معاون اداره کل حمل و نقل و پایانه‌های استان قم با بیان اینکه ناوگان حمل و نقل عمومی استان از آمادگی بالایی برای جابه‌جایی مسافران برخوردار است عنوان کرد: بیشترین حجم سفرهای انجام شده از ابتدای طرح ویژه نوروزی است و بالاترین آمار جابه‌جایی مسافر را چهارمین روز از فروردین ماه سال 91 به خود اختصاص داده است.

وی با اشاره به جابه‌جایی 16 هزار مسافر در روز چهارم فروردین اذعان داشت: در این روز بیش از 16 هزار مسافر در قالب 885 ناوگان حمل و نقل عمومی استان جابه‌جا شده‌اند و کمترین آمار مسافرت‌ها نیز با 680 سفر و 11 هزار و 500 مسافر مربوط به روز نخست فروردین ماه است.

انتهای پیام/ن30/د1000

]]>
بدهی یک میلیارد دلاری شرکت شل به ایران 2012-03-26T07:51:49+01:00 2012-03-26T07:51:49+01:00 tag:http://skied1383.mihanblog.com/post/558 مینا ب بدهی یک میلیارد دلاری شرکت شل به ایران خبرگزاری فارس: منابع آگاه اعلام کردند شرکت نفتی رویال داچ شل برای پرداخت بدهی یک میلیارد دلاری خود به ایران با مشکل روبرو شده است . به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از رویترز تحریمهای مالی آمریکا و اروپا بر ضد ایران موانع و مشکلات زیادی را برای شرکت شل ایجاد کرده است و این شرکت نفتی نمی تواند بدهی یک میلیارد دلاری خود به ایران را بپردازد . بر اساس این گزارش چهار منبع آگاه در بازار جهانی نفت اعلام کردند ، شرکت رویال داچ شل بیش از یک میلیارد دلار به ش
بدهی یک میلیارد دلاری شرکت شل به ایران

خبرگزاری فارس: منابع آگاه اعلام کردند شرکت نفتی رویال داچ شل برای پرداخت بدهی یک میلیارد دلاری خود به ایران با مشکل روبرو شده است .

خبرگزاری فارس: بدهی یک میلیارد دلاری شرکت شل به ایران

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از رویترز تحریمهای مالی آمریکا و اروپا بر ضد ایران موانع و مشکلات زیادی را برای شرکت شل ایجاد کرده است و این شرکت نفتی نمی تواند بدهی یک میلیارد دلاری خود به ایران را بپردازد . بر اساس این گزارش چهار منبع آگاه در بازار جهانی نفت اعلام کردند ، شرکت رویال داچ شل بیش از یک میلیارد دلار به شرکت ملی نفت ایران بابت واردات نفت بدهکار است . این بدهی معادل چهار محموله بزرگ نفت خام یا هشت میلیون بشکه است . یک منبع آگاه در این باره تاکید کرد ، شرکت شل در حال رایزنی و مذاکره با مقامهای اروپایی و آمریکایی برای پرداخت بدهی خود به شرکت ملی نفت ایران است . وی افزود ، پرداخت بدهی شرکت شل به ایران یک مساله حساس و بسیار سخت است . مقامهای شرکت شل هنوز هیچ گونه موضع گیری در خصوص این خبر نداشته اند . بر اساس این گزارش اتحادیه اروپا 23 ژانویه 2012 میلادی تصمیم گرفت واردات نفت از ایران را از ابتدای جولای متوقف کند . شرکت رویال داچ شل روزانه 100 هزار بشکه نفت از ایران وارد می کند ، شل دومین شرکت وارد کننده بزرگ نفت از ایران به شمار می رود . توتال فرانسه نیز همین میزان واردات نفت از ایران را دارد ، توپراس ترکیه بزرگترین شرکت وارد کننده نفت خام از ایران به شمار می رود . پیتر ووسر رییس شرکت شل هفتم مارس در مصاحبه ای تاکید کرد این شرکت در حال پایان دادن به واردات نفت از ایران است و طی هفته های آینده واردات نفت از این کشور را به طور کامل متوقف خواهد کرد . یک منبع آگاه نفتی نیز تاکید کرد ، آمریکا و اروپا فشار زیادی را بر شرکت شل وارد می کنند تا از واردات نفت از ایران منصرف شود . شرکت شل نمی تواند از سیستم بانکی و مالی بین المللی برای پرداخت پول نفت وارداتی از ایران استفاده کند .

انتهای پیام /

]]>
گناوه میزبان بیشترین مسافران نوروزی در استان بوشهر 2012-03-26T07:51:45+01:00 2012-03-26T07:51:45+01:00 tag:http://skied1383.mihanblog.com/post/557 مینا ب دبیر ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی استان بوشهر خبر داد گناوه میزبان بیشترین مسافران نوروزی در استان بوشهر خبرگزاری فارس: دبیر ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی استان بوشهر گفت: با توجه به استقبال مردم از بازار گناوه، این شهرستان میزبان بیشترین مسافران نوروزی در استان بوشهر بوده است. به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر احمد دشتی صبح امروز در حاشیه بازدید از کمپ‌های نوروزی در بوشهر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مسافران علاوه بر ایام تعطیلات نوروزی در دیگر ایام سال نیز به گناوه سفر کرده و ضمن بازدید از دبیر ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی استان بوشهر خبر داد
گناوه میزبان بیشترین مسافران نوروزی در استان بوشهر

خبرگزاری فارس: دبیر ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی استان بوشهر گفت: با توجه به استقبال مردم از بازار گناوه، این شهرستان میزبان بیشترین مسافران نوروزی در استان بوشهر بوده است.

خبرگزاری فارس: گناوه میزبان بیشترین مسافران نوروزی در استان بوشهر

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر احمد دشتی صبح امروز در حاشیه بازدید از کمپ‌های نوروزی در بوشهر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مسافران علاوه بر ایام تعطیلات نوروزی در دیگر ایام سال نیز به گناوه سفر کرده و ضمن بازدید از مناطق مختلف این شهرستان، از بازار گناوه نیز دیدن می‌کنند.

وی افزود: بندر گناوه این روزها مملو از مسافران نوروزی است که از سایر نقاط کشور خود را به این شهر رسانده‌اند.

دبیر ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی استان بوشهر گفت: با توجه به پیش‌بینی از حضور مسافران میلیونی در بندر گناوه، ستاد تسهیلات تمهیدات لازم برای میزبانی مطلوب از مسافران نوروزی را اندیشیده و فرماندار گناوه نیز به خوبی این امر را مدیریت کرده است.

دشتی با اشاره به حضور مسافران نوروزی از اماکن و ابنیه‌های تاریخی استان بوشهر بیان کرد: موزه مقاومت شهید رئیسعلی دلواری در بندر دلوار یادآور رشادت‌ها و جانفشانی‌ها رئیسعلی دلواری و همرزمانش است که ادوات جنگ و اسلحه‌ها و ملزومات دفاعی را به نمایش می‌گذارد، در این موزه بازدیدکنندگان در کنار بازدید از آثار و تجهیزات نظامی می‌توانند از مراسم سنتی پخت نان و آش محلی و شیرینی محلی رنگینک در یک فضای کپری روستایی که توسط زنان و مردان دلواری اجرا می‌شود بازدید کرده و پذیرایی شوند.

وی افزود: همچنین طبق برنامه‌ریزی انجام شده مراسم جنگ نامه‌خوانی و بیان حماسی دلاوری رئیسعلی دلواری توسط هنرمند دلواری انجام می‌گیرد.

مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری استان بوشهر در ادامه از اجرای مراسم گرده‌افشانی سنتی نخل که یکی از قدیمی‌ترین آداب با غذای خرما بوده خبر داد و گفت: این مراسم در حیاط موزه دلوار برای بازدید علاقه‌مندان انجام می‌گیرد.

وی گفت: موزه‌های استان بوشهر در ایام نوروز به صورت روزانه مشغول خدمات‌رسانی و پاسخگویی به علاقه‌مندان فرهنگ استان و بازدیدکنندگان نوروزی هستند.

دشتی گفت: از دیگر جلوه‌های دیدنی استان بوشهر صنایع دستی است که در بخشی از موزه به نمایش درآمده و غرفه‌های فروش نیز دائر است.

وی افزود: موزه‌ مردم‌شناسی استان بوشهر در ساحل بندر بوشهر نیز پذیرایی مهمانان نوروزی است و در این موزه علاقه‌مندان با گوشه‌های مختلف از زندگی و آداب و رسوم و مشاغل استان به صورت نزدیک آشنا شده و اطلاعات کافی از فرهنگ مردم استان بدست می‌آورند.

دبیر ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی استان بوشهر اظهار داشت: موزه منطقه‌ای خلیج فارس نیز بیشینه تاریخی و جغرافیایی خلیج فارس را به نمایش می‌گذارد و در این موزه بازدیدکنندگان تاریخ نیروی دریایی و دریانوردی ایرانیان در خلیج فارس را مشاهده کرده و با رشادت‌های هشت سال دفاع مقدس در آبهای خلیج فارس آشنا می‌شوند.

دشتی اضافه کرد: موزه سیراف موزه سیراف در پایگاه باستان‌شناسی بندر سیراف نیز پذیرای علاقه‌مندان به تاریخ پرشکوه ایران است و در این موزه اشیاء تاریخی مکشوفه از بندر ساسانی ـ اسلامی سیراف به نمایش گذاشته شده است.

وی اضافه کرد: اقلام تبلیغاتی مختلفی از جمله بروشور، کتابچه، نقشه و کارت پستال برای استفاده بازدیدکنندگان تهیه شده که همگی در محل موزه‌ها به صورت رایگان در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/خ10/د1000

]]>
جای کمیسیون حمل و نقل در مجلس خالی است 2012-03-26T07:51:42+01:00 2012-03-26T07:51:42+01:00 tag:http://skied1383.mihanblog.com/post/556 مینا ب منتخب مردم سوادکوه، قائمشهر و جویبار در مجلس نهم: جای کمیسیون حمل و نقل در مجلس خالی است خبرگزاری فارس: منتخب مردم سوادکوه، قائمشهر و جویبار در مجلس نهم شورای اسلامی با تاکید بر اینکه وارد فراکسیون‌های سیاسی نخواهم شد، گفت: جای کمیسیون حمل و نقل در مجلس خالی است. به گزارش خبرگزاری فارس از سوادکوه، سید هادی حسینی صبح امروز امروز در دیدار جمعی از مدیران شرکت‌ها و کارخانجات استان مازندران به استفاده از نظرات نخبگان و مردم برای حضور در کمیسیون‌های مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: صفحه بر منتخب مردم سوادکوه، قائمشهر و جویبار در مجلس نهم:
جای کمیسیون حمل و نقل در مجلس خالی است

خبرگزاری فارس: منتخب مردم سوادکوه، قائمشهر و جویبار در مجلس نهم شورای اسلامی با تاکید بر اینکه وارد فراکسیون‌های سیاسی نخواهم شد، گفت: جای کمیسیون حمل و نقل در مجلس خالی است.

خبرگزاری فارس: جای کمیسیون حمل و نقل در مجلس خالی است

به گزارش خبرگزاری فارس از سوادکوه، سید هادی حسینی صبح امروز امروز در دیدار جمعی از مدیران شرکت‌ها و کارخانجات استان مازندران به استفاده از نظرات نخبگان و مردم برای حضور در کمیسیون‌های مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: صفحه برجسته فعالیتم در مجلس شورای اسلامی حوزه اقتصادی خواهد بود تا در حل مشکلات حوزه انتخابیه فعالانه تلاش کنم.

مدیرکل سابق تربیت بدنی مازندران که سابقه مدیریت برگزاری جام جهانی کشتی را نیز در کارنامه خود دارد، خاطرنشان کرد: در فراکسیون ورزش حضور فعالی خواهم داشت و هیچگاه توجه به استعدادها و مشکلات ورزشی را فراموش نخواهم کرد.

وی با تاکید بر اینکه وارد فراکسیون‌های سیاسی نخواهم شد، افزود: جای کمیسیون حمل و نقل در مجلس خالی است و وجود آن احساس می‌شود.

حسینی به تشکیل کارگروه‌هایی با هدف بررسی استعدادها و مشکلات حوزه انتخابیه اشاره کرد و گفت: از کارشناسان مختلف که در حوزه‌های گوناگون دارای تخصص هستند برای تشکیل کارگروه‌های تخصصی استفاده خواهم کرد.

حسینی به ارتباط دو نماینده حوزه انتخابیه اشاره کرد و گفت: من به همراه علیپور در قبل و بعد از انتخابات هیچ مشکلی با هم نداشته‌ایم.

وی افزود: ما دو نماینده سعی می‌کنیم با توافق کامل یکدیگر در مسیر حل مشکلات منطقه از طریق مسئولان کشوری و استانی همگام باشیم.

عضو مجلس نهم شورای اسلامی از رایزنی ابتدایی دو نماینده حوزه انتخابیه سوادکوه، قائمشهر و جویبار با مسئولان کشوری خبر داد و گفت: ائتلاف در خدمت‌رسانی به مردم توسط دو نماینده را موجب هم‌افزایی می‌دانم و ما با هم سرباز ولایت خواهیم بود.

حسینی با تاکید بر اینکه توسعه تنها در بخش اقتصادی و عمرانی تعریف نمی‌شود، گفت: ستون اصلی توسعه در فرهنگ است.

منتخب مردم سوادکوه، قائمشهر و جویبار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه جامعه قرآنی شاداب‌تر و پویاتر از جوامع دیگر است، افزود: ما هر چه داریم از دولت قرآن است.

وی با بیان اینکه هر چه جامعه، مردم و دولت قرآنی‌تر باشند، معضلات فرهنگی و اجتماعی و اخلاقی کمتری خواهیم داشت، افزود: فراگیری فرهنگ قرآن موجب ارتقای فرهنگ خدمت و کار و ادب خواهد بود.

حسینی به اخلاق قرآنی در انتخابات اخیر اشاره کرد و افزود: شایعات و تخریب و به چالش کشیدن افراد در این انتخابات زیاد به چشم خورد که بیانگر دور بودن برخی‌ها از اخلاق و تربیت قرآنی بود.

وی با تاکید بر اینکه غالب مردم قرآنی و عاشق قرآنند، خاطرنشان کرد: توجه به دستورالعمل‌های قرآنی موجب پالایش جامعه از نابسامانی‌ها است.

منتخب مجلس نهم از حوزه انتخابیه سوادکوه، قائمشهر و جویبار با بیان اینکه رسانه‌ها نقش بی‌بدیلی در توسعه دارند، گفت: رابطه‌ام با رسانه همانند گذشته قوی و مستمر خواهد بود.

انتهای پیام/خ۱۰

]]>
برخی کشورها تحریمها بر ضد ایران را اجرا نمی کنند 2012-03-26T07:51:38+01:00 2012-03-26T07:51:38+01:00 tag:http://skied1383.mihanblog.com/post/555 مینا ب وزیر خارجه آلمان : برخی کشورها تحریمها بر ضد ایران را اجرا نمی کنند خبرگزاری فارس: وزیر خارجه آلمان خواستار همکاری کلیه کشورهای خاور میانه برای اعمال تحریمهای تجاری و اقتصادی بر ضد ایران شد . به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از فرانس پرس گیدو وستروله  وزیر خارجه آلمان ، روز یکشنبه در عمان خواستار اقدام کشورهای منطقه علیه قاچاق کالا به ایران شد و تاکید کرد تاثیر تحریم ها بر ایران آغاز شده است ولی قاچاق کالا به این کشور، این تاثیرگذاری را کاهش می ‌دهد . بر اساس این گزارش سخنان وزیر خار وزیر خارجه آلمان :
برخی کشورها تحریمها بر ضد ایران را اجرا نمی کنند

خبرگزاری فارس: وزیر خارجه آلمان خواستار همکاری کلیه کشورهای خاور میانه برای اعمال تحریمهای تجاری و اقتصادی بر ضد ایران شد .

خبرگزاری فارس: برخی کشورها تحریمها بر ضد ایران را اجرا نمی کنند

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از فرانس پرس گیدو وستروله  وزیر خارجه آلمان ، روز یکشنبه در عمان خواستار اقدام کشورهای منطقه علیه قاچاق کالا به ایران شد و تاکید کرد تاثیر تحریم ها بر ایران آغاز شده است ولی قاچاق کالا به این کشور، این تاثیرگذاری را کاهش می ‌دهد . بر اساس این گزارش سخنان وزیر خارجه آلمان در حالی بیان می شود که قاچاق کالا از عمان به ایران در ماه های گذشته ، پس از تشدید تحریم ها علیه تهران ، رونق گرفته است . وزیر خارجه آلمان در مسقط ، پایتخت عمان ، گفت به اجرا گذاشتن تحریم ها، مانع از  تشدید بحران هسته ای ایران خواهد شد . وزیر خارجه آلمان به خبرنگاران گفت : تحریم های تجاری و اقتصادی بر ضد ایران  تنها زمانی تاثیرگذارتر خواهد بود  که کشورهای بیشتری در جهان وارد عمل شوند . ما سعی می کنیم مخاطبان خود را به انجام این کار متقاعد کنیم . وستروله افزود فقط به اجرا گذاشتن تحریم ها کافی نیست ، بلکه باید از دور زدن آنها نیز جلوگیری کرد . یکی از ماموران گمرگ عمان گفت طی ماه مارس، روزانه 500 قایق از تنگه هرمز عبور کرده‌اند . در صورتی که این قایق ها وارد آب های ایران شوند ، عمل غیرقانونی صورت گرفته است . تحت تاثیر تحریم های بین المللی علیه ایران تجار ایرانی حتی در عمان نیز نمی توانند معاملات یا اعتبار بانکی لازم را تامین کنند و به همین خاطر از موقعیت تجارعمانی به عنوان واسطه استفاده می کنند .  وستروله همچنین از سخنان مقامهای رژیم صهیونیستی در مورد احتمال حمله به ایران انتقاد کرد . وزیر خارجه آلمان افزود آلمان درپی حل بحران هسته ای ایران از طریق سیاسی است و از کشورهای منطقه مانند عمان می خواهد از نفوذ خود در این راه استفاده کنند . وی گفت اروپا در کنار تشدید تحریم ها، خواستار آغاز مذاکرات ایران و گروه 5+1 برای حل بحران هسته ای ایران است .

انتهای پیام /

]]>
محور اهواز ـ خرمشهر جان 5 نفر را گرفت 2012-03-26T07:51:35+01:00 2012-03-26T07:51:35+01:00 tag:http://skied1383.mihanblog.com/post/554 مینا ب بر اثر تصادفی مرگبار محور اهواز ـ خرمشهر جان 5 نفر را گرفت خبرگزاری فارس: بر اثر تصادفی خونین در محور اهواز ـ خرمشهر، جان پنج نفر از هموطنانمان گرفته شد. به گزارش خبرگزاری فارس از آبادان در این حادثه مرگبار که عصر روز یکشنبه اتفاق افتاد بر اثر تصادف سه خودرو در مسیر اهواز به خرمشهر پنج نفر جان خود را از دست دادند و پنج نفر دیگر نیز مصدوم شدند. روز یکشنبه در ساعت 14:36 و در 10 کیلومتری جاده اهواز به خرمشهر یک دستگاه کامیونت با یک سرنشین با یک دستگاه خودروی پراید با چهار سرنشین برخورد ک بر اثر تصادفی مرگبار
محور اهواز ـ خرمشهر جان 5 نفر را گرفت

خبرگزاری فارس: بر اثر تصادفی خونین در محور اهواز ـ خرمشهر، جان پنج نفر از هموطنانمان گرفته شد.

خبرگزاری فارس: محور اهواز ـ خرمشهر جان 5 نفر را گرفت

به گزارش خبرگزاری فارس از آبادان در این حادثه مرگبار که عصر روز یکشنبه اتفاق افتاد بر اثر تصادف سه خودرو در مسیر اهواز به خرمشهر پنج نفر جان خود را از دست دادند و پنج نفر دیگر نیز مصدوم شدند.

روز یکشنبه در ساعت 14:36 و در 10 کیلومتری جاده اهواز به خرمشهر یک دستگاه کامیونت با یک سرنشین با یک دستگاه خودروی پراید با چهار سرنشین برخورد کرد و در این حادثه یک دستگاه خودروی پژو با پنج سرنشین از جاده منحرف شد.

در این حادثه چهار سرنشین خودروی پراید و یک سرنشین کامیونت مصدوم شدند و پنج سرنشین پژو شامل دو خانم، دو آقا و یک دختربچه‌ متاسفانه در همان لحظه جان خود را از دست دادند.

با توجه به اینکه خوزستان به علت شرایط آب و هوایی مناسب در این موقع از سال و همچنین حضور پرشمار راهیان نور در مناطق عملیاتی، از ترافیک نسبتاً بالایی برخورد هستند، رانندگان باید با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و رعایت سرعت مجاز باعث حفظ ایمنی خود و سرنشینان خودرویشان شوند.

گفتنی است میزان ترافیک ورودی به استان خوزستان در نوروز 1391 نسبت به سال گذشته 15 درصد افزایش داشته است و از تاریخ 25 اسفند ماه تا چهارم فروردین ماه 15 نفر بر اثر حوادث رانندگی در جاده‌های استان جان خود را از دست داده‌اند که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 11 نفر کاهش نشان می‌د‌هد.

انتهای پیام/خ۲۰

]]>
دبیر جشنواره فیلم‌های صنعتی در مازندران معرفی شد 2012-03-26T07:51:31+01:00 2012-03-26T07:51:31+01:00 tag:http://skied1383.mihanblog.com/post/553 مینا ب با حکم ناصر باکیده دبیر جشنواره فیلم‌های صنعتی در مازندران معرفی شد خبرگزاری فارس: ناصر باکیده دبیر دومین جشنواره ملی فیلم‌های صنعتی، مهدی قربانپور را به عنوان دبیر دومین جشنواره فیلم های صنعتی در مازندران معرفی کرد. به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، در حکم این انتصاب آمده است: با توجه به اهمیت موضوع و ضرورت برگزاری مطلوب دومین جشنواره ملی فیلم‌های صنعتی، ضمن استفاده از تجارب دوره اول این جشنواره، تمام مساعی خود را در ا با حکم ناصر باکیده
دبیر جشنواره فیلم‌های صنعتی در مازندران معرفی شد

خبرگزاری فارس: ناصر باکیده دبیر دومین جشنواره ملی فیلم‌های صنعتی، مهدی قربانپور را به عنوان دبیر دومین جشنواره فیلم های صنعتی در مازندران معرفی کرد.

خبرگزاری فارس: دبیر جشنواره فیلم‌های صنعتی در مازندران معرفی شد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، در حکم این انتصاب آمده است: با توجه به اهمیت موضوع و ضرورت برگزاری مطلوب دومین جشنواره ملی فیلم‌های صنعتی، ضمن استفاده از تجارب دوره اول این جشنواره، تمام مساعی خود را در اجرای مطلوب این رویداد مهم فرهنگی و صنعتی به کار گیرید.

رعایت اصول، قوانین و مقررات جهاد دانشگاهی، تبعیت از سیاست‌های جهاد دانشگاهی صنعتی شریف در اجرای برنامه‌ها، تلاش برای ایجاد ارتباط منطقی و جلب همکاری و جذب حمایت‌های مادی و معنوی مسولان، صاحبان صنایع و سازمان‌های دولتی و خصوصی مرتبط با جشنواره، هماهنگی برای بازدید جمعی از هنرمندان و نمایندگان رسانه‌ها از خط تولید کارخانه‌ها و مراکز صنعتی استان مازندران و برگزاری مطلوب آیین‌های اختتامیه و افتتاحیه از جمله مهم‌ترین وظایف دبیر استانی دومین جشنواره فیلم‌های صنعتی در استان مازندران محسوب می‌شود.

مهدی قربانپور از جمله فیلم‌سازان مطرح و برجسته مازندرانی است که تاکنون آثار متعددی را در کارنامه خود به ثبت رسانده و چند جایزه ملی و بین‌المللی را در سینما کسب کرده است.

پایه‌گذاری جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه وارش و حضور در شورای سیاست‌گذاری جشنواره‌های مختلف سینمایی از دیگر فعالیت‌های قربانپور محسوب می‌شود.

دومین جشنواره فیلم‌های صنعتی توسط جهاد دانشگاهی دانشگاه شریف همزمان با تهران، اردیبهشت ماه سال 1391 در مازندران نیز برگزار می‌شود.

انتهای پیام/آ30

]]>
انقلاب اسلامی موجب نهادینه شدن فرهنگ دینی در کشور شد 2012-03-26T07:51:28+01:00 2012-03-26T07:51:28+01:00 tag:http://skied1383.mihanblog.com/post/552 مینا ب آیت‌الله صفایی بوشهری: انقلاب اسلامی موجب نهادینه شدن فرهنگ دینی در کشور شد خبرگزاری فارس: امام جمعه بوشهر گفت: پیروزی انقلاب اسلامی علاوه بر توفیقاتی که در عرصه‌های سیاسی و اجتماعی برای ایران داشت موجب شد تا فرهنگ دینی نیز در کشور نهادینه شود.  به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر آیت‌الله غلامعلی صفایی‌بوشهری صبح امروز در دیدار با فعالان قرآنی استان بوشهر اظهار داشت: قرآن بهترین سرمشق برای زندگی انسان است و همه باید آموزه‌های این کتاب آسمانی را سرلوحه خود قرار دهیم. وی تاکید کرد: نق آیت‌الله صفایی بوشهری:
انقلاب اسلامی موجب نهادینه شدن فرهنگ دینی در کشور شد

خبرگزاری فارس: امام جمعه بوشهر گفت: پیروزی انقلاب اسلامی علاوه بر توفیقاتی که در عرصه‌های سیاسی و اجتماعی برای ایران داشت موجب شد تا فرهنگ دینی نیز در کشور نهادینه شود.

خبرگزاری فارس: انقلاب اسلامی موجب نهادینه شدن فرهنگ دینی در کشور شد

 به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر آیت‌الله غلامعلی صفایی‌بوشهری صبح امروز در دیدار با فعالان قرآنی استان بوشهر اظهار داشت: قرآن بهترین سرمشق برای زندگی انسان است و همه باید آموزه‌های این کتاب آسمانی را سرلوحه خود قرار دهیم.

وی تاکید کرد: نقش آموزش و پرورش در ترویج فرهنگ قرآنی بسیار تاثیرگذار است ضمن اینکه خانواده‌ها نیز باید بیش از پیش فرزندان خود را با آموزه‌های قرآنی آشنا کنند.

نماینده مقام معظم رهبری در استان و امام جمعه بوشهر همچنین افزود: علم یک فرصت و یک نعمت الهی است و باید آن را فرصتی برای خدمت به انسان دانست.

وی تصریح کرد: در تاریخ اثبات شده که استکبار به‌ دنبال در اختیار گرفتن جهان با آپارتاید و انحصار علم است و دوره قاجاریه تا زمان پهلوی زمان سکولاریستی کردن علم بدون فرهنگ دینی در ایران بوده است.

امام جمعه بوشهر خاطر نشان کرد: انقلاب اسلامی ایران، علم را به جایگاه اصلی خود بازگرداند و آن علم در بستر فرهنگ دینی است.

صفایی‌بوشهری در ادامه با بیان اینکه آموزش و پرورش مهم‌ترین دستگاه در تولید علم و پرورش عالم است خواستار رشد دانش‌آموزان در پرورش و آموزش در کنار هم شدند.

وی یادآور شد: باید با برنامه‌ریزی دقیق، فرهنگ دینی را به عنوان اساس زیرساخت اصلی آموزش و پرورش نهادینه کرد.

امام جمعه بوشهر گفت: دوران تحصیلی دانش‌آموزان در مدرسه فرصت مناسبی برای ترویج محبت به پیامبر و ائمه اطهار و محبت به قرآن در فرهنگ دانش‌آموزان است.

انتهای پیام/خ20/د1000

]]>
حرفهای متفاوت صادق طباطبایی درباره سرنوشت امام موسی صدر 2012-03-26T07:51:24+01:00 2012-03-26T07:51:24+01:00 tag:http://skied1383.mihanblog.com/post/551 مینا ب حرفهای متفاوت صادق طباطبایی درباره سرنوشت امام موسی صدر خبرگزاری فارس: شواهدی که در باره حیات امام موسی صدر ذکر می‌کنند از منابع موثق و قابل اعتماد نیست، منتهی چند سالی است که اخباری که جنبه‌های ایجابی قضیه را تأئید می‌کند، بیشتر می‌رسد. به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری فارس، دکتر صادق طباطبایی خواهر زاده امام موسی صدر در گفت وگو با سایت حزب موتلفه در باره سرنوشت امام موسی صدر سخن گفت. بخشهایی از این مصاحبه را می خوانید: با توجه به انقلاب لیبی نگاه شما درباره امام موسی صدر چیست؟ م
حرفهای متفاوت صادق طباطبایی درباره سرنوشت امام موسی صدر

خبرگزاری فارس: شواهدی که در باره حیات امام موسی صدر ذکر می‌کنند از منابع موثق و قابل اعتماد نیست، منتهی چند سالی است که اخباری که جنبه‌های ایجابی قضیه را تأئید می‌کند، بیشتر می‌رسد.

خبرگزاری فارس: حرفهای متفاوت صادق طباطبایی درباره سرنوشت امام موسی صدر

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری فارس، دکتر صادق طباطبایی خواهر زاده امام موسی صدر در گفت وگو با سایت حزب موتلفه در باره سرنوشت امام موسی صدر سخن گفت.

بخشهایی از این مصاحبه را می خوانید:

با توجه به انقلاب لیبی نگاه شما درباره امام موسی صدر چیست؟

من همان طور که بارها گفته‌ام، در مورد قضیه امام صدر آن چیزی که مسجّل است، ورود ایشان به لیبی و عدم خروج ایشان از لیبی است و آنچه که اتفاق افتاده، خارج از اراده ایشان و تحت امر معمر قذافی بوده. اینکه چه بر سر ایشان آمده، آیا در قید حیات هستند یا نیستند؟ در هر دو قسمت مجموعه اطلاعاتی که رسیده، در حد خبر است و نمی‌شود مستند گفت کدام صحیح است. شواهدی هم که ذکر می‌کنند از منابع موثق و قابل اعتماد نیست، منتهی چند سالی است که اخباری که جنبه‌های ایجابی قضیه را تأئید می‌کند، بیشتر می‌رسد.

به نظر می‌رسد و با تحولات اخیر لیبی چشم‌انداز مثبتی برای روشن شدن مجموعه آنچه بر سر امام موسی صدر آمده، فراهم شده است.

* شما از شخصیت‌های فعال در دهه اول انقلاب و نیز دهه اخیر برای پیگیری سرنوشت امام موسی صدر بوده‌اید. در دهه اول این پیگیری به دلیل مسئولیتی بود که به عهده داشتید و در دهه اخیر از لحاظ فرهنگی پیگیر مسئله بودید. از مجموعه سخنان شما برمی‌آید که شما خیلی قائل به گمانه حیات ایشان نیستید. علت چیست؟ برآیند اطلاعاتی که به دست آورده‌اید، چه نتیجه‌ای را برای شما به همراه دارد؟

از مقامات اروپائی و آمریکایی بیشترین چیزی که می‌توانم روی آن تاکید کنم حرف‌های معاون وزیر امور خارجه آمریکاست. هنگامی که آقای کرستوفر، سرمسئله گروگان‌ها در قم بحث می‌کرد و احساس کردم از راهی که ما گشودیم خیلی استقبال کرد، به او گفتم که من یک موضوع شخصی هم دارم و می‌خواهم از شما کمک بگیرم. با شور و شوق زیاد گفت هرچه بخواهید و به خودم گفتم لابد می‌گوید که ویزای امریکا می‌خواهم. گفتم می‌خواهم بدانم اطلاعات شما درباره دائی من امام صدر چیست؟ لحظه‌ای فکر کرد و گفت: «می‌ترسم اطلاعات ما بیش از اطلاعات شما نباشد.» گفتم: «تحقیق بیشتری بکنید و به من بگوئید.» فردا سر میز صبحانه، گفت: «تحقیق کردم و گفت اطلاع نداریم که ایشان کشته شده باشند، اما در کارمان موزائیک چینی می‌کنیم. سه تا قطعه پازل را بر اساس چیزهائی که به ما گفته شده، کنار هم بگذاریم، نتیجه خوشی به دست نمی‌آید. یکی اینکه هلیکوپتری در همان آستانه ورود ایشان به مدیترانه منفجر می‌شود. یکی دیگر اینکه امام صدر شب سالگرد انقلاب لیبی، بدون خداحافظی می‌خواهد آنجا را ترک کند و برود و شاهدان می‌گویند که ایشان خیلی برافروخته بود و سوم اینکه روز بعد از اعلام اختفای امام صدر، دوازده نفر بدون محاکمه در لیبی اعدام می‌شوند. حالا اگر تصور کنیم آن هلیکوپتر دستکاری شده بود که در آسمان لیبی منفجر شود، بنابراین از کسی که قذافی این فرمان را به او داده تا راننده‌ای که امام صدر را تا هلیکوپتر برده، همگی اعدام شده‌اند. اگر اینها به هم مرتبط باشند، نتیجه خبر خوشی نیست. اما هیچ کدام اینها موثق و قطعی نیست.».

چیز دیگری که در من شک ایجاد می‌کرد، خبرهائی بود که از گروه‌های مختلف می‌رسید که اگر این قدر پول بدهید، فلان خبر را می‌دهیم. کسانی هم که مراجعه می‌کردند، مسئله‌شان 20 هزار دلار و این حرف‌ها نبود. رقم‌های یک میلیون دلار و نصفش را اول می‌گیریم و بقیه‌اش را بعد از تحویل ایشان و از این حرف‌ها بود. مدتی اخبار را پیگیری می‌کردیم و دیدیم ته خط می‌رسد به رایزن لیبی در لبنان. اینها شک و شبهه ما را تقویت کرد. دوستان ایرانی‌ای هم که وارد قضیه شدند، متاسفانه به ما کمکی نکردند.

به هرحال قسمت سلبی و ایجابی الان در ذهنم یک اندازه است، منتهی در شرایط فعلی به قول منطقیون، احتمال ضعیف است، اما متحمل قوی است. حتی دو درصد هم احتمال حیات ایشان باشد، با توجه به عواملی که مشوق این کار بوده‌اند، از رژیم صهیونیستی بگیرید تا کسانی که آن موقع از پیروزی انقلاب ایران احساس خطر می‌کردند، اگر آقای صدر در حیات باشند، این احتمال وجود دارد قبل از اینکه دست ما به ایشان برسد، آنها کار را تمام کنند، لذا حجم گسترده‌ای اقداماتی که الان دارد صورت می‌گیرد، برای جلوگیری از این خطر احتمالی است.

* شما در اوایل انقلاب بسیار در این زمینه فعال بودید. یکی از چهره‌هائی که مخالف این فعالیت‌های شما بود و به خاطر فعالیت‌ها و رفتارهایش در این زمینه خیلی هم مطرح شده بود، مرحوم آقای منتظری بود. این نکته‌ای را که اشاره می‌کنم به صورت رسمی در جائی درج نشده و اخیراً یکی از دوستان صمیمی ایشان مطرح می‌کرد که وقتی مسئله امام موسی صدر با محمد منتظری مطرح شد، گفت محال است که قذافی، امام موسی صدر را گرفته و یا کشته باشد. علتش هم این است که قذافی سازمان اطلاعاتی مخوفی دارد و منطقی نیست که وقتی می‌خواهد کسی را از بین ببرد، او را به کشور خودش دعوت کند و او را در کشور خودش سربه‌نیست کند، بلکه می‌تواند به اشکال مختلفی که در دنیا متداول هست، او را از بین ببرد. نظر شما چیست؟

من همین حرف را از خود آقای منتظری هم شنیدم و گفتم شماها بیشتر از ما در یک بحث، وجوهات مختلفی را مطرح می‌کنید. اولین چیزی که می‌توانم بگویم و فرض شما را باطل کنم این است که آقای قذافی از قبل چنین تصمیم نداشته، بلکه در لحظه‌ای که امام صدر به لیبی رفته، با کسی گفتگوئی کرده یا در فاصله‌ای که قرار شده بود ایشان به لیبی برود، دو سه نفری آمده و به او گفته بودند چنین کاری بکن. چه دلیلی برای نفی این فرض دارید؟ بماند که من همین الان دست کم 20 حادثه برای شما ذکر می‌کنم که نظیر این مسئله اتفاق افتاده است؛ که دست کم 8، 9 تای آنها از قول یاسر عرفات است. یک دیپلمات تونسی یا سودانی مفقود می‌شود و هرچه می‌گردند او را پیدا نمی‌کنند. همسرش می‌گوید یکی دو روز قبل از اینکه برود، من اتفاقاً از میان حرف‌هائی که با تلفن می‌زد، کلمه لیبی را شنیدم. مقامات آن دولت با لیبی تماس می‌گیرند و می‌گویند اینجا نبوده، ولی بعد از 23 سال، هفت هشت سال پیش در میان آن 110 نفری که آزاد شدند، آزاد شد. عرفات می‌گفت سفیر روسیه در مسکو را در لیبی احضار می‌کنند. بعد قذافی دستور می‌دهد سر او را بتراشند و در شهر بگردانند و بعد او را نزد او ببرند! وقتی می‌رود، قذافی می‌گوید: «تو از کجا می‌دانستی من در چه موردی می‌خواستم با تو صحبت کنم که در مسکو گفتی می‌خواهم بروم با قذافی حول تطورات جاریه صحبت کنم. تو از کجا می‌دانستی من می‌خواهم حول تطورات جاریه با تو حرف بزنم؟» کسی که چنین رفتاری را با یک سفیر می‌کند، معلوم است چه حال و روزی دارد. خود عرفات می‌گفت مرا 6 روز زندانی کرد. به آقای منتظری گفتم من می‌توانم دست کم 20 فقره از دیوانگی‌های قذافی را برایتان بشمارم.

* شما حساب عرفات را از قذافی جدا و به حرف‌هایش استناد کردید، اما بدیهی است که عرفات از سرنوشت امام موسی صدر خبر داشته است. آیا این گمانه را قبول دارید؟ چقدر توانستید از او اطلاعات بگیرید، چون او آدم پیچیده‌ای بود.

به من که چیزی نگفت. هانی‌الحسن هم چیزی نگفت، درحالی که او را به خاطر رفاقت با من در تهران گذاشت. ما از قبل با هانی‌الحسن مرتبط بودیم و روز سوم یا چهارم ورود امام بود که هیئت فلسطینی آمد و عرفات گفت که هانی در تهران می‌ماند. او که با من رفیق بود و در وزارت کشور اطراق کرد و شام و ناهار آنجا بود، جمله‌ای را که به آقای طالقانی گفته بود، به من نگفت.

* یعنی معتقدید که هانی‌الحسن از سرنوشت امام موسی صدر خبر داشت؟

نمی‌تواند نداشته باشد. مطلبی که به آقای طالقانی می‌گوید این است که ایشان در قید حیات نیست. هانی حتما از رئیسش شنیده و نمی‌شود که عرفات ندانسته باشد. یک بار که به لبنان سفر داشتم و خواهر امام صدر هم حضور داشتند، عرفات به من گفت ان‌شاءالله که ایشان زنده‌اند و تو یادآور ایشان هستی و از این حرف‌ها. پیچیدگی این که می‌گوئید شخصیت عرفات داشت، از همین حرف و برخورد هم پیداست.

من حتی در 3، 4 سال اخیر به سازمان اطلاعات آلمان شرقی هم متوسل شدم. در آنجا مؤسسه‌ای هست که پرونده‌هائی از این قبیل در آنجا مفتوح است و می‌شود به آن مراجعه کرد. با توجه به اینکه آنها با روسیه مربوط بودند و رویسه هم با لیبی ارتباط داشت، امیدوار بودم که از این طریق اطلاعاتی را به دست بیاورم، ولی از آن طریق هم چیز مهمی دستگیر ما نشد. در نظر دارم این بار که به آنجا رفتم، پسر آقای صدر را به عنوان مدعی اصلی ببرم که اگر اطلاعاتی داشتند، به ما بدهند.

انتهای پیام/

]]>
توقف سن ژرمن و از دست رفتن صدر جدول 2012-03-26T07:51:20+01:00 2012-03-26T07:51:20+01:00 tag:http://skied1383.mihanblog.com/post/550 مینا ب هفته بیست و نهم لوشامپیونه توقف سن ژرمن و از دست رفتن صدر جدول خبرگزاری فارس: مصاف تیم‌های پاری سن ژرمن و بوردو از هفته بیست و نهم لیگ دسته اول فوتبال فرانسه (لوشامپیونه) با تقسیم امتیازات به پایان رسید تا پاریسی‌ها صدر جدول را از دست بدهند. به گزارش خبرگزاری فارس، شب گذشته سه دیدار باقی‌مانده از این هفته انجام شد که در ورزشگاه پارک دوپرنس دو تیم قدیمی این پیکارها با تساوی یک بر یک به کار خود خاتمه دادند. از جمله نکات قابل توجه این دیدار به ثمر رسیدن هر دو گل در یک ربع پایانی بود. زیرا هفته بیست و نهم لوشامپیونه
توقف سن ژرمن و از دست رفتن صدر جدول

خبرگزاری فارس: مصاف تیم‌های پاری سن ژرمن و بوردو از هفته بیست و نهم لیگ دسته اول فوتبال فرانسه (لوشامپیونه) با تقسیم امتیازات به پایان رسید تا پاریسی‌ها صدر جدول را از دست بدهند.

خبرگزاری فارس: توقف سن ژرمن و از دست رفتن صدر جدول

به گزارش خبرگزاری فارس، شب گذشته سه دیدار باقی‌مانده از این هفته انجام شد که در ورزشگاه پارک دوپرنس دو تیم قدیمی این پیکارها با تساوی یک بر یک به کار خود خاتمه دادند. از جمله نکات قابل توجه این دیدار به ثمر رسیدن هر دو گل در یک ربع پایانی بود. زیرا در دقیقه 78 نیکولا ماریس بلای برای بوردو گلزنی کرد. اما شاگردان کارلو آنجلوتی در دقیقه 81 توانستند با گلی که هورارئو زد، جبران کنند.

در بازی رفت نیز همین نتیجه ثبت شد. این تساوی سبب شد تا پاری سن ژرمن هم امتیاز با مون پلیه شده (60) و به بخاطر تفاضل گل زده کمتر صدر جدول را از دست دهد.

در دیداری دیگر تولوز با یک گل از سد اوسر عبور کرد. فرانک تابانو در دقیقه 38 برای میزبان گلزنی کرد و سرنوشت این دیدار را رقم زد.

همچنین دیژون نیز با دو گل بر کائن چیره شد. در ورزشگاه گاستون ژرار ، کورو کانه 21 و سانکهاره 69 برای دیژون گلزنی کردند.

هم اکنون پس از مون پلیه و پاری سن ژرمن، تیم‌های لیل، تولوز و المپیک لیون به ترتیب در رده های سوم تا پنجم جدول جای دارند.

انتهای پیام/آ

]]>
28 ایستگاه راهنمای مسافران نوروزی در سراسر استان یزد برپاست 2012-03-23T06:33:27+01:00 2012-03-23T06:33:27+01:00 tag:http://skied1383.mihanblog.com/post/549 مینا ب مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد: 28 ایستگاه راهنمای مسافران نوروزی در سراسر استان یزد برپاست خبرگزاری فارس: مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد گفت: 28 ایستگاه راهنمای مسافران نوروزی در سراسر استان یز برپاست. به گزارش خبرگزاری فارس از مهریز، کاظم مشرف در حاشیه تجلیل از امدادگران جمعیت هلال احمر شهرستان مهریز و بازید از ایستگاه امداد جاده ای مهریز در جمع خبرنگاران از فعالیت 28 پست راهنمای مسافران نوروزی در سراسر استان یزد در ورودی و خروجی شهرستانها خبر داد. وی خاطرنشان کرد: 12  مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد:
28 ایستگاه راهنمای مسافران نوروزی در سراسر استان یزد برپاست

خبرگزاری فارس: مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد گفت: 28 ایستگاه راهنمای مسافران نوروزی در سراسر استان یز برپاست.

خبرگزاری فارس: 28  ایستگاه راهنمای مسافران نوروزی در سراسر استان یزد برپاست

به گزارش خبرگزاری فارس از مهریز، کاظم مشرف در حاشیه تجلیل از امدادگران جمعیت هلال احمر شهرستان مهریز و بازید از ایستگاه امداد جاده ای مهریز در جمع خبرنگاران از فعالیت 28 پست راهنمای مسافران نوروزی در سراسر استان یزد در ورودی و خروجی شهرستانها خبر داد.

وی خاطرنشان کرد: 12  پست امداد جاده ای با 800 نفر روز نیرو با 300 دستگاه خودرو امداد و نجات و آمبولانس در سراسر استان یزد برای خدمات رسانی به مردم آماده است.

مشرف با بیان آمادگی کامل نیروهای امدادگر در سطح استان یزد برای خدمات رسانی به مردم عنوان کرد: تاکنون صدمات و لطمات جانی در استان یزد نداشتیم.

مشرف همچنین از افزایش 100 درصدی فعالیت های جمعیت هلال احمر استان یزد در سال جهاد اقتصادی خبر داد و گفت:

در سال جهاد اقتصادی در بخش آموزش نیروهای مجرب و آموزش دیده 100 درصد افزایش یافته است و در دیگر بخش ها نیز شاهد رشد چشمگیر فعالیت ها بوده ایم.

انتهای پیام/خ۲۰

]]>
اعزام 60 هزار نفر گیلانی به راهیان نور 2012-03-23T06:33:24+01:00 2012-03-23T06:33:24+01:00 tag:http://skied1383.mihanblog.com/post/548 مینا ب مسئول اردویی سپاه قدس گیلان خبر داد اعزام 60 هزار نفر گیلانی به راهیان نور خبرگزاری فارس: مسئول اردویی سپاه قدس گیلان گفت: امسال 60 هزار زائر گیلانی در قالب کاروان راهیان نور از یادمان‌های دفاع مقدس در مناطق عملیاتی جنوب کشور بازدید می‌کنند. به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، رضا احمدی در جمع اعضای ستاد راهیان نور گیلان با تبریک ایام نوروز و با اشاره به استقرار ستاد راهیان نور در اهواز، اظهار داشت: امسال پیش‌بینی می‌شود تعداد زیادی زائر گیلانی از یادمان‌های دفاع مقدس در مناطق عملیاتی جنوب مسئول اردویی سپاه قدس گیلان خبر داد
اعزام 60 هزار نفر گیلانی به راهیان نور

خبرگزاری فارس: مسئول اردویی سپاه قدس گیلان گفت: امسال 60 هزار زائر گیلانی در قالب کاروان راهیان نور از یادمان‌های دفاع مقدس در مناطق عملیاتی جنوب کشور بازدید می‌کنند.

خبرگزاری فارس: اعزام 60 هزار نفر گیلانی به راهیان نور

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، رضا احمدی در جمع اعضای ستاد راهیان نور گیلان با تبریک ایام نوروز و با اشاره به استقرار ستاد راهیان نور در اهواز، اظهار داشت: امسال پیش‌بینی می‌شود تعداد زیادی زائر گیلانی از یادمان‌های دفاع مقدس در مناطق عملیاتی جنوب کشور بازدید کنند.

به گفته وی، تاکنون تعداد 41 هزار و 400 نفر زائر گیلانی از مناطق شمال غرب، غرب و جنوب کشور بازدید کرده‌اند.

این مسئول، افزود: تعداد سه هزار و 200 نفر از بازدید کنندگان مناطق عملیاتی شمال غرب و غرب کشور از استان‌های کردستان، آذربایجان غربی و کرمانشاه بوده‌اند.

وی، با بیان اینکه مرحله دوم اعزام راهیان نور ویژه طرح دفاعی دانش‌آموزی است، تصریح کرد: تا کنون بیش از 97 درصد این سهمیه اعزام شده‌اند.

احمدی، اذعان داشت: از بین این دانش‌آموزان تعداد 12 هزار و 5 نفر پسر و 12 هزار و 608 نفر نیز دختر بودند.

وی با اشاره به برنامه بازدید دانش‌آموزان ابراز داشت: ابتدا کاروان‌های دانش‌آموزی برای بازدید به هویزه و سپس به دهلاویه اعزام شدند و در شب نخست نیز برنامه نمایش بصیرتی مردان آسمانی برای این دانش‌آموزان به نمایش در‌آمد که با استقبال گسترده دانش‌آموزان مواجه شد.

مسئول اردویی سپاه قدس گیلان، با بیان اینکه امسال تعداد زائران نسبت به سال گذشته با افزایش 100 درصدی مواجه می‌شود، خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌شود این تعداد به 60 هزار نفر برسد.

وی درباره حجم گسترده زائران و لزوم تهیه تدارکات وسیع به ویژه با توجه به اعزام گسترده دانش آموزان، گفت: فشار اصلی کار به‌عهده خادمان شهداست و تلاش بسیار زیاد آنها ستودنی است و این عزیزان شب‌های بسیار زیادی برای بهتر انجام شدن کار تا صبح بیدار مانده‌اند.

احمدی، برگزاری بالغ بر 70 جلسه ستادی راهیان نور در استان قبل از اعزام و برطرف شدن مشکل ترابری را بسیار مهم دانست.

وی، گیلان را استان توریستی خواند و تصریح کرد: با توجه به عدم وجود راه‌آهن در گیلان بیشتر اتوبوس‌های استان در ایام نوروز به حمل و نقل مهمانان نوروزی اختصاص می‌یابد و تهیه وسیله نقلیه کافی و مناسب برای زائران مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس از کارهای سنگین در انجام این ماموریت است.

وی، وقوع حوادث در طول این ایام را صفر دانست و افزود: تنها حادثه‌ای که به وقوع پیوست تصادف یک خودروی سواری مربوط به دو خادم شهدای رشت بود.

این مسئول، به اهداف برپایی اردوهای راهیان نور اشاره کرد و یادآور شد: زیارت راهیان نور کلاس درسی برای زائران است که معلمان این کلاس شهدا هستند و درس این کلاس تقوا و ایثار و گذشت و تحمل سختی‌ها در زندگی است و این ما نیستیم که کار شهدا را انجام می‌دهیم بلکه خود شهدا ما را هدایت می‌کنند.

انتهای پیام/خ۱۰

]]>
امیدواری برای درخشش آسیایی نماینده اصفهان 2012-03-23T06:33:20+01:00 2012-03-23T06:33:20+01:00 tag:http://skied1383.mihanblog.com/post/547 مینا ب با نمایش خوب سپاهان برابر الاهلی رخ داد امیدواری برای درخشش آسیایی نماینده اصفهان خبرگزاری فارس: تیم سپاهان با وجودی که در دقایق اضافه از کسب یک پیروزی ارزشمند خارج از خانه محروم شد، اما با نمایشی که بازیکنان این تیم ارائه کردند، نشان داد که با هدایت کرانچار در آسیا حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، تیم فوتبال سپاهان که فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا را با برد خانگی برابر تیم النصر امارات آغاز کرده بود، در دومین هفته از این مسابقات به مصاف تیم الاهلی عربستان ر با نمایش خوب سپاهان برابر الاهلی رخ داد
امیدواری برای درخشش آسیایی نماینده اصفهان

خبرگزاری فارس: تیم سپاهان با وجودی که در دقایق اضافه از کسب یک پیروزی ارزشمند خارج از خانه محروم شد، اما با نمایشی که بازیکنان این تیم ارائه کردند، نشان داد که با هدایت کرانچار در آسیا حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

خبرگزاری فارس: امیدواری برای درخشش آسیایی نماینده اصفهان

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، تیم فوتبال سپاهان که فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا را با برد خانگی برابر تیم النصر امارات آغاز کرده بود، در دومین هفته از این مسابقات به مصاف تیم الاهلی عربستان رفت.

شاگردان زلاتکو کرانچار که با برد برابر راه‌آهن با صدرنشینی به کار خود در لیگ پایان دادند، با انگیزه برابر حریف عربستانی خود قرار گرفتند.

طلایی‌پوشان در طول 90 دقیقه بازی نمایش خوبی داشتند و با گل برونو سزار بازیکن برزیلی این تیم که عملکرد فوق العاده‌ای را برای تیم اصفهانی داشته و به ستاره این تیم شهرت یافته است، تا پایان وقت قانونی یک برد ارزشمند را کسب کرده بودند اما پنالتی دقایق پایانی حریف موجب شد تا برد را با تساوی عوض کنند.

در دیگر بازی این گروه دو تیم النصر امارات و لخویا قطر به دیدار یکدیگر رفتند که تیم اماراتی به پیروزی دو بر یک دست یافت.

با نتایج به دست آمده در این گروه، تیم سپاهان با چهار امتیاز صدرنشین شد تا برای صدرنشینی در پایان مسابقات مرحله گروهی و صعود به مرحله پلی‌آف امیدوار شود.

به گزارش فارس، به جز دیدار سپاهان برابر الاهلی عربستان، هفت دیدار دیگر هم در قاره آسیا برگزار شد که در گروه چهارم جایی که تیمهای پرسپولیس ایران، الهلال عربستان، الشباب امارات و الغرافه قطر حضور دارند، پس از پیروزی شش بر یک پرسپولیس برابر الشباب، الغرافه قطر در خانه با نتیجه سه بر سه برابر الهلال عربستان به تساوی دست یافت. با این نتیجه پرسپولیس با چهار امتیاز در صدر این گروه قرار گرفت و پس از نماینده ایران، الهلال عربستان با اختلاف دو امتیازی در رده دوم گروه چهارم ایستاد.

انتهای پیام/خ۲۰

]]>
توزیع 300 هزار بروشور اطلاع‌رسانی برای مسافران نوروزی زنجان 2012-03-23T06:33:17+01:00 2012-03-23T06:33:17+01:00 tag:http://skied1383.mihanblog.com/post/546 مینا ب مدیرکل میراث فرهنگی استان زنجان خبر داد توزیع 300 هزار بروشور اطلاع‌رسانی برای مسافران نوروزی زنجان خبرگزاری فارس: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان از توزیع 300 هزار بروشور و اقلام اطلاع‌رسانی به مسافران نوروزی خبر داد. به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان،یحیی نقی‌زاده محجوب در جلسه ستاد تسهیلات نوروزی استان زنجان، اظهار کرد: استان زنجان از چند ماه گذشته آمادگی‌های لازم را با برگزاری جلسات مختلف برای نوروز در نظر گرفته است. وی با بیان اینکه در نخستین روز از نوروز سال مدیرکل میراث فرهنگی استان زنجان خبر داد
توزیع 300 هزار بروشور اطلاع‌رسانی برای مسافران نوروزی زنجان

خبرگزاری فارس: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان از توزیع 300 هزار بروشور و اقلام اطلاع‌رسانی به مسافران نوروزی خبر داد.

خبرگزاری فارس: توزیع 300 هزار بروشور اطلاع‌رسانی برای مسافران نوروزی زنجان

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان،یحیی نقی‌زاده محجوب در جلسه ستاد تسهیلات نوروزی استان زنجان، اظهار کرد: استان زنجان از چند ماه گذشته آمادگی‌های لازم را با برگزاری جلسات مختلف برای نوروز در نظر گرفته است.

وی با بیان اینکه در نخستین روز از نوروز سال جاری استان زنجان میزبان 170 نفر از مهمانان راهیان قدس بود، افزود: استقبال شایسته‌ای از این مهمانان به عمل آمد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان با اشاره به اینکه جمع‌بندی برنامه‌های ستاد تسهیلات نوروزی پس از پایان عید نوروز ارائه می‌شود، تصریح کرد: نقاط قوت و ضعف استان در این زمینه بررسی می‌شود.

وی با بیان اینکه 11 هزار نفر ظرفیت اسکان در استان زنجان وجود دارد، خاطرنشان کرد: 35 پایگاه انتظامی در استان در این زمینه فعال هستند.

نقی‌زاده از فعال بودن 10 پایگاه امدادی، شش پایگاه ثابت و شش پایگاه سیار انتظامی خبر داد و گفت: این پایگاه‌ها در راستای راهنمایی مسافران فعالیت می‌کنند.

وی با اشاره به فعالیت 50 کیوسک ارائه اطلاعات و راهنمایی به مسافران تصریح کرد: از این تعداد 12 کیوسک متعلق به اداره کل میراث فرهنگی، 13 کیوسک هلال احمر و 10 کیوسک برای سایر ادارات است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان از توزیع 300 هزار بروشور و اقلام اطلاع‌رسانی به مسافران نوروزی خبر داد و ادامه داد: این برورشورها در مبادی ورودی و خروجی شهر در بین مسافران توزیع می‌شود.

وی از انجام طرح پژوهشی و علمی با عنوان آسیب شناسی سفر و طرح علمی پیمایش بازار در استان زنجان خبر داد و گفت:این برنامه‌ها در راستای ارتقای سطح کیفی خدمات موثر است.

انتهای پیام/خ۲۰

]]>
کاهش میزان قتل عمد در دشتستان 2012-03-23T06:33:13+01:00 2012-03-23T06:33:13+01:00 tag:http://skied1383.mihanblog.com/post/545 مینا ب رئیس دادگستری دشتستان خبر داد کاهش میزان قتل عمد در دشتستان خبرگزاری فارس: رئیس دادگستری دشتستان از کاهش میزان قتل عمد در دشتستان خبر داد.  عبدالکریم رستگار امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در دشتستان اظهار داشت: امنیت تمام مهمانان و مسافران نوروزی تامین شده و با همکاری نیروی انتظامی و ستاد تسهیلات سفر نوروزی بر تمام شهرها و مناطق مختلف دشتستان نظارت کاملی داریم. وی افزود: استقبال گردشگران از دشتستان به نسبت سال‌های گذشته خوب بوده و همه مسئولان باید در جلب رضایت مهمانان نهایت تلا رئیس دادگستری دشتستان خبر داد
کاهش میزان قتل عمد در دشتستان

خبرگزاری فارس: رئیس دادگستری دشتستان از کاهش میزان قتل عمد در دشتستان خبر داد.

خبرگزاری فارس: کاهش میزان قتل عمد در دشتستان

 عبدالکریم رستگار امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در دشتستان اظهار داشت: امنیت تمام مهمانان و مسافران نوروزی تامین شده و با همکاری نیروی انتظامی و ستاد تسهیلات سفر نوروزی بر تمام شهرها و مناطق مختلف دشتستان نظارت کاملی داریم.

وی افزود: استقبال گردشگران از دشتستان به نسبت سال‌های گذشته خوب بوده و همه مسئولان باید در جلب رضایت مهمانان نهایت تلاش و دقت را داشته باشند.

رئیس دادگستری دشتستان از کاهش چشمگیر جرم و جنایت در دشتستان خبر داد و خاطرنشان کرد: بر اساس آمار رسمی موجود در سال‌های اخیر با تلاش دستگاه قضایی دشتستان، این شهرستان تنها شهرستانی در استان است که در 5 سال اخیر، سال به سال جرایم در آن کاهش یافته است.

رستگار تصریح کرد: میزان جرایم در دشتستان سالانه کاهش بسیار خوبی داشته است در حالی که در بسیاری از شهرستان‌های کشور سالانه میزان جرایم افزایش می‌یابد.

رئیس دادگستری دشتستان از کاهش میزان قتل عمد در دشتستان خبر داد و افزود: زمانی بود که دشتستان یکی از ناامن‌ترین شهرستان‌های کشور بوده؛ به طور مثال پنج سال پیش، به طور متوسط سالی 55 قتل عمد داشتیم که این آمار در سال 89 به 17 و در سال 90 به 12 قتل کاهش یافته است.

رستگار با بیان اینکه نزاع دسته‌جمعی در دشتستان به صفر رسیده است گفت: جرایمی از جمله آدم‌ربایی، سرقت مسلحانه، کلاهبرداری، صدور چک بلامحل، ضرب و جرح و نزاع دسته‌جمعی از عوامل مهم سنجش امنیت است که در دشتستان به ندرت این موارد اتفاق افتاده و حتی نزاع دسته‌جمعی در دشتستان به صفر رسیده است.

وی با بیان اینکه زمان رسیدگی به پرونده‌های قضایی دشتستان به کمتر از 2 ماه رسیده اذعان داشت: تا یکسال پیش زمان رسیدگی به پرونده‌ها حداقل یکسال و بیشتر بوده که با تلاش مسئولان و با فعالیت چشمگیر شوراهای حل اختلاف هم‌اکنون این زمان به کمتر از 2 ماه رسیده که باز هم کاهش خواهد یافت.

انتهای پیام/خ۲۰

]]>
برپایی سیاه چادرهای عشایری و آلاچیق ترکمن در خراسان شمالی 2012-03-23T06:33:10+01:00 2012-03-23T06:33:10+01:00 tag:http://skied1383.mihanblog.com/post/544 مینا ب معاون اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی خراسان شمالی خبر داد برپایی سیاه چادرهای عشایری و آلاچیق ترکمن در خراسان شمالی خبرگزاری فارس: معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی گفت: سیاه چادرهای عشایری و آلاچیق ترکمن در بازارچه نوروزی مرکز استان برپا شده است. علی عابدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد با بیان اینکه این بازارچه در بوستان ملی با با امان دایر شده است هدف اصلی از اجرای این برنامه را آشنا نمودن گردشگران و مسافران نوروزی با آداب، رسوم معاون اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی خراسان شمالی خبر داد
برپایی سیاه چادرهای عشایری و آلاچیق ترکمن در خراسان شمالی

خبرگزاری فارس: معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی گفت: سیاه چادرهای عشایری و آلاچیق ترکمن در بازارچه نوروزی مرکز استان برپا شده است.

خبرگزاری فارس: برپایی سیاه چادرهای عشایری و آلاچیق ترکمن در خراسان شمالی

علی عابدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد با بیان اینکه این بازارچه در بوستان ملی با با امان دایر شده است هدف اصلی از اجرای این برنامه را آشنا نمودن گردشگران و مسافران نوروزی با آداب، رسوم و فرهنگ مردم عشایر و ترکمن خراسان شمالی عنوان کرد.

وی گفت: در این سیاه چادرها و آلاچیق ترکمن"اوبه" صنایع دستی همچون خورجین، گلیم، سرانداز، گبه، جاجیم، لباس محلی به نمایش گذاشته شده و از گردشگران و بازدیدکنندگان با غذاهای سنتی، نان محلی و چایی گیاهی پذیرایی و همچنین عکس  یادگاری انداخته می‌شود.

وی اظهار داشت: سیاه چادر عشایری و آلاچیق ترکمن در بوستان ملی با با امان تا 14 فروردین از ساعت 9 صبح لغایت 21 شب از گردشگران و بازدیدکنندگان با غذاهای سنتی، نان محلی و چایی گیاهی پذیرای می‌کند.

به گفته معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی 150 غرفه در این بازارچه صنایع دستی برپا شده است.

وی تصریح کرد: در این بازارچه انواع رودوزی‌های سنتی، سفال، گلیم‌بافی، چادر شب‌ بافی، قالی و قالیچه، سکه‌دوزی و معرق چوب در معرض دید و فروش مسافران و گردشگران قرار گرفته است.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی رونق دادن به رشته‌های صنایع دستی، ایجاد بازار فروش برای تولیدات صنایع دستی و معرفی صنایع دستی به گردشگران و میهمانان نوروزی را از اهداف برپایی این بازارچه‌ها عنوان کرد.

بوستان ملی بابا امان در 10 کیلومتری شرق بجنورد و در مسیر مشهد مقدس قرار دارد. بر اساس آمار طی ایام نوروز پارسال 3 میلیون و 516 هزار نفر وارد خراسان شمالی شدند.

انتهای پیام/خ۲۰

]]>